Indeks odchudzicsiekąpielisko zadole mozna dojechać flirtemkąpieliska termalne Szklarska Porębakąpielisko termalne Rajeckie Teplicekąpielisko Zakopane Polana Szymoszkowakąpiel chorego dziecka na ospękąpieliska zalewy okolice Krakowakarmienie piersią a kąpiel na baseniekąpieliska termalne orawice Słowacjakąpiel na odrobaczenie ludzikąpiel podczas ospy
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • blondiii.pev.pl
  •  

    odchudzicsie



    Uwaga! Tu nie można wejść do wody
    dziś
    Bytomski sanepid kolejny raz w tym sezonie zbadał jakość wody w kąpieliskach na terenie powiatu tarnogórskiego. Niestety znów wyniki nie są zadowalające. Inspektorzy wzięli pod lupę akweny w Świerklańcu, Tarnowskich Górach, Kaletach-Zielonej, Tworogu i Krupskim Młynie-Borowianach. Tylko kąpieliska w dwóch pierwszych miejscowościach otrzymały pozytywną ocenę sanepidu. Kąpiel w zalewach Nakło-Chechło i Pniowiec jest dozwolona.

    Niestety, po raz kolejny potwierdziły się złe wyniki badań wody w stawach w Kaletach-Zielonej.

    - Podczas lipcowej kontroli nie wykryliśmy żadnych bakterii w pobranych próbkach w Zielonej - podkreśla Barbara Wojtanowska z nadzoru i monitoringu wody Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bytomiu. Kontrolerom nie spodobała się jednak znów barwa wody.

    - Jeśli przeźroczystość wody jest mniejsza niż jeden metr, wtedy ocena fizykochemiczna jest zła - tłumaczy Wojtanowska i dodaje, że ten problem w Kaletach pojawił się już w zeszłym roku. Podobny problem wystąpił na stawie w Borowianach w Krupskim Młynie.

    Najgorsza ocena jakości wody wypadła po kontroli jeziorka w Brzeźnicy w gminie Tworóg. Nie dość, że inspektorzy przyczepili się do barwy, to jeszcze wykryli w próbkach wody paciorkowce kałowe.

    - Gdyby ktoś próbował wykąpać się w takiej wodzie, mogą u niego wystąpić podrażnienia skórne, a jeśli napije się wody, to także choroby układu pokarmowego - ostrzega Wojtanowska. W przypadku Brzeźnicy mogło dojść do zanieczyszczenia wody ściekami komunalnymi, albo ktoś specjalnie wylał fekalia do stawu. Na szczęście z kąpieli w stawie w Brzeźnicy mieszkańcy rzadko już korzystają. Niedaleko bowiem znajduje się basen i tam jakość wody nie budzi zastrzeżeń.

    - Trudno nam powiedzieć, jaka jest przyczyna złych wyników fizykochemicznych w zbiornikach. Może mieć to związek z niskim poziomem lustra wody lub zanieczyszczonym dnem - dodaje Wojtanowska.

    Sanepid kolejny raz zbada kąpieliska w sierpniu.

    Niewiele lepiej jest w innych kąpieliskach w naszym regionie. W Stawie Kąpielowym w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach znów są bakterie coli typu kałowego, czyli pływać w nim nie można. To ostatnie wyniki, ale dwa dni temu pobrano kolejne próbki wody - jej aktualny stan poznamy jutro. W stawie wykryto bakterie już na początku sezonu, choć pod koniec czerwca woda była czysta.

    Zamknięte jest także Jezioro Paprocańskie w Tychach i prawdopodobnie tak już pozostanie do końca lata. Kąpać można się za to bez przeszkód w akwenach w Czechowicach i Pławniowicach oraz w Kąpielisku Leśnym w Gliwicach i kąpielisku Zacisze w Knurowie. W powiecie pszczyńskim i bieruńsko-lędzińskim do kąpieli i uprawiania sportów wodnych dopuszczone są Zbiornik Łącki w Pszczynie, Gwaruś w Suszcu, a także Łysina w Bieruniu.

    Krzysztof Szendzielorz, JOL, JH, BIB - POLSKA Dziennik Zachodni

    http://katowice.naszemiasto.pl/wydarzenia/881422.html

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • frania1320.xlx.pl
  •