X

Indeks odchudzicsiekkodeki Windows Media Playerkkodeks karny Ustawakkodeks karnykkodeki do sciagnieciakkodeki rmvbkkodeki Realkkodeki do filmukkodeki do filmówkkodeki do Nerokkodeki do VCD
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • resnaturalia.opx.pl
  •  

    odchudzicsie

    " />
    ">Ściągnij tekst, doczytaj update'y (jakieś 4 strony topicu) i będziesz na bieżąco

    Niestety teraz mam mniej przyjemną lekturę ---> postępowanie cywilne kompendium i kodeks na poniedziałek już mam pełno w gaciach ze strachu ale moze w lipcu?

    Najlepiej wyciagnijcie mój watek tak żebym zrozumiała a ja coś dopisze (puszcze wodze fantazji )



    Aż do rozpoczęcia rozprawy (a więc pierwszego posiedzenia w procesie) pozew może być cofnięty bez zezwolenia pozwanego (art. 203 § 1 kodeksu postępowania cywilnego). Jeżeli zaś z cofnięciem połączone jest zrzeczenie się roszczenia – można to zrobić aż do wydania wyroku prawomocnego (a więc także w II instancji). W innych wypadkach pozew może zostać cofnięty tylko za zgodą pozwanego.



    " />Artykuł 182 kodeksu postępowania cywilnego stanowi: "Dla dziecka poczetego, lecz jeszcze nie urodzonego , ustanawia sie kuratora, jesli to jest potrzebne do strzeżenia przyszłych praw dziecka. Kuratela ustaje z chwilą urodzenia sie dziecka." Z tego wynika, że o opiekę można starć się dla dziecka urodzonego. Nie jestem prawnikiem , zapytaj może na watku eksperckim.




    Mam dobry wzór rezygnacji z usług CP spowodowany tą właśnie zmianą, napisał mi ją mój znajomy prawnik opierając się na artykułach z kodeksu postępowania cywilnego. Jeśli ktoś chce, to wyśle na e-mail.
    Można także pisać na mój adres e-mail: Salemcat@poczta.onet.pl odczytam i odeśle wzór rezygnacji.

    Interesujący tekst do rezygancji z usług CP w konkretnej sytuacji. Myślę, że w tym przypadku, CP pójdzie na ustępstwa. Miło będzie, jak tu na Forum, poinformujesz o rychłym zakończeniu całej tej sprawy. Jeszcze raz dziękuję za przesłany wzór rezygnacji i życzę pomyślnego zakończenia.

    -pozdrawiam



    Miasto wraca do gry o kary umowne od Mostostalu Eksport

    W dniu 25 marca 2010 r. postanowieniem Sądu Najwyższego miasto stołeczne Warszawa wróciło do gry o kary umowne za nieterminowe wykonanie hali sportowo – widowiskowej Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji (prawie 74 milionów złotych) z Mostostalem Export S.A.

    Sąd Najwyższy podzielił argumentację pełnomocnika miasta prof. Michała Romanowskiego i uchylił postanowienie o umorzeniu postępowania, które naruszało przepis procesowy art. 47911 Kodeksu postępowania cywilnego. Przepis ten stanowi o możliwości umorzenia wyłącznie zawieszonego postępowania.

    Przypomnijmy: Postanowieniem z dnia 18 sierpnia 2008 r. Sąd Okręgowy w Warszawie podjął zawieszone postępowanie a w dniu 29 października 2008 r. postanowił umorzyć postępowanie.

    W konsekwencji Sąd Okręgowy orzekł, że w stanie, gdy sprawa była już podjęta (a więc nie zawieszona) nie było podstaw do umorzenia postępowania.

    Pełną argumentację w tej sprawie Sąd Najwyższy zawrze w uzasadnieniu pisemnym.

    http://www.um.warszawa.pl/v_syrenka/new/index.php?dzial=aktualnosci&ak_id=21782&kat=3



    Odnośnie wspomnianego regulaminu.
    Sprzedawca musi przedstawić taki regulamin i pozwolić Ci spokojnie zapoznać się z jego treścią przed dokonaniem zakupu. Jeśli po prawidłowo dokonanej trazakcji okazuje się, że jest jakiś "regulamin" o którym nic nie wiadomo na dodatek nie był publikowany na stronie tego sklepu przed dokonaniem umowy zakupu to jest on nieważny. Taki "znikający" regulamin może sobie sprzedający wsadzić w...

    Na tej zasadzie możesz sobie stworzyć swój regulamin w którym np. będzie taki zapis:
    1. Wszystkie sklepy w których kupuję płyty główne kupują dla mnie i mojej rodziny nowe merdedesy klasy s. Ważne po dokonaniu tranzakcji.

    2. Każdy sklep w który dokonałem zakupu części komputerowych jest zobowiązany wykupić wczasy dla mnie i minimum 4 osób we wskazanym przezemnie miejscu. Oferta minimum 10000 pln na uczestnika. Należy zrealizować minimum w ciągu 2 miesięcy od daty zakupu.

    itp.

    I czy to będzie wiążące?

    A tu ogólna podstawa prawna.

    Art. 23a. 1. Przez praktykę naruszającą zbiorowe interesy konsumentów rozumie się godzące w nie bezprawne działanie przedsiębiorcy. Nie jest zbiorowym interesem konsumentów suma indywidualnych interesów konsumentów.
    2. Za praktykę naruszającą zbiorowe interesy konsumentów uważa się w szczególności stosowanie postanowień wzorców umów, które zostały wpisane do rejestru postanowień wzorców umowy uznanych za niedozwolone, o którym mowa w art. 47945 Kodeksu postępowania cywilnego, naruszanie obowiązku udzielania konsumentom rzetelnej, prawdziwej i pełnej informacji, nieuczciwą lub wprowadzającą w błąd reklamę i inne czyny nieuczciwej konkurencji godzące w zbiorowe interesy konsumentów.

    USTAWA z dnia 15 grudnia 2000 r. o ochronie konkurencji i konsumentów.
    Dz.U.05.244.2080

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • frania1320.xlx.pl
  •  

    Drogi użytkowniku!

    W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

    Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz cofnąć w każdej chwili.

     Tak, zgadzam się na nadanie mi "cookie" i korzystanie z danych przez Administratora Serwisu i jego partnerów w celu dopasowania treści do moich potrzeb. Przeczytałem(am) Politykę prywatności. Rozumiem ją i akceptuję.

     Tak, zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora Serwisu i jego partnerów w celu personalizowania wyświetlanych mi reklam i dostosowania do mnie prezentowanych treści marketingowych. Przeczytałem(am) Politykę prywatności. Rozumiem ją i akceptuję.

    Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać poprzez opcję: "Twoje zgody", dostępnej w prawym, dolnym rogu strony lub poprzez usunięcie "cookies" w swojej przeglądarce dla powyżej strony, z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.