odchudzicsie
Czy masz powody do niepokoju? Tzn. czy suczka jest:
- wyraźnie wychudzona
- apatyczna, nieskora do zabaw
- traci sierść, marznie
Czym ją karmicie i czy przez cały czas tym samym?
Jeżeli chodzi o przyrost masy, najlepiej zasięgnij rady weterynarza, albo hodowcy, od którego została kupiona Lara. Powinien mieć kontakt z właścicielami innych szczeniaków z tego miotu, więc będziecie mogli porównać, jak suczka wypada na ich tle. Poza tym hodowca i weterynarz wiedzą, jakie są normy przyrostu w danej rasie. Nawet jeżeli schudła w widoczny sposób, może to mieć związek z tym, że poszła w górę.
Ile razy karmić?
Ja bym rozłożył dzienną dawkę na 3 posiłki.
Pamiętaj, że amstaffy są narażone na schorzenia stawów, więc lepiej nie przekarmiać szczeniaka, tylko karmić mniej, ale bardzo watościowo. Lara ma jeszcze dużo czasu, aby rozrosnąć się w szerz, tzn. umięśnić.
W dziale Żywienie znajdziesz mnóstwo tematów na temat karmienia szczeniaków - poszukaj sobie.
Natomiast jeśli chodzi o krzyżówkę tych dwóch ras, to hmmm... znam jedną sukę, która jest mieszanką amstaffa i boksera, ale charakterek ma niestety okropny. Najchętniej by zjadła wszystko co się rusza No i sam wygląd nie jest za ciekawy
Witam wszystkich, nie wiem czy dobrze się wpisalem ale wierzę że moderatorzy zaraz mnie ustawią jak trzeba... ale do rzeczy:przygarnąłem 8 tygodniowego szczeniaka, z tego co mówili mi ludzie od których go wziąłem jest to mieszanka buldoga francuskiego z amstaffem... trochę wybuchowa mieszanka i dlatego piszę i proszę o udzielenie kilku rad- jak karmic, pielęgnować wychowywać , szkolić... odrobaczyłem go i zaszczepilem Czytałem juz coś na temat psów tych ras, ale chciałbym wiedzieć wiecej... nie chcę stworzyć kolejnego potwora... chcę wiedziec na co mogę mu pozwolić, jak go skutecznie ochronić od agesji aby się w nim nie obudziła... z góry dziękuje za wszystkie posty!
Witam! Chcialam sie dowiedziec jakie karmy(firma + rodzaj/smak) sa najlepsze dla tak silnych i aktywnych psow jakimi sa wlasnie te piekne psy amstaffy. Zaczynajac od tych dla szczeniat,az po doroslego psiaka. Z gory dziekuje i pozdrawiam serdecznie wszystkich!
na życzenie cytat z molosy.pl :
"Generalnie należy pamiętać, aby podczas podawania szczeniętom karmy przestrzegać określonych norm zawartości wapnia w karmie. Zgodnie z tym co ca napisane zostało w pierwszej części tego artykułu posługując się zgodnie z amerykańskimi normami zapotrzebowania na składniki pokarmowe opracowanymi przez Association of American Feed Control Officials AAFCO szczenięta dużych ras powinny otrzymywać od 0,7% do 1,2%wapnia w suchej masie karmy, jednak maksymalna zawartość nie powinna być większa niż 2,5%.
Dla psów małych i średnich ras wynosi od 0.7% do 1.7%.
Ogólnie przyjmuje się, że ilość serwowanego wapnia w dziennej dawce karmy powinna być zbliżona bardziej do dolnej granicy normy niż do górnej. I tak odpowiedni dla psów dużych i olbrzymich ras około 0.7%
Często właściciele psów popełniają podstawowy błąd. Siłą składową jedzenia szczeniąt jest ich zapotrzebowanie na energię, razem z ową energią dostarczamy odpowiednich ilości składników pokarmowych i mineralnych w tym także wapnia i fosforu. Niektóre zwierzęta mając znacznie większe zapotrzebowanie na składniki energetyczne dostają od swoich właścicieli więcej wapnia wraz z porcjami karmy. Jednak większe zapotrzebowanie na ową energie nie oznacza większego czy szybszego przyrostu a co za tym idzie zapotrzebowania na wapń czy często nadużywana witaminę D.
Składniki karmy wysokobiałkowe, których głównym przedstawicielem w karmie czy to domowej produkcji czy przemysłowej jest mięso, nie są kompletne w wapno i fosfor a co za tym idzie samo mięso nie jest idealnym rozwiązaniem pokarmowym dla psa. Karmienie samym mięsem pozbawionym kości i chrzęści nie jest dobrym rozwiązaniem. Czyste mięso pozbawione kośćca zawiera bardzo małe ilości wapnia za to dużo fosforu. Dlatego w diecie psów karmionych wyłącznie mięsem suplementacją powinna polegać na podawaniu samego wapnia bez dodatku fosforu. Przykładowo w kilogramie mięsa wołowego bez kości, którego pokrywa zapotrzebowanie pokarmowe i energetyczne psa o masie 20 kilogramów znajduje się około 48 mg wapnia (zapotrzebowanie wynosi 1000 mg) i aż 970 mg fosforu przy zapotrzebowaniu organizmu w granicach 750 mg. Dodawanie kości do mięsa nie jest jednak do końca bezpieczne, gdyż mimo dużego stężenia kwasów trawiennych w żołądku psa, znacznie przekraczających zawartość ludzkiego żołądka nie zawsze są dobrze trawione, co może przyczynić się do zaczopowania światła jelit co w konsekwencji nie leczenia może doprowadzić nawet do zgonu zwierzęcia.
Ciekawe jest, że według niektórych badań nadmierna suplementacją karmy szczeniąt wapniem może doprowadzić do spowolnienia wzrostu, jednak nadal nie wiadomo jakie dokładnie procesy odpowiadają za takie skutki podaży Ca. Wiadomo jest natomiast, że wiele schorzeń atakujących układ kostny psów pochodzi właśnie z nieprawidłowej ilości i proporcji wapna do fosforu w karmie szczeniąt zwłaszcza raz dużych i olbrzymich.
o ile się nie mylę, psiaki są w stanie przyjąć każdą ilość wapna i nie mają żadnego mechanizmu który by go regulował w organizmie. obecnie nie podaje się już szczeniętom wit.D chyba że pod specjalną kontrolą weta.