Indeks odchudzicsieKazimierz Dolny eselakki WolsztynKazimierz BierzyńskiKatowice Sauna ClubUdostępnianie narzędziKayah tekst piosenkiKatowice trasa egzaminacyjnakawalerki do wynajęcia centrum Wrocławkąpielisko leśne BrzeźnicaKazaa 27
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • radius.htw.pl
  •  

    odchudzicsie

    Nie ma to sensu. Na takiej długości opór hydrauliczny rur o tak małej średnicy (50 - 60 mm) będzie większy niż ciśnienie czynne w nich. Zatem, nici z wentylacji.
    W tej sytuacji, jedynym rozwiązaniem jest wykonać w ścianie między tą łazienką a kuchnią otwór wentylacyjny (jeśli kratka wentylacyjna w kuchni) a na dole drzwi łazienkowych wykonać 5 - 7 otworów wentylacyjnych średnicy 40 mm. No i mocno ograniczyć powstawanie pary w łazience - czyli wanna a nie kabina natryskowa.
    Można też pomyśleć o równoległym otworze wentylacyjnym w tej ścianie (obok omawianego otworu) i wyposażyć go w mały wentylatorek, który powinien pracować przez pół godziny po kąpieli.
    Kanał wentylacyjny w kuchni musi być drożny.


    ----------------------------------------
    BAZA DORADZTWA BUDOWLANEGO BDB
    www.bdb.com.pl




    dobry regulamin


    regulamin zabrania m.in. nadużywania kabin natryskowych i nakazuje codzienne klęczenie na grochu w wymiarze 3-ech godzin z przerwami na chłostę. W porze wieczornej i wczesnoporannej pensjonariusze są zakuwani w dyby – w zależności od poziomu zaawansowania nałogowego,



    Bez zbędnych przytyków
    każdy z nas,
    USERÓW,
    choć raz jeden
    bywał "na odwyku".




    Może do gniazdek nad wannami podciągnięte jest światło z klatki ? Czepie się (półżartem), do gniazdek doprowadza się napięcie, nie światło.

    Podejrzewam, że z tymi gniazdami nad wanną (już nie ważne, że centralnie) użytkownikowi Helmut chodziło o co innego. Mianowicie, w pomieszczeniach z wanną lub kabiną prysznicową (natryskową) występują 4 strefy: 0 - wewnątrz wanny lub brodzika; 1 - przestrzeń wyznaczona przez rzut poziomy(obrys) zewnętrznych krawędzi wanny/brodzika; 2- obszar w odległości do 60cm od końca strefy 1.; 3- obszar w odległości do 2.4m od końca strefy 2. Wysokość stref wynosi 2.25m.
    W strefie 0. można instalować jedynie urządzenia zasilane bardzo niskim napięciem, nie wyższym niż 12V (AC), a źródło napięcia poza tą strefą. W strefie 1. można montować podgrzewacze wody zamontowane na stałe, w 2. oprawy oświetleniowe II klasy oraz podgrzewacze wody, w 3. gniazda wtyczkowe pod warunkiem:


    W strefach 1-3 nie można również montować urządzeń rozdzielczych, sprzętu łączeniowego, puszek, rozgałęzników. Wymienione powyżej urządzenia dla stref 1-3, to te poza urządzeniami zasilanymi bardzo niskim napięciem.



    mam problem z zestawem do kabiny prysznicowej
    pomóżcie,czy można skompletować baterię podtynkową natryskową jednej firmy z kolumną natryskową (deszczownica + słuchawka) innej? będą do siebie pasować, mam na myśli montaż nie stronę wizualną

    jeszcze jedno czy pod nazwa "bateria podtynowa natryskowa" kryje się całość którą należy w tym przypadku zakupic, czy pod tynkiem jeszcze jakaś dodatkowa część lub system musi być zamontowany i trzeba się w to zaopatrzyć ?




    Łazienkę na parterze robię taką jak na Twoim rysunku. Nawiasem mówiąc wymiary pomieszczenia nie dają większego wyboru, ale kabina natryskowa musi być. NA którym rysunku :?:
    Z programu, czy ze zmian zdjęcia muratora :?:

    A jakiej wielkości dajesz tą kabinę :?:
    Na wizualizacji wstawiona jest chyba 80ątka, bo mniejszej nie było w programie.

    Próbowałem też umieścić ją po prawej stronie przy dźwiach, ale kiepsko to widzę :roll:

    Myślę też o opcji drzwi wnękowych. Na górze zastosuję takie między kominem, a wejściem do łazienki:
    http://www.kolo.com.pl/kolo/kabiny/k...ven_27479.html
    i myślę, że takie rozwiązanie miało by rację bytu za względu na małą przestrzeń.
    FAKT: kabina musi być :lol: My mamy brodzik i kabinę po prawej, była to kwestia przesunięcia ścianki w stronę garażu. Wstawiamy 90cm (wszystko wymierzone razem z murarzem :) ).
    Pomurował też nam ściankę tak że wstawiamy tylko otwierane szklane drzwi (wnękowe tak jak w twoim linku).

    Przy okazji, to rozkład pomieszczeń jak w projekcie z drobnymi korektami ścianek działowych na górze.

    Do Jurka, my też zrobimy doświetlenie klatki schodowe. Jest to po prostu idealne rozwiązanie :)



    Witam. Ostatnio powrót do pracy wymusił trochę absencji na forum i dlatego nie odpisywałem. Wracając do tematu to baterie oczywiście już są zamontowane i sprawują się bardzo dobrze. Są ciche, głowice mają bardzo płynny skok. Od ostatniego postu w tym temacie do baterii natryskowej podtynkowej dokupiłem deszczownicę 25cm, przyłącze kątowe i słuchawkę prysznicową. Wszystko działa i wygląda super. Ciekawostką dla mnie jest przyłącze kątowe które ma funkcję zapobiegającą kapaniu z słuchawki.
    Podsumowując sprawę i chcąc rozwiać wątpliwości innych powiem Wam tak. Gdyby takie firmy jak Tres, Hansgrohe czy inni markowi i sprawdzeni producenci mieli taki design baterii to na pewno nie pchał bym się w nikomu nieznaną firmę o której nikt nic nie wie a co tu dużo mówić ceny Kohlmana jie są jakoś super niskie. Kupiłem najpierw podtynkową do kabiny żeby wybadać jaki to sprzęt. Obecnie mam w całej łazience Kohlmana bo wygląd baterii na żywo jest obłędny. Nie rozumiem dlaczego inne ugruntowane firmy nie wypuszczą produktów w podobnym stylu.



    Witam, chcę zbudować na działce szambo przy domku letniskowym i chciałbym poznać Waszą opinię na temat głębokości takiego szamba. Chcę wykorzystać kręgi betonowe metrowej średnicy. Użytkowanie domku będzie tylko w weekendy w miesiącach letnich przez 4 osoby, oprócz toalety będzie kabina natryskowa. Szambo nie będzie wybierane, chciałbym żeby wsiąkało w ziemię. Kręgi są 0,5m wys. Czy 4 kręgi wystarczą?



    Jak rozliczać wykończenie łazienki (glazura, terakota, obudowa wanny, kabina natryskowa, umywalki, sedes)? Są jakieś cenniki z metra kw., podłączenie punktu, czy też godzić się na całość a jeśłi tak, to jakie stawki przyjąć. Nadmieniam, że moja jest glazura i terakota + wyposażenie, zas po stronie wykonawcy robocizna, klej i fuga.
    Darex



    U mnie wyglądało to tak:
    - parter prawie gotowy (bez kominka, nadal go nie mam), na siłę osadzony zlewozmywak w kuchni, brak drzwi w kabinie natryskowej, brak instalacji anteny satelitarnej i zwykłej
    - poddasze gotowe tylko w części instalacyjnej i łazienkowej - brak paneli, sam je układam do teraz
    - otoczenie - dziki Teksas w momencie sprowadzania się, palety jako ścieżka. Teraz jest inaczej, ale we wrześniu 2002..... Święty Boże....
    - samochodem mogłem wjechać w suche albo mroźne dni. Teraz mam już kostkę "zielony parking", ale we wrześniu .....
    Powodzenia



    Moj pokoj kapielowy nie jest zaprojektowany zgodnie z najnowszymi trendami. Ten sam grest na calych scianach oraz podlodze.Nie jestem zwolenniczka ukladania tylko do wysokosci lamperii, czyli nie ide z obowiazujacym trendem;) Plytka jest brazowa, a gdy pada na nia swiatlo robi sie szaro-srebrna. Postawilam na braz i biel. Ozdobne ledy niebieskie. Lazienka ma ogrzewanie podlogowe, przy czym jest ono sterowane tzw. inteligentna glowica w grzejniku lazienkowym. Takie rozwiazanie powoduje, ze w tym pomieszczeniu jest temperatura zawsze wyzsza nic w pozostalych pomieszczeniach, 25-30st. C. Tak jak lubie, gdy wychodze z wody:)
    Kabina natryskowa firmy Novellini, baterie firmy TRES, bidet i wc firmy Hatria, wanna firmy ANFRA (polski eksporter). Umywalka - ArtCeram Crystal Wall.



    http://fotoo.pl/zdjecia/files/2010-01/0521996c.jpg

    http://fotoo.pl/zdjecia/files/2010-01/96f0315f.jpg



    W twoim układzie zmieniłbym łazienkę.[/quote]
    Niekoniecznie gdyż zmiana wiąze sie ze zmianą kabiny natryskowej a ta jest pomyslana bardzo dobrze bo w rogu i mozna ją fajnie zaaranzowac.
    Ja przed sprzedażą mieszkania wykonałem sobie kabinę z luxferów i naprawdę w bloku w łazience 2x2 zdawała egzamin
    http://autokacik.pl/files/276823463-050811_230622.jpg



    :D Z tego wynika, że hydraulicy lubią kwotę 5 tys. zł, bo mnie "skasowano" właśnie tyle za następujący zakres robót:
    - ułożenie rurek ogrzewania podłogowego na powierzchni 220 m2, dwa rozdzielacze (parter i piętro), 8 termostatów w pokojach do sterowania siłownikami na rozdzielaczach,
    - dwie łazienki a w nich: 2 kibelki, 2 bidety, 2 umywalki, 2 kabiny natryskowe, 1 wanna, 2 pralki, 2 grzejniki drabinkowe,
    - kuchnia, a w niej zlewozmywak i zmywarka, no i poprowadzony drugi pion wod-kan na poddasze (do ewentualnego późniejszego wykorzystania w "hipotetycznej" drugiej kuchni)),
    - cyrkulacja cwu,
    - 2 ujęcia wody "ogrodowej" (na 2 ścianach mojego domu).
    Dodam jeszcze, że instalacje CO i wodną mam tak poprowadzone, że wystarczą lekkie przeróbki w kotłowni (w piwnicy), aby mieć dwa niezależne systemy (to na wypadek, gdyby mój dom miał się stać w przyszłości domem dwurodzinnym). Zresztą podobnie zrobiłem z energią elektryczną...

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • frania1320.xlx.pl
  •