Indeks odchudzicsieKazimierz Wielki dlaczego nazwany WielkimKazimierz Dolny is place placeKazimierz Wielki dlaczego został nazwany WielkimKazimierz Wierzynski Gdzie nie posieja mnieKazimierz Dolny okolice noclegiKazimierz Dolny plan miastaKazimierz Marcinkiewicz Rada GabinetowaKazimiera Szczuka Forum GazetaKazimiera Iłłakowiczówna Matka BoskaKazimierz Wielki i jego porażki
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • motorsport.pev.pl
  •  

    odchudzicsie

    "Gazeta Wyborcza": Minister pracy i polityki społecznej Krzysztof Michałkiewicz w ciągu najbliższych dni poda się do dymisji.
    Według nieoficjalnych informacji dziennika, minister Michałkiewicz nosi się z zamiarem złożenia dymisji już od dłuższego czasu.

    "W rządzie premiera Marcinkiewicza czuje się zaszczuty. Jest duża wewnętrzna presja, by podał się do dymisji" - informuje działacz PiS.

    Według informacji dziennika premier Kazimierz Marcinkiewicz chciałby mieć na stanowisku ministra pracy i polityki społecznej człowieka bardziej zaufanego. Michałkiewicz został powołany do rządu za wstawiennictwem Lecha Kaczyńskiego i lubelskiej przewodniczącej PiS Elżbiety Kruk.

    Nieoficjalnie kandydatem na stanowisko Michałkiewicza jest Adam Cichocki, który na początku lat 90. z ramienia Porozumienia Centrum piastował stanowisko wojewody lubelskiego. Był też przewodniczącym lubelskich struktur PC. Cichocki - jak mówi - zna Kazimierza Marcinkiewicza, także towarzysko, a przed ostatnimi wyborami parlamentarnymi uczestniczył w pracach nad programem gospodarczym PiS.

    /www.onet.pl/



    Jaki jest wasz ulubiony poeta/poetka, wiersz ?

    Moi ulubieni poeci to: Egar Allan Poe, Kazimierz Przerwa- Tetmajer, Daniel Naborowski.
    Moje ulubione wiersze to: "Kruk", "Nie wierzę w nic" oraz "Krótkość żywota" ^^
    Ogółem nastroje pejoratywne tutajpoczkategori









    W CHŁOPSKIE RĘCE (1946)

    Film fabularny
    Produkcja: Polska
    Rok produkcji: 1946
    Premiera: 1947
    Dane techniczne: Czarno - biały. 890 m. 29 min.

    Przygotowania do wiejskiego święta ludowego. Kierownik sklepu GS Patyk odsprzedaje po cichu towar prywatnemu sklepikarzowi. W sklepie spółdzielni - ciągle pustki. Nie ma nafty, sznurka, gwoździ, mydła, nie ma nic z tego, czego chłopi potrzebują. Jedyny towar to biustonosze, którymi interesuje się... jedna klientka. Patykowa ma sen - śnią się jej kraty. Chłopi wykrywają matactwa Patyka; w sprawę trafia milicja. Patyk z żoną trafiają za kratki, gromada sama będzie prowadzić sklep, a święto odbędzie się w nowo wybudowanej świetlicy.
    Plakat propagandowy o konieczności współdziałania chłopów w ramach Samopomocy Spółdzielczej. Obraz wsi zideologizowany aż do przesady, zrealizowany jeszcze przed postulatami socrealistycznymi, ale całkiem w ich duchu.

    Ekipa
    Reżyseria: Leonard Buczkowski
    Scenariusz: Jan Bojar
    Scenopis: Ludwik Starski
    Zdjęcia: Stanisław Wohl
    Scenografia: Anatol Radzinowicz, Czesław Piaskowski
    Muzyka: Zygmunt Wiehler
    Dźwięk: Józef Koprowicz
    Kierownictwo produkcji: Franciszek Petersile
    Kierownictwo zdjęć: Tadeusz Karwański
    Produkcja: Przedsiębiorstwo Państwowe Film Polski
    Obsada aktorska: Stanisław Łapiński (Witold Patyk, kierownik sklepu spółdzielczego), Wanda Meller (Petronela Patykowa; w napisach nazwisko: Melerowa), Wasilewska (?) (Zośka), Feliks Żukowski (Franek Kruk), Szymański (?) (Jasio), Konstanty Pągowski (Filip), Adam Mikołajewski (Ignacy), Tadeusz Fijewski (Józiek, pomocnik Patyka), Leon Pietraszkiewicz (Jan Froncek), Kazimierz Brusikiewicz (skrzypek na wiejskiej zabawie; nie występuje w napisach), Adolf Chronicki (milicjant; nie występuje w napisach), Bronisław Darski (Winciorek, prywatny sklepikarz; nie występuje w napisach), Helena Puchniewska (organiścina; nie występuje w napisach)

    AVI File Details
    ========================================
    Name.........: 1947.W chłopskie ręce.avi
    Filesize.....: 231 MB (or 237,040 KB or 242,728,960 bytes)
    Runtime......: 00:28:34 (42,908 fr)
    Video Codec..: XviD
    Video Bitrate: 935 kb/s
    Audio Codec..: 0x0055(MP3) ID'd as MPEG-1 Layer 3
    Audio Bitrate: 192 kb/s (96/ch, stereo) CBR
    Frame Size...: 720x576 (1.25:1)



    [Moderator] Chruściel: Przenoszę dyskusję o aplikacjach z tematu o Haftach.

    Aplikacja - za słownikiem Kopalińskiego, wzór z materiału naszytego dla ozdoby na tło z innego materiału.

    Wzmianki o takim zdobnictwie znajdziemy w tematach: Pasy i Ubrania na wiosnę/jesień,
    -----------------------------------------------------------------------

    Tutaj macie aplikacje ze wspomnianej derki (?) z Wrocławia. Pochodzi ona z poł. XI w. - czasy Kazimierza Odnowiciela. Mamy tutaj:
    1) Krzyż-osmoróg, a raczej coś pośredniego między takim krzyżem, a rozetą ze ślimacznic,
    2) Coś dziwnego, co zostało uznane za "jelonki". Ja sądziłem, że są to silnie stylizowane ptaki pod Drzewem Życia (wyodrębniona jakby głowa i dwa skrzydła). Jednak przeciwko tej hipotezie świadczy:
    a) Gdyby były to ptaki, stopień stylizacji musiałby być znacznie silniejszy, niż w postaci pozostałych plakietek, i nie pasowałby stylistycznie do reszty,
    b) Otwory, które uznawałem za oczy, nie różnią się od pozostałych otworów, np. na domniemanych skrzydłach.
    Dlatego też przypuszczam, że jest to raczej stylizowany motyw roślinny - zapewne właśnie Drzewo Życia.
    3) Ssak drapieżny, który został uznany za psa lub lwa. Znajomość sztuki wczesnopolskiej pozwala mi optować raczej za psem. Występują w niej postacie psów lub wilków (choć nieraz o lwich ogonach - zapewne są to "krzyżówki" różnych drapieżników, czyli odmiany gryfów), łapiących się za ogony - jedna z kaptorg z Chełma Drezdeneckiego, płaskorzeźba z kolegiaty wiślickiej. Natomiast nie jest mi znany podobnie przedstawiony lew. Ponadto to zwierzę na zdjęciu wcale nie ma lwiego ogona.
    4) Podobno orzeł lub gryf (chyba raczej feniks). Moim zdaniem jest to, sądząc po wyglądzie, raczej kruk. Być może, u Słowian również łączył się z symboliką pola bitwy, co byłoby logiczne. Nie da się ukryć, że sposób przedstawienia tego ptaka mocno przypomina orła z denara Bolesława Chrobrego - co jednak o niczym nie świadczy, bo w tym samym stylu mogły być przedstawiane różne ptaki.
    Plakietki występują w następującym układzie: (lewoskrętnie) 2 ptaki, osmoróg, 3 ptaki (1 niepewny), puste miejsce po oderwanej aplikacji, osmoróg, 3 kruki (1 niepewny), znowu puste miejsce, 3 psy.
    Sama derka wydaje mi się jednym z najwcześniejszych przejawów romanizmu w polskim rzemiośle artystycznym (charakterystyczna dekoracja figuralna w kołach).



    Nie wiem czy znacie takie radio BIS, swego czasu nadawało całkiem fajną muzę i można powiedzieć, że miało w sobie coś z "Radiostacji" sprzed 12lat
    Oto jak będzie wyglądać ramówka pod nowym zarządem ;)

    Ramówka Radia PiS pod kierownictwem Jacka Sobali
    6:00 Gimnastyka na początek dnia

    7:00 Przegląd sanatoryjny i prognoza pogody

    8:00 Co dobrego zrobił dziś Pan Prezydent

    8:30 Co dobrego zrobił dziś Pan Premier

    10:00 Słuchowisko muzyczne z cyklu "Panie Prezesie, melduję wykonanie zadania" odc. 2 pt. "To wszystko zasługa mojego brata"

    10:30 Okno Radia Maryja w Radiu Pis i felieton ojca Tadeusza Rydzyka

    11:00 Dobre Wiadomości Rządowe

    11:30 Monitor Rządowy Polski

    12:00 Słuchowisko "W Polsce nie było wolnych mediów" (dopóki nie przyszedł PiS)

    12:45 Słuchowisko edukacyjne z cyklu "Kochane dzieci", odcinek 2 pt. "Czemu Max Cegielski był zły, a usunięcie przeglądu prasy ze strony Ministerstwa Spraw Zagranicznych wcale nie było spowodowane przedrukowaniem tam krytycznego artykułu o Lechu Kaczyńskim z 'taz-u'?"

    15:00 Imiona polskie [czemu nie wielką literą? - pytanie KRRiTV]: Jarosław

    16:00 Reportaż radiowy "Nie ma tu w polsce cenzury, PiS się nią brzydzi, a Dorota Gawryluk prowadzi swój program w taki sam sposób w jaki prowadziła i wcale się nie boi zwolnienia, a na Woronicza jest pełna wolność słowa"

    17:00 Bez Autocenzury - program Bronisława Wildsteina

    18:00 Warto Rozmawiać - w wersji radiowej

    19:30 Zamiast Wiadomości - Wieczorynka - O dwóch takich co powiesili księżyc na nieboskłonie, aby _polskie_ dzieci mogły spokojnie spać

    20:00 "Typowo polski kult matki na przestrzeni wieków" dyskusja ekspertów z Wyższej Szkoły Społecznej i Medialnej w Toruniu, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz UKSW w Warszawie z gościnnym udziałem eksperta o. Jana z Uniwersytetu w Leuven

    21:00 Serial dylematy: "Nie mam co dać Piotrowi Semce po artykule w "Dzienniku" bo Woronicz i Radio są już rozdane"

    21:15 Imiona polskie [czy "Polskie"
    nie mogłoby być wielką literą? - Ela Kruk]: Lech

    22:00 Imiona polskie: Kazimierz

    22:03 Dobre Wiadomości Rządowe

    23:00 Spokojna muzyka kojąca polską młodzież

    24:00 Ochłapy dla koalicji, z cyklu "Głos Transylwanii" odezwa Ministra Edukacji Narodowej Romana Giertycha do polskiej młodzieży. Temat odezwy: "Narkotyki, papierosy i alkohol są złe, natomiast getta łatwkowe były całkiem niegłupie. Pij mleko będziesz taki wielki jak pan minister. Z zawodu jestem historykiem, a nie prawnikiem, tylko wcześniej mi się myliło. Jeden koleś skrytykował Młodzież Wszechpolską i już leży i kwiczy i nie ma roboty, więc powiedzcie swoim kolegom łobuziakom, aby się pilnowali"

    01:00 Nazwiska polskie: Lepper [czy to aby nie przesada? - Ela Kruk z KRRiTV]

    02:00 Muzyka kojąca POLSKĄ młodzież

    03:00 Halka Moniuszki

    04:00 - 06:00 Wszystkiemu winna jest PO (Mjuzik kolm dałn polisz jouth), "Kochana Polsko" O.S.T.R. [raper antyunijny - wiadomość dla pani Eli Kruk]

    dziennikarski 2006-07-14 14:04:16
    http://dziennikarski.blog.pl/
    Ten post był edytowany przez el_presidente dnia: 01 Marzec 2007 - 20:14

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • frania1320.xlx.pl
  •