X

Indeks odchudzicsieKazimierz Wielki dlaczego nazwany WielkimKazimierz Dolny is place placeKazimierz Wielki dlaczego został nazwany WielkimKazimierz Wierzynski Gdzie nie posieja mnieKazimierz Dolny okolice noclegiKazimierz Dolny plan miastaKazimierz Marcinkiewicz Rada GabinetowaKazimiera Szczuka Forum GazetaKazimiera Iłłakowiczówna Matka BoskaKazimierz Wielki i jego porażki
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • necian.htw.pl
  •  

    odchudzicsie

    Krzyżacy


    http://images1.fotosik.pl/51/j6c1nkonjnr4sv6d.jpg

    produkcja: Polska
    gatunek: Historyczny, Kostiumowy
    data premiery: 1960-08-22 (Polska)
    reżyseria Karol Chodura, Aleksander Ford
    scenariusz Jerzy Stefan Stawiński, Aleksander Ford
    zdjęcia Mieczysław Jahoda
    muzyka Kazimierz Serocki
    na podstawie: powieści Henryka Sienkiewicza
    od lat: 15
    czas trwania: 166

    Opis:
    [justify]Wspaniała adaptacja powieści Henryka Sienkiewicza z niewielkimi zmianami wobec pierwowzoru. Na pierwszy plan wysunięto losy Juranda ze Spychowa, zdradziecko atakowanego przez Krzyżaków ze Szczytna, którym przewodzi okrutny komtur Zygfryd de Lowe. Równolegle poprowadzono wątek romansowy między Zbyszkiem, Danuśką i Jagienką. Punkt kulminacyjny stanowi finałowa bitwa pod Grunwaldem.[/justify]
    Obsada:
    Urszula Modrzyńska: Jagienka
    Grażyna Staniszewska: Danusia
    Andrzej Szalawski: Jurand ze Spychowa
    Henryk Borowski: Zygfryd de Lowe
    Aleksander Fogiel: Maćko z Bogdańca
    Mieczysław Kalenik: Zbyszko z Bogdańca
    Emil Karewicz: Władysław II Jagiełło
    Tadeusz Kosudarski: Brat Rotgier
    Lucyna Winnicka: Księżna Anna Danuta, żona Janusza
    Tadeusz Białoszczyński: Janusz I Mazowiecki
    Leon Niemczyk: Fulko de Lorche
    Ludwik Benoit: Mikołaj z Długolasu
    Janusz Strachocki: Konrad von Jungingen
    Jerzy Kamas:
    Lech Owron:

    Dane techniczne:
    VIDEO CODEC......: XviD 2-pass 1188 Kbps
    ViDEO RESOLUTiON.: 608 x 336
    AUDiO CODEC......: MP3 92 Kbps (Mono)



    "Kopalnia"

    Film z roku 1947, scenariusz i reżyseria Natalia Brzozowska, zdjęcia Andrzej Ancuta, muzyka Kazimierz Serocki.


    Film trwa niecałe 10 minut, czarno biały. 95% scen kręconych było pod ziemią, nie wiem jakiej kopalni, chociaż na początku i na końcu filmu widać nadszybie.
    Dosyć ciekawie zrealizowana rze - nie ma dialogów, jedynie muzyka, która bardzo dobrze wpasowuje się w to co dzieje się na ekranie.

    http://www.filmweb.pl/f96048/Kopalnia,(1947)/opisy


    Swego czasu szuakłem kronik filmowych z materiałami poprzedniej epoki, w których można zobaczyć upragnione obrazy świetności zakładów przemysłowych Śląska i Zagłębia - niestety udało mi się jedynie migawki znaleźć. Może ktoś z forumowiczów ma większe zbiory archiwalnych nagrań?



    " />Młodość Chopina - polski film biograficzny z 1951 roku w reżyserii Aleksandra Forda.
    Film opowiada o młodych latach życia słynnego kompozytora Fryderyka Chopina, a konkretnie o pięciu latach z jego życia (lata 1825-1830). Scenariusz filmu powstał na podstawie nowel o Chopinie autorstwa Jerzego Broszkiewicza, Gustawa Bachnera, Stanisława Hadyny i Jana Korngolda. Ponieważ film powstał w okresie socrealizmu, zgodnie z duchem epoki ukazuje postać kompozytora jako ówczesnego rewolucjonistę, co nie jest zgodne do końca z prawdą historyczną.

    Gatunek historyczny, biograficzny
    Kraj produkcji Polska
    Język polski
    Data premiery 14 marca 1952 roku
    Produkcja
    Reżyseria Aleksander Ford
    Scenariusz Leon Kruczkowski, Aleksander Ford
    Muzyka Jan Sebastian Bach, Kazimierz Serocki, Fryderyk Chopin
    Zdjęcia Jaroslav Tuzar
    Scenografia Roman Mann
    Kostiumy Teresa Roszkowska
    Montaż Krystyna Tunis



    " />[SIZE="6"]Potop DVDrip RMVB LEKTOR PL[/SIZE]
    produkcja: Polska , gatunek: Historyczny, Kostiumowy
    data premiery: 1974-09-02 (Polska)
    reżyseria Jerzy Hoffman scenariusz Adam Kersten, Wojciech Żukrowski, zdjęcia Jerzy Wójcik muzyka Kazimierz Serocki na podstawie: powieści Henryka Sienkiewicza od lat: 15 czas trwania: 316

    Lata 1656-1660, okres najazdu szwedzkiego na Polskę. Zaręczony z Oleńką Billewiczówną chorąży orszański Andrzej Kmicic opowiada się początkowo po stronie kolaborującego ze Szwedami potężnego rodu magnackiego Radziwiłłów. Uznany przez szlachtę i narzeczoną za zdrajcę, zaczyna poniewczasie rozumieć, że Radziwiłłom chodzi nie o dobro ojczyzny, ale o własne interesy. Aby odkupić winy porywa księcia Bogusława Radziwiłła, by zawieźć zdrajcę przed oblicze króla Jana Kazimierza,ale ten ciężko rani Kmicica i ucieka. Doszedłszy do zdrowia Andrzej Kmicic stara się zwrócić honor swojemu nazwisku broniąc oblężonej Jasnej Góry.


    Kod:http://rapidshare.com/files/289530662/Potop__1974_.part1.rar
    Kod:http://rapidshare.com/files/289557106/Potop__1974_.part2.rar

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • frania1320.xlx.pl
  •  

    Drogi uĹźytkowniku!

    W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

    Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz cofnąć w każdej chwili.

     Tak, zgadzam się na nadanie mi "cookie" i korzystanie z danych przez Administratora Serwisu i jego partnerĂłw w celu dopasowania treści do moich potrzeb. Przeczytałem(am) Politykę prywatności. Rozumiem ją i akceptuję.

     Tak, zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora Serwisu i jego partnerĂłw w celu personalizowania wyświetlanych mi reklam i dostosowania do mnie prezentowanych treści marketingowych. Przeczytałem(am) Politykę prywatności. Rozumiem ją i akceptuję.

    Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać poprzez opcję: "Twoje zgody", dostępnej w prawym, dolnym rogu strony lub poprzez usunięcie "cookies" w swojej przeglądarce dla powyżej strony, z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.