odchudzicsie
Nie ma za co
I jeszcze to :
cyt:
Władysław Jagiełło przekazał kolegiacie św. Floriana na Kleparzu w Krakowie za 15 grzywien z obowiązkiem utrzymania mostu na rzece.
MOSTOWE a nie dziesięcinę z opłat mostowych nadał ,kolegiacie św Floriana na Kleparzu w Krakowie, już Kazimierz Sprawiedliwy-fundator tej świątyni.Odsyłam do :"Kancelaria Kazimierza Konradowica księcia kujawsko-łęczyckiego, 1233-1267"
Ja byłem w tych miastach :
na zielono - pomorskie
pogrubione - więcej niż 1 raz
Bygdoszcz (kujawsko pomorskie)
Chojnice (pomorskie)
Czarna Woda (pomorskie)
Czersk (pomorskie)
Człuchów (pomorskie)
Elbląg (warmińsko mazurskie)
Gdańsk (pomorskie)
Gdynia (pomorskie)
Gniew (pomorskie)
Gniezno (wielkopolskie)
Golub Dobrzyń (warmińsko mazurskie)
Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
Grudziąc (kujawsko pomorskie)
Halinów (mazowieckie)
Kazimierz Dolny (lubelskie)
Koszalin (zachodnio pomorskie)
Kościerzyna (pomorskie)
Kwidzyn (pomorskie)
Łeba (pomorskie)
Malbork (pomorskie)
Pelplin (pomorskie)
Piotrków Trybunalski (łódzkie)
Płońsk (mazowieckie)
Rumia (pomorskie)
Rypin (kujawsko pomorskie)
Sierpc (mazowieckie)
Skarszewy (pomorskie)
Słupsk (pomorskie)
Starogard Gdański (pomorskie)
Sulejówek (mazowieckie)
Tczew (pomorskie)
Toruń (kujawsko pomorskie)
Wesoła (mazowieckie)
Władysławowo (pomorskie)
Żywiec (śląskie)
Użytkownik "artek" <richart@interia.pl> napisał w wiadomości
news:e103ci$t1f$1@srv.cyf-kr.edu.pl...[color=blue]
> poziomem morza leży płyta Krakowa ?
> Może przypadkiem ktoś wie na jakiej leży ul. Kazimierza Wielkiego (to[/color]
byłoby[color=blue]
> super)[/color]
Przy zbiegu ulic KW i Kujawskiej 208.42, poziom odniesienia Amsterdam
Napisałem o groszku w innym dziale, przekopiowałem mój post i wklejam jego treść tutaj:
Witam. Co do dobrego eko też szukałem. Natknąłem się gdzieś w necie na reklamę sklepu internetowego który zajmuje się sprzedażą groszku z dostawą na terenie całej polski. Zadzwoniłem żeby się zapytać. Bardzo miła obsługa, pan który odebrał telefon wyczerpująco powiedział mi o parametrach grochu i zaproponował co warte jest do zasypania w kocioł żeby być zadowolonym. Zakupiłem dwie palety na próbę i jestem zadowolony. Poinformowano mnie dzień szybciej że będzie dostawa i mniej więcej o której godzinie(15 minut spóźnienia) ale dla mnie szok. Węgiel na paletach w foliowych workach ze specjalnymi otworkami do wentylacji. Sprzedają też w dużych workach 1 tonowych(chyba big-bag) i w tych jest tańszy około 50 pln na tonie. Jeśli brało się cztery palety to transport gratis był a przy mniejszej ilości 40 pln do palety dopłata za dowóz. Nie chcę podawać bezpośredniego linka do strony ale firma nazywa się RESOVER kto jest zainteresowany to wpisze w wyszukiwarkę i znajdzie. Mają eko z kilku kopalni: chwałowice, bobrek, piekar śląskich od niedawna z kazimierza juliusza i inne.
W kujawsko- pomorskim mają też punkt .
Może malo szukałeś? He, he, he...
W latach 1250-1263 toczył się spór między zakonem krzyżackim a księciem kujawskim i łęczyckim Kazimierzem, synem Konrada I Mazowieckiego. Pierwszym otwartym przejawem wzajemnej niechęci stała się wojna celna, do której doszło w latach 1250-1252. Kończący ją, aczkolwiek nie na długo, układ z 26 VII 1252 r. pozwala poznać przyczyny zatargu. Trudności czynione przez mieszczan toruńskich i miejscowego komtura Kujawianom u przeprawy przez Wisłę i konflikty tych ostatnich z mieszczanami toruńskimi wskazują, że kupcy państwa krzyżackiego usiłowali monopolizować w swych rękach handel wiślany. W odpowiedzi na to Kazimierz kujawski poparł ruch handlowy na szlakach lądowych przez Bydgoszcz z ominięciem terytorium krzyżackiego, zakazując swoim poddanym eksportu zboża przez Toruń, co poważnie zaszkodziło interesom gospodarczym Zakonu u jego poddanych. Spór celny trwał z większym lub mniejszym nasilenie przez 30 lat.
W wysokośc cła? Przy dziś walonych nam podatkach może to wydawać się śmieszne, ale to nałozone na spławiane Wisłą do Gdańska zboże cło wynosiło 3 (trzy) %. Dziś naszemu rządowi nawet nie chciałoby się ruszac palcem aby nałożyć na cokolwiek tak nski podatek...
A co do "spichlerza Europy". Faktycznie najwiekszy eksport miał miejsce w czasach panowania władców elekcyjnych. Ale już za Jagiellonów Posla była jego duzym eksporterem.
WITAJCIE!
Zgodnie z obietnicami, które swego czasu składaliśmy Samorząd Studencki Wydziału Humanistycznego zajął się sprawą przemysłowej oraz jej przeniesienia do Collegium Humanum, które jeszcze nie istnieje. Nie istnieje ponieważ "pewien pan z torunia" skreślił ten projekt z listy ważnych inwestycji. Chłopacy z SSWH, studiujący na Przemysłowej opracowali petycje którą w najbliższym czasie rozdystrubuujemy na Przemysłowej. Chcę abyście do tego czasu zapoznali sięz jej treścią i przed ostatecznym drukiem podzielili się z nami WASZYMI uwagami i propozycjami co jeszcze możnaby zawrzeć. PROSZĘ I NALEGAM NA KONSTRUKTYWNE POSTY KTÓRE POMOGĄ I WNIOSĄ COŚ KOKNRETNEGO! Oto treść tej petycji:
My, studenci Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, studiujący w budynku przy ul. Przemysłowej 34 apelujemy o wpisanie w Regionalnym Programie Operacyjnym inicjatywę powstania Collegium Humanum UKW, na listę projektów kluczowych w woj. Kujawsko-Pomorskim, współfinansowanych przez Unię Europejską .
Obecnie w niewielkim obiekcie przy ul. Przemysłowej umieszczone są aż 3 instytuty, w których to studiuje łącznie 3000 studentów. Od nowego roku akademickiego, wychodząc na przeciw oczekiwaniom absolwentów, uruchomione zostały tam kolejne , popularne kierunki humanistyczne. Skutkiem tego będzie przepełnienie wystarczająco już zatłoczonego budynku, powodując zdecydowane pogorszenie warunków pracy jak i nauki. Zależy nam, aby nasz Uniwersytet zyskiwał prestiż nie tylko dzięki osiągnięciom naukowym, ale także poprzez estetykę warunków w jakich przychodzi nam poszerzać naszą wiedzę. Budynek Uniwersytetu przy ulicy Przemysłowej, umiejscowiony między Bydgoską Izbą Wytrzeźwień a Zakładami Przemysłowymi nie jest dobrą wizytówką nauk humanistycznych, które w przypadku naszego Uniwersytetu są na bardzo wysokim poziomie. Uważamy, że obecne warunki nie pozwalają stworzyć właściwego zaplecza zapewniającego prawidłową realizację procesu dydaktycznego.
Chcemy, jeśli nie my, to aby następne roczniki studentów miały lepsze warunki do zdobywania wiedzy, ponieważ proces taki powinien odbywać się w warunkach na miarę XXI wieku.
Czekamy na wasze opinie!
Integracyjne Dni Studentów Europy „Jedność Europy w różnorodności jej kultur”
Integracyjne Dni Studentów Europy jest to projekt przygotowany przez Zakład Geografii Turystyki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Biuro Współpracy Międzynarodowej UKW pod kierunkiem dr Marii Dombrowicz. Celem tego projektu jest integracja środowisk studenckich reprezentujących różne narodowości i kultury w Europie pod nazwą „Jedność Europy w Różnorodności Jej Kultur” - hasła Komisji Europejskiej, propagującej idee wzajemnego poznawania i poszanowania odrębności dziedzictwa kulturowego Europy.
Projekt umożliwia studentom wzajemne poznawanie kultur europejskich, osiągnięć regionów europejskich, wymianę doświadczeń w budowaniu wspólnej Europy oraz udział w programie „Erasmus”.
W tym roku w dniach 21-26 03. 2010r. studenci kierunku „Turystyka i rekreacja” wezmą udział w trzeciej edycji Integracyjnych Dni Studentów Europy, które odbędą się na Słowacji w miejscowościach: Bańska Bystrzyca i w Nitrze.
Na Uniwersytecie Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy i na Uniwersytecie im. Konstantyna Filozofa w Nitrze na spotkaniu ze studentami i z władzami tych Uczelni oraz na spotkaniu z władzami samorządu lokalnego, studenci zaprezentują region kujawsko – pomorski, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego oraz miasto Bydgoszcz. Prowadzone będą również rozmowy z władzami Uniwersytetów dotyczące wspólnej wymiany studentów w ramach programu „Erasmus”. Studenci uczestniczyć będą w poznaniu dziedzictwa kulturowego Słowacji, odwiedzając: Bańską Bystrzycę, Bojnice, Siliac, Cieplice i Nitrę, miejscowości o znaczących walorach kulturowych tego kraju.
Honorowy Patronat nad projektem objął Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Program jest współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko – Pomorskiego w ramach współpracy międzynarodowej.
Informacje:
Wersja gry: WATKABAOI_PL
Poziom Trudności: Normalny
Agresywność: Normalny
Nacja: Polska------------------------------------
PROLOG
http://upload.wikimedia.org/wikipedi...III_Wielki.jpg
25 kwietnia 1333 roku nastąpiła koronacja Kazimierza III Wielkiego. Czy nowemu władcy uda się wyprowadzić Polskę z sytuacji, którą pozostawili Polsce pozostali władcy? Czy uda mu się zjednoczyć nasze państwo?
Będzie niewątpliwie trudno posprzątać ten bałagan. Gdy 23-letni monarcha obejmował władzę, zajmowało ono obszar nieco ponad 100 tys. km² i składało się z dwóch prowincji – Małopolski i Wielkopolski przedzielonych lennymi księstwami: sieradzkim i łęczyckim. Kujawy, ziemia dobrzyńska i Pomorze Gdańskie były okupowane przez Krzyżaków, z którymi obowiązywał rozejm. Polska była w stanie wojny z Czechami, stosunki z Branderburgią nie były zbyt dobre, a większość księstw śląskich uznawało zwierzchnictwo Czech. Księstwa mazowieckie zachowywały odrębność, a ich królowie byli niechętni Kazimierzowi. Jednocześnie dochodziła kwestia tytułu królewskiego – w oczach świata Kazimierz był królem Krakowa, a prawowitym królem Polski był Jan Luksemburski.
Pokój z Krzyżakami udało się przedłużyć do 24 czerwca 1336.
Sąd nad sporem odbył się na zjeździe w Wyszehradzie w 1335 roku. Wyrok ogłoszono 26 listopada. Wg jego postanowień:
lKujawy i ziemia dobrzyńska miały zostać przekazane w tymczasowy zarząd Siemowitowi II lub biskupowi kujawskiemu, a po spełnieniu warunków pokoju przez Kazimierza zwrócone Polsce,l
lPomorze Gdańskie pozostać w posiadaniu Krzyżaków jako "wieczysta jałmużna" króla polskiego.l
Zawarto rozejm obowiązujący do 24 czerwca 1337 roku.
Na początku tego roku Kazimierz ustanowił zarządce-doradcę, mającego sprawować pośrednią władzę nad państwem. Wszystkie decyzje miał podejmować po skonsultowaniu się z królem.
http://img210.imageshack.us/img210/5900/aar.jpg
Europa na początku 1337 roku.