odchudzicsie
Komisja Krajowa
Zespoły zadaniowe KK
UCHWAŁA KK nr 35/06
ws. zespołu ds. analizy i aktualizacji standardów
Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" na mocy uchwały nr 7 XIX KZD ws. zasad tworzenia i funkcjonowania regionów w kadencji 2006-2010 powołuje zespół ds. analizy i aktualizacji standardów w składzie:
1. Bogusławski Zbigniew
2. Dubiński Waldemar
3. Dziki Józef
4. Grajcarek Kazimierz
5. Kowalik Mirosław
6. Kubiak Bogdan
7. Langer Jerzy
8. Lisowiec Marian
9. Molęcki Władysław
10. Mosiński Jan
11. Orłowski Bogdan
12. Pogorzelski Wojciech
13. Remiasz Mirosław
14. Szozda Bogdan
15. Szukała Stanisław
16. Zydorek Ewa
Równocześnie anuluje się uchwałę KK nr 8/06.
cytat @ mecenas " Lewiatan daj licencjatowi pomarzyć przecież on jest członkiem partii"X" ,NSZZ"Solidarność",Sierpnia 80,Z-cą Ministra Obrony Narodowej i nie wiem do czego jeszcze należy.Tak kończą osoby które lubią sobie przypisywać czyjeś zasługi, przypinać się do cudzych wypowiedz i to jest cały LICENCJAT. Lewiatan proszę nie polemizuj, nie zniżaj się do poziomu sfrustrowanego "człowieka"i.Jeszcze tylko 36 DNI!!!!!!! i PA,PA,PA!!!!!!!!! prayer
No cóż jako orędownik swobody wypowiedzi sprostowałem rzekome powołanie się na cytat umieszczony w dziale KK NSZZ „Solidarność” – nijak on się ma jak widać do cytatu zamieszczonego przez @ licencjata. Nie była to polemika a sprostowanie, uważam KONIECZNE .Co do reszty czyli działalności w w/w Partiach czy Resortach pewności nie ma – Media tego nie potwierdziły ale może kiedyś i @ licencjatowi pomnik postawią np. w G-dzu obok głowy naszego astronoma M. Kopernika. Tyle i aż tyle czy też Lepiej zrozumieć mało , niż zrozumieć źle, lub wcale! @ lewiatan.
@ Storm zgadzam się z Tobą ,po dniu jutrzejszym cudów nie oczekujmy, Stanowiska Central co do formy PROTESTU nie są spójne, NSZZ PW planuje PIKIETY.Co Postanowi Mirek K. dowiemy się jutro , Solidarność ma 700 tysięcy członków NSZZ PW wg danych ale chyba bardzo ,ale to bardzo nieaktualnych 30 tysięcy.Ciśniemy SK i KK o KONKRETNE działania PROTESTACYJNE ,nie jakieś PIKIETY. Manifa Potrzebna i spór zbiorowy z MONEM. Formy NEGOCJACJI ZOSTAŁY WYCZERPANE. CIERPLIWOŚĆ TEŻ. POZDRAWIAM 2 RBM. dnia Czw 16:52, 23 Kwi 2009, w całości zmieniany 1 raz
http://www.solidarnosc.org.pl/news/2009/maj/099_09.htm
Minister MON-u przyznał za mało
(18.05) W ubiegłym tygodniu przedstawiciele NSZZ "Solidarność" i innych związków zawodowych działających w MON spotkali się z Ministrem Obrony Narodowej Bogdanem Klichem, który nie przedstawił konkretów w sprawie wzrostu płac dla pracowników MON-u.
Na spotkaniu poinformowano o przyczynach wycofania się MON-u z ustaleń z marca i kwietnia w sprawie podwyżek płac. - Pracownicy cywilni mieli otrzymać 212 zł podwyżki. Z tego 120 zł to była podwyżka gwarantowana a reszta kwoty miała być przyznana uznaniowo. Wszystkie strony się zgodziły na to. Nagle jednak minister obrony narodowej się z tego wycofał i przyznał podwyżki według swojego uznania - mówi Mirosław Kamieński, przewodniczący Sekcji Krajowej Pracowników Cywilnych MON.
Zdaniem Ministra z powodu cięć budżetowych i braku faktycznym środków finansowych w budżecie obronnym nie była możliwa realizacja ustaleń w sprawie podwyżek. Związkowcy podtrzymują swoje oczekiwania w sprawie podwyżek ustalone wcześniej w negocjacjach z Pełnomocnikiem MON - natomiast Minister Obrony Narodowej zadeklarował poszukiwanie środków na wzrost płac dla pracowników w terminie do 25 maja 2009 r. bez przedstawienia konkretów - wnioskując jednocześnie o wstrzymanie protestów pracowniczych - co nie zostało przyjęte. Związkowcy planują pikiety na 26 i 27 maja br.
*
Dział Informacji KK
Pragnę właśnie nieśmiało zameldować , że znalazłem kolejny powód do frustracji. Zupełnie mianowicie nie wiem czego dotyczy Decyzja Prezydium KK NSZZ Solidarność nr 166/08 . Może - zamiast karmić nas naiwną propagandą - @licencjat naświetli nam tą sprawę. A warto - bo dotyczy ona właśnie pw. Liczę Kolego , że wyjaśnisz nam ''o co kaman '' dogłębnie i w ten sposób wydatnie poprawisz tzw. nastroje. Pozdrawiam łącząc słowa podziwu za zaangażowanie w walce o nasze pracownicze interesy.
Wprowadzenie
Kraków, dnia 12.XII.1981 r.
TAJNE spec. znaczenia
L.dz. A-00566/81 Egz. nr 2
Dziennik ewidencji
decyzji-poleceń Kierownictwa Sztabu KWMO w Krakowie
ujęty w formie syntetycznej
Dzień 12.XII.1981 r. / ppłk mgr Antoni Lipień – sekretarz sztabu/
1. o godz. 17.25 Kierownik Sztabu MSW gen. dyw. B. Stachura zakomunikował o rozpoczęciu akcji-operacji zsynchronizowanych i oświadczył, że ogłoszenie stanu wojennego nastąpi w dniu 13.XII.1981 r. o godz. 6.00.
2. podjąć przygotowania i realizację operacji krypt. „Azalia” w dniu 12.XII.1981 r. o godz. 23.30, o godz. 24.00 akcje krypt. „Jodła” i „Klon” – przy przejęciu maksymalnej ilości figurantów-ekstremistów. Tam gdzie są warunki akcją „Jodła” objąć siedziby regionalnych zarządów NSZZ „Solidarność” przejąć dokumenty, unieruchomić urządzenia poligraficzne, bez uszkadzania maszyn.
3. operacje w stosunku do obiektów radiotelekomunikacyjnych wykonać do godz. 24.00 zgodnie z planem. Szczególną uwagę zwracać na zachowanie tajemnicy państwowej i służbowej,
4. o godz. 4.00 dnia 13.XII.81 r. o akcji powiadomić sekretarza KK PZPR, Prezydenta Miasta i Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego, WSW i pełnomocnika KOK by o godz. 6.00 w pierwszym programie radiowym wysłuchali przemówienia Premiera,
5. nie strzelać bez przyczyny, kolejność działań „Kometa”, 13.XII.1981 r. godz. 6.00, „Rewia”, „Waga”, „Rozbrat”, „Adorator”, „Agora”, „Tara”, „Delta”, „Elipsa”, „Troska”,
godz. 17.30 zarządzono alarm 777 „Gama”
Solidarność krytykuje pakiet antykryzysowy
(AH) - 26-06-2009
Zdaniem NSZZ Solidarność, przesłana do Sejmu ustawa antykryzysowa chociaż daje nadzieję na ochronę miejsc pracy ignoruje osiągnięty trzy miesiące temu kompromis pomiędzy pracodawcami a związkami zawodowymi. Związek rozważa opuszczenie Komisji Trójstronnej.
Pakiet antykryzysowy, który ma chronić polskie przedsiębiorstwa przed kryzysem, został ustalony 13 marca br. między związkowcami i pracodawcami. Zdaniem Solidarności, przesłana do Sejmu ustawa ignoruje osiągnięty kompromis. Zastrzeżenia związku budzą rządowe poprawki.
Solidarność wskazuje jako najbardziej niebezpieczny postulat wprowadzenia 12-o miesięcznego okresu rozliczeniowego czasu pracy dla wszystkich firm, nie tylko dla tych dotkniętych kryzysem. Jak wyjaśnia związek w ten sposób wszystkim pracodawcom umożliwia się wydłużenie czasu pracy (w skrajnych wypadkach do 72 godzin tygodniowo, dziś w kodeksie pracy - 40 godz.), likwidację płatnych dodatków za nadgodziny, a tym samym znaczne obniżenie wynagrodzeń.
Ponadto w ocenie związku, rząd nie proponuje wszystkich rozwiązań z pakietu, który stanowi całość. Brakuje np. programów pomocowych dla pracowników dotkniętych skutkami kryzysu
Solidarność krytykuje też ograniczenia w umowach na czas określony.
- Postępowanie takie należy uznać za cyniczne wykorzystanie kryzysu i rosnącego poczucia zagrożenia wśród pracowników dla kolejnej próby deregulacji kodeksu pracy i przeforsowania antypracowniczego rozwiązania. Możliwość wprowadzenia rozwiązań uderzających w pracowników dla firm niedotkniętych skutkami kryzysu stawia pod znakiem zapytania trudny kompromis osiągnięty w sprawie pakietu antykryzysowego pomiędzy pracodawcami i związkami zawodowymi 3 miesiące temu – podkreśla Janusz Sniadek przewodniczący KK NSZZ Solidarność.
"Solidarność" ogłosiła Krajowe Dni Protestów
PAP - 16-09-2009
Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" ogłosiła w środę w Gdańsku Krajowe Dni Protestów, podczas których będą organizowane pikiety i manifestacje dotyczące ogólnopolskich, branżowych i lokalnych konfliktów społecznych.
Uchwałę w tej sprawie przyjęły władze związku obradujące we wtorek i w środę w Gdańsku.
Przewodniczący "S", Janusz Śniadek poinformował podczas konferencji prasowej, że Krajowe Dni Protestu organizowane są "w związku z załamaniem w polityce społecznej państwa i nasilającymi się konfliktami społecznymi oraz szykanami pracodawców wobec członków "Solidarności".
Według władz związku, jednym z dowodów załamania polityki społecznej państwa jest "zamrożenie przez rząd na kolejne lata progów dochodowych uprawniających do pomocy społecznej".
"Jest ustawowy obowiązek weryfikowania progów co trzy lata, ten termin w tym roku minął i pomimo, że w tegorocznym budżecie były przewidziane środki na tę waloryzację, to odstąpiono od niej" - tłumaczył Śniadek.
"S" wskazała także na narastającą liczbę konfliktów społecznych m.in. w sektorze stoczniowym, energetyce, oświacie i służbie zdrowia.
Ponadto - jak powiedział szef związku - "mamy do czynienia z szykanami za działalność związkową". "Wyrzucani z pracy są liderzy organizacji związkowych" - podkreślił.
Jako dowód podał zwolnienie przewodniczącego Komisji Zakładowej w ZTE Radom oraz przewodniczącej organizacji związkowej w Powiatowym Urzędzie Pracy w Leżajsku.
"Akcje w ramach krajowych dni protestu będą organizowane w formule solidarności, tzn. +wszyscy za jednego+, z udziałem związkowców z całego kraju" - czytamy w przyjętej uchwale.
Śniadek poinformował, że "pierwszą dużą manifestacją będzie zapowiedziana na 18 września demonstracja w Szczecinie, na której - jak mówił - spodziewa się około dwóch, trzech tysięcy osób".
Dodał, że na początku października planowana jest manifestacja w Radomiu, a w połowie października - w Leżajsku, w obronie zwolnionych działaczy związkowych. "I sukcesywnie będą organizowane kolejne, w cyklu co dwa tygodnie" - poinformował szef "Solidarności". Związek nie wyklucza też ogólnopolskiej manifestacji w Warszawie.
Organizatorem protestów będą lokalne lub branżowe struktury związku we współpracy z prezydium KK. W manifestacjach mają uczestniczyć delegacje z całego kraju. Do wspólnych działań "S" zapraszać będzie inne centrale związkowe, m.in. OPZZ i Forum Związków Zawodowych.