Indeks odchudzicsieKazimierz Wielki dlaczego nazwany WielkimKazimierz Dolny is place placeKazimierz Wielki dlaczego został nazwany WielkimKazimierz Wierzynski Gdzie nie posieja mnieKazimierz Dolny okolice noclegiKazimierz Dolny plan miastaKazimierz Marcinkiewicz Rada GabinetowaKazimiera Szczuka Forum GazetaKazimiera Iłłakowiczówna Matka BoskaKazimierz Wielki i jego porażki
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • hafciarstwo.pev.pl
  •  

    odchudzicsie


    O właśnie i to jest myśl !. Tak jak na zachodzie zostają fasady zabytkowych kamienic a całe wnętrze jest budowane od nowa z dostosowaniem np do handlu. Taki obiekt świetnie pasowałby w kwartale Rwańska/Rynek/Grodzka. Bodajże dwa lata temu mówiono że ten kwartał będzie rewitalizowany w pierwszej kolejności, ale badania wykazały że nadaje się tylko do rozbiórki. Może mury zewnętrzne są tyle "zdrowe" że powyższy pomysł dałoby się zrealizować.

    Nawet jakby mury nie okazały się zdrowe to i tak można wybudować całe od nowa. Ale taka galeria to naprawdę świetny pomysł. Taka inwestycja na 100% ożywiła Miasto Kazimierzowskie.



    Wreszcie rozstrzygnięto przetarg:

    Kto przebuduje plac?

    Nadal nie wiadomo kto przebuduje plac Corazziego przed Urzędem Miejskim. Przetarg został unieważniony, bo oferta firmy która chciała się tym zająć był za wysoka. Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu zostanie ogłoszony nowy przetarg. Niebawem rozpoczną się za to prace remontowe na ulicy Żeromskiego – od placu Kazimierza do Witolda i na ulicy Hodowlanej.

    ...Udało się za to rozstrzygnąć przetarg na remont nawierzchni ulicy Hodowlanej i Żeromskiego. Prace na Hodowlanej wykona firma Drog Bud, a kosztować one będą ponad dwa miliony siedemset tysięcy. Tę inwestycję częściowo pokryją środki z Unii Europejskiej. Prace powinny zakończyć się pod koniec listopada. Z kolei na początku grudnia nowego wyglądu nabierze ulica Żeromskiego na odcinku od Placu Kazimierza do ulicy Witolda. Konsorcjum firm Inter Bud – Drog Bud za ponad trzy miliony dwieście tysięcy położy tu nową nawierzchnię. Pieniądze na te inwestycje zabezpieczone są w budżecie miasta. Dziś także prawdopodobnie rozstrzygnięte zostaną przetargi na wymianę nawierzchni ulicy Kilińskiego oraz uliczek na Mieście Kazimierzowskim.

    Źrodło: TELEWIZJA DAMI

    I jeszcze oficjalna informacja ze strony MZDiK



    Październikowy raport z miasta
      W minionym miesiącu zakończono remont ulicy Słowackiego i Salezjańskiej. W dalszym ciągu trwa modernizacja ul. Bakończyckiej, Grunwaldzkiej, czy Węgierskiej. W październiku rozpoczętą nowe inwestycje, jak choćby na Zamku Kazimierzowskim.

    pełna treść:
    Październikowy raport z miasta





    A ja uważam że miejsce na takie gmachy jest w centrum a nie na obrzeżach śródmieścia, jeśli wogóle Obozisko można nazwać jeszcze śródmieściem. Wiele razy dyskutowano nad brakiem tkanki miejskiej w wielu miejscach centrum Radomia. Ten problem dotyczy równiez Placu Jagiellońskiego. Może tego nie widać le na Placu Jagiellońskim jest sporo miejsca. Aby się o tym przekonać polecam obejrzeć ten plan, pochodzący z 1945 roku:
    Zwróćcie uwagę na nowe pierzeje ulic i placu oraz budynki. Wystarczy przegotować dobrą koncepcję.


    W 100% zgadzam sie z Grzeskiem. Srodmiescie to nie tylko srodek miasta, to tez jest miejsce wlasnie skupiajace urzedy, pewnego typu uslugi i pewnego typu nahdel. Gdyby tego nie robilo-mielibysmy w Radomiu Skarzysko (miasto-osiedle, bez srodmiescia). To wlasnie urzedy, uslugi i handel uksztaltowaly srodmiescia. Przestrzen srodmiejska jest wlasnie terenem najlepiej skomunikowanym i najbardziej atrakcyjnym pod katem wielu inwestycji. Z pewnoscia srodmiescie Radomia wymaga dogeszczenia zabudowy w bardzo wielu miejscach i dopoki to miejsce jest, nalezy je jak najlepiej wykorzystac. Koledzy widze dalej lansuja tezy z okresu planow budowy stadionu na Koniowce i powtarzaja madrosci w stylu pana prezydenta "miasto powinno rozwijac w roznych kierunkach". Otoz to wlasnie Plac Jagiellonski, okolice dworca, ulica Wolnosc czy Miasto Kazimierzowskie potrzebuja jak najwiecej inwestycji.

    Ow sad na placu wyznaczalby jego pierzeje, oddzielal strefy piesze, rozbijal jego bezsensowna pompatycznosc. Stanowilby dominante w ciagu ulicy Wernera-Kelles Krauza. Inwestycje w stylu sad na zadupiu, albo Centrum Przetwarzania na jeszcze wiekszym wygwizdowie wlasnie niszcza srodmiescia- w zaden wrecz sposob nie zmieniajac charakteru dzielnic w ktorych laduja. Samo Obozisko-mozna uznac za nienajgorsza lokalizacje (cale szczescie, ze nie Michalow, albo Poludnie), jednak w porownaniu z mozliwoscia budowy na Placu Jagiellonskim-fatalnie.





    Kamienice przy Wałowej już gotowe

    11 mieszkań i cztery lokale usługowe, garaż podziemny i zielony taras dla lokatorów. Spółka Rewitalizacja oddała do użytku kamienice przy Wałowej 8 i 8a. Koszt inwestycji - ponad 5 mln zł.

    Było oficjalne przecięcie wstęgi i poświęcenie budynku. Teraz zostało już tylko czekać na zainteresowanych kupnem lokali.



    - Nie zaciągaliśmy kredytów, tylko wyłożyliśmy swoje środki. I chętni już o lokale pytają. Zainteresowanie wzrosło zwłaszcza gdy zakończono remont ul. Wałowej. Na jeden z lokali użytkowych już mamy rezerwację - mówi prezes spółki Rewitalizacja Mariusz Mróz i zdradza, że narożny lokal od ulicy chciałaby wynająć firma z branży finansowej.

    Budowa kamieniczek przy Wałowej 8 i 8a trwała rok, a prace prowadziła radomska firma Ro.Sa.-Bud. Nowe budynki stanęły w miejscu domów wyburzonych ze względu na zły stan techniczny. Projektant - radomski architekt Mariusz Rodak - detalami na elewacji nawiązał do XIX-wiecznej miejskiej zabudowy.

    Budynki mają trzy kondygnacje - mieszkania są na piętrach, a lokale usługowe na parterze. Dwie klatki schodowe prowadzą także do podziemnego garażu z 17 miejscami postojowymi. Mieszkania w cenie 3,8 tys. za m kw. plus 7 proc. VAT-u mają powierzchnie od 32,5 do prawie 80 m kw. Doprowadzono do nich wszystkie niezbędne media, m.in. gaz.

    Najciekawsze lokale mieszkalne to te, które mają bezpośrednie wyjście na wewnętrzny taras z zielenią, znajdujący się na poziomie pierwszego piętra (nad lokalami użytkowymi i bramą wjazdową na podwórko). Projektant zagospodarował także wewnętrzny dziedziniec na parterze. Przewidział tam ogródek i placyk na restauracyjne stoliki. Pomieszczenia przeznaczone właśnie na restaurację wyposażono już w system wentylacji, tak aby zapachy nie przeszkadzały mieszkającym wyżej lokatorom.

    - W każdej nowej inwestycji, którą oddajemy do użytku, planujemy lokal dla gastronomii. Chcemy w ten sposób ożywić Miasto Kazimierzowskie - mówi prezes Mróz i zapowiada kolejne inwestycje.

    - W najbliższym czasie zakończymy prace przy remoncie elewacji kamienicy przy Wałowej 22. Potem wznowimy prace archeologiczne przy Grodzkiej 8, przerwane ze względu na konieczność wzmocnienia jednej ze ścian budynku, i powoli przygotowujemy się do budowy przy Szewskiej 10. Na początku przyszłego roku będziemy szukać wykonawcy - wylicza prezes Mróz.

    Źródło: Gazeta Wyborcza Radom

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • frania1320.xlx.pl
  •