odchudzicsie
http://www.umk.pl/studia/zaoczne/#A6
Wydział Humanistyczny
kierunek: filozofia
5-letnie studia jednolite magisterskie,
kierunek: politologia, socjologia
3-letnie studia zawodowe licencjackie,
2-letnie studia magisterskie uzupełniające,
Torun ofc a nie bydgoszcz <_<
Tak odpoczynek od nauki byl bardzo dlugi i czas wracac <_<
Przyszly Politolog klania sie wam.
Na rynku pracy podobno sa problemy ze znaleziem pracy dla takich jak ja ale cos trzeba w koncu ukonczyc :D
ISO e-gratki or wubszczaki :D]
Prosze nie zamykac tematu bo kupilem bolda
dziękuję.
ostatnio dość mocno depczę po Tomka śladach
z historii najnowszej: kilka lat temu na studiach uzupełniających z Ochrony Środowiska UMK w Toruniu pojawiło się dwóch ufoludków:
jeden to jakiś leśnik z Puszczy Białowieskiej
drugi - obecna właścicielka zajazdu "U Kmity" w Postołowie pod Leskiem
więc o Aldonę nie spytam - już nie pracuje w zawodzie.
Przypuszczam, że albo na UMK uruchomione zostaną (może od przyszłego roku?) także uzupełniające (dwuletnie) MISH-owe studia magisterskie, albo będziesz mogła zdawać na takowe na innych uczelniach. Bardzo bym się zdziwił, gdyby ta pierwsza wersja okazała się fałszywa, ale pewnie lepiej sprawdzić.
Hey. Ja mam dwa pytanka odnosnie studiowania filozofii na Uniwersytecie Mikolaja Kopernika. Chodzi mi konkretnie o 2-letnie studia magisterskie uzupelniajace.
Pyt. 1 Czy sa jakies specjalnosci (jesli tak to jakie), czy jest to tylko filozofia ogolna?
Pyt. 2 Jakie sa przedmioty na mag uzup z filozofii na UMK?
Dzieki za odpowiedz
Są uzupełniające magisterskie, tylko ze jedynie zaoczne. Nie jestem pewien, ale można dojść do pewnych wniosków, na WH na wszystkie kierunki uzupełniające są dzienne i zaoczne a na filozofii tylko te drugie, moim zdaniem wynika to z tego, że filozofia dzienna na UMK jest dwustopniowa dopiero od tego roku akademickiego który zacznie się w październiku, więc uzupełniające studia są prowadzone jedynie dla zaocznych (którzy studiowali już dwustopniowym systemem), gdy te 75 osób rozpoczynające licencjat od tego października go ukończą to myślę że otworzą i dzienne uzupełniające.... ale powtarzam to tylko moje przypuszczenia....
a co do rekrutacji na studia uzupełniające to każdy uniwersytet przeprowadza ją oddzielnie i na własnych warunkach, ale egzaminy raczej się nie zdarzają, na UMK to zwykle rekrutacja odbywa się na podstawie średniej ocen ze wszystkich egzaminów i ocenie z pracy licencjackiej, czasem rozmowa kwalifikacyjna….
witam, chciałbym odświeżyć kwestię studiów uzupełniających, mianowicie czy wiadomo już coś o tym, że ma zostać otwarty wydział dziennych studiów IIst?
i druga kwestia, wiem, pewnie trudno będzie o obiektywne komentarze, ale może zechcielibyście podzielić się tym jak wam się widzi filozofia na UMK czy trzyma poziom np , a jeśli tak to czy wysoki ;p
z góry dzięki za pomoc
pozdrawiam!
Masz problemy z rzekomo skomplikowaną gramatyką języka niemieckiego? Potrzebujesz pomocy w pisaniu prac? Przygotowujesz się do matury z niemieckiego? Jestem studentką filologii germańskiej na UMK (I rok, studia uzupełniające). Oferuję wszechstronną pomoc w nauce języka niemieckiego. Dysponuję ciekawymi materiałami. Pierwsza lekcja 50% taniej
Konkretnie:
MARKETING - Dr hab. Andruszkiewicz Krzysztof,
MIKROEKONOMIA - Dr Jerzy Boehlke
FINANSE PRZEDSIĘBIORSTW - Dr hab. Bożena Kołosowska
NAUKA O ORGANIZACJI - Dr hab. prof. UMK Mirosław Haffer,
PODSTAWY ZARZĄDZANIA - Dr Rafał Haffer
To są notatki z grupu 'uzupełniającej' zarządzanie trybem 2,5 r. ( I rok II stopnia zarządzanie, studia niestacjonarne, pięciosemestralne)
JEŚLI KTOKOLWIEK MA TE NOTATKI I CHCIAŁBY JE SPRZEDAĆ - proszę o kontakt pod numerem el 0 - 511 -546-695 lub e-mailem: sidney4@o2.pl W razie nieodebrania tel proszę o napisanie smsa o treści: książki, a oddzwonię. CENA NIE GRA ROLI.
Witam.
Przeszukałem strony UMK nt. rekrutacji na rok akademicki 2006/2007 i zasiała się we mnie pewna wątpliwość. Mianowicie na wydziale historycznym widze informację o tym iż prowadzi on studia magisterskie 5-letnie dzienne na kierunku stosunki międzynarodowe, jednak na stronach rekrutacji nie ma wzmianki o rekrutacji na takiż kierunek 5-letnich studiów magisterskich tylko na licencjackie i magisterskie uzupełniające. Czyżby UMK nie prowadził w tym roku naboru an takie rodzaje studiów. Wielu osobom mogą się moje pytania wydać trywialne, lecz ja wole się upewnić (napisałem już do Działu Dydaktyki UMK i czekam na odpowiedź, lecz chciałbym abyście wy także mi pomogli).
Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc
JESTEM STUDENTKĄ 5 ROKU STUDIÓW UZUPEŁNIAJĄCYCH NA FILOLOGII POLSKIEJ (LITERATUROZNAWSTWO).OBRONĘ PRACY MAGISTERSKIEJ MAM PRZEWIDZIANĄ NA LIPIEC.UKOŃCZYŁAM LICENCJAT TAKŻE NA UMK ZE SPECJALNOŚCIĄ NAUCZANIE JĘZYKA POLSKIEGO. Z KURSU PEDAGOGICZNEGO MAM ZALICZONE WSZYSTKIE WYMAGANE PRZEDMIOTY. CZY OTRZYMAM UPRAWNIENIA DO NAUCZANIA W SZKOLE? CO JA MAM ROBIĆ NA PODYPLOMOWYCH NASTĘPNE 300 GODZIN .SĄ JAKIEŚ SZANSE ZE OTRZYMAM UPRAWNIENIA?
Są uzupełniające magisterskie, tylko ze jedynie zaoczne. Nie jestem pewien, ale można dojść do pewnych wniosków, na WH na wszystkie kierunki uzupełniające są dzienne i zaoczne a na filozofii tylko te drugie, moim zdaniem wynika to z tego, że filozofia dzienna na UMK jest dwustopniowa dopiero od tego roku akademickiego który zacznie się w październiku, więc uzupełniające studia są prowadzone jedynie dla zaocznych (którzy studiowali już dwustopniowym systemem), gdy te 75 osób rozpoczynające licencjat od tego października go ukończą to myślę że otworzą i dzienne uzupełniające.... ale powtarzam to tylko moje przypuszczenia....
sprawdź czy podobnie nie jest na filologii, a nawet jeśli będzie dalej tylko zaoczna jak ją skończysz to możesz pójść na dzienne uzupełniajace na inny uniwersytet....
1. Czy dostaliście stypendium za lipiec 2008?
studenci nie powinni takiego stypendium dostac, bo bylo ono przyznane na okres 9, a nie 10 miesiecy (byla juz o tym mowa).
2. Czy wogóle należy się stypendium za lipiec?
Nie.
3.I czy to prawda że trzeba było wypisać jakiś papierek żeby dostać stypendium za lipiec?
Nie, za to trzeba było taki specjalny papierek (czyt. wniosek o podwyzszenie stypendium na wyzywienie) zlozyc chyba do 10 czerwca i wtedy jeszcze w czerwcu student dostawal troszke powiekszone stypendium, wlasnie o ten jednorazowy bonus - chyba wiecej o jakies 250 zl, ale JEDNORAZOWO i w czerwcu.
4. A druga sprawa to stypendium naukowe czy liczą się do niego wszystkie oceny np: z ćwiczeń, języków obcych itp. ?
co do zasady licza sie tylko egzaminy, rowniez egzamin z jezyka na koniec lektoratu. czasem na usosie bedzie takie info, ze cos tak, np. wf liczy sie do sredniej, ale w tym wypadku chodzi o srednia zwiazana z ukonczeniem studiow.
5. I czy składa się jakieś dokumenty czy sama uczelnia je przyznaje ?
co do zasady, zadnych wnioskow sie nie sklada - ale jesli jestes np. z innego uniwerku albo wchodzisz na magisterskie uzupelniajace po licencjacie to trzeba zlozyc wniosek, ze prosisz o stypke. a jak normalnie siedzisz na UMK to dostaniesz z urzedu.
mam nadzieje, ze troche rozjasnilo.
pozdr.
ps. warto czytac regulamin pomocy materialnej - akt latwy, a do tego ciekawy
Ja kończyłem tą szkołę 2 lata temu. To było wtedy jeszcze WSZ i powiem ci że nawet nieźle tam było, bo wykładowcy byli m.in. z UG z Gdańska, UMK z Torunia i jeszcze kilku innych szkół prywatnych. Jak wybrałem się na mgr studia uzupełniające to wiedziałem czego mam się tam spodziewać a wykładowcy niby człowieka zawsze zapamiętali mimo wszystko.
Nie wiem jaki teraz poziom ma ta szkoła i które miejsce zajmuje w rankingu Szkół Wyższych Niepaństwowych ale swojego czasu była wysoko. Nie pamiętam na którym miejscu ale wiem że w pierwszej setce się łapała bez niczego.
To było wtedy jeszcze WSZ i powiem ci że nawet nieźle tam było, bo wykładowcy byli m.in. z UG z Gdańska, UMK z Torunia i jeszcze kilku innych szkół prywatnych.
Jako absolwent tejże podzielam powyższe zdanie. Ponadto w dniu dzisiejszym zestawiając przygotowanie do magisterskich studiów uzupełniających ne jednej z państwowych szkół wyższych w Trójmieście, to nie najgorzej wypadam wśród kolegów i koleżanek z innych szkół prywatnych w Polsce jak również absolwentów studiów licencjackich wyższych szkół państwowych.
Starałem się być jak najobiektywniejszy w swojej opinii, gdyż dodatkowo żywię pewien sentyment do tej uczelni.
hey do wszystkich!
Nazywam sie iwona i studiuje na pierwszym roku <uzupelniajace> dziennie skonczylam pedagogike pierwszego stopnia na umk <zaocznie>
teraz robie specjalnosc przedszkolna i wczesnoszkolna. |Jestem z grupy A ...Pozdrawiam
Tak się zastanawiam, czy to przypadkiem nie jest na projekt ze statystyki na WNEiZ na UMK w Toruniu dla uzupełniających studiów magisterskich :) Jakbyś tu jeszcze kiedyś zajrzała to będę wdzięczna za odpowiedź :)
Witam,
W tym roku tez jest konkurs dyplomow i przymierzam sie do zlozenia papierow na studia uzupelniajace. Nie wiecie moze ile - mniej wiecej - punktow trzeba bylo miec rok temu, by moc myslec o dostaniu sie na UMK?
Pliz o odpowiedz:)
nie rozumiem o co chodzi z tymi progami dochodowymi. to, że jest maksimum to zrozumiałe. ale minimum? mam swoją działalność, która praktycznie nie wykazuje dochodu - czyli nie jestem samodzielna finansowo. wliczając dochód ojca (renta) wyjdzie jeszcze mniej. czy alimenty na dziecko (nie płacone od roku czasu - udokumentowane) również wlicza się jako dochód?
co do tego buntowania - zdaje sie, ze przed rozpoczeciem zeszego roku akademickiego wszedl w zycie regulamin - w zasadzie jest to powielenie poprzedniego regulaminu przyznawania pomocy materialnej, ale m.in. wlasnie z roznica, ze juz nie ma stypendium na 10 mies, ale na 9. dlatego stawki stypendium wtedy nie spadly drastycznie.
co do stypendium naukowego - moze papierkow sie nie podpisuje, ale powinno sie odebrac decyzje w/s stypendium (KAZDEGO). poza tym, przypominam, ze studenci np magisterskich uzupelniajacych czasem jednak musza skladac wniosek.
aniu jpg: co do Ciebie, przepis o okresonych widelkach dochodu wzial sie z tego, ze kiedys - kurde, to chyba bylo jeszcze przed tym jak sam zaczalem studia (czyt. daaaawno), wpadli na plan, ze od teraz (czyt. od momentu, gdy przyszlo im skladac wniosek o stypendium) beda utrzymywac sie sami (czyt. deklaruja komisji stypendialnej dochod rowny ZERO zl) i dlatego stypendium im sie nalezy... zeby temu przeciwdzialac wymyslono, ze skoro obowiazek alimentacyjny ciazy na rodzicach to nalezy przyjac, ze student najpierw powiniene wyciagac lapke do rodzicow, a potem do umk. a teraz do Ciebie juz:
skoro prowadzisz dzialalnosc, ktora praktycznie nie przynosi dochodu to rzeczywiscie powinnas wliczyc dochody swoich rodzicow (nie piszesz nic o mamie, jak ma swoje dochody to tez trzeba wliczac) - wtedy mozecie miec nawet dochod rowny zero, ale musi byc dochod zarowno mamy jak i taty, do tego dolicz alimenty, ktore otrzymujesz na dziecko, chociaz jak nie sa placone to wrzuc zaswiadczenie od komornika, ze egzekucja jest bezskuteczna i wtedy nikt nie powinien Ci liczyc tych alimentow.
to chyba na tyle
[ Dodano: 2008-07-28, 06:13 ]
jeszcze Nina
par. 14 regulaminu przyznawania pomocy materialnej stanowi, ze stypendium specjalne dla osob niepelnosprawnych mozna otrzymywac na kazdym z kierunkow - nie ma zadnego rozroznienia, czy sa to kierunku w ramach jednego wydzialu - np. prawo i europeistyka, czy w ramach dwoch wydzialow - np. prawo i teologia.