Indeks odchudzicsiekawałek piosenki tytu tytukawalerka w TBS na 2 pokoje w TBSkawałek przy którym wchodzi Fedorkawalerki do wynajęcia w Warszawie tanioKawalerka za czynsz i opłaty Warszawakawalerki w Warszawie mieszkania jednopokojoweKawaleria Powietrzna Odcinki od14kawalerki Rynek wtórny -bielanykawalerka Zielona Góra wynajemkawalerka 600 zł Warszawa
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • prof.opx.pl
  •  

    odchudzicsie



    " Redaktor mgr Kazimierz Sandulak urodził się w 1938 roku. Do Trzcińska-Zdroju przybył 1945 roku wraz z matką do i przez całe życie był związany z miastem, społecznik z wykształcenia historyk. Ukończył Wydział Filologiczno-Historyczny Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu. W latach 1958 – 1991 pracował jako nauczyciel w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku-Zdroju. Wielokrotnie był nagradzany nagrodami za sukcesy zawodowe m. in. Ministra Oświaty i Wychowania a także Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi. Od zawsze zajmuje się inicjowaniem renowacji zabytków architektury historycznej na terenie miasta i Gminy Trzcińsko-Zdrój. Jest także działaczem sportowym i wiernym kibicem ‟Orła” Trzcińsko-Zdrój. Przez wiele lat był członkiem Rady Narodowej oraz Radnym Rady Miejskiej w Trzcińsku-Zdroju, w której pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Oświaty. W dniu 26. maja 2006 roku pan Kazimierz Sandulak został odznaczony przez Burmistrza Gminy Trzcińsko-Zdrój, pana Zbigniewa Kitlasa odznaczeniem ‟Zasłużony dla gminy Trzcińsko-Zdrój”.

    Wiadomości Trzcińskie ukazują się już 18 lat nieprzerwanie od 1990 roku. Zebrane razem tworzą kronikę życia codziennego miasteczka. Miesięcznik wydawany jest bezpłatnie w nakładzie kilkuset sztuk. "

    opublikowane za zgodą Kazimierza Sandulak administrator




    ..cytujesz jakiegoś zacofanego wieśniaka...Poczytaj o tym "zacofanym" człowiekuUrodził się w Ostrowie Wielkopolskim. Studiował przez rok orientalistykę, pracował przez pewien czas w świetlicy dla młodzieży dojeżdżającej i był kierownikiem ogródków jordanowskich. W 1960 roku wstąpił do Seminarium Duchownego w Poznaniu, by wkrótce przenieść się do Lublina, gdzie studiował psychologię na Wydziale Filozoficznym KUL-u. Działając w środowisku studenckim debiutował na scenach kabaretów studenckich prezentując... piosenki o głębokiej myśli filozoficznej z własną muzyką opartą na chorałach gregoriańskim i ambrożańskim!!! I nagle wszystko się zmieniło.
    Na V Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej uzyskał nagrodę za debiut, prezentując Panny z Cicibora i Czy już mnie nie kochasz. Po roku był jednym z laureatów VI Festiwalu opolskiego, zdobywając (wraz z Katarzyną Gartner) główną nagrodę Ministra Kultury i Sztuki za Odmieńca.
    Wprost z festiwalowej estrady wprowadził także do niespisanego śpiewnika i słownika narodowego określenie Chłop żywemu nie przepuści....
    Przyjęto go jak objawienie, próbowano także ekskomunikować...
    Jednocześnie można było przeczytać, że przedrzeźnia i wykpiwa prostych ludzi, że w jego piosenkach dźwięczą antyhumanistyczne, szydercze nutki, że tego rodzaju satyra niewiele ma wspólnego z dobrym smakiem, taktem i kulturą etc.
    Straszliwie bowiem drwi z wiejskich dziewcząt organizujących zabawę, zjadliwie prezentuje prostackie spojrzenie na waryjata czytającego wzgardzone powszechnie książki, natrząsa się z osiłków odprawiających alkoholowo-krwawy obrządek kawalerskich nocy i wreszcie ciska w lud kamieniami bluźnierczej wręcz obrazy, śpiewając: chłop żywemu nie przepuści.
    Czy więc Grześkowiak szydzi? Ano szydzi! Z pozycji zatroskanego sąsiada obserwującego sytuację w rodzinnej wsi. Aby zrozumieć żarliwie emocjonalną treść tego szyderstwa, nasyconego miłością, trzeba wysłuchać nie tylko Panien..., Odmieńca, Kawalerskich nocy czy bluźnierczego Chłopa.... Należy wysłuchać także przejmującej skargi Salonowego świątka, dynamicznego Requiem dla Janicków, tchnącej wspaniałym humorem ludowym, wtopionym w tradycyjne motywy sakralne, pieśni o zwiastowaniu, narodzinach Chrystusa i ucieczce do Egiptu oraz wspaniałych pastorałek i kolęd, Mszy beatowej Katarzyny Gartner, do której opracował teksty liturgiczne, uzupełniając je własnymi wierszami. To już pełniejszy obraz zainteresowań Kazimierza Grześkowiaka.
    Tekst pochodzi z okładki płyty Chłop żywemu nie przepuści, autorstwa Stanisława Gałaja



    " />Bartosz Kurek (ur. 29 sierpnia 1988 roku w Wałbrzychu[3][5]) – polski siatkarz, grający na pozycji przyjmującego w polskim klubie Skra Bełchatów. Reprezentant Polski. Syn byłego siatkarza Adama Kurka. 3 lutego 2010 podpisał nowy kontrakt ze Skrą Bełchatów, umowa obowiązuje do 2014 roku[6]. Występował na meczu gwiazd 2010 w drużynie północy.

    14 września 2009 za wybitne osiągnięcia sportowe, Prezydent RP Lech Kaczyński nadał mu Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski[7]. Dekoracji w imieniu prezydenta dokonał dzień później Premier RP Donald Tusk.

    Załącznik:Bartosz Kurek.jpg
    Osiągnięcia

    * 2005 - Gold medal with cup.svg Mistrz Europy kadetów
    * 2006 - Silver medal with cup.svg Wicemistrz Polski juniorów
    * 2009 - Simple gold cup.svg Puchar Polski ze Skrą Bełchatów 2008/2009
    * 2009 - Gold medal with cup.svg Mistrzostwo Polski ze Skrą Bełchatów 2008/2009
    * 2009 - Gold medal with cup.svg Złoty medalista Mistrzostw Europy
    * 2009 - Silver medal with cup.svg Srebrny medalista Klubowych Mistrzostw Świata ze Skrą Bełchatów
    * 2010 - Bronze medal with cup.svg Brązowy medalista Ligi Mistrzów ze Skrą Bełchatów
    * 2010 - Gold medal with cup.svg Mistrzostwo Polski ze Skrą Bełchatów 2009/2010

    Nagrody i wyróżnienia

    * Najlepszy atakujący mistrzostw Europy Kadetów 2005
    * Najlepiej blokujący licealiady 2006
    * Odkrycie roku 2006 w plebiscycie miesięcznika ‟Super Volley”
    * Najlepszy sportowiec roku 2007 województwa Opolskiego przyznany przez czytelników ‟Nowej Trybuny Opolskiej”
    * Najlepszy zawodnik VII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera 2009
    * Najlepszy zawodnik Memoriału Zdzisława Ambroziaka 2009
    * Najlepszy zawodnik Memoriału Arkadiusza Gołasia 2009
    * Najlepiej punktujący zawodnik Klubowych Mistrzostw Świata 2009
    * Najlepiej przyjmujący według francuskiej gazety L’Equipe (wytypowany do najlepszej ‟szóstki” roku 2009)
    * Odkrycie roku 2009 podczas gali Siatkarskie Plusy



    Czy ktoś z Szanownych forumowiczów ma wiedzę i się nią podzieli ile szczęśliwych Panien i kawalerów rocznie w Opolu i na Opolszczyźnie doświadcza tego miodu?



    Maria Jeżowska (ur. 25 maja 1960 r. w Nowym Sączu) – polska piosenkarka, kompozytor, reżyser, współcześnie znana głównie z twórczości dla dzieci, choć znaczna część jej dorobku to muzyka pop dla dorosłych.

    Edukacja :

    Ukończyła Wydział Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach pod kierunkiem Krystyny Prońko.

    Twórczość pop :
    W 1978 zdobyła nagrodę ZAKR-u na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. W 1979 r. na Festiwalu w Opolu uczestniczyła w konkursie premier, na którym otrzymała wyróżnienie za interesującą interpretację wykonywanych piosenek za Nutka w nutkę[1]. Po tym sukcesie wydała swoją pierwszą płytę autorską Jadę w świat, na której znalazł się jej przebój Od rana mam dobry humor. Na Festiwalu w Opolu w 1980 r. uczestniczyła w konkursie premier, na którym otrzymała III nagrodę za piosenkę Reggae o pierwszych wynalazkach[2].

    W 1981 wyjechała do Stanów Zjednoczonych. W 1982 r. poślubiła gitarzystę Toma Logana i osiadła w Chicago. W USA mieszkała do 1993 r. jednocześnie kontynuując karierę w Polsce. W 1987 zdobyła na koncercie premier Festiwalu w Opolu I nagrodę, śpiewając w trio z Krystyną Prońko i Piotrem Szulcem piosenkę Czekamy na wyrok[3]. W 1988 ponownie zdobyła I nagrodę na koncercie premier w Opolu, tym razem za solowe wykonanie piosenki Edek[4].

    Jej druga płyta autorska Wibracje ukazała się w 1987 r. W latach 90. XX w. kilka razy prowadziła własny show na Pikniku Country w Mrągowie. Wykonywała piosenki kompozycji Krzesimira Dębskiego w filmach Juliusza Machulskiego Kingsajz i Deja vu. Jej piosenka Kolor serca promował w 1993 akcję Wielkiej Orkiestry ÂŚwiątecznej Pomocy.

    Twórczość dla dzieci :

    Równolegle ze swoją główną twórczością pop, Maria Jeżowska zajmuje się komponowaniem i wykonywaniem piosenek skierowanych dla dzieci. Jak sama stwierdziła w jednym z wywiadów prasowych[5] inspiracją dla twórczości dla dzieci stała się chęć nagrania piosenki dla swojego syna. Szukając w archiwach zorientowała się, że polska twórczość piosenkarska dla dzieci jest bardzo uboga i niskiej jakości. W 1984 r. wykorzystała tekst Agnieszki Osieckiej, A ja wolę moją mamę, do którego skomponowała muzykę i nagrała piosenkę pod tym samym tytułem dla III Programu Polskiego Radia. Piosenka ta uzyskała dużą popularność, która skłoniła ją do wydania całej płyty pod tym samym tytułem. Płyta ta jak na ówczesne czasy okazała się dużym sukcesem i została sprzedana w 50 000 egzemplarzy. Na kanwie płyty powstał też musical pod tym samym tytułem, do którego libretto napisał Jacek Cygan.

    Dla odróżnienia swojej twórczości dla dzieci od twórczości pop dla dorosłych zaczęła używać zdrobniałej wersji swojego imienia "Majka". Inne znane przeboje dla dzieci Majki Jeżowskiej to piosenki Wszystkie dzieci nasze są, Dłonie, a także On nie kochał nas, śpiewana wspólnie z Krystyną Prońko.

    Od lutego 2008 roku prowadzi w TV Puls program dla dzieci pt. Singa Dinga.

    Działalność wydawnicza i promotorska :

    W latach 80. współpracowała z Jackiem Cyganem. Wspólnie wypromowali wiele dziecięcych i młodzieżowych gwiazdek tamtych czasów, m.in.: Kasię Fronczewską i Magdę Fronczewską, Krzysztofa Antkowiaka, Annę Jurksztowicz oraz zespoły Tintilo i Papa Dance.

    Po powrocie na stałe do Polski w 1994, założyła własną firmę fonograficzną JA MAJKA Music, w ramach której wydała kilkanaście swoich płyt z muzyką dla dzieci, zorganizowała kilka tysięcy własnych koncertów oraz różnego rodzaju imprez dla dzieci i rodzin.

    Należy do grona Kawalerów Orderu Uśmiechu, a od roku 2003 jest Ambasadorem Dobrej Woli przy UNICEF-ie.

    Dyskografia :

    jako Maria Jeżowska

    * Jadę w świat
    * Wibracje

    jako Majka Jeżowska

    * A ja wolę moją mamę
    * Kochaj czworonogi
    * Kolorowe dzieci
    * Królestwo zielonej polany
    * Zimowe obrazki
    * Złota Kolekcja. Najpiękniejsza w klasie
    * The best of Majka
    * Wstawaj, to już wiosna
    * Marzenia się spełniają
    * Kim Kolwiek

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • frania1320.xlx.pl
  •