Indeks odchudzicsieKarol Dotąd dwoje a jeszcze nie jednoKarol Szymanowski muzyka mp3Karol Wielki znaczenie panowaniaKarol Wielki ojcem EuropyKarol Majewski NalewkiKarol Szymanowski MuzykaKarol Hutten CzapskiKarol Świerczewski jak zginolKarol Ząbik po wypadkuKarol gęsi kubańskie
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • drakonia.opx.pl
  •  

    odchudzicsie

    Koszulkę Cracovii z numerem 1 i napisem "Karol Wojtyła", szopkę krakowską oraz wielkie zdjęcie całej drużyny piłkarskiej otrzymał Jan Paweł II od zawodników, trenerów i działaczy krakowskiego klubu, których przyjął we wtorek wieczorem na prywatnej audiencji.

    "Cracovia pany!" - powiedział papież podczas spotkania z gośćmi z Krakowa, co jak wszyscy przyznali niezmiernie ich zaskoczyło. Uczestnicy audiencji podkreślili, że Jan Paweł II, który przy każdej nadarzającej się okazji pyta "Jak tam moja ukochana Cracovia ?", mógł wreszcie spotkać się ze swoim ulubionym klubem. Jego prezes Janusz Filipiak powiedział PAP, że było to niezwykle wzruszające przeżycie, które wszystkim na długo pozostanie w pamięci. "Wystarczy nam na następnych sto lat" -podkreślił.

    Koszulkę klubu wręczył Janowi Pawłowi II kapitan drużyny Piotr Bania. W rozmowie z PAP przyznał: "To wielkie wydarzenie w moim życiu. Jeśli miałbym je przełożyć na następne lata gry w piłkę, to dostałem zastrzyk energii na długo".

    Na spotkanie z Janem Pawłem II, zorganizowanym z okazji rozpoczęcia obchodów stulecia najstarszego, założonego w 1906 roku klubu sportowego z Krakowa, przybyło sto osób - jego prezesi, piłkarze, trenerzy i działacze, a także członkowie Rady Miasta.

    Powszechnie wiadomo, że papież był zawsze kibicem Cracovii, o czym przypomniał nawet piłkarzom krakowskiej Wisły, gdy odwiedzili go jakiś czas temu w Watykanie


    Cracovia Pany Naród Wybrany



    Piotr Gałuszka, 13 października 2008

    12 października ełczanie aktywnie uczestniczyli w miejskich obchodach Dnia Papieskiego, który odbył się w tym roku już po raz ósmy.

    W ramach obchodów w Ełku odbył się szereg wydarzeń poświęconych osobie Ojca Świętego Jana Pawła II.


    O godz. 11.00 przy hali widowiskowo-sportowej na osiedlu Jeziorna rozpoczął się Bieg Papieski. Trasa wiodła przez ul. Baranki, brzeg jeziora, ul. Jana Pawła II, promenadę, Plażę Miejską, ul. Parkową, na Plac Jana Pawła II, gdzie o godzinie 12.00 nastąpiło oficjalne zakończenie biegu.


    Najlepsi uczestniczy zostali nagrodzeni przez prezydenta miasta Tomasza Andrukiewicza. Obecny był również Jego Ekscelencja Ks. Biskup Jerzy Mazur, który pobłogosławił wszystkich obecnych.


    Następnie Ks. Biskup wraz z prezydentem miasta dokonali oficjalnego otwarcia wystawy zdjęć “Ojciec Święty Jan Paweł II w Ełku”, którą od kilku dni można oglądać na Palcu Jana Pawła II.


    Zdjęcia zostały wykonane przez Tomasza Jaszkowskiego, Janusza Popowskiego oraz Wiesława Kulik w trakcie wizyty Ojca Świętego w Ełku 8 czerwca 1999 r.


    Głównym punktem ełckich obchodów Dnia Papieskiego była uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Ks. Biskupa Jerzego Mazura, która rozpoczęła się o godz. 15.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ełku na osiedlu Konieczki.


    Bezpośrednio po Mszy Św. odbył się koncert Antoniny Krzysztoń. Artystka zachwyciła słuchaczy przepiękną barwa głosu i nastrojowością utworów.


    To jednak nie koniec miejskich uroczystości poświęconych osobie Ojca Świętego Jana Pawła II.


    W tym roku 16 października mija 30. rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Z tej okazji również tego dnia w Ełku nie zabraknie wydarzeń upamiętniających pontyfikat Jana Pawła II.


    16 października 2008 (czwartek)


    godz. 9.00
    Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ełku - Msza Św. z okazji 10-tej rocznicy nadania imienia Jana Pawła II Szkole Podstawowej nr 9 w Ełku.

    godz. 10.30
    Szkoła Podstawowa nr 9 - Uroczysty apel z okazji Dnia Patrona Szkoły - Jana Pawła II

    godz. 11.00
    Miejska Biblioteka Publiczna - Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego “Malujmy listy do Ojca Świętego”


    godz. 13.00

    Sala widowiskowa Ełckiego Centrum Kultury - Przegląd przedstawień dziecięcych i młodzieżowych “Tylko człowiek się zdumiewa” w ramach projektu "Co w teatrze piszczy". Organizator: Caritas Parafii Św. Tomasza Apostoła, Stowarzyszenie Rodzina Rodzin, Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli.

    godz. 16.00
    Sala widowiskowa Ełckiego Centrum Kultury - Wprowadzenie w temat "Nauczyciel kreatorem zmian w szkole i środowisku lokalnym" Prezentacja multimedialna "Promocja zrealizowanych projektów".

    godz. 17.00
    Sala widowiskowa Ełckiego Centrum Kultury - Występ laureatów przeglądu przedstawień dziecięcych i młodzieżowych “Tylko człowiek się zdumiewa”.


    Organizatorzy:

    Urząd Miasta Ełku

    Ełckie Centrum Kultury

    Miejska Biblioteka PublicznaSzkoła
    Podstawowa nr 9 w Ełku


    (Więcej zdjęć w galerii: http://www.elk.pl/ga...ria/?v=16&i=87)



    " />
    ">25 tys. osób na mszy na stadionie Cracovii



    25 tys. osób przybyło w poniedziałek wieczorem na stadion Cracovii, by wziąć udział w odprawianej na murawie piłkarskiego boiska mszy św. za zmarłego Jana Pawła II.

    Ojciec Święty był sympatykiem Cracovii. Msza święta pogodziła w ten wieczór kibiców zwaśnionych dotąd krakowskich klubów - Cracovii i Wisły.

    Na mszę św. przybyli prezesi, trenerzy, piłkarze i kibice Cracovii, a także Wisły Kraków oraz przedstawiciele kilkunastu klubów z całej Polski. Obecni byli prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Michał Listkiewicz oraz prezes Polskiej Ligi Piłkarskiej Zbigniew Koźmiński.

    Ołtarz ustawiono na podeście na boisku. W tle znajdowało się duże zdjęcie Ojca Świętego przepasane kirem. Na bramkach piłkarskich wywieszono flagi Cracovii, opasane czarną wstęgą. "Ojcze Święty żegna Cię Twoja Cracovia" - napisano na transparencie wywieszonym na koronie stadionu.

    Karol Wojtyła był od swych najmłodszych lat sympatykiem tego klubu. Sam zresztą grał amatorsko w piłkę nożną, najpierw na pozycji obrońcy, a potem bramkarza. W latach sześćdziesiątych bywał na stadionie przy ul. Kałuży. Jako papież nadal interesował się wynikami ligowymi piłkarzy Cracovii. W styczniu tego roku przyjął delegację tego klubu na audiencji prywatnej w Watykanie.

    Mszę świętą celebrowali kapelani Cracovii i Wisły: ksiądz Henryk Surma oraz ksiądz infułat Bronisław Fidelus. Większość przybyłych trzymała w rękach zapalone świece. Wypełnione były wszystkie miejsca siedzące na stadionie. Także murawa boiska była pełna ludzi.

    W homilii ksiądz Henryk Surma przypomniał związki papieża z Cracovią. Stwierdził, że Jan Paweł II był zwolennikiem sportu, bo wiedział, że kształtuje on charaktery ludzkie, wyzwalając pozytywne wartości.

    "Niech nauki papieża będą dla wszystkich, także kibiców, przesłaniem. Ojciec Święty chciał, abyście nosili w sercach miłość oraz miłosierdzie, a nie agresję i złość. W nas musi się coś zmienić na lepsze, bo tylko wtedy nie zawiedziemy papieża" - powiedział ks. Surma.

    W ten poniedziałkowy wieczór kibice Cracovii, Wisły, Hutnika oraz kilku innych klubów zapomnieli o starych waśniach oraz o wrogości do siebie. Wspólnie modlili się za Jana Pawła II. Panowała atmosfera pojednania.

    "Pojednanie dla papieża" - zaczął skandować cały stadion pod koniec mszy świętej. Tę propozycję przyjęto gromkimi oklaskami. Kibice wiązali szaliki swych klubów w jeden ciąg, wyrażając w ten sposób symbolicznie pojednanie.



    Byłem.
    Wydarzenie bez precedensu i zarazem historyczne.

    EKIPY OBECNE NA MSZY ŚW.:
    Wisła Kraków
    Cracovia Kraków
    Hutnik Kraków
    Śląsk Wrocław
    Lechia Gdańsk
    Jagiellonia Białystok
    Unia Tarnów
    Juvenia Kraków
    Okocimski Brzesko
    Arka Gdynia
    Lech Poznań
    Korona Kielce
    Stal Mielec
    Legia Warszawa
    Polonia Warszawa
    Odra Wodzisław
    Górnik Zabrze
    Ruch Chorzów
    GKS Katowice
    GKS Tychy
    RKS Radomsko
    Piast Gliwice
    Czarni Jasło(?)
    Sandecja Nowy Sącz
    ŁKS Łódź
    Widzew Łódź


    Wisła Kraków w liczbie 7000-9000 [ a inne zrodla podają nawet ze 10 tysiecy!!!] przeszlo ze stadionu Wisły przez Błonia na stadion Cracovii, Hutnik Kraków pojawił sie w liczbie ok 400-500 kibiców. Pozostale ekipy mozna zamknac w liczbie +- 1000.

    Po Mszy Św. byl jeszcze przemarsz pod Kurię oraz pod pomnik Adama Mickiewicza.

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • frania1320.xlx.pl
  •