Indeks odchudzicsiePubliczny Ośrodek Zdrowia KrakówPublic Relations studia podyplomowepublic relations praca magisterskaPubliczna Biblioteka Nowy SączPublic Choice New Orleanspubliczna przychodnia na SadybiePublic Choice IIIPublic Relations PRPublic Relations PLPublic relations w praktyce
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • kasia-art.htw.pl
  •  

    odchudzicsie

    " />"lll" napisał:
    Odśnieżanie jest regulowane odgórnymi przepisami, gmina ma tylko obowiązek pilnowania czy to jest wykonywane.

    w jaki sposób??? ma przyjść urzędnik gminy z obowiązku i stwierdzić, że pilnuje ale nie jest wykonywane? bzdura.

    Za to ja nie znam przepisów, które by upoważniały Burmistrza do interwencji w czyjaś własność.
    To leży tylko w gesti przekonania drugiej strony a wiemy, ze PKP jest trudny do jakikolwiek ustaleń.
    Zatem gmina nie może zmusić kogoś lub postraszyć sądem, by zagospodarował swoja własność, ani tez
    by ktoś o nią dbał, o ile nie zagraża budowla zawaleniem.
    Chyba, ze są jakieś inne przepisy, chętnie się o nich dowiem;)
    Wiec twoje porównania i propozycje są nierealne.
    Czemu nikt PKP się nie czepia, ze nie dbają o dworce tylko każdy post jest sugestia by to burmistrz sam pewnie posprzątał i sprzedał wam bilety?

    a zatem w odpowiedzi na Twoją wypowiedź:

    REGULAMIN
    ORGANIZACYJNY URZĘDU MIEJSKIEGO W CHRZANOWIE
    I. Postanowienia ogólne.
    § 15
    Urząd działa według następujących zasad:
    1. Praworządności,
    2. Służebności wobec społeczności lokalnej,
    § 28
    Poza komórkami organizacyjnymi wymienionymi w § 27 Burmistrz, w celu zapewnienia realizacji zadań o istotnym znaczeniu i wykonywania zadań okresowych, może tworzyć samodzielne stanowiska pracy do określonych spraw oraz powoływać zespoły.
    Referat Promocji i Rozwoju
    4. Prowadzenie wielokierunkowych działań w zakresie promocji gminy oraz współpracę w tym zakresie z wydziałami Urzędu oraz instytucjami zewnętrznymi
    6. Prowadzenie spraw dotyczących używania nazwy miasta, herbu, logo przez wnioskujące podmioty,
    Wydział Spraw Społecznych
    7. Prowadzenie spraw związanych z wydaniem zezwoleń na wykonywanie przewozów regularnych i regularnych specjalnych na obszarze gminy,
    Wydział Architektury i Urbanistyki
    6. Prowadzenie oceny zachowania dziedzictwa krajobrazu, ładu przestrzennego oraz estetyki miasta i przedkładanie wniosków w tym zakresie,
    Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska
    1. Realizacja następujących zadań z zakresu gospodarki komunalnej:
    1) utrzymanie czystości i porządku na terenach gminnych,
    4. Gromadzenie i przetwarzanie informacji o środowisku oraz prowadzenie publicznie dostępnych wykazów o dokumentach dotyczących środowiska, w tym:
    3) wykazu raportów o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko,
    4) wykazu analiz porealizacyjnych,
    8. Nakazywanie posiadaczowi odpadów ich usunięcia z miejsc nie przeznaczonych do składowania.
    10. Kontrola realizacji przez właścicieli nieruchomości obowiązków wynikających z Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w Gminach.

    Biedny biednemu:
    Dworzec w Nowej Soli (Lubuskie) jeszcze rok temu (bodaj 2009) był zamykany o godzinie 22.00. Kto później wyjeżdżał, musiał mieć już kupiony bilet, a na pociąg czekać na peronie, podobnie jak osoby oczekujące na podróżnych. Wreszcie Urząd Miasta "wymusił" na PKP remont. Samorząd dostarczył rusztowania i fachowców, PKP wspierało inwestycje materiałami budowlanymi. Wspólnie odnowiono elewację dworca, jego wnętrza i perony, wybudowano nowe schody.
    - Dworzec jest pierwszą wizytówka miasta, a my i tak się musimy borykać z dawno przyklejoną nam łatką zaniedbanego grodu - wyjaśnia Ewa Batko, rzecznik prasowy prezydenta Nowej Soli. - Na remoncie skorzystały obie strony.
    Przy okazji rozszerzono funkcjonalność dworca. PKP wydzieliło w nim pomieszczenia dla straży miejskiej, dzięki czemu stał się dostępny całą dobę.
    W Aleksandrowie Kujawskim dworzec sprzed powstania styczniowego zamienił się w ruinę. Tynki sypały się na głowy przechodniów, odlatywały cegły z niszczejących murów, nie wymieniano wybitych szyb. PKP tłumaczyło, że nie ma pieniędzy na remont, zresztą winne było też miastu ponad 100 tys. zł niezapłaconych podatków. Przez dwa lata władze Aleksandrowa zabiegały o przejęcie dworca.
    - Nie tylko oko, ale i serce bolało mieszkańców - mówi burmistrz Aleksander Cieśla. - To presja społeczna wymogła zdecydowane działania radnych i urzędu. Na początku listopada ub.r. strony podpisały akt notarialny. Miasto przejęło od PKP dworzec i przyległe działki kolejowe, blisko 1,2 ha. W zamian umorzyło część długu PKP i odsetki. Burmistrz już uzyskał zgodę wojewody i przekształcił prawo użytkowania wieczystego dworca w prawo własności. Własność, jak twierdzi Cieśla, zmobilizuje do szybkiej modernizacji dworca, a zarazem ułatwi pozyskanie potrzebnych na to 30 mln zł.
    Oprócz kredytu bankowego, istnieją możliwości dotacji z województwa, z resortu kultury, dołożą się być może prywatni inwestorzy. Bowiem dworzec ma się przekształcić w wielofunkcyjne centrum kulturalno-rozrywkowe, z biblioteką publiczną, salą multimedialną, kilkupokojowym hotelem, oddziałem szkoły wyższej, ale też z kręgielnią, fitnessklubem i miejscem na Centrum Współpracy ze Wschodem.

    Zatem nie kpij proszę, z nas mieszkańców, bo tak odebrałem Twoją wypowiedź. Jak widzisz można i są przesłanki ku temu, by nacisk na PKP wyszedł od "moich" reprezentantów w samorządzie!!!
    Pozdrawiam

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • frania1320.xlx.pl
  •