Indeks odchudzicsieKazimierz Wielki dlaczego nazwany WielkimKazimierz Dolny is place placeKazimierz Wielki dlaczego został nazwany WielkimKazimierz Wierzynski Gdzie nie posieja mnieKazimierz Dolny okolice noclegiKazimierz Dolny plan miastaKazimierz Marcinkiewicz Rada GabinetowaKazimiera Szczuka Forum GazetaKazimiera Iłłakowiczówna Matka BoskaKazimierz Wielki i jego porażki
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • vonharden.keep.pl
  •  

    odchudzicsie

    Cytat:
    Marcinkiewicz dla WP: mam sentyment do Powstania Warszawskiego

    Pełniący funkcję prezydenta Warszawy Kazimierz Marcinkiewicz zaapelował do mieszkańców stolicy o wspólne oddanie hołdu bohaterom Powstania Warszawskiego, poprzez wzięcie udziału w uroczystościach związanych z obchodami 62. rocznicy wybuchu powstania. Jak powiedział Wirtualnej Polsce - bardzo ważne jest, żeby z tymi najważniejszymi dla Polaków wydarzeniami dzielić się z nowymi pokoleniami.
    Do młodzieży trzeba docierać ich językiem, wyrazem i myślą. Dlatego będziemy starali się podjąć wiele takich inicjatyw. Poprzez muzykę i książki, naukę i zabawę, sport i Internet chcemy dać im możliwość młodemu pokoleniu uczestnictwa i czerpania z tej siły, jaka wiąże się z siłą wydarzeń z 1944 roku. Trzeba czerpać z tych pokoleń, które były niezłomne - powiedział reporterce Wirtualnej Polski Marcinkiewicz.
    Zwrócił się też z prośbą, aby pierwszego sierpnia o godz. 17 warszawiacy zatrzymali się na dźwięk syren i minutą ciszy uczcili pamięć wszystkich walczących. Warszawa nie zapomina o heroicznym zrywie żołnierzy polskiego państwa podziemnego i mieszkańców stolicy, pamiętając o tym, że Powstanie Warszawskie jest historią każdego z nas - mówił Marcinkiewicz.
    Wcześniej spotkał się w muzeum Powstania Warszawskiego z grupą kilkudziesięciu kombatantów. Marcinkiewicz podzielił się z uczestnikami spotkania refleksją, że jest związany sentymentalnie z datą wybuchu powstania – 1 sierpnia 25 lat temu tego dnia brałem ślub z moją żoną. Długo ustalaliśmy datę ślubu i świadomie wybraliśmy właśnie ten dzień - opowiadał Marcinkiewicz.
    Dodał, że tegoroczne obchody Powstania Warszawskiego nie będą różnić się od poprzednich - potrwają od 28 lipca do 1 sierpnia. Chodzi o to żeby tworzyć tradycję, powtarzać te same elementy co roku - stwierdził.
    Natomiast Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum PW podkreślił, że nowością będzie koncert dla młodzieży pt. „Pamiętamy ‘44”. Podczas imprezy, która odbędzie się 29 lipca o godz. 19 w Parku Wolności w Muzeum PW, wystąpią m.in. zespoły hip-hopowe. Będą również elementy jazzu, clubbingu. Swój repertuar zaprezentują m.in.: Bauagan Mistrzów, O.S.T.R., Grzech Piotrowski Kwartet, Marysia Sadowska, DJ Krime, DJ MK Fever. Niektóre zespoły przygotowały specjalne piosenki związane z tematyką powstania, ale to niespodzianka - zapowiedział Ołdakowski.
    Ogólnie cieszy że M. chce tak propagować pamięć o powstaniu i wogóle, ale jeśli chodzi o wyboldowany fragment to zaczyna być gość irytujący... :zly:



    „Biuletyn IPN” nr 8–9 (79–80) sierpień-wrzesień 2007 został w całości poświęcony dziejom ruchu narodowego. Czytelnik znajdzie w nim artykuły o twórcach i wybitnych postaciach obozu narodowego, o rozwoju Stronnictwa Narodowego w kraju i jego losach na emigracji, a także o udziale narodowców w zmaganiach z okupantami i narzuconą Polsce władzą komunistyczną.
    Spis treści

    WYDARZENIA

    ROZMOWY BIULETYNU

    Narodowcy – pierwsze pokolenie. Z Krzysztofem Kawalcem, Wojciechem Muszyńskim i Janem Żarynem rozmawia Barbara Polak

    KOMENTARZE HISTORYCZNE

    Wojciech Muszyński – Z dziejów Stronnictwa Narodowego (1928–1947)
    Aleksandra Pietrowicz – Organizacja „Ojczyzna” 1939–1945
    Rafał Sierchuła – Narodowe Siły Zbrojne (1942–1946)
    Jolanta Mysiakowska – Komitet Legalizacyjny Stronnictwa Narodowego
    Kazimierz Krajewski, Tomasz Łabuszewski – Wolności za darmo nikt nikomu nie da
    Jan Żaryn – Stronnictwo Narodowe we Francji (1939–1955)
    Władysław Bułhak – Za co Dmowskiemu należy się pomnik?
    http://republika.pl/blog_xl_3160809/3314112/tr/ipn.jpg


    SYLWETKI

    Krzysztof Kawalec – Roman Dmowski: wszystko, co polskie jest moje
    Paweł Tomasik – Adam Doboszyński – polityk nieokiełznany
    Norbert Wójtowicz – Roman Rybarski
    Krzysztof Kaczmarski – Saga rodu Mireckich (artykuł w formacie pdf - 472 KB)
    Wojciech Turek – Wojciech Wasiutyński – polityk konsekwentny
    Marek Klecel – Jan Dobraczyński – wielki pisarz, wielkie uwikłanie

    ROCZNICE

    Józef Szczepański „Ziutek” (1922–1944) – Czerwona zaraza
    Sebastian Bojemski – NSZ w Powstaniu Warszawskim
    Czesława „Cenia” Wodyńska (z d. Stawarska) – Warszawianka z wyboru
    Zdzisław Życieński – O Pomnik Powstania Warszawskiego
    Paweł Piotrowski – Zbrodnia lubińska

    POBIERRZ:
    Kod: http://rapidshare.com/files/157505764/IPN-Biuletyny.rar



    Wybory prezydenckie w Polsce w 2010 r.
      Choć do wyborów prezydenckich w 2010 r. pozostało jescze troche czasu w mediach już zaczynają pojawiać się pierwsze sugestie na temat ewentualnych kandytatów.Zapewne gierki polityczny oraz medialne z miesiąca na miesiąc będą się nasilać.Kogo widzielibyście na tym stanowisku?
    "Dziennik" niedawno wskazał w oparciu o nieoficjalne analizy, opinie polityków i na "własne wyczucie". Kto może wystartować.
    Lech Kaczyński i Donald Tusk to pewniaki. Jasne jest, że pierwszy nie odpuści walki o reelekcję, a drugi podporządkowuje wszystko prezydenturze już od 2005 roku - pisze "Dziennik". Poza tym możemy liczyć na "stałych bywalców" w wyborach prezydenckich. Należą do nich: Andrzej Lepper, Jarosław Kalinowski, Włodzimierz Cimoszewicz, Janusz Korwin-Mikke czy Andrzej Olechowski.

    Kto jeszcze wystartuje? Według "Dziennika" może to zrobić Aleksander Kwaśniewski, jeśli konstytucjonaliści uznają, ze zapis o dwóch kadencjach prezydenckich dotyczy tylko sytuacji gdy następują jedna po drugiej. A jeśli nie, to wystartować może żona byłego prezydenta, Jolanta Kwaśniewska. Drugą (i ostatnią) kobietą w zestawieniu jest Jolanta Szymanek-Deresz.

    Z polityków lewicy "Dziennik" wskazuje Grzegorza Napieralskiego (żądny władzy), Wojciecha Olejniczaka ("On naprawdę o ty śni"), Jerzego Szmajdzińskiego (prezydentura to jego marzenie) oraz Sławomir Sierakowski. Ten ostatni będzie jednak za młody, "ale gdyby nie, to chętnie by wystartował".

    "Dziennik" typuje także Jarosława Kaczyńskiego ("to nie political fiction"), Waldemara Pawlaka ("zbierze 5-7 procent, przehandluje je w drugiej turze, temu kto da więcej"), Romana Giertycha (ma TVP), Kazimierza Marcinkiewicza, Zbigniewa Ziobro ("Chce, bardzo chce"), Bronisława Komorowskiego ("Platformerski kandydat rezerwowy"), Paweł Piskorski ("2010 rok to czas ataku na PO"), Janusza Palikota, Radosława Sikorskiego, Rafała Dutkiewicza oraz Rzeczników Praw Obywatelskich: Janusza Kochanowskiego i Andrzeja Zolla.

    Są jeszcze nie-politycy. A tam prym wiedzie Tomasz Lis i Mirosław Piotrowski ("Stały gość i autor mediów ojca Rydzyka"). Jest jeszcze grupa kandydatów-błaznów: Krzysztof Kononowicz ("Coraz mniej śmiesznie"), Kuba Wojewódzki i Wojciech Cejrowski.



    Na listę startową zapisało się 87 pilotów z Polski i Słowacji
    (Namestowo, Spiska Nova Ves, )
    Lista startowa,_ miejscowości uczestników nowotarskiego pikniku: (Oświęcim, Warszawa, Radzyń Podlaski, Kraśnik, Oleśnica, Jasło, Gdynia, Gdańsk, Kępno, Limanowa, Łódź, Płońsk, Chrzanów, Orzechowice, Bielsko Biała, Sromowce Niżne, Kraków, Tarnów, Zakopane, Nowy Sącz, Piotrków Trybunalski, Rzeszów, Zdzieszowice, Skawina, Żywiec, Lublin, Częstochowa, Nowy Targ i okolice)
    Pokazy lotów FREESTYLE zademonstrowali piloci z Warszawy Wiesław Chmielewski, , Władysław Jarochowski, Wiesław Piotrowski, z Radzynia Podlaskiego Krzysztof Borysiuk, Kraśnika Darek Sobaszek, z Chrzanowa Paweł Czyżykiewicz, Gdyni Krzysztof Bogdański. Piloci Nowotarscy zaprezentowali publiczności pokaz walki powietrznej, a Paweł Makać z Warszawy piękne przeloty modelem Mustang P51 (2,2 m).
    Przepiękne przeloty 4 modeli Piper Cap, jednocześnie wszystkie w powietrzu, cud malina, cos pięknego, Loty modeli szybowców holowanych za samolotami JAK 112 Mirosława Bigosza JAK 12M Igora Lenarczicza (obaj ze Słowacji) i za samolotem MISS MORAWA. Duże wrażenie zrobił model makiety szybowiec MIMONA Dariusza Frączka z Kraśnika, oraz makieta samolotu SPACEWALKER Krzysztofa Kiljana z Warszawy.
    Loty w tym dniu były zaplanowane do godz. 19-oo, lecz z powodu drobnego opóźnienia trwały do 19-30
    Od 19-30 wolne latanie i tu na niebie pojawiło się dużo mniejszych modeli, od 20-tej ognisko, ok. godz. 22-iej Darek Sobaszek zaprezentował nocny pokaz lotu modelem extrim.
    NIEDZIELA – ok. godz. 6-30 pierwsze loty jak się potem okazało wykonywali już Gdynianie i Gdańszczanie Irek Potocki, oraz Jakub Deja, potem od dziesiątej do 13-oo pokazy, i właśnie od 13-oo Rozegrano II zawody w konkurencji FREESTYLE, startowali: Wiesław Chmielewski, Władysław Jarochowski, Paweł Czyżykiewicz, Krzysztof Borysiuk, Michał Jakubowski, Dariusz Sobaszek, Kazimierz Borowy, Krzysztof Bogdański.
    I tak
    I miejsce Paweł Czyżykiewicz (Chrzanów)
    II miejsce Wiesław Chmielewski (Warszawa)
    III miejsce Dariusz Sobaszek (Kraśnik)
    IV miejsce Krzysztof Bogdański (Gdynia)
    V miejsce Michał Jakubowski(Zakopane)
    VI miejsce Krzysztof Borysiuk (Radzyń)
    VII miejsce Kazimierz Borowy (Skawina)
    O godz. 15-tej odbyło się zakończenie pikniku, Nagrody i upominki wręczał Burmistrz Miasta Nowy Targ Marek Fryźlewicz, prezes aeroklubu Nowy Targ Jerzy Rafiński, oraz organizatorzy Grzegorz Baraniak I Robert Szal
    Honorowy Patronat Pikniku objął Burmistrz Miasta Nowy Targ

    Sponsorzy 4. RC Air Show:
    RC przegląd Modelarski - Marek Hlebowicz, Janusz Rapacz - Inspire.pl, Arkadiusz Morawski & Andrzej Klocek - DRUKARNIA MK,
    Janusz Tarnowski,

    Sklepy modelarskie:
    eF3M, VESS - producent śmigieł, ENERGY POWER lipo, Modelemax, art Hobby, E- MODEL, Pan Grzegorz Biela Producent Śmigieł, REVOC, MODELMOTOR, RADIOMODELS, NETBAY, KKARCZMA U BOŻANKA, Sklep internetowy PULSO.pl
    Puchary Ufundowali:
    Burmistrz Miasta Nowy Targ, Aeroklub Nowy Targ, Puchar Przechodni FREESTYLE zaprojektował Robert Szal, fundator Janusz Rapacz.
    Patronat medialny
    RC Przegląd Modelarski, Nowotarska telewizja kablowa, Adamowski, Drako.
    Organizatorzy wraz z nowotarskimi pilotami RC serdecznie dziękują darczyńcą za wsparcie, oraz wszystkim pilotom za przybycie
    Robert Szal
    Serdecznie zapraszamy za rok

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • frania1320.xlx.pl
  •