odchudzicsie
Akty prawne dotyczące awansu zawodowego:
- Ustawa z dnia 26 stycznia 1982r. – Karta Nauczyciela ( tekst jednolity : Dz. U. z 2006r. Nr 97,poz.674- z późn. zm.);
- Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 1 grudnia 2004r. w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli, (Dz. U. Nr 260 poz.2593 )
Pan(i)...................
...stopień awansu zawodowego....
Na podstawie art. 10 ust. 5, art. 11 i art. 14 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela (tekst jednolity: Dz. U. z 2006 r. Nr 97, poz. 674 ze zm.)
mianuję
Pana(ią) z dniem .................... na stanowisko ................................. w ............. . W czasie stosunku pracy przysługiwać będzie Panu(i) wynagrodzenie zasadnicze i dodatki w wysokości i na zasadach ustalonych w przepisach ustawy Karta Nauczyciela, rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 stycznia 2005 r. w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli, ogólnych warunków przyznawania dodatków do wynagrodzenia zasadniczego oraz wynagradzania za pracę w dniu wolnym od pracy (Dz. U. Nr 22, poz. 181 ze zm.) oraz regulaminu wynagradzania z dnia ........................ uchwalonego przez ..................................................,w tym:
- wynagrodzenie zasadnicze - ............................................................,
- dodatek za wysługę lat - ............................................................
- inne dodatki ......... - ............................................................
Uprawnienia i obowiązki wynikające ze stosunku pracy określają przepisy ww. ustawy oraz aktów wykonawczych, a w zakresie nie uregulowanym tymi przepisami – postanowienia Kodeksu pracy.
Mianowanie wygasa, jeżeli nie przystąpi Pan(i) do pracy w dniu ........................ i nie usprawiedliwi w ciągu 7 dni swojego nieprzystąpienia do pracy.
Z opisu wnioskuję, że to jest przypadek pierwszy czyli umowa winna być na podstawie mianowania.
Skoro sytuacja z dyrekcją jest taka jak opisałaś to proponuję zwrócenie się na piśmie do dyrekcji o podanie podstawy prawnej nawiązania stosunku pracy na czas określony. Pisemko może mieć mniej wiecej taką treść:
data, miejscowość
Nazwisko i imię
nauczyciel czegoś tam
nazwa szkoły
Pan(i) Dyrektor
nazwa szkoły
w miejscowość
Zwracam się z uprzejmą prośbą o podanie uzasadnienia nawiązania stosunku pracy na czas określony wraz z podstawą prawną. Nadmieniam, że jestem nauczycielem posiadającym stopień awansu zawodowego nauczyciela mianowanego oraz spełniam warunki, o których mowa w art. 10 ust. 5 ustawy - Karta Nauczyciela (Tekst jednolity: Dz. U. z 2006 r. Nr 97, poz. 674, ze. zm.) w związku z tym uważam, że mój stosunek pracy winien być nawiązany na podstawie mianowania[/i]
Do wiadomości:
1. jakiśtam Kurator Oświaty.
2. Wydział Oświaty w .......... (czy jak się to tam u Was nazywa)
Jeśli chcesz od razu walnąć z "grubej rury" to wyślij od razu do KO i OP-u
Napisz w dwóch egzemplarzach (jeśli wysyłasz do OP i KO to oczywiście 4 egz.) i zanieś do sekretariatu prosząc by na jednej kopii zostało potwierdzone, że pismo wpłynęło...
.....i czekaj spokojnie na odpowiedź .... (na piśmie!!!)
Jestem na rocznym urlopie dla podratowanie zdrowia. Do pracy wracam 1 wrzesnia. Niedawno dowiedzialm sie, dyrektor planuje dla mnie niepelny etat. W chwili obecnej jestem nauczycielem dyplomowanym zatrudnionym poprzez mianowanie na czas nieokreslony. Moje pytanie jest nastepujace, czy dyrektor moze zmniejszyc mi etat. Przed urlopem bylam zatrudniona w pelnym wymiarze godzin. Prosze o pomoc i wyjasnienie tej sytuacji. Beata
Opierając się o Uchwałę Sądu Najwyższego z dnia 7 grudnia 2006 r. (I PZP 4/2006) stwierdzajacą, że w przypadku istnienia podstaw do rozwiązania stosunku pracy z mianowanym nauczycielem z przyczyn wskazanych w art. 20 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela (jednolity tekst: Dz. U. z 2006 r. Nr 97, poz. 674 z zm.) nie stosuje się art. 41 Kodeksu pracy jest możliwe by w okresie przebywania na UPZ dyrektor mógł wypowiedzieć stosunek pracy.
Wszystko jest w porządku i dyrektorzy poprzednich placówek mają rację... Przeniesienie nauczyciela do innej szkoły nie oznacza zakończenia jednego stosunku pracy i nawiązania kolejnego stosunku pracy. Stosunek pracy nauczyciela trwa nadal, zmianie ulegają tylko niektóre elementy tego stosunku pracy (np. zajmowane stanowisko, miejsce wykonywania pracy, miejscowość). Dlatego też pracodawca, u którego nauczyciel dotychczas był zatrudniony nie rozwiązuje z nauczycielem stosunku pracy a więc i nie wydaje nauczycielowi świadectwa pracy.
Świadectwo pracy jest wydawane wyłącznie w przypadku, gdy stosunek pracy ustaje (zostanie rozwiązany lub wygaśnie). Dotychczasowy pracodawca jest obowiązany przekazać akta osobowe pracownika oraz pozostałą dokumentację w sprawach związanych z jego stosunkiem pracy pracodawcy przejmującemu tego pracownika
Potwierdzeniem są przepisy Kodeksu pracy, które mówią:
Art. 97. § 1. W związku z rozwiązaniem lub wygaśnięciem stosunku pracy pracodawca jest obowiązany niezwłocznie wydać pracownikowi świadectwo pracy. Wydanie świadectwa pracy nie może być uzależnione od uprzedniego rozliczenia się pracownika z pracodawcą.
a ponadto w tej sprawie wypowiadał się już Sąd Najwyższy w uchwale z dnia 11 lutego 2004 r. III PZP 14/03 (OSNP 2005/4/50)
Uchwała
z dnia 11 lutego 2004 r.
(III PZP 14/2003)
Przeniesienie mianowanego nauczyciela bez jego zgody do innej szkoły przez organ prowadzący szkołę w trybie art. 19 ust. 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela (jednolity tekst: Dz. U. z 2003 r. Nr 118, poz. 1112 ze zm.) nie powoduje nawiązania nowego stosunku pracy.
Zatem Twoja obecna szkoła ciut przesadza ale to widać w obliczu tej "straszliwej" kontroli
Dosky, z tego co wiem to możesz spokojnie iść na urlop. Pracujesz na czas nieokreślony, masz cały etat no i 7 lat pracy. Wg mnie wszystko jest zgodne z prawem. Pozdrawiam
Nauczycielowi zatrudnionemu w pełnym wymiarze zajęć na czas nieokreślony, po przepracowaniu w szkole co najmniej 7 lat, dyrektor udziela urlopu dla poratowania zdrowia w celu przeprowadzenia zalecanego leczenia , w wymiarze nieprzekraczającym jednorazowo roku. Do owego siedmioletniego okresu pracy wlicza się okresy czasowej niezdolności na skutek choroby oraz urlopu innego niż wypoczynkowy, trwające łącznie nie dłużej niż 6 miesięcy. Jeśli trwały dłużej - wymagany okres pracy o ten czas się przedłuża.
Nauczyciel nie ponosi kosztów związanych z orzekaniem o jego zdrowiu. W czasie przebywania na urlopie dla poratowania zdrowia zachowuje prawo do comiesięcznego wynagrodzenia zasadniczego i dodatku za wysługę lat oraz prawo do świadczeń pracowniczych. W okresie tego urlopu nie może podjąć dodatkowej pracy lub innej działalności zarobkowej. Nie później niż na dwa tygodnie przed końcem urlopu dyrektor kieruje nauczyciela na badania kontrolne w celu stwierdzenia braku przeciwwskazań do pracy na określonym stanowisku.
Kolejnego urlopu dla poratowania zdrowia można nauczycielowi udzielić nie wcześniej niż po upływie roku od dnia zakończenia poprzedniego. Łączny wymiar tychże urlopów w okresie całego zatrudnienia nauczyciela nie może przekraczać 3 lat .
Poczytaj jeszcze może to :
Akty prawne :
Artykuł 64, ust. 1,2,4,5 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r.-Kart Nauczyciela ( Dz. U. Z 2006 r. Nr 97, poz 674 z późniejszymi zmianami
Artykuł 64, ust 3,5a Karty Nauczyciela
Artykuł 154, paragraf 1, 2 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r.- Kodeks Pracy ( tekst jednolity: Dz.U. z 1998 Nr 29, poz. 94)
Artykuł 66 Karty Nauczyciela
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 grudnia 2000 r. w sprawie szczegółowych zasad udzielania nauczycielom urlopów dla dalszego kształcenia się , dla celów naukowych, artystycznych, oświatowych i z innych ważnych przyczyn oraz ulg i świadczeń związanych z tym kształceniem, a także organów uprawnionych do ich udzielania. ( Dz.U.z 2001 r., Nr 1, poz. 5)
Paragraf 1 w.w. rozporządzenia
Artykuł 70 Karty Nauczyciela
Artykuł 73 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r.- Karta Nauczyciela (Dz.U. Dz 2006 r. Nr 97, poz. 674)
pozdrawiam