odchudzicsie
(...) W przeciągu zaledwie paru lat blogi, będące początkowo elitarną rozrywką dla najbardziej obeznanych użytkowników internetu, przeistoczyły się w masowy fenomen, który na zawsze zmienił oblicze sieci, przygotowując grunt pod rewolucję Web 2.0. Czy blogi w swoich najrozmaitszych formach stały się już częścią obowiązującego w kulturze kodu? Czy na zawsze zmieniły sposób komunikacji w sieci? Jaka jest ich realna popularność oraz nośność medialna? Czy są przejawem snobizmu, wirusowo rozprzestrzeniającym się w sieci, czy raczej rebelią odbiorców odrzucających bierność rodem z epoki tradycyjnych mediów? Czy ta forma twórczości jest oznaką nieodwracalnego przełomu w działalności i komunikacji społecznej? Nad tymi pytaniami organizatorzy chcieliby się zastanowić wspólnie z publicznością podczas trzydniowego spotkania autorów oraz czytelników blogów w świecie rzeczywistym.
Festiwal wypełnią spotkania, dyskusje i koncerty oraz działania artystyczne, związane ze światem wirtualnym. Udział w festiwalu zapowiedzieli m.in. twórcy kultowych blogów, cieszących się ogromną poczytnością, oraz dziennikarze mediów ogólnopolskich zajmujących się tą tematyką.
Patronką festiwalu jest Aida Warzyńska, zmarła tragicznie młoda blogerka, jedna z pierwszych w Polsce fanek tego sieciowego medium, która z pasją współuczestniczyła w tworzeniu pierwszych polskich sieciowych pamiętników i kibicowała ich autorom.
Istotną częścią festiwalu blogów będzie też strona muzyczna. W pierwszym dniu zaprezentują się byli lub obecni członkowie zespołu POGODNO ze swoimi solowymi projektami oraz ROSZJA i LU rewelacyjny wrocławski duet grający jazz/hiphop. W sobotę wystąpi wrocławski zespół HUSKI ze znaną i lubianą DJ PATRICIA. W niedzielę absolutna sensacja ostatnich dni: JULIA MARCELL z Olsztyna, która właśnie dostała szansę na europejską karierę dzięki internautom. Będzie to jej pierwszy koncert we Wrocławiu.
---
pełen program dostępny jest na stronie festiwalu, ale myślę, że szczególnie zainteresuje Was to:
24 listopada 2007 (sobota), godz. 20.00,
klub festiwalowy „Rura”.
Blog, społeczeństwo, polityka – spotkanie z Anną Zielińską (UniversitĂŠ Pierre-Mendès-France, Grenoble) i Pawłem Bravo (dziennikarzem „Rzeczpospolitej”), autorami bloga Jakieś przepisywanie z prasy wszelakiej, oraz Jerzym Marcinkowskim (profesorem Instytutu Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego), autorem bloga Co wtorek
Strona festiwalu:
www.blogfestival.wywrota.pl
W dniach 28 - 30 czerwca 2007 odbędzie się w Gdańsku VIII Festiwal Dobrego Humoru
Celem Festiwalu jest twórcza konforntacja polskiej produkcji filmowej, telewizyjnej, radiowej, kabaretowej i rysunkowej a także po raz pierwszy w tej edycji - fotograficznej o charakterze artystyczno - rozrywkowym, wyłonienie i nagrodzenie najcenniejszych utworów oraz szeroka promocja tej twórczości, a także identyfikacja Trójmiasta z wydarzeniem artystycznym dużej rangi.
Ubiegłe edycje Festiwalu były entuzjastycznie przyjmowane przez publiczność, a jej udział w pokazach i imprezach towarzyszących Festiwalowi przewyższył oczekiwania organizatorów.
Festiwal spotkał się z wyjątkowym zainteresowaniem mediów lokalnych i ogólnopolskich. Kilkaset artykułów prasowych, transmisje radiowe i wiele godzin relacji we wszystkich stacjach telewizyjnych w kraju to medialny rezultat Festiwalu.
Festiwal wpisał się już na stałe w mapę najważniejszych ogólnopolskich imprez kulturalnych, a poprzez swą wyrazistą obecność relacje w mediach ogólnopolskich gwarantuje dotarcie do najszerszych grup odbiorców.
Od samego początku patronat nad przebiegiem Festiwalu objęły takie instytucje, jak Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Krajowa Radia Radiofonii i Telewizji, Polska Izba Komunikacji Elektronicznej, Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji oraz Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych.
Organizatorami Festiwalu są: Urząd Miasta Gdańska,Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Video Studio Gdańsk, M.T. Art.,Stowarzyszenie Polskich Kucharzy i Cukierników. Dyrektorem Artystycznym jest Jerzy Gruza, producentem - Video Studio Gdańsk.
Do udziału w konkursie produkcji telewizyjnych zapraszamy biorące udział w poprzednich edycjach stacje telewizyjne TVP 1, TVP 2, TVN, TV POLSAT, TV 4 oraz HBO. Obok konkursu telewizyjnego trwać będą zmagania w konkursie, satyrycznych audycji radiowych pod nazwą "Radio Dobrego Humoru", konkursie rysunku satyrycznego "Galeria Dobrego Humoru" z udziałem najlepszych polskich rysowników, konkurs młodych twórców kabaretowych Debiuty, Festiwal Sztuki Kulinarnej - "Biesiada Dobrego Humoru" oraz po raz pierwszy konkurs na realizację najzabawniejszego filmu zrealizowanego za pomocą telefonu komórkowego pn. "Żart z Plusem" i konkurs na najdowcipniejsze zdjęcie pn. "FOTOŻART".