Indeks odchudzicsieKarta charakterystyki klej budaprenkarta ewidencji czasu pracownikakarta nauczyciela tekst jednolitykarta Aver traci kolorykarta do głosowania w innym miejscuKarta pracy zamiana jednostek Karta Europejska gdzie ją dostaćKarta AGP ranking chipkarta dźwiękowa C Media cm18738c3dxkarta do głosowania dwie tury
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • diakoniaslowa.pev.pl
  •  

    odchudzicsie

    możesz skolowac komputer na poziomie 300 Mhz, wsadzić do tego karte wi-fi, postawić serwer linuksowy polecam IPCOP (jak dobrze zrobisz to takiego kompa nawet nie słychać) i potem wystarczy switch za 50 zeta i udostepniasz neta wszystkim komputerom. mozesz potem dokupic bramke d-linka i podłączyć do switcha, albo zamiast switcha to ruter z voip



    Dziękuję za odpowiedź. Ciągle czekam na rozwinięcie wątku dwóch pozostałych pytań - może komuś też się przyda...
    Zastanawiałem się również nad postawieniem serwera na Linuxie, jest taki program, zwie się chyba IPCop, czy coś w tym stylu, który pozwala znakomicie zarządzać siecią, ustawiać limity, itp.
    Jedna rzecz jest tylko dla mnie niejasna. Jeżeli zdecyduję się postawić serwer na Linuxie przy użyciu dodatkowego komputera i programu IPCop jak będzie wyglądało dystrybuowanie sygnału z tego komputera/serwera dalej? Czy poprzez kartę Wi-Fi wpiętą do PCI, czy też wystarczy zwykły pendrak Wi-Fi wpinany pod USB?
    Reasumując - sieć wyglądałayt tak: gniazdo ADSL w ścianie > serwer na Linuxie poprzez kartę sieciową przez kabel ze ściany> ? > użytkownicy. Znak zapytania symbolizuje moją niewiedzę w temacie jak rozesłać sygnał dalej do poszczególnych użytkowników. Druga karta w koputerze/serwerze (Wi-Fi tym razem), czy z kolei druga karta tradycyjna i poprzez kabel do bezprzewodowego routera? Hilfe!!!!

    Sprawa teoretycznie jest prosta. Ma być tak:

    ADSl > modem > router > użytkownicy. Są tylko dwa założenia: bezprzewodowo dla użytkowników i wszystkim po równo.
    Proszę, pomóżcie, bo ciągle stoję w miejscu. Płacę za internet niemało, strony mi się nie otwierają i nie mam zamiaru dalej sponsorować pasożytów, którzy sobie nawet nie zadadzą trudu, żeby przeskanować swoje komputery online w celu eliminacji spywaru który zżera transfer i hulają sobie na mule wedle uznania.



    Witam.
    Mała sieć 5 komputerów: 4 LAN z Windows XP, 1 WiFi z Windows Vista. Obecnie używam routera Linksysa wag200g.
    Mam problem z dwoma użytkownikami (z jednym to poważny ciągle p2p albo inne cuda). Przy Moim internecie (Neostrada 1Mb) to bardzo duży problem. Włączenie choć by filmu na Youtube spowalnia mocno całą sieć.
    Żeby doprowadzić sieć do stanu normalności postanowiłem zainwestować w serwer.
    Posiadam komputer: PIII 866MHz, 256Ram, dysk 13GB, wbudowana karta sieciowa, lada dzień dołożę WiFi, modem speedtouch USB.
    Googlowałem trochę i natrafiłem na IPCop. Poczytałem o tym programie na stronie http://ipcop.elektroda.eu/index.php i w sumie idealny do Moich zastosowań. Bardzo małe wymagania, możliwość konfiguracji z przeglądarki i graficzne menu.
    Ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi czy jest możliwe stałe przydzielenie maksymalnej prędkości downloadu i uploadu dla danego adresu IP lub MACa. Gdyby nie było takiej możliwości to jak zachowuje się IPCop gdy:
    [1] Na jednym komputerze gram w CSa na drugim przeglądam Alledrogo a na dwóch pozostałych ściągają coś z p2p/rapida/oglądają filmy.
    [2]Wszyscy ściągają z p2p/rapida/oglądają filmy.
    Ewentualnie inny Linux z graficznym menu i możliwością konfiguracji przez przeglądarkę. Dodam że z Linuxem nigdy nie miałem nic wspólnego.
    Panie Moderatorze nie pisałem postu w temacie przyklejonym gdyż on dawno zamarł.
    Pozdrawiam.



    Tak, IPCop się nada można do niego doinstalować dodatki dzięki którym to zrobisz. Nazywa się to QOS http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic562999.html tu masz przykładowy opis.
    W twoim przypadku konfiguracja będzie następująca:

    RED - modem na USB
    GREEN - wbudowana karta sieciowa (Na 4 komputery połączone kablowo)
    BLUE - karta WI-FI (Na laptopa)

    Pamiętaj że na BLUE i GREEN musisz wybrać inne IP!

    Co do sprzętu taki wystarczy.

    Ja osobiście mam pewne problemy z IPCop'em w szkole - nie wiem czym to jest spowodowane. Raz działa, raz nie. Ale to zapewne wina konfiguracji...




    Poczytaj o MikroTiku...
    Płatny więc odpada.

    Czy przy instalacji muszą być wszystkie karty sieciowe w komputerze? Pytam bo nie mam jeszcze WiFi a chciał bym już postawić system.
    Jak zachowuje się IPCop gdy:
    [1] Na jednym komputerze gram w CSa na drugim przeglądam Alledrogo a na dwóch pozostałych ściągają coś z p2p/rapida/oglądają filmy.
    [2]Wszyscy ściągają z p2p/rapida/oglądają filmy.



    Drobna pomyłka z mojej strony, skoro to WiFi będzie poprzez AP a nie kartę WiFi to z Blue można zrezygnować na rzecz wpięcia AP w Green, szyfrowanie, SSID ustawić
    na AP, resztę czyli np filtr po MAC-u i inne filtry (treść, czas, usługi) już na IPCopie).
    Musisz mieć nad tym większą kontrolę niż daje zwykły router, wszak to szkoła.

    U mnie IPCop to trochę jak armata na muchy, Dell GX1 Celeron Mendoncino 550Mhz, 512 RAM, 40GB HDD 2 x Intel PRO 100, to ten w środku. Wszystko na w porywach 8-10 komputerów w domu.

    Powyżej serwer WWW, Dell GX100 Celeron Coppermine 1100 Mhz, 768 RAM, 80GB
    Na samym dole stacja robocza, Dell G1 Celeron Tualatin 1400Mhz, 512 RAM, 250GB.
    Wygląda ten zestaw "prawie jak" rack 19"
    Wszystkie jednostki maksymalnie wyciszone, słychać tylko i wyłącznie dyski twarde i to dopiero gdy przyłoży się ucho do obudowy. Sumaryczna moc zasilaczy nie przekracza 300W - czyli mniej niż jeden zwykły Pecet,



    No właśnie o tym mówię, ale chyba zmieniłem/przekręciłem nieco definicje pewnych pojęć

    Dobra, powiedzmy że mam tego IPCopa na PC, dalej podłączam router (wszędzie wyżej, gdzie napisałem o podłączaniu routera do PC na IPCopie, miałem na myśli tego WRT54G, gdzie miał on wysyłać sygnał WiFi), i dalej idzie internet już przez WiFi w tym routerze.

    Czy da się to tak skonfigurować, jak piszecie?
    PC+ 2 karty LAN, WRT54G na Tomato, albo DD-WRT, w trybie AP. Każdy router z portem WAN obługuje taki tryb?
    Muszę mieć pewność, żeby nie zrobić złego zakupu...

    Myślę że dobrym pomysłem jest instalacja IPCop na jednym z moich PC, do nauki
    Tak w ogóle, jak się wymiawia nazwę tego systemu ?



    Zasada działania routera:

    Internet [Dostajemy 1 (najczęsciej) adres IP (np. 89.123.234.5)] ---> Router (z wbudowanym AP Wifi) ---> Klienci (każdy z nich dostaje adres IP poprzez DHCP routera, np. 192.168.0.2...255)

    Access Point:

    Internet [Dostajemy 1 (najczęsciej) adres IP (np. 89.123.234.5)] ---> Router ---> Osobny AP ---> Klienci (każdy z nich dostaje adres IP poprzez DHCP routera, np. 192.168.0.2...255)

    Czyli Access point działa tak jak switch (nie posiada serwera DHCP oraz NAT). Czyli tak czy siak router musi być (przy rozwiązaniu typu IPcop, routerem jest osobny komputer a AP może być karta sieciowa WiFi).
    Jednym słowem konfiguracja takiego urządzenia polega na tym, że podpinamy mu kabel z routera a resztę konfigurujemy na routerze

    Co do faktury... Trzeba po prostu poszukać takiego sprzedawcę, który ją wystawi...

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • frania1320.xlx.pl
  •