odchudzicsie
Pytanie do budowniczych - Z8
Chodzi mi o wariant podstawowy - kąt 28 st., wiązary dachowe, sufit podwieszany
Wedle projektu - ściany działowe: z czego są? - ścianki szkieletowe z płyt gipsowych?
Czy też beton komórkowy 12 cm? Może to i to?
Jak Wy robicie? Możliwe jest zastosowanie np ścianki z betonu komórkowego? Czy wedle projektu fundament jest na tyle mocny że umożliwia zastosowanie innego rodzaju ścianek - silikat, pustak, cegła?
Mam trochę wątpliwości czy chcę ścianki działowe tylko i wyłącznie z płyt gipsowych. Projektu jeszcze nie kupiłem, więc stąd to pytanie...
Wprojekcie czytamy tak:
"ścianki działowe z cegły dziurawki 7 i 12 cm o wytrzymałości 7MPa, na zaprawie klasy M2 alternatywnie wykonac z gazobetonu gr6-12 cm lub z płyt g-k na ruszciewygłuszonych warstwą wełny mineralnej"
to tyle projekt w praktyce robisz jak ci się podoba . W projekcie pod ściankami działowymi przewidziano pas z siatki zbrojonej zatopionej w wylewce . Dasz grubsze druty -możesz mieć grubszą ściankę i vice wersal
A jeśli mam odpowiedzieć jak ja to zrobie to odpowiadam:
Tam gdzie nie musze wygłuszać to gazobeton 6cm - ścianki (spiżarki ,kotłowni i garderoby i małej ubikacji )
- między pokojami - pustak poryzowany 8 lub 12
- ściana przy której kominek stoi i jednocześnie jest oświetlana przez słonce - cegła klinkierowa 12cm
No i to by było na tyle, konkurencja ma ponoć taniej i lepiej, ale niewiadomo za ile, gdzie i jak. Cóż masz Ytong, przynajmniej material o sprawdzonych parametrach, a że cena nie jest niska, ale to cena za jakość. Byłem na dniach otwartych w Ostrołęce, oni rzeczywiście przykładają się do tej produkcji. Denerwuje mnie więc gadanie, że pustak tańszy, albo jakaś dziurawka czy coś... Bez sensu są te porównania..
... co to jest +W?
Jak wiesz co to jest "P", to i "W" nie powinno być zagadką...
P+W to skrót od "pióro i wpust" to rodzaj połączenia, w tym przypadku dwóch pustaków. Polega to na tym, że z jednej strony pustaka znajduje się wpust, w który wkłada się odpowiednie pióro (z innego pustaka).
Różnice w pustakach są - zarówno w cenie, jak i jakości - czyli np. dokładności wymiarowej, parametrach termoizolacyjnych, akustycznych, wytrzymałości, itp.
Wymieniłeś tylko kilka z dostępnych pustaków - moim prywatnym zdaniem najlepsze na ściany zewnętrzne są importowane z Niemiec pustaki Edera albo LĂźcking, "biją na głowę" zwłaszcza pod względem dokładności wymiarowej, nasze krajowe.
Co do ścian działowych, to polecam lekturę tego artykułu. Nie lepiej wybrać tradycyjne, z cegły pełnej lub dziurawki?
Mam przed sobą tatelę przywiezioną z punktu konsultacyjnego Narodowej Agencji Poszanowania Energii wydaną przez firmę WEBER TERRANOWA Sp. z o.o. należącą do grupy SAINT-GOBAIn
Mogę Panu zagwarantować, że skoro metr styropianu ma Uc = 0.033 W/m2K to 14 cm ma 0.24
podaję z tabeli rodzaje ścian + 14 cm styropianu i wpółczynnik Uc
keramzytobeton ALFA 24 cm + 14 cm styropianu = 0.26
------- 38 cm + 14 cm styropianu = 0.24
Żelbeton 25 cm + 14 cm styropianu = 0.28
pustak Alfa 24 cm+szczelina 4cm+cegła 12 cm+14 cm styropiany=0.24
wielka płyta system szczeciński 36 cm + 14 cm styropianu = 0.24
cegła dziurawka 38 cm + 14 cm styropianu = 0.25
cegła pełna 38 cm + 14 cm styropiany = 0.26
pustak ceramiczny MAX 44 cm + 14 cm styropianu = 0.21
gazobeton 37 cm + 14 cm styropianu = 0.20
Drogi gościu sprawdziłem wszystko 3 razy by przy mojej głupocie nie popełnić błedów, a jak to się dzieje,że suma izolacji dwóch materiałów jest gorsza od jednego z nich to, bardzo proste, energia cieplna w ciele stałym "idzie " od większych wartości do mniejszych i mur stojący na fundamencie odprowadza ciepło pod dom.
Aby to co gościu piszesz miało sens, ciepło w ciele stałym musiałoby płynąć zawsze prostopadle do styropianu, lub przyjąć jako aksjomat, że energia płynie z mniejszej do większej wartości. Moje szre komórki takich założeń nie są w stanie przyjąć, ale ktoś bardziej inteligentny...
Budowałem z porothermu 44 P+W bez dociepleń. Uważam, że opcja bez dociepleń jest bardziej odporna na wykonawców, bo trudno tutaj zrobić jakiś mostek cieplny.
Moim zdaniem nie ma sensu kłaść wełny do porthermu. Jeżeli chcesz ocieplać, to zrezygnuj z porothermu na rzecz zwykłej "dziurawki".
Bedzie taniej, a poza tym cienki porotherm nie jest najlepszym wyjściem, bo z racji swojej konstrukcji (pory po wypalaniu) jest dość kruchy.
Kiedyś był taki wielki artykuł w "Nie" Urbana, pisała też o tym Rzeczpospolita w dodatku budowlanym. Pustak 11 porothermu był za słaby, szybko pękał w ścianach. Zrobili badania i okazało się, że nie trzyma norm na ściskanie bodajże.
Wienerberger tłumaczył się, że to był pustak z drugiego gatunku, ale opinia poszła w Polskę.
Jeszcze o mojej ścianie - mam z porothermu tylko mury zewnętrzne, ścianki działowe mam ze zwykłej dziurawki. Na razie mam nieotynkowany z zewnątrz dom, zimą ogzrewałem tylko kominkiem z rozprowadzaniem ciepła. Nie było źle, choć przy kominku trzeba się napracować. Temperatura w domu OK.
Jeżeli będziesz miał pytania, pisz.
Witam,
mam pewien problem z kominami a dokładniej z ich nieszczelnością. Oba kominy sa wybudowane z cegły klinkierowej dziurawki, do wysokości ok 50 cm ponizej płaszczyzny dachu, a reszta w dół pustaki typu Ytong (w środku wkład ceramiczny - przy kominku, oraz kwasowka przy piecu gaz.) Dach pokryty jest dachówką, obróbki blacharskie plus taśma falista (z ołowiem). Podczas deszczu, opadów sniegu woda jakims sposobem przedostaje sie do srodka. Raz juz były poprawki samej obrobki - silikonowanie, i "przemalowanie" kominów szkłem wodnym. Jednak nadal usterka sie pojawia. Co moze byc tutaj przyczyna przedostawania sie wody? Fachowiec od dachu twierdzi ze to wina cegly, fachowiec od kominow twierdzi ze to wina obrobek, gdzie lezy prawda? Ktos moze cos poradzic? Z góry dziekuje.
a nasze bloki to chyba cegła raczej nie pustak ,jakbys nie wiedzial
Na budownictwie widzę że też się znasz doskonale. Cegłę widziałaś chyba w elementarzu ostatni raz, więc możesz nie pamiętać jak wygląda. Gdyby te budynki były z cegły to by nie były z czerwonego (dlatego tak ci się myli, patrzysz że czerwone i wierzysz że cegła) pustaka dziurawki.
a czy na tym zdjęciu to ty: http://www.hot.jpg.pl/zdjecie/43069/Beatapl.html ?
PS.Skoro już produkujesz tyle na tym forum to popracuj nad poprawnym cytowaniem.
no, sporo radości dostarczasz.
parametry HW90 jednoznacznie sugerują że jednak jest stworzony na FAC-a, w/g mnie to najlepszy karabinek ze stajni HW.
Hatsan też ma patametry facowe i to sugeruje ze jest stworzony pod fac?
W podobnej kategori cenowej mamy kilka razy wieksze pole do manewru w wyborze duzo lepszych facow.
Pozwole sobie skopiować ze strony Majstruka airguns pewien artykuł.
Wiatrówkę nabyłem w firmie ASSA w Warszawie, kosztowała mnie 1800 zł.
Dostałem gwarancję oraz fakturę z zaznaczeniem, że posiada mniej niż 17J.Pierwsze wrażenie po rozpakowaniu to zdziwienie, co za cholera? Nie mogę złamać lufy! W końcu uderzając niemal pełną siłą w koniec lufy zatrzask puszcza, lufa odchyla się, próbuję naciągnąć i znowu kicha, nie daję rady, przykucam, opieram kolbę o udo i z potworną siłą naciągam wiatrówkę. Pierwszy strzał, śrut przebija ściankę pustaka (dziurawki) i ginie gdzieś w jego wnętrzu.
Niesamowite, tak ciężkiego naciągu nie wyobrażałem sobie w najgorszych snach. Ustawiam chrono, na śrucie JSB Exact (1.025 g) Weihrauch HW-90 osiąga 28J, zaś na H&N Baracuda (1.38 g) 29J. Nie wiem ile ciśnienia jest w cylindrze, w każdym bądź razie mój wysilony w celach doświadczalnych Hatsan o energii 29J naciągał się przy tym jak bułka z masłem
Dalszy opis:
takim stanie karabinek nie nadaje się do rekreacji, ponieważ jego użytkowanie grozi awarią sprzętu oraz awarią ciała strzelca. ASSA ostatnio zadeklarowała się na bezpłatne ustawienie energii w ich serwisie.
Niestety ale fakty sa tylko takie.
Pozdrawiam
Aleś cie się rozpisali - ale tak jest przy budowie domu - kogo sie nie zapytać inaczej Wam powie
Lary - co do Wiatraków 2kW to na wodę ciepłą i oświetlenie dookoła domu spokojnie wystarczy. To tak naprawdę na próbę żeby zobaczyć co to jest. Zamówiłem 3szt (2 x 2kW i 1 x 5kW). Jak kupisz 20kW to do końca życia nie wydasz tyle kasy za prąd ile zaoszczędzisz
Ech a teraz Cola co do tych ścian regipsowych. Kurde ja w domu nie mam nawet kawałka regipsu - wogóle uważam że to porażka jest. Np na piętrze mam skosy w 3 pokojach i wszystkie mam betonowe (w środku cegła dziurawka). Dlaczego? Ano z prostego powodu - nie ma takiej ekipy na świecie (popimo wielu zapewnień u moich znajomych) , że zrobią taką podbitkę czy ścianki, które nie będą pękały
Po roku wszystko zaczyna pękać a za 3 lata do wymiany boi wygląda strasznie.
Po drugie jak coś przenosicie w domu to spróbujcie zahaczyć o taką ścianę z gipskartonu ściany nie ma albo niech dziecko coś rzuci, to macie dziurę
Już nie wspomnę jak chcecie cos powiesić dużego na ścianie.
Nie ma jak ściana z pustaków czy cegieł i na to tylko betonowy filcowy. Gładziutki jak gips i nie pęka.
Co do powierzchni pomieszczeń Cola to cóż nie zrobisz z małych - wielkich. Wszystko zależy ile masz kasy na dom - ja zawsze chciałem mieć dużo miejsca w domu - nie lubie klitek.
Fizyka:
1.Jak mozna zmienic energie wewnetrzna ciała?
2.Jak zmienia sie temp. ciała podczas ruchu gdy dzialaja sily tarcia
3.Podaj po 2 przyklady kiedy wzrost temp. ciala podczas ruchu z tarciem jest szkodliwy a kiedy korzystny
4.podaj po 2 przyklady cial ktore dobrze is slabo przewodza cieplo
Ad.1
Energię wewnętrzną ciała możemy zmienić albo przez wykopnie pracy(W), albo przez przekazanie ciepła (Q).Oczywiście może także nastąpić równoczesne wykonanie pracy i przekazanie ciepła. (Pierwsza zasada termodynamiki) Ew=W+Q
Ad.2
Jak wiadomo aby pokonać siłę tarcia trzeba wykonać jakąś pracę, przy wykonywaniu pracy by pokonać siły tarcia. Skutkiem tej pracy nie był ani wzrost energii kinetycznej ciała, ani jego energii potencjalnej, a jedynie wzrost temperatury ciała trących o siebie. Energia cząsteczek wzrasta o tyle, ile pracy wykonano. Zwiększając energie zwiększamy temperaturę.
przykład:
Wziąwszy termometr lekarski do ręki i ujmując go między palec wskazujący i kciuk, pocierając jego końcówkę zawierającą zbiorniczek z rtęcią. Obserwując, zauważamy wzrost temperatury na termometrze. Dodatkowo obserwujemy wzrost temperatury palców, którymi pocieramy końcówkę termometru.
Ad.3
A nie mam zielonego pojęcia.. jeden taki mi przychodzi do głowy korzystny.. a może i dwa:
- pocierając zapałkę o draskę możemy doprowadzić do zapalenia zapałki :]
- wykorzystując siłę tarcia pocierając patyk o deseczkę możemy rozniecić ognisko:]
** takie mi do głowy przyszły, a co do szkodliwych może mi coś jeszcze wpadnie do głowy **
Ad. 4
Chodzi tu o przewodniki i izolatory:
Przewodniki-to ciała, które bardzo dobrze przewodzą ciepło
zaliczamy do nich metale.
Izolatory-to ciała, które bardzo słabo przewodzą ciepło np.:
styropian, cegła dziurawka, pustaki, bloczki betonu komórko-
-wego, próżnia, wata szklana