Indeks odchudzicsieKazimierz Wielki dlaczego nazwany WielkimKazimierz Dolny is place placeKazimierz Wielki dlaczego został nazwany WielkimKazimierz Wierzynski Gdzie nie posieja mnieKazimierz Dolny okolice noclegiKazimierz Dolny plan miastaKazimierz Marcinkiewicz Rada GabinetowaKazimiera Szczuka Forum GazetaKazimiera Iłłakowiczówna Matka BoskaKazimierz Wielki i jego porażki
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • annablack.xlx.pl
  •  

    odchudzicsie

    Na wszelki wypadek podam kontakt.


    Biuro Rekrutacji
    Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
    ul. Chodkiewicza 30
    85-064 Bydgoszcz

    Biuro Rekrutacji jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 08.00 do 15.30.
    Numer faksu: (52) 34 19 160.


    Kontakt z pracownikami Biura

    mgr Agnieszka Przyjemska
    rekrutacja@ukw.edu.pl
    fax/tel. (52) 34 19 160

    mgr inż. Justyna Frańczak
    rekrutacja3@ukw.edu.pl
    tel. (52) 34 19 161

    mgr inż. Emilia Labich
    rekrutacja1@ukw.edu.pl
    tel. (52) 34 19 162

    Eleonora Fiedorowicz
    rekrutacja2@ukw.edu.pl
    tel. (52) 34 19 163



    Cytat:
    Jak już informowaliśmy wczoraj, zgodnie z Uchwałą nr IV/66 z dnia 30 czerwca 2005 roku Zarządu PZPN została powołana komisja mająca za zadanie przeanalizowanie wniosku zarządu KP Legia Warszawa SSA o zwrot warszawskiemu klubowi bezprawnie zabranego tytułu mistrzowskiego w sezonie 1992/93 oraz istniejących dokumentów i materiałów dowodowych w tej sprawie. Przed chwilą z trybuny Walnego Zjazdu Sprawozdawczo-Statutowego PZPN wypowiadał się przedstawiciel tej komisji. - Komisja wspólna nie widzi podstaw do zmiany poprzedniej decyzji - powiedział, zachęcając do utrzymania w mocy bezprawnego wyroku zjazdu PZPN z lipca 1993 roku. Kuriozalna była argumentacja prelegenta - stwierdził on, że komisji podjęła swoją decyzję na mocy zeznań kibiców Wisły Kraków, którzy potwierdzili brak zaangażowania ze strony zawodników "Białej Gwiazdy" w kończącym tamten sezon meczu z Legią!

    Warto przypomnieć z imienia i nazwiska wszystkich członków tej komisji - są nimi Jan Bednarek, Witold Dawidowski, Kazimierz Fiedorowicz, Kazimierz Greń, Romuald Jankowiak oraz Henryk Klocek. Panowie ci doskonale wpisali się w klimat histerycznego "Cała Polska widziała" Ryszarda Kuleszy. Jak widać, nad PZPN-em wciąż unosi się duch stalinowskich prokuraturów i ich złowieszczej zasady, że jeśli fakty przeczą przyjętej wersji zdarzeń, to tym gorzej dla faktów, a na daną ofiarę jakiś paragraf zawsze się znajdzie.

    Wniosek komisji o nie oddawanie Legii tytułu wywalczonego ponad 13 lat temu na boisku poparło 85 delegatów. 11 było przeciw, 28 wstrzymało się od głosu.
    pierwsza osoba która wrzuci tu komórki tych panów ma u mnie big piwo




    Nowe piłkarskie ośrodki szkolenia
    W Olsztynie powstać ma jeden z 16 wojewódzkich ośrodków szkolenia młodych piłkarzy. PZPN oraz MENiS chcą, by od nowego roku szkolnego zawodnicy kadry wojewódzkiej rozpoczęli naukę w klasach sportowych

    Pomysł Polskiego Związku Piłki Nożnej ma pomóc wyłonić i szkolić najzdolniejszych młodych zawodników w każdym województwie. Ośrodki szkolenia młodzieży mają być również swego rodzaju alternatywą dla działających już prywatnych i klubowych szkółek piłkarskich. - Chcemy szkolić w ośrodkach najzdolniejszą młodzież, ale nie będziemy na siłę zabierać zawodników ze szkółek klubowych. Nasze ośrodki pomogą na przykład młodym piłkarzom z małych miejscowości trenować systematycznie pod okiem fachowców - mówi Eugeniusz Nowak, wiceprezes PZPN-u ds. młodzieżowych, jeden z pomysłodawców nowego programu szkoleniowego.

    W ośrodkach uczyć się i trenować będą gimnazjaliści. W szkole współpracującej z ośrodkiem powstać mają trzy klasy sportowe (dla piłkarzy z trzech roczników). Do każdej z nich uczęszczać ma ok. 25 młodych piłkarzy z kadry wojewódzkiej. Szkoła otrzyma środki na zatrudnienie dwóch, trzech trenerów posiadających minimum drugą klasę sportową i wykształcenie pedagogiczne. Koszt rocznej działalności ośrodków wynosić ma 5,5-6 mln zł. Pieniądze pochodzić mają z głównie z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu, Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz z samorządów. - Sądzę, że do końca miesiąca prezes Michał Listkiewicz [prezes PZPN - red.] podpisze z minister Krystyną Łybacką porozumienie dotyczące współtworzenia ośrodków. Chcemy, by większość z nich rozpoczęła działalność już w nowym roku szkolnym - mówi wiceprezes Nowak.

    O lokalizacji ośrodków w poszczególnych województwach zdecydują wojewódzkie związki piłki nożnej. W kwietniu szkoły będą przygotowywać plany organizacyjne na przyszły rok szkolny, dlatego Kazimierz Fiedorowicz, prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piki Nożnej, przygotowuje już plany powstania ośrodka w Olsztynie. - Sądzę, że Olsztyn będzie najlepszym miejscem dla działalności takiego ośrodka, choć rozważałem również propozycje z Elbląga i Olecka. Szkolenie chcielibyśmy prowadzić na obiektach Warmii. Natomiast klasy sportowe z internatem mogłyby powstać przy Szkole Mistrzostwa Sportowego lub Gimnazjum nr 12, z którym Warmia współpracuje. Wstępna selekcja chłopców jest już przez nas prowadzona - mówi Kazimierz Fiedorowicz.

    Program działania ośrodków zakłada, iż młodzi zawodnicy od poniedziałku do piątku uczęszczać będą wspólnie na zajęcia szkolne i treningi piłkarskie, zaś w weekendy rozgrywać będą mecze w macierzystych klubach. - Powstanie takich ośrodków ułatwi wyłowienie w województwie piłkarskich perełek. Co ważne, dzieci z Warmii i Mazur nie będą musiały wyjeżdżać do odległych szkółek piłkarskich w Szamotułach czy Krakowie, a na weekendy wracać będą do rodziców - podkreśla prezes WMZPN-u.

    Ideę założenia ośrodków szkoleniowych popiera również Andrzej Nakielski, trener i właściciel szkółki piłkarskiej Naki. - Szkółka Naki działa jako UKS i jest głównie opłacana przez rodziców piłkarzy. Mamy ciągłe problemy ze znalezieniem sal i boisk. Ośrodki szkolenia oparte na solidnej bazie treningowej mogą być znakomitym rozwiązaniem w tej sytuacji, zarówno pod względem szkoleniowym, jak i wychowawczym. To także korzyść dla klubów seniorskich z regionu, które mogłyby pozyskiwać najlepszych zawodników ośrodka. Mam nadzieję, że rzeczywiście uda się ten pomysł zrealizować. Sam chciałbym pracować z młodzieżą w takim ośrodku w komfortowych warunkach szkoleniowych - powiedział trener Nakielski, dodając, że szkółki takie jak Naki mogłyby nadal trenować dzieci w wieku przedgimnazjalnym.


    Fajnie nie Myśleliśmy, że już nic nie mogą nam ukraść. Okazuje się, że grubo się myliliśmy. Są jeszcze młodzi, uzdolnieni piłkarsko chłopcy, którzy w przyszłości mogliby reprezentować barwy Olimpii.... Mogliby, ale nie będą, bo grać będą w Olsztynie i dla Olsztyna



    i żeby było śmieszniej oczywistość uczestniczenia w tworzeniu takiego parku wcale nie jest taka oczywista, paradoksalnie samorząd bogatyński np oficjalnie w tym nie uczestniczył...

    gwoli informacji:

    2006-11-13
    Nowe miejsca pracy w Powiecie Zgorzeleckim.

    W dniu 30 października 2006 r. podpisano w BOT Elektrownia Turów S.A. umowę dotyczącą utworzenia Bogatyńsko–Zgorzeleckiego Parku Przemysłowo–Technologicznego.

    W spotkaniu wzięli udział sygnatariusze projektu, przedstawiciele firm i samorządów z terenu Powiatu Zgorzeleckiego: Roman Walkowiak — Prezes Zarządu BOT Elektrowni Turów SA, Stanisław Żuk — Prezes Zarządu BOT Kopalnia Węgla Brunatnego Turów SA, Andrzej Tyc — Starosta Zgorzelecki, Kazimierz Janik — Wójt Gminy Zgorzelec, Mirosław Fiedorowicz — Burmistrz Miasta Zgorzeleca, Jan Hasiuk — Wójt Gminy Sulików, Józef Sontowski — Burmistrz Miasta Zawidów i Przemysław Klonowski — Wiceprezes Zarządu Instytutu Zarządzania i Samorządności Sp. z o.o.

    Park Przemysłowo–Technologiczny jest już sprawdzonym przedsięwzięciem w Polsce i UE, jest instrumentem wprowadzania gospodarki opartej na wiedzy. Powstające w różnych częściach świata parki technologiczne stają się synonimem struktur gospodarczych XXI wieku. W kraju funkcjonuje kilkadziesiąt tego typu jednostek wspierających biznes. Wszystkie dają podłoże do przyciągnięcia inwestorów i do walki z bezrobociem. Ich zalety, to: • obniżenie kosztów stałych działalności – transportu, infrastruktury, • ulgi w podatkach i opłatach lokalnych, • wspólna dla kilku firm pomoc księgowa, prawna, marketingowa, • prawo do ubiegania się o pomoc z ustawy o finansowym wspieraniu inwestycji. I co bardzo ważne, dają możliwości ubiegania się o duże wsparcie ze środków unijnych. Parki coraz chętniej współpracują z uczelniami, tworząc inkubatory technologiczne. W dniu 28 lipca 2006 r. przekazano na ręce przedstawiciela BOT Elektrownia Turów SA i BOT Kopalni Węgla Brunatnego Turów SA projekt Porozumienia na rzecz rozpoczęcia działalności i rozwoju Bogatyńsko–Zgorzeleckiego Parku Przemysłowo–Technologicznego. Projekt ten opracowała grupa robocza, w której skład wchodziły zespoły wyłonione spośród każdego z sygnatariuszy Listu Intencyjnego.

    Od 17 lipca 2006 r. został uruchomiony proces tworzenia Koncepcji powołania BZPPT. Kolejnym krokiem było w dniu 30 października 2006 r. podpisanie Porozumienia na rzecz rozpoczęcia działalności i rozwoju Bogatyńsko–Zgorzeleckiego Parku Przemysłowo–Technologicznego. Nasz Park będzie modelował działania w trzech kierunkach. Pierwszy to udostępnienie przez uczestników Porozumienia terenów z uwzględnieniem ich przydatności i niezbędnych nakładów. Drugi to powołanie klastera energetycznego BIO ENERGIA z projektami w zakresie współspalania biomasy, wykorzystania pyłu węglowego do produkcji mas bitumicznych na potrzeby przemysłu ceramicznego, produkcji nawozów dla rolnictwa, ogrodnictwa i sadownictwa a także przygotowanie infrastruktury dla produkcji biopaliw. Trzecim kierunkiem będzie działalność szkoleniowa na terenie całego powiatu. Jeszcze w grudniu planowana jest rejestracja Spółki Zarządzającej oraz opracowanie Programu Funkcjonalno – Użytkowego dla I etapu rozwoju BZPPT. Zostanie on wyznaczony przez Zarząd nowopowstałej Spółki Zarządzającej. Program Funkcjonalno–Użytkowy stanowił będzie podstawę do opracowania dokumentacji aplikacyjnej o środki unijne.

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • frania1320.xlx.pl
  •