Indeks odchudzicsiekarmienie mieszane kiedy wprowadzać produktykarmienie niemowlęcia a wyjazd na jeden dzieńkarmię przez nakładki i leci mi krewkarmienie dzieci przez zgłębnikkarmienie nocne 4 miesięcznego dzieckakarmienie niemowląt przy refluksiekarmie dziecko a on ma ściśnięte rączkikarmienie kaczek na foie graskarmienie kotów zamiast matkikarmienie mieszane a Nowości w diecie
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • kasia-art.htw.pl
  •  

    odchudzicsie


    Przeciwwskazania do opalania w solarium

    Wymienione przypadki stanowią przeciwwskazania do korzystania z solarium, jednak ich ostateczna ocena należy do lekarza specjalisty lub kosmetyczki.

    * Bardzo jasna karnacja (fototyp I - celtycki).
    * Uczulenie na słońce, nadwrażliwość skóry na promienie słoneczne.
    * Bielactwo.
    * Rozległy typowy trądzik, trądzik różowaty, opryszczka.
    * Rozszerzone naczynka na twarzy lub ciele.
    * Liczne znamiona barwnikowe skóry, blizny.
    * Niezagojone tatuaże.
    * Ciąża, karmienie piersią.
    * Miesiączka.
    * Gorączka, stany zapalne
    * Przebyta niedawno operacja (okres rekonwalescencji)
    * Choroby serca i układu krążenia, nerek, tarczycy, epilepsja i inne poważne choroby przewlekłe.
    * Aktywne zabiegi kosmetyczne i medycyny estetycznej ( szczególnie z zastosowaniem retinolu, kwasów owocowych, glikolowych, środków wybielających, zabiegi oczyszczające i depilujące.
    * Stosowanie kosmetyków z retinolem, kwasami hydroksylowymi(AHA, BHA), szamponu z dziegciem, perfum i dezodorantów bezpośrednio przed opalaniem.
    * Stosowanie środków fotouczulających.


    No cóż patrząc na tę listę to byłam w solarium pomimo przeciwwskazań w następujących przypadkach:
    Miesiączka
    Przebyta niedawno operacja
    opryszczka
    i nic mi się nie stało. hmmm



    zasada nr. 1 - dostawiać dziecko jak najczęściej do piersi
    zasada nr 2 - odciągać pokarm po odstawieniu dziecka. jeśli nie masz laktatora to zadzwoń do poradni laktacyjnej w Twoim mieście (numer znajdziesz w internecie) i wypożycz laktator elektryczny. Wyciąga pokarm do ostatniej kropli. Można wyć z bólu ale na prawde ostatecznie pomaga
    Zasada nr 3 - masować piersi ale ostrożnie żeby nie uciskać mocno kanalików bo można znów przytkać, w innym miejscu
    zasada nr 4 - zażywać paracetamol w razie gorączki, bo jak temperatura skoczy to nie można karmić dziecka



    Malinko swietnie Cie rozumiem niestety bo sama mialam zapalenie piersi i 41 stopni goraczki. Przy tym jakas polozna kretynka (przepraszam za wyrazenie ale nalepiej oddaje inteligencje tej pani) probowala mi odciagnac pokarm z bolacej piersi. Malo jej lufy nie sprzedalam
    Powiem Ci szczerze ze nie jestem jakas wielka entuzjastka karmienia piersia i juz nie moge sie doczekac przejscia na inne pokarmy. Wiem ze dzieki mojemu mleku mala nie chorowala na swinke jak zachorowal moj maz i pewnie jest jeszcze pare plusow ale mimo wszystko... Wiem ze musze zrobic swoje i pokarmie jeszcze ja pewnie do konca 6 miesiaca. Ale pewnie ani dnia dluzej. I nie bede miala wyrzutow sumienia.



    Wiesz Maju, u nas bactrim też nie działał, wręcz (jak inne antybiotyki) nasilał biegunkę...a nifuraksazyd pomagał. To jest z pewnością sprawa indywidualna, ale od tamtego czasu już nigdy nie zdecydowałam się podać bactrimu, mam jakiś uraz
    Wtedy byłam z Mikołajem na oddziale zakaźnym 2 tygodnie. Myślałam, że zwariuję w tej izolatce, ale mały całkiem był zadowolony, bo byłam ja.
    No i gruntownie go tam ptrzebadali, porobili takie badania, o jakich mogłabym tylko pomarzyć w przychodni (usg jamy brzusznej, konsultacja kardiologiczna, wszelkiego rodzaju wymazy i inne badania krwi, moczu i kału).
    Przynajmniej trochę się uspokoiłam, że poza zapaleniem płuc, wszystko inne jest na miejscu i w jak najlepszej formie.

    Jeśli chodzi o gorączkę, to moje dziecko albo jej nie ma albo od razu ok. 40 st. lub więcej. Paracetamamole i inne panadole nie działają w ogóle. Pozostaje tylko pyralgin w czopkach, to jedyny środek, który zbija mu gorączkę szybko i skutecznie. Niestety nie ma czopków dla dzieci i zgodnie z zaleceniem lekarza muszę go dzielić na kawałki. Skuteczne są też chłodne okłady.
    Wiesz Maju, moim skromnym zdaniem jeśli jest taka wysoka gorączka i utrzymuje się przez kilka dni, to dla mnie wygląda to na jakaąś infekcję.
    I dobrze, że w tej sytuacji karmisz małego piersią, to najlepsze co możesz mu dać Zakładając oczywiście, że nic go w Twoim pokarmie nie uczula.
    W takich sytuacjach najważniejsze, żeby dużo pił, nawet wodę, a jeść to by się chyba nikomu nie chciało.
    A może to właśnie dzisiaj nastąpi wyczekiwany przełom.
    Trzymam kciuki i pozdrawiam.



    " />Nie wiem czy na tym forum mogę zadać pytanie dotyczące mojego stanu po porodzie.
    W grudniu urodziłam swoje pierwsze i bardzo oczekiwanie dzieciątko-Kamilkę. Przed zajściem w ciążę wpadłam w nerwicę z powodu nie zachodzenia w ciążę.Gdy w nią wkońcu zaszłam, miałam również stany lęku, czy z małą wszystko w porządku. Kilka razy byłam w szpitalu z powodu nadciśnienia, które pojawiało się właśnie w takich momentach.

    Urodziłam przez cesarskie cięcie, ponieważ wody odeszły, wystąpiła gorączka, a poród nie postępował. Miałam znieczulenie zewnątrzoponowe. Byłam tydzień w szpitalu, gdzie bardzo mnie bolała rana po cięciu przy wstawniu.Na boku w ogóle nie mogłam leżeć, bo wydawało mi się, że wszystko zaraz popęka.Teraz minęło już 7 tygodni od porodu i rana w zasadzie już nie boli. Po 6 tygodniach wystąpiło krwawienie (nie karmię piersią).Trwało 4 dni jak normalny okres. Później 2 dni przerwy i 1 dzień krwawienia, ale już słabego. Teraz od czasu do czasu "poleci" coś jeszcze, jakby podczerwieniony śluz. Czy to normalne ?

    Poza tym bolą mnie nogi pod kolanami. Taki dziwny ból jak reumatyczny. Pojawił się on pod koniec ciąży, ale myślałam, że to z powodu przytycia. POźniej jakby ustąpił, a teraz znów jest.Szczególnie rano jak je rozprostowuje.Czy ktos miał coś takiego ? W ciąży cierpły mi też końcówki palców na ręce, ale lekarz wtedy powiedział, że to normalne. Poza tym słabo rosną mi włosy na nogach, pod pachami i w miejscu intymnym. Co to może być ? Czy to jakieś zaburzenia hormonalne ?? Gdy byłam na wizycie u lekarza po 3 tygodniach po porodzie powiedział. że wszystko goi się jak najlepiej. Jednak to co napisałam wyżej pojawiło się już po tej wizycie. Wcześniej robiło mi się czasami słabo i obsypywał mnie pot, gdy miałam dłużej stać. np. w sklepie.To już mi minęło.Nachodzą mnie też ostatnio stany jakby lękowe, polegające na tym,że przechodzą mnie nagle ciarki, jakbym się czegoś przestraszyła i podnosi mi się ciśnienie, zarza też wizyta w WC. Np. wczoraj.Trzymałam Kamilkę na rekach-słodko spała.Nagle się zakrztusiła i mnie już zakłuło w piersiach i machina ruszyła, czyli dreszcz, parcie na stolec, nadciśnienie.

    Rozpisałam się, ale chciałabym wiedzieć, jakie mogą być niespodzianki po cesarce, czy w ogóle po porodzie, jak długo mogą trwać i jak sobie z nimi radzić ?
    Czy dopadła mnie może depresja poporodowa ? A jeśli tak, to czy właśnie tak może się objawiać, bo ja już sobie przypisuję wiele nieuleczalnych chorób czy powikłań.

    Poradzcie coś !!! bo się zadręczam i nie potrafię tak jakbym chciała cieszyć się z narodzin córeczki !!!



    Nazwa preparatu: Amizepin
    Nazwa międzynarodowa: Carbamazepinum
    Wybrane składniki: karbamazepina
    Postać leku: tabletki
    Kategoria: Ośrodkowy układ nerwowy
    Specjalności: Neurologia
    Działanie: przeciwdrgawkowe
    Powiązane preparaty handlowe: Amizepin, tabletki, 200 mg, 50 szt
    Zamienniki handlowe: Finlepsin, tabletki, 200 mg, 50 szt (ARZNEIMITTELWERK DRESDEN GMBH)
    Timonil 200, tabletki, 200 mg, 50 szt (DESITIN NIEMCY)

    WSKAZANIA

    Padaczka: napady częściowe złożone (psychoruchowe, skroniowe); napady uogólnione toniczno-kloniczne (grand mal); napady mieszane (włącznie z wymienionymi powyżej lub inne napady częściowe lub uogólnione). Neuralgia nerwu trójdzielnego i językowo-gardłowego. Profilaktyka zaburzeń afektywnych dwubiegunowych u pacjentów nie reagujących na leczenie preparatami litu.

    DAWKOWANIE

    Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania preparatu ustala lekarz. Lek można przyjmować niezależnie od posiłków. Tabletki należy przyjmować z niewielką ilością wody.



    Uwaga! Podczas przyjmowania leku nie należy pić alkoholu. Alkohol może nasilać działanie niepożądane karbamazepiny ze strony ośrodkowego układu nerwowego.



    Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.



    Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.



    Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.



    Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

    MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE

    Najczęściej występują na początku leczenia: zawroty głowy, senność, chwiejność emocjonalna, nudności i wymioty. Zaburzenia układu krwiotwórczego, świąd, wysypka rumieniowa, pokrzywka, martwica naskórka, nadwrażliwość na światło, zmiany zabarwienia skóry, złuszczające zapalenie skóry, rumień wielopostaciowy, plamice, zaostrzenie uogólnionego liszaja rumieniowatego, łysienie, nadmierne pocenie się, zastoinowa niewydolność serca, obrzęki, pogorszenie choroby nadciśnieniowej, niedociśnienie, omdlenia, zapaść, zaostrzenie choroby niedokrwiennej serca, arytmie, zakrzepowe zapalenie żył, uogólnione powiększenie węzłów chłonnych, zaburzenia czynności wątroby, żółtaczka, zapalenie wątroby, reakcje nadwrażliwości charakteryzujące się gorączką, dusznością, zapaleniem płuc; częstomocz, bezmocz, skąpomocz z podwyższonym ciśnieniem krwi, niewydolność nerek, impotencja, białkomocz, ból i zawroty głowy, senność, zaburzenia koordynacji, dezorientacja, znużenie, zaburzenia widzenia, nieprawidłowe ruchy mimowolne, zapalenie nerwów obwodowych i zaburzenia czucia, depresje ze stanami pobudzenia, szumy uszne, przeczulica słuchowa, nudności, wymioty, zespół zaburzeń trawiennych, bóle żołądka, biegunka, zaparcia, brak łaknienia, suchość w jamie ustnej i gardle, bóle stawów i mięśni, kurcze w obrębie kończyn dolnych.



    Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np.: zawroty głowy, senność lub zaburzenia widzenia, stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługę maszyn.

    POINFORMUJ LEKARZA

    Gdy masz nadwrażliwość na karbamazepinę,trójcykliczne leki przeciwdepresyjne (np. amitryptylina, desimipramina, protryptylina i inne) lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia czynności szpiku kostnego, ciężkie choroby serca, porfirie (zaburzenia syntezy hemoglobiny), zaburzenia funkcji wątroby i/lub nerek, podwyższone ciśnienie śródgałkowe.



    Gdy przyjmujesz inne leki przeciwpadaczkowe, leki przeciwdepresyjne, preparaty litu, doustne środki antykoncepcyjne, cymetydynę, danazol, erytromycynę, klarytromycynę, troleandomycynę, loratadynę, terfenadynę, izoniazyd, nikotynamid, propoksyfen, ketokonazol, itrakonazol, cisplatynę, doksorubicynę, felbamat, rifampicynę, fenobarbital, fenytoinę, primidon, teofilinę, paracetamol. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.



    Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W ciąży stosować jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności. Preparat jest przeciwwskazany w okresie karmienia piersią.

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • frania1320.xlx.pl
  •