odchudzicsie
Odebralismy wyniki posiewu moczu, okazalo sie, ze ma bakterie coli. Obylo sie bez szpitala, lekarz dal Augmentin - 1ml 2xdziennie. Usg brzuszka wyszlo ok. Dzis znowu do niego idziemy. Czy taka infekcja boli Zuzie? Mnie tylko zastanawia, czemu w dzien jej nic nie jest (poza ulewaniem), tylko w nocy placze i budzi sie co godzine. Mam nadzieje, ze antybiotyk szybko zadziala. Lekarzowi ufam, uchodzi w Kielcach za dobrego specjaliste. Poprzednia pediatra...Widziala ze sa bakterie w moczu i nie zareagowala, bylibysmy 10 dni do przodu. Prosze mi powiedziec, czy to co jem wplywa na jakosc mleka? Teraz mialam 2 dni glodowki, czy ona dostala gorsze mleko? I czy odciagac dodatkowo mleko i podawac z butelki? Wczoraj mi ulala chyba wszystko co zjadla, dobrze, ze mialam druga piers pelna, staram sie karmic z dwoch, choc roznie to wychodzi. Moze jakbym sciagala to byloby wiecej mleka? Mecze sie z podaniem tego Nutramigenu, ale jak sprobowalam to takie okropne, ze nie dziwie sie, ze ona tego nie chce jesc.
Zadajecie pytania raczej dla pediatry niż dla innych mam na forum. Proponuję Wam wizytę w poradni laktacyjnej.
Nutramigen jest mieszanką hipoalergiczną, więc pewnie dlatego pediatra zalecił jej podawanie, aby wyregulować kupki dziecka. Przyczyną może być spożywanie przez dziecko zbyt dużej ilości laktozy w mleku fazy I a co za tym idzie złym sposobie karmienia piersią. Może coś zmieniło się w Twojej diecie?
Witam serdecznie.
Od dziś malutka dostała soczek jabłkowy bobovity od 4 miesiąca i deserek jabłuszko i jabłuszko z marchewką{tego jeszcze nie podałam}
Ogólnie karmię ją mlekiem nutramigen bo jest uczulona nawet lekarz kazała odstawić na jakiś czas i sprawdzić inne mleko niestety wysypki i kupki inne....a więc nadal na tym samym.
Jak podawałam jej dziś ten deserek to strasznie była skrzywiona ..jakby za mało słodki był dla niej .
Podawać dalej?a może z innej firmy jej dać?
Coś tam zjadła ,dałam troszkę bo nie wiem ile mogę tak na początek?
Kiedy przyjdzie czas na zmiane mleka z 1 na 2?
Nikola ma 4 miesiące i 15 dni i nie karmie jej piersią tylko mleko nutramigen.
Cytat:
Napisał KarinaS
Dorotko ja podejrzewałam uczulenie na laktozę i dalej podejrzewam ale żaden pediatra nie zlecił żadnych badań!!! Oświeć mie, co to za badanie IgE? Jak pójdę do laboratorium to co mam powiedzieć?
Wszystkiego naj dla Kasieńki:)
nietolerancja lakotzy nie wyjdzie w IgE, bo nie jest alrgia tylko uposledzeniem organizmu w produkcji enzymu laktazy. Mozna zrobic PH kupy - ale po Twoich opisach wydaje sie byc zbedne. Popros pediatre o recepte na nutramigen albo kup w aptece jedna puszke i sprobuj podawac (niesmaczne - na poczatku mieszaj ze swim mlekiem). Jezli to jest nietolerancja laktozy - a tak wyglada to poprawa bedzie niemal natychmiastowa - ja mialam w ciagu 24h nowe lepsze dziecko w domu, ktore nie krzyczalo ala dobe tylko zaczelo spac a potem sie usmiechac. I nie bylo sily ktora by mi kazala wrocic do piersi - zdrowie i brak bolu u dziecka wazniejsze niz zadowolenie z karmienia piersia. Wiktoria miala 7 tyg jak przeszla na nutramigen.
Z drugim mi poszlo latwiej, bo odwodnil sie juz w szpitalu i w 3 dobie dostal nutramigen.
Problemy ze sztucznymi mieszankami:((
Mam pytanie do mam ktore karmia dzieci mlekiem modyfikowanym.
Jak juz pisalam wczesniej na forum postanowilam przyzwyczaic dziecko do sztucznej mieszanki poniewaz nie daje rady odciagnac na tyle pokarmu zeby wyjsc sobie z domu. Moja mala dostawala Bebiko w szpitalu zaraz po urodzeniu poniewaz mialam cc i nie moglam od samego poczatku karmic a pokarmu tez nie bylo za duzo. I wszystko bylo ok przez te pare dni. Potem karmilam wylacznie piersia az pewnego razu gdy chcialam zostawic mala u tesciow powiedzialam zeby podali jej Bebiko. Efekt - wymioty na drugi dzien. Wiec postanowilam ze bede jej podawac stopniowo zaczynajac od 5ml. W ciagu ostatnich paru dni podalam tak juz: Bebiko, Hipp, Bebilon a w koncu Nutramigen bo dziecko pewnie ma alergie. Mala nie robi kupki od paru dni (a wczesniej robila po 2,3 dziennie), krzyczy, po Nutramigenie duzo mniej ale dalej jest niespokojna i widac ze cos nie tak. Juz normalnie jestem zalamana dziecko sie meczy, ja wydalam kupe kasy na te mleka i nie wiem czy dalej podawac po 5ml starajac sie ja przyzwyczaic czy sobie odpuscic???.... czy to mozliwe zeby dziecko nawet leczniczej mieszanki nie tolerowalo??? :(
Dolegliwości, które są wynikiem odpowiedzi immunologicznej organizmu na spożyty pokarm. Innymi słowy alergia pokarmowa jest odmienną reakcją na pożywienie, które większość ludzi dobrze toleruje. Alergia pokarmowa ustępuje zwykle około 3. roku życia wraz z dojrzałością układu pokarmowego dziecka. Zapobieganie rozwojowi alergii pokarmowej, które wiąże się z przestrzeganiem diety eliminacyjnej, chroni przed wystąpieniem innych chorób, np. astmy, rozwijającej się często w efekcie tzw. marszu alergicznego.
Objawy u dziecka:
ze strony układu pokarmowego: kolka, bóle brzucha, biegunka, częste ulewanie pokarmu, śluz i krew w kale
ze strony układu oddechowego: sapka, katar, nawracające zapalenia oskrzeli
objawy skórne: wysypka, sucha skóra
Reakcje uczuleniowe mogą wystąpić natychmiast po spożyciu pokarmu lub pojawić się po kilku dniach lub tygodniach.
Co najczęściej uczula:
mleko i przetwory mleczne, cielęcina i wołowina, jajka, gluten, ryby, czekolada, cytrusy, truskawki, soja, pomidory, sztuczne barwniki i konserwanty.
Zapobieganie
Liczba małych alergików stale rośnie, dlatego trzeba zapobiegać rozwojowi alergii pokarmowej. Najlepszym postępowaniem profilaktycznym jest karmienie wyłącznie piersią w pierwszym półroczu życia dziecka.
Gdy karmisz piersią, a w twojej rodzinie istnieje ryzyko wystąpienia alergii, nie powinnaś spożywać mleka i jego przetworów, a także najbardziej uczulających produktów: jaj, ryb, pomidorów, czekolady, orzechów i cytrusów oraz produktów zawierających konserwanty i sztuczne barwniki.
Gdy zamierzasz karmić mlekiem modyfikowanym, a ktoś w rodzinie ma alergię, wybierz mleko hipoalergiczne (HA).
Chcąc zapobiec rozwojowi alergii pokarmowej, najlepiej wprowadzać nowe produkty do diety dziecka pojedynczo, małymi porcjami, uważnie obserwując reakcje malca na nowy produkt. Należy zacząć od produktów jednoskładnikowych, tak aby w przypadku wystąpienia reakcji alergicznej łatwo wykluczyć uczulający składnik.
Nie wprowadzaj nowych produktów, gdy dziecko choruje. Przy obniżonej odporności dziecko może być bardziej podatne na alergie.
Leczenie
Podstawą leczenia jest eliminacja alergenu z diety. Dietę eliminacyjną zawsze należy konsultować z lekarzem lub dietetykiem. Nie należy też stosować diety eliminacyjnej „na wszelki wypadek”. Jeśli zauważysz u swojego dziecka objawy mogące świadczyć o alergii, wyeliminuj ze swojej diety najpierw jeden, dwa składniki na 2-3 tygodnie i przekonaj się, czy będzie poprawa.
U niemowląt dieta polega również na włączaniu do diety hydrolizatów o średnim lub znacznym stopniu hydrolizy, np. Nutramigen, Bebilon Pepti. Początki wprowdzania nowego mleka bywają trudne, dziecko płacze, odmawia picia.Trzeba czasu, aby malec przyzwyczaił się do nowego smaku.
Nowe pokarmy należy wprowadzać dziecku pojedynczo w kilkudniowych odstępach, zaczynając od 1-2 łyżeczek w ciągu dnia.
Jeśli Twój malec skończył rok i nadal przejawia skłonności do alergii pokarmowej:
Wyeliminuj z jego diety produkty uczulające. Poczekaj z ponowną próbą wprowadzenia produktu do diety przynajmniej pół roku. Usuń z otoczenia dziecka zakazane produkty i zadbaj, by inni domownicy nie jedli ich w obecności alergika. Bądź stanowcza w odmawianiu podawania produktów. Dziecko, prosząc, nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji. Spróbuj zastąpić produkty alergizujące innymi. Zadbaj o to, żeby dziecko nie poczuło się pokrzywdzone.
Czytaj skład produktów i sprawdzaj, czy nie ma w nich alergenów.
Diagnoza alergii:
* Wywiad z pacjentem – lekarz alergolog pyta m.in. o to, czy w rodzinie są alergicy, jak rozwija się dziecko i jakie występują u niego objawy
* Badanie lekarskie
* Testy z krwi – wykonuje się je nawet u niemowląt. W reakcjach alergicznych obserwuje się nadprodukcję przeciwciał IgE
* Testy skórne. Zazwyczaj przeprowadza się je dopiero u dziecka, które ukończyło 3 lata.