odchudzicsie
Basiu,
ooo! Widzę , że dachóweczka będzie cieniowana :o . Jestem bardzo ciekawa efektu jej ułożenia, bo przyznam, że cieniowanej karpiówki na żadnym dachu jeszcze nie widziałam 8)
Owszem dachy z cieniowanej dachówki zakładkowej można spotkać, ale z karpiówki chyba rzadko . A Ty Basiu widziałaś taki dach :roll:
Zapowiada się bardzo interesująco, a z tym klinkierem i ciemną fugą będzie pięknie :wink: :D
P.S. To żeby nie zapeszać, trzymam kciuki za tę wiechę :D . Niech cieśla się postara i zrobi najpiękniejszą wiechę w okolocy :wink:
Adrianko,
To tylko takie zdjęcie tej karpiówki :roll: . W rzeczywistości jest jednolita. Tylko Creaton jakoś ją dziwnie przedstawia na stronie. Będzie miedziana angoba, ale nie cieniowana.
Dzięki za kciukaski :wink: Zobaczymy jak ten cieśla się postara, jaką wiecheć zawiesi :wink:
Ja wybrałem Karpiówkę Creatona miedziana angoba i z dachówki jestem naprawdę bardzo zadowolony- jakość pierwszorzędna. Moim zdaniem jeśli chodzi o karpiówki, a oglądałem z kilku firm to dwie najlepsze firmy to rupp i creaton. Przed zakupem zebrałem kilka wycen o dziwo koramica wyceniono mi drożej. Nie wiem o jakich średnicach kominków koleżanka pisze ale ja za swoje o średnicy fi 100 płaciłem 305 zł netto, gąsiory 20.50 zł netto dachówka podstawowa 1.21 netto. Ceny z Warszawy z listopada 07.
Pozdr
No, no... Piotr...
Ta karpiówka naprawdę ładnie wygląda na tym dachu.
Wczoraj oglądałem podobny w formie dach z czarną, połyskliwą karpiówką... super. Ale dwie rzeczy ciągle mnie odpychają od tego koloru, przy czym szanowna małżonka twierdzi wręcz przeciwnie.
1. Czarny/antracytowy dach wyklucza moim zdaniem brązowe okna i waniliowy kolor elewacji, itp. ciepłych barw. Rynny i okna najlepiej w kolorze białym :x a elewacja w jakimś kanarkowym :x
2. Różnica w cenie to około 7 - 8 tys. to tego samego typu dachówki (Creaton Kerra) w miedzianej angobie.
W tej różnicy można by już mieć rynny.
pozdrawiam,
P.
p.s.
co myślicie o lekkim powiększeniu trójkąta nad garażem? tak ze 180 do 200cm ?
Kosmetycznie, ale ciutek większe biurko młodemu by tam weszło.
JacekWx serdeczne gratulacje!!
Długo chyba świętowałeś narodziny syna skoro dopiero teraz taką wiadomość obwieszczasz ? :wink:
U nas więźba jedzie już ze dwa tygodnie i dojechać nie może :evil:
To ja też z dachem się pochwalę, bo czekam już na fakturę pro formę, co oznacza że w końcu zdecydowałam się na materiał, kolor, firmę - Karpiówka Creaton angobowana, miedziana :lol:
Teraz podobna droga do wyboru stolarki. Na razie dostałam wyceny z
Ferno design, Jezierski okna. Czekam na Oknoplast.
Dzisiaj pan w Oknoplaście tłumaczył mi, że szyba p4 niekoniecznie jest lepsza od p2. Co prawda p4 nie można tak prosto rozbić, ale wyciąć dziurę można (ciepłym azotem, czy czymś takim :roll: ) natomiast p2 jest odporna na takie działanie włamywaczy choć łatwiej ją rozbić kamieniem. Nie wiem, czy takiej opinii można wierzyć..... :-?
Dostałam również pierwsze wyceny drzwi antywłamaniowych - 11 tys. z montażem kryte mdf lub 12 tys. drewnem..... :cry:
Czy robicie drzwi balkonowe z zamkiem? myślę, że warto.
Chyba nie mam fobii na punkcie bezpieczeństwa?
Na mojej ulicy jeszcze nie ma żadnych domów, tylko rozpoczęta budowa mojej koleżanki, skąd już ukradli cement i prowizorkę elektryczną :cry:
pozdrawiam
G.
Witam,
Kto ma u siebie Creatona karpiówkę miedzianą Klassik angoba?
Czy jest to dobra dachówka?
Dzięki z góry za info.
Sprzedam kominki wentylacyjne (2 sztuki) Creaton miedziana angoba karpiówka. Pozdrawiam.
Creaton, karpiowka, miedziana angoba
pozdrawiam
Otrzymaliśmy pierwsze wyceny dachu - myślałam jednak, że będzie trochę taniej...
W porównaniu z moimi założeniami budżetowymi:
Euronit cementowa -1tys.
Creaton Keraphane Miedziana cermik +3tys.
Rupp Ceramika Opal Miedź karpiówka +12tys.
Rachunek jest prosty :-( Chyba nie uda nam się zdecydować na karpiówkę... I na pewno przy takiej małej różnicy cen nie zdecydujemy się na cementową. Sąsiedzi z trzech domów na przeciwko mają dachówki Rupp Smaragd w kolorze miedzianym, Pewnie będzie podobna cena jak Creatona. I pewnie będzie to ładnie wyglądało jak jeszcze jeden dom będzie miał taki sam dach... Musi :-)
Zrobiliśmy jeszcze rzeczy następujące: lekkie zorientowanie się w gazie. Przy okazji Andrzej złozył wniosek o warunki gazowe w Gazowni - a co tam, dowiemy się czy za 10 czy 20 lat będzie gaz ;-)
Dostaliśmy też zawiadomienie, że załozona została nasza księga wieczysta. Teraz tylko wypis i zmniejszą nam oprocentowanie kredytu :-)
Kierowników się nadal boimy - telefonów zero...
Zadzwonił do nas też przypadkiem sąsiad, którego jeszcze nie znamy, a który mieszka już na polu od dwóch lat - to pierwszy dom tam zbudowany. Powiedział, że chce złożyć wniosek o nadanie nazwy naszej uliczce - bo on nadal nie ma adresu. Rzeczywiście z nazwami jest tam krucho, główna droga, która dochodzi do Traktu Lubelskiego nazywa się Projektowana XVIII, a nasza uliczka, która ma ze 100metrów długości to na żadną mapę się nigdy nie załapie. Spytałam sasiada czy ma jakies propozycje nazw, no i ma: ul.Nuki. Tez się zastanawiałam co to znaczy ;-)... Może chcecie zgadnąć?
CDN
No to wracam do tematu
Rupp Ceramika (ponieważ pytaliście o nią)
Od 1994 roku tworzą jeden z największych koncernów budowlanch w Europie pod Logiem LA FARGE Roofing
(należy do nich także: dachówka Braas, Kominy Schiedel, Systemy suchej zabudowy Nida Gips,Cement i beton i kruszywa Lafarge.)
Jeżeli chodzi o Lafarge Dachy czyli Braas i Rupp Ceramika
(występujące od zeszłego roku logowanie marką Braas także dachówki Rupp Ceramika)
to dachówka z dużymi aspiracjami i w dość wysokim przedziale jakościowym
(coś pomiędzy Roben, Koramic - VS - Creaton Von Miller) ale jest jedno "ale"
W początkowym okresie Rupp wchodząc na rynek Polski nie zachwycał
ceną. Wszystkie produkty sprowadzane z Niemiec tzn: Rubin, Smaragd i Opal (karpiówka) znacznie odbiegały od konkurencji cenowo ale były najlepsze jakościowo.
Chcąc się wbić w Polski rynek koncern musiał zrobić coś z ceną a więc stworzyć dachówkę bardziej przystepną dla "polaków" (w niższej cenie)
co wiązało się z otwarciem nowego zakładu w Skrzyńsku i wprowadzeniem linii nowych dachówek produkowanej w Polsce:
były nimi dachówki Sirius i w późniejszym czasie Mars (marsylka).
W początkowym okresie znacznie odbiegały one od swoich niemieckich pierwowzorów jakościowych.
Małe problemy z linią prodkcyjną (przestażała technologia wypalania - w jednej kasecie kilka dachówek)
nie wprawiały w zachwyt jakościowy. Także oferta pod wzgledem ilości powłok też żadna: dachówki wystepują tylko w powłoce angobowanej-matowej.
Niezbyt ekonomiczna wielkość dachówki (aż 14,5 szt / m2) także nieuplasowało tej dachówki w cenie tanich dachówek.
Były one zawsze trochę droższe od konkurencji Wiekora i Robena ale nie zwojowały rynku. (wtedy Wiekor oferował lepszą jakość w nieco niższej cenie,a i wybór modeli i powłok był znacznie większy
o Robenie wtedy, nie wspomnę bo to był wtedy jego czas borykania się z problemami starej fabryki produkującej dachówkę średzką falistą)
Dopiero ulepszanie lini z biegiem czasu dawało lepsze efekty jakościowe aczkolwiek cenowe niekoniecznie. Ale dachówka była ceniona
i się sprzedawała głównie dzięki bardzo dobrej opini Niemieckich produktów Rupp'a.
Dopiero powiększenie dachówki Sirius 13 do rozmiarów konkurencji 13 szt / m2 pozwoliło Ruppowi zbliżyć się mocno do cen konkurencji,
a jakość już była na przyzwoitym poziomie. Pozostał jednak odwieczny problem Ruppa - niewłaściwe pakowanie dachówek które powodowało przy każdej sprzedaży masę problemów reklamacyjnych jeżeli chodzi o zarysowanie i uszkodzenia dachówek. (problem oczywiście tyczył się dachówek ciemnych czyli brązu i antracytu, bo na czerwonej nie było tego widać)
Nawet niemieckie podukty Rupp'a po przyjeżdzie tylu kilometrów do Polski nie miały takich uszkodzeń jak nasze Polskie.
Przyjazd przedstawiciela Rupp ceramika kończył się tym samym - musimy coś z tym zrobić. Były dwie możliwości albo przeznaczyć większe pieniądze na pakowanie albo ... zacząć barwić dachówkę żeby uszkodzenia i zarysowania nie były widoczne.
Wybrali tę drugą opcję i po czasie chwalili sie że zeszli z bardzo dużych ilości reklamacji na znikomy ich procent. Samo barwienie w masie nie było nigdy w dachówce ceramicznej jakimś specjalnym wymogiem (co innego w betonowej, o czym pisałem wcześniej-wypłukiwanie powłoki).
Ale wracając do sedna, co się stało po wyprodukawaniu takich dachówek. Ano przyjeźdzam sobie pewnego dnia na budowę do moich znajomych wykonawców i pytam się jak się im podoba ta nowa dachówka Rupp'a żebarwiona, że mniej problemów z klientami, a oni na to że i owszem ale że teraz jest taka twarda żę nie wyrabiają z tarczami do ciencia, iże smolą taki interes.
To dopiero gratka,dachówka twardsza ale po co? Po zabarwieniu dachówki uległa zmianie mieszanka gliny powodując że stała się ona dużo twardsza (aż za bardzo). Po jakimś czasie znowu zmieniono skład domieszki po skargach dekarzy że tego nie da się ciąć.
Na dzień dzisiejszy dachówka jest dopracowana nie żadnych krzywizn angoba jest dobrej jakości no i cenowo jest już w miarę zbliżona do konkurencji.Jest tylko jedna wada tej dachówki. Występuje tylko w powłoce angobowanej (bardzo matowej) w kolorach: ceglana, miedziana, brąz i antracyt. Do tej pory nie została uzupełniona oferta o angoby szlachetne czy glazury.