Indeks odchudzicsiepupy avikazza dowlandKatowice Sharm lot jak długoKaza programkąpieliska Jezioro MokreKatowice Komornicykawały o górnikachUdana randkakarmię piersią wróciła miesiączkaKarpacz szczyt
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • kasia-art.htw.pl
  •  

    odchudzicsie

    Są wreszcie jakieś dobre informacje odnośnie dworca PKS. W MSI pojawiły się wizualizacje obiektu i prezentuje się on naprawdę nieźle. Szkoda tylko, że główna bryła dworca schowana będzie za nasypem wiaduktu, a na front wysunięta została stacja benzynowa. Z pewnością ma to sens ekonomiczny, ale na pewno nie urbanistyczny.





    "Od kilku dni spółka „PKS Gliwice” poszukuje za pośrednictwem internetu chętnych do pracy w przyszłej stacji paliw. Jej uruchomienie wydaje się być kwestią kilku najbliższych tygodni. Oddanie tego obiektu do użytku będzie jednak tylko pierwszym etapem realizacji inwestycji celu publicznego. W drugiej kolejności planuje się budowę kompleksu usługowo-handlowo-rekreacyjnego wraz z elementami tzw. infrastruktury towarzyszącej. Mają się w nim znaleźć sklepy (w tym m.in. market spożywczy), placówki usługowo-rekreacyjne (fitness, siłownia, solarium, salon kosmetyczny itp.) oraz pomieszczenia socjalno-sanitarne dla pracowników PKS i pasażerów (klientów).

    Dopiero w trzecim etapie powstanie – jak się zakłada – właściwy budynek międzynarodowego dworca PKS. – Będą w nim kasy biletowe, poczekalnia dla pasażerów, biuro podróży, bar, przechowalnia bagażu, sanitariaty oraz rozmaite pomieszczenia techniczno-gospodarcze – wylicza architekt Damian Kałdonek w opisowej części projektu. Dziś trudno określić, kiedy ruszą prace przy budowie pozostałych obiektów dworca. Inwestor nie załatwił dotąd wszystkich spraw formalnych, od których uzależniono wydanie pozwoleń na budowę. Wiadomo już natomiast, że spółka nie będzie się ubiegać o dofinansowanie zadania ze środków Unii Europejskiej."



    Miejski Serwis Informacyjny: Powstaje nowy dworzec PKS





    "Kończy się budowa nowej stacji paliw na terenie zajezdni PKS przy ul. Toszeckiej. Jest to pierwszy etap kilkuletniego przedsięwzięcia inwestycyjnego pod nazwą „Budowa międzynarodowego dworca PKS wraz z obiektami towarzyszącymi”. Opracowana przed dwoma laty koncepcja architektoniczna przyszłego kompleksu przewiduje m.in. utworzenie rozległego zaplecza usługowo-handlowo- rekreacyjnego, zaprojektowanego z myślą o pasażerach i klientach, korzystających z usług Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej.

    Dworzec ma być nowoczesnąinwestycją XXI wieku – zapewniają jego twórcy z gliwickiej pracowni „PROJARCH”.Inwestorem budowy dworca jest spółka z o.o. „PKS Gliwice”. Zleciła ona opracowanie dokumentacji projektowej firmie „PROJARCH” (pracownia dała się w przeszłości poznać m.in. dzięki przygotowaniu oryginalnego projektu przebudowy zabytkowego rynku w Bielsku czy też serii projektów stacji benzynowych jednego z zachodnioeuropejskich koncernów paliwowych).

    Zdecydowano, że nowoczesny międzynarodowy dworzec PKS powstanie na terenie o powierzchni ok. 2,8 ha, położonym pomiędzy torami kolejowymi, wiaduktem łączącym ul. Bohaterów Getta Warszawskiego z ul. Toszecką oraz ulicami Toszecką i św. Małgorzaty. Autobusy mają w przyszłości wjeżdżać na teren obiektu nie tylko od strony ul. Toszeckiej, lecz również od strony ul. św. Małgorzaty. Projekt zakładał przeprowadzenie w pierwszej kolejności prac przy rozbiórce obiektów kolidujących z przyszłą stacją paliw, a następnie właściwych robót przy jej budowie.

    Przewidziano wzniesienie parterowego obiektu wolno stojącego (sklepu, zaplecza biurowego i socjalnego dla pracowników) oraz utworzenie parkingów, placów manewrowych, przejść dla pieszych, miejsc tankowania dla pojazdów (autobusów, samochodów ciężarowych i osobowych), a także dla posadowienia potrzebnych urządzeń – specjalnego odkurzacza i kompresora. Nawierzchnie w miejscach tankowania paliwa zaprojektowano jako szczelne posadzki betonowe. Postanowiono wyposażyć stację paliw w zadaszone stanowiska do tankowania paliw i gazu oraz przystosować cały obiekt do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zaplanowanoodprowadzanie wód opadowych do kanalizacji deszczowej, po uprzednim podczyszczeniu ich w separatorze oleju i benzyn, który ma być obsługiwany przez firmę zajmującą się utylizacją odpadów. Zaproponowane rozwiązania architektoniczne zostały zaakceptowane.

    Na początku listopada zeszłego roku inwestor otrzymał pozwolenie na realizację pierwszego etapu przedsięwzięcia. Po przeprowadzeniu niezbędnych robót rozbiórkowych (zburzono m.in. niewielki budyneczek, w którym znajdowała się kawiarenka internetowa) przystąpiono do budowy stacji paliw. Wykonanie kolejnych prac zlecano różnym firmom. Nie wyłoniono generalnego wykonawcy inwestycji.

    Roboty są mocno zaawansowane. Od kilku dni spółka „PKS Gliwice” poszukuje za pośrednictwem internetu chętnych do pracy w przyszłej stacji paliw. Jej uruchomienie wydaje się być kwestią kilku najbliższych tygodni. Oddanie tego obiektu do użytku będzie jednak tylko pierwszym etapem realizacji inwestycji celu publicznego. W drugiej kolejności planuje się budowę kompleksu usługowo-handlowo-rekreacyjnego wraz z elementami tzw. infrastruktury towarzyszącej. Mają się w nim znaleźć sklepy (w tym m.in. market spożywczy), placówki usługowo-rekreacyjne (fitness, siłownia, solarium, salon kosmetyczny itp.) oraz pomieszczenia socjalno-sanitarne dla pracowników PKS i pasażerów (klientów).

    Dopiero w trzecim etapie powstanie – jak się zakłada – właściwy budynek międzynarodowego dworca PKS. – Będą w nim kasy biletowe, poczekalnia dla pasażerów, biuro podróży, bar, przechowalnia bagażu, sanitariaty oraz rozmaite pomieszczenia techniczno-gospodarcze – wylicza architekt Damian Kałdonek w opisowej części projektu. Dziś trudno określić, kiedy ruszą prace przy budowie pozostałych obiektów dworca. Inwestor nie załatwił dotąd wszystkich spraw formalnych, od których uzależniono wydanie pozwoleń na budowę. Wiadomo już natomiast, że spółka nie będzie się ubiegać o dofinansowanie zadania ze środków Unii Europejskiej.

    Co się stanie z dotychczasowym dworcem PKS po oddaniu do użytku nowego kompleksu przy ul. Toszeckiej? – zapytaliśmy prezesa spółki „PKS Gliwice”. – Realizacja obecnego przedsięwzięciainwestycyjnego przy ul. Toszeckiej nie ma nic wspólnego z istniejącym dworcem PKS przy ul. BohaterówGetta Warszawskiego. W dalszym ciągu będzie tam obsługiwany ruch w komunikacji lokalnej oraz krajowej – wyjaśnił Andrzej Solnica."

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • frania1320.xlx.pl
  •