Indeks odchudzicsieKategoria konta gazeta.plKategoria gier - Znajdź różnicekategoria prawa jazdy na skuterKategorie norm zużycia wodykategoria A Poznań szybkoKategoria T prawo jazdyKategoria miesiąca Motoryzacjakategorie gospodarki rynkowejkategorie prawa jazdyKategoria klimatyczna Lodówki
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • grecja.xlx.pl
  •  

    odchudzicsie

    Są różne podejścia do business'u, nie którzy chcą się na chapać chochlą, a nie którzy trochę wolniej, a uczciwie.
    Oczywiście nie zgadzam się z wieloma opłatami, składkami i innymi, ale uczciwie to płace.

    Oszukiwać w biznesie można tylko 2 razy - pierwszy i ostatni. Klient jest najważniejszym czynnikiem zysku.
    Dzięki takiemu stale współpracuję z najwiekszymi koncernami w Polsce listę referencyjna otwierają: Plus GSM (Polkomtel), Glaxo, Raben Polska, L'Oreal i wiele innych.

    Wszystkie wydatki można wliczyć w koszty działalności (nawet te na reklame outdoorową - uliczną), no chyba, że ktoś od początku nie zamierza wykazywać wszystkich dochodów.

    Opłaty za kategoryzację nie są wysokie - minimalna płaca to 1270 zł
    [img=http://img242.imageshack.us/img242/3954/nowy2t.jpg]
    no chyba, że ktoś budując obiekt chciał się nachapać i nie przewidział powierzchni wymaganych dla np. pokoi hotelowych



    " />
    ">A kto powiedział, ze musi byc nowy hotel? Moze np. Bomabol moglby podnieść standard? Jezeli ktos sie na tym zna niech sie wypowie, tutaj link do opisu kategoryzacji hoteli...

    Bomabol to badziewny hotel, a jego właściciela nie stać na budowę basenu i innych dupereli koniecznych do spełnienia wymogów ****. Taka inwestycja pociąga za sobą potężne nakłady finansowe. Jeśli hotel ma stanąć na terenach klubu to oczywistym jest, że środki będą pochodzić od KGHM'u.
    Jeśli na terenie miasta to urząd miejski nie postawi takiego obiektu bo i za co? Jaki inny inwestor wyłoży dziesiątki milionów na taki hotel w naszym mieście skoro nie mamy żadnych atrakcji tylko kostropaty rynek itp. itd. Oczywiście część środków ma pochodzić z unii, ale kto dołoży resztę? Ten obiekt ma być gotowy już na początku 2010 roku. Zostały dwa lata. Jeśli teraz nikt się za to nie weźmie to przejdzie nam to koło nosa. Znając mentalność lokalnych władz mamy marne szanse.
    Jedyna szansa to KGHM, ale idą wybory i nie wiadomo kto zasiądzie za sterami miedziowej spółki. Stanowisko PO-Schetyny odnośnie rozwoju sportu w Lubinie jest dobrze znane i nie wróży niczego dobrego dla nas.



    Qrczak, Ty ciągle nie rozumiesz - buduje się kompleksy hotelowo-apartamentowe. Hotel i jego pokoje są poddane kategoryzacji, nikt nie będzie przecież kategoryzował mieszkań/apartamentów, chociaż nic nie stoi na przeszkodzie, by były urządzone podobnie jak pokoje hotelowe. W takim kompleksie hotel i budynek apartamentowy to autonomiczne obiekty, które z powodzeniem mogą funkcjonować niezależnie. Nawet jeśli gdzieś są ze sobą strukturalnie połączone. Pokoje hotelowe i całe zaplecze (baseny, baza zabiegowa, restauracje, etc.) należą do hotelu, a apartamenty do poszczególnych właścicieli. Kto chce wynajmuje, kto nie chce - nie. Prosta sprawa.

    A wracając do tematu lotniska, tak jak pisała lois i blaa - nie musimy budować pod Kołobrzegiem Heathrow. Potrzebujemy niewielkiego lotniska dla awionetek i małych samolotów czarterowych. Jak ktoś ma z Warszawy lecieć do Goleniowa 50 minut, a potem ponad godzinę tłuc się autem do Kołobrzegu (skąd samochód swoją drogą? busem LOT-u?), to raczej nie łudźmy się, że Goleniów może nas w jakikolwiek sposób obsłużyć logistycznie. Loty są coraz łatwiej dostępne i coraz bardziej popularne wśród podróżnych i raczej nie spodziewałabym się, że w kolejnych latach ta tendencja będzie się cofać.



    " />Ja pamiętam trzy

    - obiekty konferencyjne i biznesowe
    - organy obiektu hotelowego i ich funkcje
    - kategoryzacja i klasyfikacja hoteli w Polsce



    " />Tak, Bałtów jest wysoko oceniany, rzeczywiście znaleziono tam tropy dinozaurów.
    Natomiast Łazy - z jednej strony jest już duży potencjał odsłonięć Niegowonic i Wysokiej tylko że brak tam związku z jurajskimi/kredowymi lądowymi dinozaurami, no na siłę może z morskimi (na Wysokiej znaleziono fragmenty szczęki jakiegoś morskiego gada). Czyli sytuacja zbieżna z G. Birów

    A teraz poważniej - pomysł jest bardzo dobry pod warunkiem realizacji na poziomi minimum Bałtowa, można nawet pójść krok dalej i pokusić się o rozbudowę założenia o sąsiednie regiony i inne epoki geologiczne np. historia naturalna od paleozoiku do czasów obecnych z rekonstrukcjami środowiska naturalnego. Miejsca tam pod dostatkiem, zaplecze naukowe pod ręką (UJ, WNoZ UŚ + UW, UWr, Łódź też w sumie nie tak daleko - przedsięwzięcie unikalne w skali tej części Europy, tylko koszty astronomiczne...


    ">NaszeMiasto.pl > Zawiercie > Lokalne > Dinozaury w kamieniołomach

    Dinozaury w kamieniołomach

    Każda z jurajskich gmin chce, by to właśnie do niej przyjeżdżało jak najwięcej turystów, bo to oznacza nie tylko zyski, ale też lepszą promocję w kraju i na świecie. Dlatego gminy zagospodarowują miejsca, które niedawno kojarzyły się nie najlepiej, np. z poprzemysłowymi zniszczeniami środowiska.

    W Niegowonicach, w nieczynnym już od lat kamieniołomie władze gminy Łazy chcą stworzyć Park Jurajski.

    - Jura kojarzy się ze skałkami i jurajskimi warowniami. My nie mamy w gminie warowni, ale mamy kamieniołom. Chcemy wykorzystać jego potencjał - podkreśla Maciej Kaczyński, burmistrz Łaz.

    Na razie to marzenie władz gminy, bo do realizacji takich zamiarów potrzebny jest poważny inwestor. Jednak oczami wyobraźni można już zobaczyć w Łazach kamienne lub plastikowe figury ogromnych dinozaurów. Planuje się, że mogłoby tu ich stanąć ponad sto. Władze liczą w tej sprawie na pomoc naukowców z Uniwersytetu Śląskiego, którym pomysł Parku Jurajskiego bardzo się podoba. Park z dinozaurami byłby miejscem doskonałym do spacerów i nauki o prehistorii. Stanęłyby tam również inne atrakcje np. karuzele, czy place zabaw dla najmłodszych.

    - Chcemy, by nasza gmina wykorzystała to, co ma. Już w czerwcu tego roku oddajemy do użytku miniaquapark. To na pewno będzie atrakcja, bo drugiego takiego nie ma w całym powiecie - podkreśla Maciej Kaczyński.

    Niegowonicki Park Jurajski Będzie dopiero poszukiwał na inwestora, tymczasem gospodarze innych gmin mają już ten etap za sobą. W Podzamczu (gmina Ogrodzieniec) dobiega końca budowa drewnianego grodu Królewskiego na Górze Birów. Powsrtaje dzięki unijnym funduszom.

    - Stoją już dwie wieże obserwacyjno-strażnicze oraz trzecia, mniejsza na szczycie skały. Wybudowaliśmy także chatę. Trwa teraz wznoszenie drewnianego ogrodzenia. Pozostało nam zamontowanie drzwi i obsypanie budowli ziemią. Sądzę, że będzie to spora atrakcja turystyczna - mówi Andrzej Gieniec właściciel firmy budującej gród.

    Gród będzie stylizowany na drewnianą twierdzę średniowieczną. Tworzyć ją mają budowle mieszkalne, strażnicze i obronne wieże drewniano-skalne. Całość otaczać będą wały ziemne. Będzie to drugi, po ruinach zamku ogrodzienieckiego, wabik turystyczny i efektowna wizytówka gminy.

    Przed rokiem w innym jurajskim kamieniołomie na pograniczu Ogrodzieńca i Bzowa oraz w Wysokiej zorganizowano rajd Poland Trophy. Właściciele aut terenowych, motocykli i quadów mogli się tu wyszaleć do woli. O tym miejscu, przez kilka dni, było głośno w całej Polsce.

    Pomysłów na wykorzystanie jurajskich atutów nie brakuje. Turyści, którzy tu przyjeżdżają, nie mogą też narzekać na brak bazy noclegowej i hotelowej, a każdy dzień ich pobytu oznacza zyski i dla właścicieli hoteli czy pensjonatów, i dla właścicieli sklepów. W powiecie zawierciańskim można wybierać między np. trzygwiazdkowymi hotelami a agroturystycznymi kwaterami. Zwłaszcza tych ostatnich przybywa.

    - Jeszcze w 2000 roku w powiecie było zaledwie 10 kwater agroturystycznych. Dziś jest ich ponad 80. Zresztą wobec niektórych trzeba już mówić o zmianie kategoryzacji, bo trudno mówić o agroturystyce, gdy właściciel proponuje około 150 miejsc, a w pokojach są telewizory i telefony - mówi Leszek Łazarowicz, prezes Jurajskiej Organizacji Turystycznej i jednocześnie naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji powiatu zawierciańskiego.

    Więcej hoteli

    Na Jurze wiele instytucji chce organizować kongresy. Potrzebne są więc duże hotele dla kilkuset gości.
    - Takich obiektów brakuje - mówi Leszek Łazarowicz, prezes Jurajskiej Organizacji Turystycznej i naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji powiatu zawierciańskiego. Na Jurze funkcjonują też hotele z ośrodkami SPA. Dwa kolejne powstają właśnie w gminach Ogrodzieniec i Kroczyce.

    Anna Dziedzic - POLSKA Dziennik Zachodni

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • frania1320.xlx.pl
  •