Indeks odchudzicsieKazimierz Wielki dlaczego nazwany WielkimKazimierz Dolny is place placeKazimierz Wielki dlaczego został nazwany WielkimKazimierz Wierzynski Gdzie nie posieja mnieKazimierz Dolny okolice noclegiKazimierz Dolny plan miastaKazimierz Marcinkiewicz Rada GabinetowaKazimiera Szczuka Forum GazetaKazimiera Iłłakowiczówna Matka BoskaKazimierz Wielki i jego porażki
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • m-jak-milosc.pev.pl
  •  

    odchudzicsie

    Telewizja Polska postanowiła podziękować widzom za opłacanie abonamentu telewizyjnego - w tym celu w katolickich mediach (m.in. w mediach ojca Rydzyka)wykupiono specjalne ogłoszenia. Czy to oznacza zmiany w ofercie TVP?
    Jak opisuje "Dziennik", Telewizja Polska zamieści w mediach katolickich (m.in. "Nasz Dziennik", "Niedziela", TV Trwam) oraz niszowych pismach (jak np. "Pszczelarstwo") specjalne ogłoszenia, w których TVP dziękuje za opłacanie abonamentu RTV.

    Reklamowa akcja ma kosztować 400 tys. zł. "Dziennik" pisze, że akcja ma szansę powodzenia i cytuje matkę siedmiorga dzieci, która twierdzi, że to grzech nie płacić abonamentu.

    Co na to medioznawcy? Andrzej Zarębski mówi "Dziennikowi, że taka kampania reklamowa może zostać uznana za "zakamuflowane wsparcie konkretnych mediów czy środowisk". Z kolei były szef Radia Plus - ksiądz Kazimierz Sowa, uważa że TVP chce tym zasygnalizować - "to my jesteśmy waszą telewizją" oraz powalczyć o widza tradycyjnego i przywiązanego do płacenia abonamentu.

    żródło:media2.pl


    Na antenie telewizyjnej Jedynki będzie można zobaczyć nowy 7-odcinkowy serial dla młodzieży - „Szatan z siódmej klasy” w reżyserii Kazimierza Tarnasa.
    Jest to już czwarta ekranizacja książki Kornela Makuszyńskiego w dorobku reżyserskim Kazimierza Tarnasa. Sensacyjna akcja filmu, okraszona humorem słownym i sytuacyjnym, toczy się podczas wakacji w starym pałacu, gdzieś na polskiej prowincji.

    Siedemnastoletni Adaś Cisowski, zwany przez swojego nauczyciela „Szatanem” ze względu na swoje nadzwyczajne zdolności detektywistyczne wpada na trop skarbu, ukrytego gdzieś w okolicy przez żołnierza napoleońskiego.

    Tytułową rolę zagrał Bartosz Fajge. W serialu wystąpił Wojciech Malajkat jako profesor Gąsowski i Anna Seniuk jako służąca z domu Cisowskich, a także młodziutka Katarzyna Bator, Krzysztof Globisz, Katarzyna Pypno, Tytus Hołdys, Marek Serdiukow, Krystyna Tkacz, Justyna Sieńczyłło, Emilian Kamiński, Leon Niemczyk, Henryk Talar, Wojciech Siemion, Lech Ordon.

    Współproducentem filmu jest Agencja Filmowa TVP. Emisja pierwszego odcinka
    w niedzielę, 7 stycznia 2007 o godz. 10.35, na antenie TVP1.

    żródło:media2.pl

    Edycja pitter: połączyłem dwa posty.



    " />Zmarł Leon Niemczyk


    Aktor Leon Niemczyk zmarł w środę po południu w Warszawie - poinformował PAP przyjaciel aktora, Krzysztof Wróblewski. Miał 83 lata.
    Leon Niemczyk, jeden z najwybitniejszych polskich aktorów, zmarł w środę po południu. Miał 83 lata. W ciągu ponad 50-letniej kariery aktorskiej zagrał w ponad 400 filmach. Do jego najwybitniejszych ról należą kreacje w "Nożu w wodzie" Romana Polańskiego i "Pociągu" Jerzego Kawalerowicza.

    Niemczyk uznawany był za rekordzistę wśród polskich aktorów pod względem liczby zagranych ról. Był aktywny zawodowo do końca życia. W ubiegłym roku Janusz Majewski zrealizował film inspirowany biografią Niemczyka. W nostalgicznej komedii "Po sezonie" Niemczykowi - który wystąpił w tym filmie w roli głównej - partnerowały Ewa Wiśniewska, Magdalena Cielecka i Małgorzata Socha.

    W tym roku David Lynch obsadził Niemczyka w swoim nowym filmie, "Inland Empire" - obok Laury Dern, Jeremy'ego Ironsa i Julii Ormond. Aktor znalazł się też w obsadzie filmu "Szatan z 7 klasy" Kazimierza Tarnasa. Pracował również na planach seriali Złotopolscy" i "Niania".

    Niemczyk urodził się 15 grudnia 1923 roku w Warszawie.

    W czasie II wojny światowej służył w amerykańskiej armii, pod dowództwem generała George'a Smitha Pattona. Po powrocie do Polski pracował w Objazdowym Teatrze Komedii Muzycznej w Warszawie (1948), w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku (1949) i w Teatrze Ziemi Pomorskiej w Bydgoszczy (1950-53). W latach 1953-79 pracował w łódzkim Teatrze Powszechnym. Od 1979 roku nie pracował już w teatrze.

    W filmie zadebiutował w wieku 30 lat w obrazie Jerzego Kawalerowicza "Celuloza".

    W kolejnych latach wystąpił m.in. w filmach: "Celuloza" Jerzego Kawalerowicza (1953), "Eroica" Andrzeja Munka (1958), "Baza ludzi umarłych" Czesława Petelskiego (1959), "Pociąg" Jerzego Kawalerowicza (1959), "Krzyżacy" Aleksandra Forda (1960), "Nóż w wodzie" Romana Polańskiego (1961), "Agnieszka 64" Sylwestra Chęcińskiego (1964), "Rękopis znaleziony w Saragossie" Wojciecha Jerzego Hasa (1964), "Wielki Szu" Sylwestra Chęcińskiego (1982), "Odwet" Tomasza Zygadło (1982), "Fort XIII" Grzegorza Królikiewicza (1984), "O-bi O-ba. Koniec cywilizacji" Piotra Szulkina (1985), "C.K. Dezerterzy" Janusza Majewskiego (1987), "Obywatel Piszczyk" Andrzeja Kotkowskiego (1988), "Ubu król" Piotra Szulkina (2004).

    Przez wiele lat Niemczyk mieszkał w Łodzi. Tam w 1998 roku na ulicy Piotrkowskiej odsłonięto gwiazdę Niemczyka w Alei Gwiazd. W roku 2002, podczas VII Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach, aktor odcisnął dłoń na Promenadzie Gwiazd.

    O śmierci aktora poinformował PAP przyjaciel artysty, Krzysztof Wróblewski; Niemczyk zmarł w domu, ok. godz. 17.30.

    źródło: onet.pl



    Ehhh....
    [']['][']



    Lato w TVP Polonia
    350 wakacyjnych pozycji rozrywkowych, 36 filmów fabularnych, 30 seriali, 26 audycji dla dzieci, a ponadto goście z pierwszych stron gazet, koncerty, eventy, festiwale i wydarzenia kulturalne – to propozycje dla widzów na tegoroczne wakacje od odświeżającej swój wizerunek i program TVP Polonia.
    Wyjątkowe lato, które rusza 7 czerwca w TVP Polonia, to dopiero początek zmian zapowiadanych w jesiennej ramówce. Ramówka letnia TVP Polonia porządkuje program w zgodzie z wakacyjnym rytmem dnia. Na każdą porę oferuje pozycje pasjonujące lub po prostu wesołe, pełne napięcia i wzruszeń, zaspokajające głód informacji. Jej motywem przewodnim jest promocja uroków Polski w kraju i za granicą. Wszystko to w lekkiej, letniej oprawie, co zapewni widzom relaks, dobrą zabawę i odpoczynek.
    – TVP Polonia ma bardzo duży potencjał. Jest faktycznie trzecim ogólnotematycznym kanałem Telewizji Polskiej i jedynym o globalnym zasięgu. Chcemy odświeżyć wizerunek stacji, unowocześnić i urozmaicić ofertę programową, tak żeby uczynić ją jeszcze atrakcyjniejszą, bardziej konkurencyjną, a w rezultacie zdobyć nowych widzów w Polsce i na całym świecie. Początek tych zmian widzowie zobaczą już latem. Na wakacje oferujemy rekordową liczbę ulubionych seriali i najlepszych polskich filmów, a do tego cieszące się popularnością programy rozrywkowe. Pracujemy nad tym, aby TVP Polonia kojarzyła się naszym widzom z przyjazną telewizją, dostępną przez całą dobę – zapowiada Witold Laskowski, Dyrektor TVP Polonia.
    Wakacyjną ramówkę TVP Polonia zdominują programy rozrywkowe, wśród których widzowie otrzymają porcję ulubionych kabaretów, m.in. "Kabaretową Jedynkę", "Kabaretowy Klub Kanapowy", "Festiwal Kultury Kresowej", "Festiwal Muzyki Cygańskiej" i "Festiwal Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze".
    Rozrywkę w TVP Polonia urozmaici motoryzacyjny "MotoSzał" czy też bardziej ekstremalny "Dzień na Wyścigach – Służewiec 2010", a wielbicieli kuchni TVP Polonia zaprasza na kulinarne przygody z Joanną Brodzik i Robertem Makłowiczem. Z kolei świat mody i celebrytów przybliży widzom show "Supermodelki".
    Dla widzów wymagających, oczekujących nie tylko rozrywki, TVP Polonia przygotowała m.in. cykl filmów fabularnych "Kino Mistrzów" i festiwal twórczości Andrzeja Barańskiego – wyróżnionego Koroną Sandomierską dla Reżysera Niezwykłego na zakończonym w maju w Sandomierzu Festiwalu Filmów Niezwykłych. Wśród tytułów, które zostaną wyemitowane, znajdą się najnowsze produkcje, m.in. "Niech gra muzyka" i premiera w TVP Polonia "Parę osób, mały czas" ze wspaniałą kreacją Krystyny Jandy i Andrzeja Hudziaka.
    Ponadto TVP Polonia zaprasza na "Kino Sąsiadów na Bis", czyli przeboje kinowe z Czech, Węgier, Słowacji czy Bułgarii. Cykl w czerwcu zacznie się rewelacyjnym Jiri Menzlem i jego "Skowronkami na uwięzi" oraz "Świętem przebiśniegu", a w sierpniu widzowie zobaczą kino pełne słynnego czeskiego humoru i delikatnej ironii w "Wycieczkowiczach" Jiri Vejdelka. Na koniec cyklu pokazany zostanie "Skrzat" Tomasa Vorela – film wyreżyserowany w konwencji kina niemego.
    Fabułę uzupełni cykl dokumentalny "W stronę Polski" czyli opowieść o obcokrajowcach, którzy szukając swojego miejsca na ziemi znaleźli je właśnie w Polsce. Pojawią się również filmy o wybitnych Polakach, ich życiu i uznanych dokonaniach na tle epoki, w której żyli, czy żyją. Stąd będzie film o Arnoldzie Szyfmanie, Kazimierzu Karabaszu, Mai Komorowskiej, Piotrze Adamczyku czy Czesławie Niemenie, i wielu innych wyjątkowych Polakach.
    Seriale telewizyjne cieszące się niezmiennie ogromną popularnością wśród widzów także znalazły miejsce w letniej ramówce. W TVP Polonia produkcje gromadzące przed telewizorami miliony widzów: "M jak miłość", "Plebania", "Egzamin z życia", "Ojciec Mateusz", "Złotopolscy", a ponadto seriale sensacyjne, w tym też nowe produkcje: "Tajemnica twierdzy szyfrów", "Defekt" czy "Wydział zabójstw" choć nie zabraknie również starszych produkcji: "Na kłopoty Bednarski" i "Tulipan".
    Do tego jeszcze dawka dobrego humoru za sprawą seriali komediowych: "Codzienna 2 m 3" i "Bulionerzy".
    Będzie też pasmo współczesnego serialu obyczajowego, a w nim lubiany "Kopciuszek", "Ja wam pokażę!", "Więzy krwi", "Przystań" oraz najnowszy hit TVP – "Dom nad rozlewiskiem" na podstawie powieści Małgorzaty Kalicińskiej.
    Z kolei w cyklu "Perły Telewizyjnej Filmoteki" spotkanie z bohaterami seriali "Czterej pancerni i pies", "Przygody Pana Michała", "Polskie drogi" – pozycje dla wielopokoleniowej widowni.
    TVP Polonia na wakacje nie zapomina o najmłodszych widzach. Wśród propozycji znajdą się filmy animowane i seriale fabularne dla dzieci i młodzieży w reżyserii znanych twórców seriali familijnych: "Maszyna zmian" i "Sto minut wakacji" Andrzeja Maleszki, "Awantura o Basię" i "Panna z mokrą głową" Kazimierza Tarnasa czy "Trzy szalone zera" Wiktora Skrzyneckiego.
    Ponadto codzienne pasma dobranocek o godz. 19.15 i 01.15, a w nim: poniedziałki – "Dziwne przygody koziołka Matołka", wtorki – "Misiaki", środy – "Mały pingwin Pik-Pok", czwartki – "Miś Uszatek", piątki – "Marceli Szpak dziwi się światu"/"Film pod strasznym tytułem", soboty – "Maurycy i Hawranek", niedziele – "Baśnie i bajki polskie".
    TVP Polonia co tydzień zaprasza też widzów na transmisje mszy św. z różnych zakątków Polski przyczyniając się w ten sposób również do prezentacji piękna polskiej sztuki sakralnej. W czerwcu TVP Polonia odwiedzi m.in. Gniezno, Koniecpol i Radecznicę, w lipcu Bydgoszcz i Lębork, a w sierpniu Górecko Kościelne, Roztocze, Szczyrk, Kalwarię Zebrzydowską i Zwierzyniec.
    Ofertę programu uzupełnią m.in.: "Tydzień Polski" – program dla Polonii i o Polonii, który przyniesie informacje z kraju i ze świata; "Śniadanie na Podwieczorek" – program, w którym widzowie zobaczą gwiazdy z pierwszych stron gazet (tegoroczne wakacyjne hasło programu brzmi: Od Rozlewiska do Przystani, czyli z kamerą w najpiękniejszych zakątkach w Polsce i za granicą); "Złote przeboje" – dwadzieścia minut dobrej muzyki, a ponadto w TVP Polonia jak zawsze będzie można zadedykować najbliższym piosenkę za pośrednictwem polonijnego koncertu życzeń – "Twoje Złote Przeboje".

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • frania1320.xlx.pl
  •