Indeks odchudzicsieKatolicki Klub Turystyki Aktywnejkatolik forum prv plkatolickie gify na Boże Narodzeniekatolicki Cmentarz komunalny RadomKażdy katolik powinien wiedziećKatolickie Biuro Pielgrzymkowe ofertyKatolicka Szkoła językowa w AngliiKatolickie Biuro Pallotyni WarszawaKatolickie Radio Podlasia plKatolicko Narodowy Ruch Oporu
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • wpserwis.htw.pl
  •  

    odchudzicsie

    Zgadzam się z Tobą co do sposobów działania pana Romana, zgadzam się tez, że nie ma on żadnych kompetencji, ani kwalifikacji, żeby decydować o systemie oświaty w Polsce.
    A teraz, to z czym się nie zgadzam:

    A upychanie "takiej młodzieży" w jedno miejsce z pewnością nie zlikwiduje ich problemów.

    A jakie zatem widzisz wyjście? Jakie widzisz rozwiązania?
    Ja, jako nauczyciel podpisuję się pod tą propozycję obiema rękoma.

    Specjalne ośrodki szkolno-wychowawcze, o których mówisz to po prostu:
    Poradnie i ośrodki prowadzone dla dzieci i młodzieży wymagających większej uwagi i pomocy ze strony pedagoga i są dopełnieniem/kompensacją powszechnych instytucji oświatowych.

    Ja mówię, o stworzeniu ośrodków, do których wysyła się nastoletnich (i młodszych) bandytów, na których nie ma żadnych innych sposobów. Szkoła nie może przecież tak po prostu wyrzucić ucznia... Może go skierować... na konsultacje(!) do tych placówek, o których mówiłeś. Osobiście nie mam przyjemności pracować z degeneratami, którzy za nic mają jakiekolwiek prawa, czy obowiązki i którym nic nikt nie może zrobić, a którzy rozwalają całą lekcję i stawiają pod znakiem zapytania sens pracy nauczyciela.



    Nie, nie mylę się. Religia nie jest! wyłącznie chrześcijaństwem. Jej definicja:
    Będę się upierał, że się mylisz. Twoja definicja to definicja słowa religia, jako sfery sacrum (i co do tej nie mam zastrzeżeń), a nie przedmiotu w szkole, co wbrew zdrowemu rozsądkowi ma spore znaczenie:
    otóż, zgodnie z rozporządzeniem ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 kwietnia 1992 r. (nowelizacja z dnia 25 sierpnia 1993), a następnie zmienione w podobnym rozporządzeniu z 30 czerwca 1999 r. religia to przedmiot, w którym realizuje się za pomocą ścieżek edukacyjnych, przedmiotów, bloków lekcyjnych etc. podstawowe linie rozumienia religii katolickiej w szkole, nad czym piecze sprawuje Dyrektorium Katechetyczne Kościoła Katolickiego w Polsce.

    Wiem, że to dziwne ale tak naprawdę to wygląda.

    Słowo `religia` jest tu użyte w bardzo, bardzo wąskim znaczeniu, moim zdaniem tylko dlatego, że `religia katolicka`, albo `katecheza` źle się kojarzy (fundamentalizm).
    Ale to tylko moje prywatne domysły.



    Częstochowa - Św. Judy Tadeusza Apostoła

    1957-05-07 - powołanie parafii
    ul. Kaczorowska 56
    42-200 CZĘSTOCHOWA
    tel. 0-34 361-90-12; wik. 361-63-05
    dekanat: Św. Józefa w Częstochowie
    region: Częstochowski
    pow. grodzki, woj. śląskie
    Mieszkańcy: 5000
    Msza św:
    Niedziela: 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 18.00
    Św. zniesione: 7.00, 9.00, 18.00
    Dni powszednie: 7.00, 18.00

    Proboszcz: Ks. Zenon PILŚNIAK
    Wikariusz: Ks. Mirosław RAPCIA
    Kościół parafialny: p.w. Św. Judy Tadeusza Apostoła
    Odpust: Św. Judy Tadeusza Apostoła. - 28 października
    Doba Eucharystyczna: 15 lutego
    Miejscowość
    (w mieście ulice): Babia, Bliska, Budowlanych, Bratnia, Bystra, Ceramiczna, Ciepła, Chłodna, Czysta, Dobra, Dzika, Edisona, Faradaya (od nr. 41), Galwaniego, Garbarska, Hutników (do przejazdu kolejowego), Jasna, Kaczorowska (od nr. 11 i 30), Koszykowa, Legionów. Ładna, Marysia (od nr. 15 i 12), Miła, Niecała, Generała Wilhelma Orlik - RĂźckemanna, Olsztyńska (do nr. 250), Pasteura, Podmokła, Próżna, Roentgena, Słoneczna, Spokojna, Sucha, Ślepa, Śliska, Tkacka, Tymczasowa, Wapienna, Wąska, Widna, Wilgotna, Wiklinowa, Wioślarska, Wspólna, Zaciszna, Złota (od nr. 59 i 80), Żytnia.

    Instytucje z pastoralną opieką parafii: Miejskie Przedszkole Nr 22, ul. Olsztyńska 28, tel. 361-89-02
    Szkoła Podstawowa Nr 10, ul. Olsztyńska 28, tel. 361-89-79
    Szkoła Podstawowa Specjalna Nr 5, ul. Legionów 58, tel. 360-10-72
    Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1, ul. Legionów 23, tel. 360-10-72
    Gimnazjum Nr 17, ul. Legionów 58, tel. 361-13-06

    Proboszczowie dotychczasowi: ks. Józef Łukaszewski (1957-81)
    ks. Zenon Pilśniak (1981- )

    Z parafii pochodzą księża: Ryszard Bolesław Słowikowski (1986)
    Piotr Duś OSPPE (1999)
    Adrian Konrad Sikora (2003)

    Wspólnoty apostolskie: Parafialna Rada Duszpasterska - 12 osób
    Akcja Katolicka - 24
    Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży - 22
    Ruch „Światło Życie” - 14
    Franciszkański Zakon Świeckich - 13

    Rys historyczny: Parafia została powołana przez biskupa Zdzisława Golińskiego 7 maja 1957 r., a teren wyłączony z parafii św. Zygmunta. Ks. Józef Łukaszewski mianowany jej pierwszym administratorem, mieszkał początkowo na plebanii parafii macierzystej i w tamtejszym kościele sprawował liturgię dla swoich parafian. 17 marca 1958 r. parafia otrzymała zezwolenie na budowę kościoła, które jednak wkrótce zostało - jak wszystkie inne pozwolenia - odwołane przez władze administracyjne. 17 marca 1959 r. udało się zakupić ks. J. Łukaszewskiemu plac przy ul. Kaczorowskiej 56 i wybudować - wobec braku szans na budowę kościoła - dom dwurodzinny, w którym znalazły pomieszczenie mieszkanie dla księdza, salka katechetyczna i mała domowa kaplica. W 1961 r. zaczęto już prawie oficjalnie odprawiać w sali katechetycznej Mszę św. dla małych dzieci, a w 1964 r. powiększono kaplicę i zaczęły gromadzić się w niej coraz to większe rzesze ludzi szczególnie starszych i chorych. Po kolejnych przeróbkach pomieszczeń w 1968 r. kaplica przy ul. Kaczorowskiej stała się centrum życia religijnego parafii. Dla dzieci zostały urządzone pod kaplicą dwie duże salki katechetyczne z szatnią i urządzeniami sanitarnymi. Następca ks. J. Łukaszewskiego ks. Zenon Pilśniak w marcu 1984 r. - mimo bardzo skromnej obszarowo działki - zdecydował się, po uzyskaniu koniecznych pozwoleń, podjąć budowę kościoła według projektu architektów Zbigniewa i Andrzeja Białkiewiczów z Krakowa. Budowa trwała krótko, bo do końca 1985 r. W roku 1987 wykonano polichromię kościoła, zbudowano ołtarz i ambonę z granitu (według projektu inż. Stanisława Pospieszalskiego), wyposażono kościół w konieczne utensilia. 27 września 1987 r. biskup Stanisław Nowak dokonał uroczystej konsekracji kościoła.
    Dzięki staraniom ks. Z. Pilśniaka w 1990 r. p. Gabriele Kraus aktem notarialnym Nr 2314 ofiarowała dla parafii działkę z domem mieszkalnym przy ul. Kaczorowskiej 38. Został on gruntownie wyremontowany i służy za mieszkanie dla organisty. W 1995 r. zakupiono organy firmy Viscount. W 1999 r. ufundowano trzy dzwony, które poświęcił bp A. Długosz.



    Korekta - As

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • frania1320.xlx.pl
  •