odchudzicsie
moje marzenie to wyprawy krzyżowe i szerzej: zmagania państwek krzyżowców z niewiernymi
żeby było ciekawiej warto by wprowadzić pewne elementy ekonomiczne oraz oczywiście nasze ulubione karty z wydarzeniami historycznymi; wodzowie i postacie historyczne też obowiązkowe
Tak - to by było dobre. A ile rodzajów jednostek! Ciężkozbrojne rycerstwo, zakonnicy, ciężka piechota, wikingowie, lekka jazda arabska.
No i assasyni, rozwój techniki oblężniczej, flota na morzu Śródziemnym, zdrady, sojusze, kościół - pełen bajer!!!
A czytaliście Michałka i jego książki na temat wypraw krzyżowych? Najlepsza (i pierwsza) jest ta o ludach tureckich, w następnych jest za dużo powtórzeń całych partii tekstu.
http://ksiegarnia.bellona...p?c=cat&cid=111
niezłe obiadki są w budynku obok, w akademi ekonomicznej w piwnicy mają stołówkę. W novum jest drogo i tak sobie. Niedalego też jest bar wegtariański green way i wiele innych miejsc.
Księgarnia przy budynku novum ma zniżkę 20% w październiku, księgarnie językowe - omnibus, polanglo, też mają zniżki dla studentów, ale trzeba sprzedawcom o tym przypominać w czasie zakupów bo sami nie proponują zazywczaj, wredoty
o namiary na tą e-księgarnię aniuś
z serii ksiazek ekonomicznych, ktore ostatnio wybieralam najtaniej bylo w www.ojeju.pl
Nawet do 20 zl w przypadku jednego opaslego tomiska, w porownaniu z www.merlin.pl
ale zawsze lepiej porownac ceny:)
zagladam takze na www.ifcpress.com.pl, www.oe.pl (stricte ekonomiczne pozycje)
aczkolwiek co do ogolnych to tak jak wspomnialam: ojeju, merlin, bigbook.pl, ksiegarnia.com.pl
No i **uj :/
Cytat:
www.dziennik.pl
Pałac Kultury jest zabytkiem
Od dziś największy budynek w Warszawie - Pałac Kultury i Nauki - jest na liście zabytków. Tym samym licząca 230 metrów kwadratowych konstrukcja będzie chroniona jak słynne warszawskie Łazienki czy Stare Miasto.
Warszawski kolos będzie teraz chroniony niczym prawdziwy arystokratyczny pałac. I to w całości - wraz z wystrojem wnętrz i wyposażeniem. Wszelkich zmian będzie można w nim dokonywać tylko za zgodą konserwatorów.
Decyzję o uczynieniu z pałacu zabytku podjął p.o. Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Warszawie, Maciej Czeredys. Przez 14 dni można zgłaszać od niej odwołania. Były już wojewoda mazowiecki Wojciech Dąbrowski w ubiegłym tygodniu ogłosił, że nie będzie wpływał na decyzję konserwatora. Przesłał mu jednak pismo Polskiej Akademii Nauk, w którym napisano, że gmach pałacu jest "zaprzeczeniem architektonicznej racjonalności we wszystkich jej aspektach ekonomicznych, technicznych, estetycznych i urbanistycznych".
Dla jednych kiczowaty symbol minionej epoki, dla innych wspaniała, wysoka budowla, w której tętni życie kulturalne stolicy. Wybudowany w 1955 roku nosił imię Józefa Stalina. Dziś w Pałacu Kultury i Nauki są teatry, kina, księgarnia, wyższa uczelnia i instytucje naukowe.
Literatura prawna: Co sądzicie o tej książce...
Witam
Mam pytanie czy warto kupić książkę:
DOWODY W SĄDOWYM PROCESIE KARNYM TEORIA I PRAKTYKA WYD.2
Autor: ANDRZEJ GABERLE
Wydawnictwo:
WOLTERS KLUWER
szczegóły są tutaj:
http://www.ksiegarnia-ekonomiczna.co...R=1&store_id=2
Chciałem i potrzebuję zapoznać się praktycznie z procedurą sądową, i natrafiłem na tę książkę - cena dość przystępna, ale wiadomo jak to czasem bywa z jakością treści. To chyba nowość i nigdzie nie znalazłem recenzji...
Z góry dziękuję za opinie.
cytat PAP, Nauka w Polsce
Powstanie wspólna biblioteka dwóch uczelni
Kosztem ponad 87 mln zł do jesieni 2011 roku w Katowicach powstanie wspólna Biblioteka Akademicka i Centrum Informacji Naukowej dwóch największych w mieście uczelni: Uniwersytetu Śląskiego i Akademii Ekonomicznej. Sejmik woj. śląskiego zdecydował o wsparciu tej inwestycji kwotą 12 mln zł z samorządowego budżetu. Tym samym zapewniony zostanie wkład własny, będący koniecznym uzupełnieniem szacowanego na 15 mln euro dofinansowania ze środków UE. Swoje środki zaangażują też w budowę książnicy obie uczelnie.
"Dofinansowanie ze strony samorządu województwa pozwoli tym uczelniom na złożenie wniosku z koniecznymi gwarancjami wkładu własnego" - poinformowała rzeczniczka marszałka woj. śląskiego, Aleksandra Marzyńska.
Inwestycja znalazła się na liście projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla woj. śląskiego. Budowa ma ruszyć w przyszłym roku, a otwarcie biblioteki zaplanowano na październik 2011.
Wspólna, międzyuczelniana biblioteka tej klasy to pierwsze podobne przedsięwzięcie w Polsce. Będzie to książnica z wolnym dostępem do zbiorów drukowanych, łącząca funkcje biblioteki uniwersyteckiej z innymi, zaawansowanymi technologicznie możliwościami korzystania ze zbiorów.
W gmachu biblioteki, oprócz magazynów, czytelń i pracowni bibliotecznych, znajdą się także pomieszczenia dla centrum kształcenia na odległość i kształcenia ustawicznego, ośrodków nauczania języków obcych, sale konferencyjne i wystawowe oraz księgarnia, poczta i kawiarnia.
Nowoczesna książnica da także możliwość pełnego dostępu do światowych źródeł elektronicznych. W Katowicach działa już Śląska Biblioteka Cyfrowa, udostępniająca w internecie ponad 7,6 tys. rozmaitych publikacji, m.in. zabytki piśmiennictwa, prace naukowe i dydaktyczne. Dotąd odwiedziło ją ponad 2,6 mln internautów.
w sosnowcu tez przydałaby sie porządna uniwersytecka biblioteka - może w kampusie humanitas będzie cos takiego- na przykład wspólnymi siłami humanitas. UŚ. śUM, miasta i innych uczelni
Już myślałem że temat w tym stylu
http://frizona.pl/index.php?topic=1449.0
Mam roboczą hipotezę dlaczego tak się stało
Pewnie dlatego że na początku kiedy dopiero kształtowały się normy moralne, zabicie człowieka groziła konsekwencjami (tzn było nieopłacalne bo inni ludzie jego krewni byli zdolni do odwetu), w przypadku zabijanie zwierząt tego nie było (jak zabiłeś nie swoją świnię też mógłby być odwet ale ze strony gospodarza, stąd pewnie zasada na kradnij dotyczy też ludzi a nie zwierząt)
No i ogólnie im więcej ludzi w grupie tym łatwiej zapolować na mamuta, a samemu to najwyżej korzonki można zbierać. Więc nie opłaca się zabijać człowieka bo może być twoim partnerem dzięki któremu możesz osiągnąć większy zysk niż samemu.
Zapewne istoty uznające zasadę "nie zabijaj ludzi" przeżywały i rozpowszechniały dalej (wychowując dzieci).
Chyba ogólnie według teorii gier w stosunku do osobników które jakoś mogą zainicjować odwet najlepiej stosować zasadę "wet za wet" a ta na początku nakazuje współpracę
Pewnie te zasady wbiły się już tak w kulturę że źródło przestało być ważne. Uznajemy że życie osobnika z genotypem homo sapiens to nienaruszalna świętość, ale osobników z innym genotypem (choćby rózniącym się kilka % szympansy) możemy zabijać.
U nas świnie opłacało się zabijać, psy bardziej opłacało się hodować do obrony,. Więc mało kto robił inaczej
To może się wydać nieludzkie, ale chyba tak kształtowały się pierwsze normy moralne.
No chyba że ktoś uznaje ich ponad-naturalne pochodzenie
To co przedstawiłem to tylko hipoteza biologiczna nie implikuje nic szczególnego, nie odpowiada na pytanie co jest a co nie jest moralne
Tzn teraz są rożne ruchu postulujące odrzucenie gatunkowego szowinizmu
więc twierdzenie że człowiek "będzie jadł świnie" nie musi być prawdziwe
Są różni radykalni obrońcy praw zwierząt jak Peter Singer
http://www.ksiegarnia-ekonomiczna.co...R=1&store_id=2
Według spisu treści w tej książce szeroko omawia aspekt zabija, choć jako etyk możliwe że źródła niezabijanie go nie nie interesują, tu raczej trzeba by poszukać u socjobiologów