odchudzicsie
W ramach malinek.
Odwiedziłem stronę kandydata do Rady Jerzego Krauze, który link do niej podaje w swoich postach. Strona wizualnie zupełnie zresztą ładna.
Ale co możemy wyczytac w kalendarium.
Otóż
"STEFAN ŻEROMSKI - wielki pisarz był obecny na pogrzebie Kazimierza Kraffta właściciela staszowskiej apteki i jednocześnie teścia Bolesława Krauze.
Jerzy Krauze - wnuk Wiktora Krauze"
Pytam kandydata, a w czym to pomoże Staszowowi, że wielki pisarz był na pogrzebie teścia pańskiego pradziadka?
Stalo sie!
Król najjaśniejszej Rzeczpospolitej Kazimierz Wielki wraz z królami Czech i Węgier przybyli do Szydłowa przed wyprawą na Ruś Kijowską i zarządzili wielki turniej!
Od jutra rana do samej nocy w niedzielę odbędzie się najpotężniejszy turniej rycerski jaki znała ta ziemia! Oprócz regimentów Polskich w walkach wezmą też udział regimenty króla Węgier i Czech. Na wici odpowiedziały wszystkie najbardziej waleczne i sławne bractwa rycerskie. Stawić się obiecały więc np. Szent Gyorgy Lovagrend - Wyszehrad (WĘGRY), Cohors - Preszow (SŁOWACJA), Liga Baronów, Grupa Rycerska Miasta Żarki, Sandomierski Ośrodek Kawaleryjski, Chorągiew Rycerska Ziemi Sandomierskiej, Szkoła Kaskaderów Konnych Kolakowski Horse Centre, Sokolnicy z Wyborowej Chorągwi Pancernej Falco, Najemna Rota Muszkieterska, Bractwo Rycerskie Miasta Nowa Dęba, Drużyna Rycerska Ziemi Chęcińskie Bractwo Rycerskie Zamku Szydłów.
Do tego o atmosferę i piękne kobiety w trakcie turnieju zadbają Zespół Tańca Egzotycznego Ardent - Preszow (SŁOWACJA), Zespół Tańca Dawnego Belriguardo,, Zespół Tańca Dawnego Zamku Szydłów.
Podczas trwania turnieju odbędą się pokazy rycerskie,turnieje i pokazy kaskaderów konnych i sokolników.
Przez oba dni zdjęta jest danina ze wstępu w mury miejskie!
program imprezy: http://www.szydlow.pl/index.php?id=imprezy/100828
Wszystkich serdecznie zapraszamy.
Bractwo Rycerskie Zamku Szydłów i Zespół Tańca Dawnego Zamku Szydłów
Zaintrygowany tym co w swoich wspomnieniach pisze o prof. Kocie i gen. Sikorskim Kazimierz Iranek-Osmecki. Trochę pogooglałem niestety nie ma nic o tym co mnie najbardziej interesuje. Otóż, jak wielki wpływ prof. Kot i jego intrygi miały na gen. Sikorskiego?
Nie tylko u Iranka-Osmeckiego. Zerknij choćby do Bez ostatniego rozdziału Andersa. Zaś zacząć powinieneś chyba od: Tadeusz Paweł Rutkowski, Stanisław Kot, 1885-1975. Biografia polityczna, Warszawa 2000. Książka powstała na bazie rozprawy doktorskiej obronionej na UW w jesieni 1998 r.
" />Tortura nadziei - polski film historyczny na podstawie opowiadania Augusta de Villiersa de L'Isleadama.
Przed Wielki Inkwizytorem staje medyk oskarżony o herezje. Ponieważ nie przyznaje się do winy, ma być poddany torturom...
Gatunek historyczny
Kraj produkcji Polska Polska
Język polski
Główne role Henryk Boukołowski
Władysław Hańcza
Rok produkcji 1967
Data premiery 18 grudnia 1969
Czas trwania 27 min.
Produkcja
Reżyseria Ewa Petelska
Czesław Petelski
Scenariusz Ewa Petelska
Czesław Petelski
Muzyka Jerzy Maksymiuk
Zdjęcia Kazimierz Konrad
Scenografia Jerzy Skrzepiński
Kostiumy Jadwiga Jędrzejewska-Przeradzka
Montaż Feicja Rogowska
Produkcja Zespół Filmowy Iluzjon
" />Panie Bogdanie! Ja też jestem zafascynowany zespołem The Artwoods! Z wielką przyjemnością dzisiaj w czwartek gram testując jednocześnie nadawanie i odbiór w formacie AAC+ 24 kbps (nie jest to mp3!) - odbiór najlepiej w Winamp5.35 lub Winamp5.53. Proszę o jak największe zainteresowanie tym testem i oczekuję na opinie na temat jakości odbioru, co mi pomoże podczas już prawdziwej audycji. Oprócz The Artwoods będzie Niemen, Piotr Kuźniak, Polanie, Joachim Perlik, Krzysztof Kis... czekam na opinie na temat odbioru tego strumienia. Jak słuchać? Po otwarciu Winampa naciskamy jednocześnie klawisze Ctr oraz L i w pole, które się ukaże wpisujemy: http://86.63.90.122:8000 i teraz naciskamy Play (Odtwarzaj), już powinna płynąć muzyka. Dobrego odbioru życzę!
Kazimierz Wlekły
Polskie powieści produkcyjne? Służę listą Panie Ludwiku XXI. Nie zgadzało się nazwisko? Tu wszystko sprawdzone.
Specjalista nie będzie kręcił nosem. Miłej lektury.
Jan Wilczek ''Numer 16 produkuje'' (1949) â o odbudowie fabryki cukierków.
Bogdan Hamera ''Na przykład Plewa'' (1950) â o zakładzie metalurgicznym w Ostrowcu Świętokrzyskim
Witold Zalewski ''Traktory zdobędą wiosnę'' (1950)
Mirosław Kowalewski ''Kampania znaczy walka'' (1950) â o cukrowni.
Tadeusz Konwicki ''Przy budowie'' (1950) â o budowie linii kolejowej do Nowej Huty.
Aleksander Ścibor-Rylski ''Węgiel'' (1950) â o kopalni.
Anna Kowalska ''Wielka próba'' (1951)
Marian Brandys ''Początek opowieści'' (1951)
Andrzej Braun ''Lewanty'' (1952) â o stoczni.
Kazimierz Brandys ''Obywatele'' (1954)
" />+ Kazimierz Wielki za gospodarcze wzmocnienie kraju
+ Zygmunt II August, za Unię Lubelską
+ Władysław Jagiełło - odsyłam do postu ufonauty .
- August II Mocny, za wojnę północną
- Michał Korybut Wiśniowiecki, chyba wszyscy wiedzą dlaczego
- Zygmunt III Waza za zaprzepaszczenie szansy usadowienia na tronie moskiewskim Władysława IV i ambicję odzyskania korony Szwecji.
" />
">Jac-t
konia z rzedem temu kto powie o co chodzi z tą miłoscia miast. Mam to wbite od dziecka i nie chodzi tu o żuzel ktorego nie cierpie. To chyba siega jeszcze czasow krzyżackich. Napewno tez milosc Torunia do Bydgoszczy wzrosla zaraz po 2 wojnie kiedy wszystko poszlo do was- urzedy i inne takie, a z Torunia zrobili prowincje,którą jest do dzis .
Masz rację, coś tam z krzyżakami było, ale głównie to się wkurzyliście jak z takiej nikomu nieznanej Bydgoszczy zrobili województwo, a wy przecież mieliście tradycje, zabytki, Kopernika itd. Ja też mam wpojone od dziecka, że Toruń jest beee, bo jest beee i już ! A z tymi Krzyżakami to było CHYBA tak, że Kazimierz Wielki nadając nam statut miasta chciał zrobić tutaj taką przeciwwagę i nasze piękne miasto nawet z założenia miało walczyć z Toruniem i potem to już samo się nakręcało.
PS żużlu też nie lubię, więc chociaż jedna rzecz nas łączy
PS 2 My teraz głównie was kojarzymy z Rydzykiem.....
juz po wizycie u weta.
psiak generalnie jest zdrowy. pan wet nie chcial mu zagladac w zeby... stwierdzil, ze mlody i tyle. dostalismy odrobaczanie. chlopak wazy ok. 25kg - nie widzialo mu sie stanie w bezruchu. rana miedzy nogami jest powierzchowna, przezyje. wiec teraz kwestia znalezienia domu, odkarmienia i nauczenia przyzwoitosci... bo to pies-demolka...
Prezent obecnie przebywa w wojslawicach, gmina kazimierza wielka
kto zechce psie tornado?!
po niespelna dniu spedzonym u nas, czuje sie tu jak w domu. zjada wszystko, co zobaczy. jest zupelnie nieulozony, czlowiek moze swoje, pies zrobi swoje. mysle, ze to moze byc przyczyna tego, ze zostal porzucony. tylko dlaczego jest taki chudy? zniknela mu niesmialosc. psow sie boi, do czlowieka lgnie, merda kikutem ogona i generalnie jest bardzo radosny.
" />Zaproszenie na film od Slawomira Grunberga.
">Drodzy,
Serdecznie zapraszam na swiatowa premiere mojego nowego filmu pt: Paint What You Remember (Namaluj co pamietasz), ktora bedzie miala miejsce 8-go sierpnia br. o godz 14tej na Festiwalu Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym Film and Art Festival 'Dwa Brzegi" Kazimierz Dolny
Mayer Kirshenblatt wyjechal z Polski i osiedlil sie w Kanadzie w 1934r. W wieku 73 lat zaczal przenosic na sztalugi swoje wspomnienia z przedwojennego Opatowa. Na obrazach, ktore opowiadaja o codziennym zyciu miasteczka, widzimy rowniez jego znajomych, sasiadow i rodzine, z ktorych ogromna wiekszosc zginela w Holokauscie. Dzis, ten 91 letni artysta odwiedza Opatow, ktory z wielka pompa organizuje wystawe jego obrazow, na ktorych z fotograficzna wprost pamiecia odtworzony zostal ten przedwojenny sztetl.
Oto link do strony internetowej festiwalu: http://www.festiwal2009.dwabrzegi.pl/ oraz do filmu http://www.logtv.com/films/opatow
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam,
Slawek
" />Przedwczoraj byłem przejazdem w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Jako że od pewnego czasu interesuje mnie kultura żydowska, postanowiłem zobaczyć tamtejszą synagogę. Ogólnie architektura Kazimierza buduje swoisty klimat, a wchodząc do synagogi poczułem się jak na zagranicznej wycieczce. W samej synagodze znajduje się sklepik z licznymi pamiątkami - były świeczniki, breloczki i gadżety z Jerozolimy, nawet zabawki z Izraela. No i takie dłonie z blachy z hebrajskimi napisami...
W Wikipedii natomiast piszą: "O synagodze istnieje legenda mówiąca że bożnicę miał ufundować sam król Kazimierz Wielki jako dar dla swojej ukochanej Esterki. Kamienie na budowę miały pochodzić ze Ściany Zachodniej w Jerozolimie a parochety podobno uszyła sama Esterka."