Indeks odchudzicsieKazimierz Wielki dlaczego nazwany WielkimKazimierz Dolny is place placeKazimierz Wielki dlaczego został nazwany WielkimKazimierz Wierzynski Gdzie nie posieja mnieKazimierz Dolny okolice noclegiKazimierz Dolny plan miastaKazimierz Marcinkiewicz Rada GabinetowaKazimiera Szczuka Forum GazetaKazimiera Iłłakowiczówna Matka BoskaKazimierz Wielki i jego porażki
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • ministranci-w.keep.pl
  •  

    odchudzicsie

    BIEŃKOWSKI h. KORWIN. Senator w rodzinie, Antoni, kasztelan Królestwa 1829 r.
    Licznie rozrodzona i po większej części zagrodowa mazowiecka roÂŹdzina, wzięła nazwisko od wsi Bieńki w ziemi łomżyńskiej; dziedzice tej wsi Paweł i Miłosław cytowani w aktach łomżyńskich 1425 r.; już w końcu XV stulecia wielu z jej członków przeniosło się w różne strony kraju. Franciszek, rektor księży Pijarów, vicerektor szkół na Żoliborzu, zasłużony w swem zgromadzeniu. Józef, burgrabia warszawski 1783 r. Antoni, kaÂŹnonik płocki 1793 r.
    Po Adamie, synu Bartłomieja, dziedzicu dóbr Bieńki-Krzeczkowo 1741 r., z żony Magdaleny Saniewskiej syn Tomasz pozostawił syna TomaÂŹsza, po którym, z żony Franciszki Zakrzewskiej, syn Józef wylegitymowaÂŹny w Królestwie 1840 r.
    Po Antonim, sekretarzu królewskim, właścicielu części wsi Bieńki 1740 r. i wójtostwa we wsi Jabłonnie, ekonomii Samborskiej, ożenionym z Łucyą Sadowską, pochodzący: Jakób i Wojciech, synowie Leona, 1843 r. i Leon, syn Pawła i Katarzyny z Lipińskich, 1852 r. wylegitymowani w KróÂŹlestwie.
    Po Franciszku, w 1755 r. dziedzicu wsi Konarzewo w ziemi zakroczymskiej, z żony Klary Zdzieborskiej syn Bartłomiej miał synów: AntonieÂŹgo, Macieja i Jana; Mateusz, syn Macieja, 1843 r., i po Janie, ożenionym z Anną Jezierską, syn Stanisław, 1852 r. wylegitymowani w Królestwie.
    Po Piotrze, w 1756 r. właścicielu części wsi Bieńki w ziemi ciechanowskiej, pochodzący: Franciszek, komisarz obwodu mławskiego i Izydor, urzędnik w Mławie, synowie Wawrzyńca i Katarzyny z Kownackich, w 1839 r.; Wojciech, syn Marcina, dziedzic wsi Rzegocina w pow. stopnickim, 1842 r.; Bolesław, Antoni, Konstanty i Henryk, synowie Sylwestra i Pelagii z Stępczyńskich, w 1851 r. i Ferdynand, syn Jana i Julianny z Sobolewskich, w 1853 r. wylegitymowani w Królestwie.
    Z osiedlonych w Wielkopolsce, a do których 1804 r. należały majatki Brzostowiec, Mchy, Glinno, Skolewo i inne, w w. Księztwie PoznańÂŹskiem, Sebastyan, podstoli gnieźnieński 1793 r. Albin, dóbr Smuszewo i Waldemar, dóbr Mierzewo dziedzice w 1854 r.
    Po Świętosławie, dziedzicu dóbr Mchy w 1748 r., byli synowie: Melchior, Fabian, Sabin, Ignacy i Walenty; po Fabianie syn Kazimierz, ożenioÂŹny z Katarzyną Trąbczyńską, miał syna Melchiora, dzierżawcę dóbr Kiedrzyn pod Częstochową, wylegitymowanego w Królestwie 1839 r.
    Po Józefie, podczaszym 1771 r., a stolniku gnieźnieńskim 1775 r., syn Wincenty, ożeniony z Maryanną Kopińską, pozostawił syna Ludwika, ekspedytora poczty w m. Radoszyce, wylegitymowanego w Królestwie 1850 r.
    Z osiedlonych w Małopolsce. Aleksander, Dominik, Michał, Szczepan, Jan, Franciszek, dwóch Antonich, Tadeusz, Onufry i Mateusz, w 1782 r., a Feliks, syn Mateusza, w 1842 r. wylegitymowani w Galicyi. Antoni, podczaszy buski 1762 r. Ignacy, kanonik krakowski, dwukrotnie deputat na trybunał koronny, kapłan pobożny i dobroczynny, umierając 1793 r. cały swój majątek rozpisał na kościoły i ubogich. Franciszek, kanonik łucki 1791 r., umarł 1796 r.
    Z tej familii: Antoni, szambelan królewski, dziedzic dóbr Pilawa 1794 r. Antoni, syn Wiktora, dziedzic dóbr Pęcice, członek rządu w Galicyi 1809 r., sędzia apelacyjny 1813 r., następnie sędzia najwyższej instancyi, a ostatecznie kasztelan Królestwa, zdolny i prawy urzędnik, w 1831 r. popierał gorąco sprawę usamowolnienia włościan. Antoni, syn Kazimierza, kapitan wojsk pols. 1830 r. Paweł, syn Jana, wylegitymowany w Cesarstwie i zapisany do ksiąg szlachty gub. grodzieńskiej 1837 r.
    Do herbu Korwin przypuszczony został Jan Bieńkowski, w nagrodę zasług wojskowych nobilitowany 1676 r., jego synowie, Jan i Kazimierz, po których pochodzący: Jan-Łukasz i Andrzej, synowie Stanisława i Agnieszki Zaremba, w 1842 r.; Stanisław, dziedzic wsi Krajewo Białe w pow. łomżyńskim, syn Antoniego i Katarzyny Dąbrowskiej, w 1842 r.; Michał i Fabian, synowie Jakóba i Krystyny Mioduszewskiej, w 1845 r. wylegitymowani w Królestwie. Inni potomkowie powyższego Jana z 1676 r. wylegitymowani w Cesarstwie z herbem Nieczuja.
    http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/
    Herbarz Seweryna Uruskiego

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • frania1320.xlx.pl
  •