Indeks odchudzicsieKazimierz Wielki dlaczego nazwany WielkimKazimierz Dolny is place placeKazimierz Wielki dlaczego został nazwany WielkimKazimierz Wierzynski Gdzie nie posieja mnieKazimierz Dolny okolice noclegiKazimierz Dolny plan miastaKazimierz Marcinkiewicz Rada GabinetowaKazimiera Szczuka Forum GazetaKazimiera Iłłakowiczówna Matka BoskaKazimierz Wielki i jego porażki
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • drakonia.opx.pl
  •  

    odchudzicsie

    Cytując Grembockiego ten Ciszewski to jednak gamoń.
    Najtrafniejszy transparent jaki widziałem dotychczas na K6.
    Nie chcę by ktoś taki był patronem szkół czy ulic,mam nadzieję że po śmierci Polańskiego jak ktoś napiszę "stop pedofilom" nie będzie takich szopek.

    Deyna Kazimierz nie pij Kazik za kółkiem bo zginiesz!



    " />Odpowiedź jest w biblii. Jak wiele odpowiedzi na wszystkie pytania. Ogólnie zydów nie lubimy, nikt ich nie lubi.Ale nie tylko ich, nie lubimy żabojadów, nie lubimy arabów, itp. Jednostkowo, jesli kogoś poznamy, to możemy sie nawet zaprzyjaźnić i to nam nie przeszkadza. CHodzi o to, że to żydzi podkreślają swoją odrębność. Trudno teraz powiedziec, kto jest żydem, bo korzenie szuka sie czasem cale zycie. Okaże sie potem, że w naszej krwi płynie krew żydowska, bo ktoś tam z rodziny był zydem. żydzi podkreślają to, że najbardziej cierpieli w czasie wojny, a tak na prawdę są przesladowani caly czas, bo generalnie ich się nie lubi. i tu podkreślę, że odpowiedź jest w biblii. Za ukrzyżowanie Chrystusa ten naród będzie cierpieć i nie będzie miał swego domu. Ismael jest protoplastą arabów, a Izaak- żydów. Poczytajcie biblię, a znajdziecie odpowiedź, nawet na to pytanie dlaczego ciągle sie leją, itp. itp. Żydzi źle nam sie kojarzą, bo zawsze żyd był bogaty, a Polak biedny, żydzi trzymali handel, to ich sprowadził do Polski Kazimierz Wielki, żeby nauczyli nas handlu. Żyd nie będzie pracował fizycznie, jest leniwy do takiej pracy. Jest to naród utalentowany, wielu artystów jest pochodzenia żydowskiego, jak i wielu biznesmenów, wystarczy przypomnieć Polański, Hłasko, itp. POlacy nie lubią żydów, generalnie, wystarczy przypomnieć pogromy żydów. Trudno powiedziec, dlaczego ich tak na prawdę nie lubimy. Czasami sami nei potrafimy na to pytanie odpowiedziec. Jednakże w czasie wojny wykazaliśmy się wielką odwagą, ukrywając wiele istnień żydowskich. Tak jest zapisane, to naród wybrany, ale będzie cierpieć po wsze czasy.



    " />
    ">Na terenie powiatu gostynińskiego działały cztery partie powstańcze. Największa z nich - Oborskiego - liczyła 1500 osób; pozostałe trzy: Łakińskiego, Orłowskiego i Syrewicza miały łącznie 1500 osób.[...]

    za wikipedią: "15 maja 1863 - walka oddziału Orłowskiego, liczącego tylko 260 ludzi z Rosjanami, podczas której zginął dowódca powstańców ziemi gostynińskiej - Józef Łakiński".

    Nazwisko Łakińskiego już można pominąć w rozważaniach.
    O kpt. Orłowskim praktycznie nic nie wiadomo, ale jest wzmianka o jego walkach w październiku 1863 roku, a także to, że dowodził II szwadronem jazdy w oddziale mjr. Stanisława Bojarskiego. "Na drodze z Białej do Śleszyna w zasadzkę wpadli dwaj oficerowie powstańczy Wł. Orłowski i T. Góra, którzy przewozili kasę powstańców. Obaj polegli w nierównej walce. Pochowani są na cmentarzu parafialnym w Śleszynie" (cyt. z opowiadania Ludwika Zalewskiego, zanotowanego przez Zenonę Kołodziejczyk).
    Ciekawa informacja o Syrewiczu pojawia się na stronie http://osobliwosci.eduseek.interklasa.pl: "W pierwszych dniach trwania powstania zdarzył się na terenie powiatu gostynińskiego osobliwy przypadek. Oto na stronę powstańców przeszedł polski oddział pod dowództwem lekarza wojskowego armii rosyjskiej Emeryka Syrewicza. Oddział ten 28 stycznia napadł w okolicach Jeziora Białego na kozaków transportujących jeńców - powstańców schwytanych w pobliskich lasach. Jeńcy zostali oswobodzeni. Dodać jeszcze należy, że oddział Syrewicza walczył z wielką odwagą w różnych stronach ziemi gostynińskiej, a także ziem łowickiej i rawskiej. Mimo kilkakrotnego rozbicia utrzymał się aż do grudnia 1863 roku."

    Pojawiają się także nazwiska powstańców: "Wielu gąbiniaków zaciągało się do partii Józefa Łakińskiego, Eugeniusza Dobrowolskiego, Stanisława Lipińskiego i oddziału konnego Emeryka Syrewicza. Brali udział w wielu potyczkach oraz walkach w bliższych i dalszych okolicach Gąbina. Znamy niektóre nazwiska powstańców, jak Antoni Boguszewski, Jan Budzyński, Leopold Daszkiewicz, Tomasz Gil, Karol Grynder, Tomasz Kobierski, Adolf Lange, Paweł Lorens, Jakub Polański, Jan Redke, Leopold Leonard Siekierski vel Biesiekierski, Nachym Sander, Kazimierz Zalewski oraz Józef Zalewski - rolnik z Kielnik." (http://echo-gabina.zcentrum.pl)

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • frania1320.xlx.pl
  •