Indeks odchudzicsiekawa bezkofeinowa przy nadciśnieniu tętniczymkawałek przy którym wchodzi Fedorkarmienie niemowląt przy refluksiekąpiele przy 3 stopniakart kredytowychKadry i płace Kurs Warszawakawiarnia Biosferakąpiel z płatków różanychKazik nowa płytaKawasaki Vulcan Classic 1500
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • resnaturalia.opx.pl
  •  

    odchudzicsie

    Witam

    Ja takze mam podobny problem. Moje pakiety to ABF 2200 mA 20C. Jeden uzywalem do prob na hamowni silnikow zas drgie dwa do lotow. Pierwszy , moze uzylem 4-5 razy i sam z siebie spuchl. Pozostale dwa sa lekko wgniecone po kilku kraksach. Po lotach sa dosc rozjechane.
    Zastanawiam sie nad zakupem 1-2 pakietow nowych bo tych nie jestem juz pewien czy do czegos sie jeszcze naddadza. W klubie doradzono mi rozebrac je i z cel ktore sa dobre zrobic nowa , sprawna baterie. Nawiazujac do odpowiedzi Baxtera to mozesz mi dokladniej wyjasnic o co chodzi z ta wanna , mysle ze chodzi o odpowiednie chlodzenie badz umieszczenie w obudowie na wypadek wybuchu. Tak na koniec , poradzono mi rozladoeac baterie i nastepnie ladowac z balancerem i ze powinny jeszcze cos z siebie dac.


    Witam poprawiam , sa to pakiety 2200MAh 11.1 V 3S1P 20C
    Pozdrawiam

    Wosiekpl



    Instaluj instaluj. A potem zawsze bedziesz mógł podać wykonawcę do sądu. Przecież to jest właśnie casus Wassermana który zarzuca wykonawcy że zainstalował mu wannę z hydromasażem w I strefie i to jeszcze tak nieudolnie że zasilanie poprowadził z puszki umieszczonej w tej samej łazience. Że nie wspomnę o braku połączeń wyrównawczych do baterii... (instalacja wodna plastik).
    A wracając do wanien z wirem wodnym do pomyślenia jest umieszczenie urządzeń w maszynowni umieszczonej poza strefą. Może właśnie tak jest poprawnie i zgodnie z przepisami?



    Witam :D
    Mam problem z umieszczeniem kranu przy wannie. generalnie niegdzie mi nie pasuje a tam gdzie mógłby ewentualnie być to będzie przeszkadzał i w rezultacie będę się o niego non stop obijała. Wymyśliłam sobie więc przelewowe napełnianie wanny. Z tego co wiem polega to na tym, że korek przleweowy wanny pełni jednocześnie funkcję kranu. Czyli jak się w jedną stronę kręci to korek podnosi korek właściwy i woda się wylewa, jak się kręci w drugą stronę to tym korkiem woda do wanny leci. W ten sposób rozwiązałabym kwestię przeszkadzającego kranu. Pozostaje mi jeszcze kwestia prysznica. Powieszony na ciane po prawej strony wanny nie ztanowiłby zagrożenia i byłby łatwo dostępny.

    Rozwiązanie to ma niestety wady:
    1. Cena - komplet do takiego montażu to podobno bagatela 3000 zł
    2. Nie mam pojęcia czy w rzeczywiśtości jest to funkcjonalne i czy nie wydam majątku a potem nie będe klęła
    3. Nie mam pojęcia jak wygląda przełączanie prysznic/niby kran. Zapewne do tego potrzebny jest jeszcze jakiś system podtynkowy zamontowany wraz z prysznicem......

    Możecie mi podpowiedzieć jak to się sprawdza? Może odpuścić powiesić zwykły kran z boku wanny i uważniej wychodzić z wanny?

    Rozwiązaniem idealnym ze wszech stron byłoby umieszczenie armatury w nogach wanny, ale tam zaplanowałam półkę i bateria pod półka to chyba koszmarnie by wyglądała.....

    Sama nie wiem... :roll:



    Prawidłowo wykonana ochrona odgromowa powinna mieć połączone zbrojenie ławy z uziomem otokowym. Typowym rozwiązaniem jest zakopanie bednarki wokół domu w odległości 1m od ławy. Uziom otokowy powinien być połączony z uziomami punktowymi (jeden lub kilka) które wbite są głęboko w ziemię w przypadkach kiedy nie ma gwarancji, że uziom otokowy będzie stanowił wystarczająco małą rezystancję przejścia do ziemi.
    Do uziomu otokowego podłącza się w zwody od szczytu domu, które prowadzone są w okolicach gąsiorów. Dodatkowo należy zabezpieczyć każdy komin, maszt antenowy i wentylację pionu kanalizacyjnego.
    Uziom otokowy należy połączyć z szyną wyrównawczą główną jednym połączeniem.
    Do szyny głównej trzeba w zależności od potrzeb przyłączyć szyny wyrównawcze lokalne umieszczone w łazienkach, kuchni itp. lub bezpośrednio z obiektów.Do szyny wyrównawczej głównej należy przyłączyć (koniecznie) przewód PE. Do szyn wyrównawczych lokalnych łączy się przewodami wannę, baterie, brodzik, zlewozmywak w kuchni, obudowę kotła, rury (przewodzące prąd). Wszystkie połączenia wykonuje się przewodami bez żadnych połączeń między nimi (w jednym kawałku każdy z przewodów).



    Postanowiłam napisać, jak można uratować telefon tuż po zalaniu, zainspirowana oczywiście historią Lesia Nie zawsze się da uratować telefonik, ale są pewne zasady, które trzeba zachować przy zalaniu.

    Nie ważne, czy telefon zmoknie na deszczu, czy wpadnie do wanny, czy też do sedesu ( ). Należy:

    Od razu wyjąć baterię. Nigdy nie próbujcie włączyć zalanego telefonu!
    Jeśli jest taka możliwość, rozkręcić telefon i rozłożyć części w ciepłym i suchym miejscu, aby powoli doszły do siebie. ( Nie suszcie suszarką, z doświadczenia wiem, że może popalić taśmy łączące różne elementy w telefonie )
    Odczekać minimum kilka godzin, aż części wyschną, pośpiech tu nie popłaca
    Jeżeli nie możemy rozkręcić telefonu, bo boimy się utraty gwarancji (serwis i tak będzie wiedział, że telefon był zamoczony- od tego są papierowe paski w telefonie, które zmieniają kolor pod wpływem wilgoci- też z doświadczenia wiem ) lub nie umiemy rozkręcić telefonu, wtedy najlepiej chociaż otworzyć tylną klapkę, oczywiście wyjąć baterię i też położyć w suche, ciepłe miejsce i odczekać najlepiej około tygodnia, minimum 2-3 dni.
    Jeszcze podobno dobrym i sprawdzonym sposobem jest umieszczenie telefonu w pudełku z ryżem (dobrze wchłania wilgoć), oczywiście bez baterii.
    Pod żadnym pozorem nie wkładajmy baterii, dopóki nie będziemy pewni, że telefon wysechł.

    Dlaczego? Otóż podczas zalania elektronika w telefonie się od razu nie pali i telefon najczęściej się wyłącza. Telefon potrafi wytrzymać w wodzie kilka sekund, może nawet się nie wyłączyć. Gdy nadal po zalaniu będzie włączony, elektronika zacznie się nagrzewać, aż wreszcie niektóre elementy osiągną taką temperaturę, że zaczną się palić. Większość z nas od razu po zalaniu włącza telefon, żeby sprawdzić czy działa, a to największy błąd, gdyż przez ten ruch zaczyna się palić elektronika. Wyjmujemy baterię po to, aby odciąć zasilanie od telefonu, nie wystarczy jak go wyłączymy, gdyż nadal większość elektroniki jest pod napięciem.

    PODSUMOWANIE: W przemoczonym telefonie nie może być baterii! I jak suszyć, to też nie na grzejniku Telefon ma schnąć sam, powoli, w normalnej temperaturze.

    Pozdrawiam


    Pomyślałem że się przyda moja wypowiedz
    Polecam sposób z ryżem , sam dla eksperymentu włożyłem Viewty na 5 min. do wanny żeby sprawdzić czy da się go uratować Okazało się że po 5 min. w wannie i potem po 24h. w pudełku z ryżem tel działa tylko dotyk w prawym górnym rogu słabiej działał ale położyłem go na jakieś 10h na parapet (pod parapetem był grzejnik)
    Teraz Viewty działa i wszystko oki
    Eksperyment przeprowadzony przez_Krystian_



    Kupiłam calle i w poniedziałek zacznie się układać
    Jako dekor wzięłam jeden zestaw calli (4 płytki)
    i małe 32 cm płytki kolorowe w róg łazienki (te z paskami)
    Poza tym "dekorem" będą 3 pasy ciemnych płytek,
    i ciemna obwódka góry z 1/2 płytki
    bo reszta będzie w jasnych
    Aha i wielkie lustro jak na zdjęciach wyżej, tylko z wkomponowanymi w nie szafkami po prawej
    - może macie jakieś wskazówki na co uważać przy zamawianiu lustra u szklarza?
    a szafka pod lustrem z płyty meblowej, z jedną umywalką
    sanitariaty cersanit Venezja, wanna Joanna (a tak chciałam Adrię)

    Jak skończą się układać (za tydzień - dwa?) wlepię zdjątka
    Niżej wlepię fragment projektu (jak mi się uda)

    Mam tylko odylematy:
    1) ze względów praktycznych (łatwiejsze dojście do baterii i syfonu*) męska część decydentów kategorycznie życzy sobie użyć panela wannowego - PLASTIKOWEGO!!!
    jestem w niefrasobliwej (a cóż tam się może stać?) mniejszości kochającej elegancką obudowę z glazury
    * chcę użyć baterii ściennej na "nóżkach" (hehe) do postawienia jako stojącą na wannie, przyłącza na wężyki, w dodatku kombinuję umieszczenie baterii w środku długości wanny - jak coś się stanie to i panel może nie pomóc bo nikt tam ręki pod wanną nie włoży:(

    postawić na swoim czy odpuścić? a może jednak coś się stanie i CO WTEDY? calli na rynku już może nie być...

    2) nie chcę przesadzać z ornamentyką, ale może wstawić by tak wklęśniętą półeczkę w kartongipsie, hę? tylko gdzie żeby nie było napaćkane i po co właściwie?

    pozdrawiam i niecierpliwie czekam na inne prezentacje calli tubądzina
    oraz ewentualne wypowiedzi w sprawie moich dylematów



    ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY
    z dnia 12 kwietnia 2002 r. Dz. U. Nr. 75 poz. 690
    w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie


    § 137. 1. Magazynowanie oleju opałowego o temperaturze zapłonu powyżej 55°C może się odbywać w bezciśnieniowych, stałych zbiornikach naziemnych i podziemnych przy budynku lub w przeznaczonym wyłącznie na ten cel pomieszczeniu technicznym w piwnicy lub na najniższej kondygnacji nadziemnej budynku, zwanym dalej "magazynem" oleju opałowego.

    2. Pojedyncze zbiorniki lub baterie zbiorników w magazynach oleju opałowego w budynku powinny być wyposażone w układ przewodów do napełniania, odpowietrzania i czerpania oleju oraz w sygnalizator poziomu napełnienia, przekazujący sygnał do miejsca, w którym jest zlokalizowany króciec do napełniania.

    3. W baterii zbiorników w magazynie oleju opałowego w budynku wszystkie zbiorniki powinny być tego samego rodzaju i wielkości, przy czym łączna objętość tych zbiorników nie powinna przekraczać 100 m3.

    4. W magazynie oleju opałowego powinna być wykonana, na części lub całości pomieszczenia, izolacja szczelna na przenikanie oleju w postaci wanny wychwytującej, mogącej w przypadku awarii pomieścić olej o objętości jednego zbiornika.

    5. Dopuszcza się w pomieszczeniu, w którym są zainstalowane kotły na olej opałowy, ustawienie zbiornika tego oleju o objętości nie większej niż 1 m3 pod warunkiem:

    1) umieszczenia zbiornika w odległości nie mniejszej niż 1 m od kotła,

    2) oddzielenia zbiornika od kotła ścianką murowaną o grubości co najmniej 12 cm i przekraczającą wymiary zbiornika co najmniej o 30 cm w pionie i o 60 cm w poziomie,

    3) umieszczenie zbiornika w wannie wychwytującej olej opałowy.

    6. Wanna wychwytująca, o której mowa w ust. 4 i 5 pkt 3, nie jest wymagana w przypadku stosowania zbiorników oleju opałowego o konstrukcji uniemożliwiającej wydostawanie się oleju na zewnątrz w przypadku awarii, w tym typu dwupłaszczowego.

    7. Magazyn oleju opałowego powinien być wyposażony w:

    1) wentylację nawiewno-wywiewną zapewniającą od 2 do 4 wymian powietrza na godzinę,

    2) okno lub półstałe urządzenie gaśnicze pianowe.

    8. W magazynie oleju opałowego może być stosowane wyłącznie centralne ogrzewanie wodne.

    9. Stosowane do magazynowania oleju opałowego zbiorniki, wykładziny zbiorników oraz przewody wykonane z tworzywa sztucznego powinny być chronione przed elektrycznością statyczną, zgodnie z warunkami określonymi w Polskich Normach dotyczących tej ochrony.

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • frania1320.xlx.pl
  •