odchudzicsie
Szczęściarz Antoni (Polska, 1960) PL
http://www.filmpolski.pl/z1/33z/2233_1.jpg
Na zdjęciu: Teresa Szmigielówna, Czesław Wołłejko
Szczęściarz Antoni (Polska, 1960) PL
Komedia / Obyczajowy
Reżyseria: Halina Bielińska , Włodzimierz Haupe
Scenariusz: Halina Bielińska , Włodzimierz Haupe
Zdjęcia: Władysław Forbert
Muzyka: Zbigniew Turski
TREŚĆ:[/b]
Tytułowy bohater, urzędnik warszawski, otrzymuje w ślubnym klucz do domku jednorodzinnego, lecz znajduje na jego miejscu jedynie drzwi, barak i nieuporządkowany teren. Kiedy młodzi małżonkowie usiłują go zniwelować, znajdują pod zwałami ziemi . . . czołg. Robią wszystko by się go pozbyć.
Obsada m.in.:[/b]
Teresa Szmigielówna - Julia Grabczyk, żona Antoniego
Czesław Wołłejko - Antoni Grabczyk, urzędnik USC
Kazimierz Opaliński - Opaliński, sąsiad Antoniego
Leon Niemczyk - Mecenas Saturnin Potapowicz
Edyta Wojtczak - Mecenasowa
Czas trwania filmu: 79 min
Szczęściarz Antoni - 1960.avi
- SPRAWDZONY UPLOAD;
- BEZ HASŁA;
- NAJLEPSZA JAKOŚĆ;
- PLIK AVI (po rozpakowaniu);
- [b]WIELKOŚĆ 700,0mb;
- [b]FILM POLSKI.
download:
Download: Rapidshare, Hotfile, Megaupload, Przeklej i Inne
http://hotfile.com/dl/3581565/e703d16/Szczciarz_Antoni_-_1960.part1.rar.html
http://hotfile.com/dl/3585887/90666ef/Szczciarz_Antoni_-_1960.part2.rar.html
Download bez limitów
Idę sobie dzisiaj do samochodu, a tu ... kapeć. Panowie z serwisu peugeot nie pomogli mi, ale Karolina podjechała swoim Viktorem, odkręciła koło, założyła zapas, pojechałyśmy do wulkanizacji i...
zalepioną oponę z pomocą Karoliny, założyłam ja, Honia ;)
To nie takie trudne
Gratuluje, mało pań potrafi samej zmienić koło :P Ja tydzień temu w drodze do Kazimierza też złapałem kapcia, przy odkrecaniu koła ukrciłem klucz. Te orginalne są strasznie lipnie wykonane. Trzeba było pożyczać :P
P.S. ochłoneliście juz troche po sobotnich zabawach. Honia rozumiem że nadal imprezuje :P
" />Pogrzebałem trochę więcej w sieci i już wiem, że jeżeli jest jakiś związek to daleki bardzo. Herb korab umieszczony jest na kaplicy zbudowanej przez Polanowskich w XVIII w. Polanowskich nie znalazłem w herbarzach. Zajmowali się od wieków handlem zbożem w Kazimierzu Dolnym, a w Polanówce mieli swój dworek. Kaplica była remontowano i przebudowana w stylu klasycystycznym w 1832 roku. I to dla mnie jest kolejna zagadka. W 1832 roku Polanówka była częścią klucza kazimierskiego. Cały klucz wszedł w posiadanie Czartoryskich w 1829 roku. Po wydaniu wyroku śmierci na księcia Czartoryskiego jego dobra zajął skarb carski. Czartoryscy raczej nic nie mają do korabia.
Niewiadomscy najczęściej pojawiają się z herbem prus. Czy jednak nie było to tak, że Konstancja Niewiadomska pieczętowała się właśnie tym herbem i jednocześnie była fundatorką przebudowy kaplicy? Nie znam nawet daty jej urodzenia.
Dzięki wsparciu ze strony użytkowników udało się rozwiązać większość najistotniejszych problemów edycji RC1. Oto one:
* problem ciągłego pytania o klucz został rozwiązany
* problem zatrzymywania się programu CDIF/2 w trakcie poszukiwania interfejsu wydaje się także rozwiązany - występuje on na niektórych komputerach i wygląda na to że sprawcą jest oprogramowanie Bluetooth maskujące obecność portu CDIF/2 UART; właśnie znaleźliśmy alternatywne rozwiązanie ale wymaga ono więcej czasu niż ten, który mamy dzisiaj. Dzięki wsparciu użytkowników (szczególne podziękowania dla Pana Kazimierza Górskiego za naprawdę wielką pomoc) udało się znaleźć problem, który leżąc poza CDIF/2 skutecznie blokował jego pracę.
* kilka pomniejszych, ale upierdliwych problemów też zostało rozwiązanych.
Dodatkowo edycja RC2 zyska kilka narzędzi ułatwiających pracę oraz zwiększających kompatybilność z niektórymi komputerami.
Drzewo genealogiczne Merklingerów
Trzy wyodrębnione gałęzie Merklingerów nie połączone jeszcze ze sobą:
A
1. Józef Merklinger + Matylda Pifko
1.1. Józef Merklinger ur. 23.10.1869 Nowy Sącz, zm.1927 +(19.2.1898 Ruska Wieś) Marianna Angela Bukała, ur. 31.7.1872 w Hyżne, zm. ?, ojciec: Szymon matka: Katarzyna Hasibacon, zam. Ruska Wieś (ob. Rzeszów).
1.1.1. Edward Merklinger ur. 3.2.1899 Rzeszów, zm. 5.03.1965 Kraków + Helena Kluz ur. 1899 Rzeszów, zm. 1974 Tenczynek
1.1.2. Kazimierz Merklinger
1.1.3. Leon Merklinger
1.1.4. Rudolf Merklinger + Maria
B
1. Jan Merklinger zm. 1930 + Antonina Sałdyga
1.1. Hanna Merklinger ur. 1918 + Piotr Piotrowski
1.2. Weronika Merklinger ur. 1920-2000 + Benedykt Kluska
1.3. Władysław Merklinger 1922-1984 + Helena Mróz 1930-1982
C
1. Wawrzyniec Merklinger zm. po 1940, zam. Komorów k/Rzeszowa, pochodził z Ostrów Tuszowskich + Anna
1.1. Michał Merklinger zam. Komorów k/Reszowa
1.2. Wawrzyniec Merklinger 1901 â 1977 zam. Kaczaki k/Tarnobrzega
" />Z Kazimierzem zawsze kojarzy mi się nieśmiertelna scena z filmu Rejs
[...]
-Jak się nazywa miasto nad Wisłą? Dla ułatwienia dodajemy,że jest to
imię króla,który zostawił Polskę murowaną.
-Ale jakie miasto?
-To ja się Pana pytam jakie miasto.
-To ja nie wiem.
Głos z widowni: -Panie Kazimierzu ma Pan klucz od kabiny?
-Bardzo Państwa proszę nie podpowiadać. Bardzo proszę.
-Kluczbork
-Odpowiedź prawidłowa:Kazimierz
-Roman
[...]
" />Z wizyty dekanalnej 23 lipca 1817 roku:
Kościół z 1762 roku wystawiony przez Ignacego i Szczęsnego z Miszewskich, dziedziców Goleszyna i kolatorów, za sumę 10000. Obecnie należy do kolacji dziedziców - Felicjana Miszewskiego, Kazimierza Swiezieńskiego i Franciszka Rokosowskiego.
Ołtarz główny z obrazami św. Mateusza i św. Małgorzaty oraz statuą Matki Boskiej, która zasłaniana jest firankami. Jeden ołtarz boczny z obrazem św. Wincentego Feneriusza, a drugi przedstawiający św. Antoniego. Chrzcielnica drewniana z pokrywą również drewnianą. Organy z dwoma miechami, zakupione przez Franciszka Miszewskiego w 1796 roku. Tabernakulum drewniane, zamykane na klucz. Za czasów pruskich było Bractwo Miłosierdzia. W skład parafii wchodzi 884 wiernych (445 mężczyzn i 439 kobiet).
Proboszcz był urzędnikiem cywilnym. Obecnie jest nim prokurator Turski.
Wokół świątyni ogrodzenie z kamieni. Cmentarz przykościelny o długości ok. 40 metrów i szerokości ok. 33 metrów, na nim krzyż i kostnica. Ostatni pochówek w 1812 roku (choć jedyny zachowany nagrobek wskazuje datę zgonu w roku 1853).
Szpital drewniany pokryty słomą, dwuizbowy. Mieszkają w nim ubodzy.
Plebania drewniana pokryta słomą, trzyizbowa. Przed budynkiem ogród warzywny. Z budynków gospodarczych jest stajnia, obora, dwie stodoły i chlew.
Na terenie kościelnym znajduje się także dom organisty.
W 1811 roku została założona szkoła powszechna w budynku mieszkalnym. Dyrektorem przez pięć lat był Tomasz Sorbinowski, jego następca przez rok Jan Wiciński, który razem z uczniami przeszedł do szkoły w Skępem. Obecnie nie ma szkoły, ale dziedzice przekazali na ten cel morgę ziemi przy kościele.
Proboszczem i dziedzicem jest Felicjan Miszewski - urodzony 11 stycznia 1753 roku w Słomkowie w parafii Ostrowąż na Kujawach. Uczył się w szkole jezuickiej w Warszawie u prof. ks. Turowskiego. Do seminarium wstąpił w 1780 roku w Płocku, wyświęcony w 1783 roku, wikariusz w Łęgu, w tym samym roku - 3 sierpnia - proboszcz w Gozdowie, od 1793 roku proboszcz w Goleszynie.
źródło: z wizyty dekanalnej dn. 23 lipca 1817 roku, oprac. przez Michała M. Grzybowskiego "Z archiwaliów diecezjalnych płockich XIX w.", Tom 1, Z. 2 Dekanat Sierpecki, Płock 1989.
" />Dorzucę do tego tematu jeszcze coś co powinno byc w Forum Games raczej: typowanie delegata
Ryszard Kuś zastapił Piotra Musioła.
Wykluczamy:
1) Wałęsa, Walentynowicz, Jankowski, Celiński, Modzelewski, Mazowiecki, Gwiazda [7] - powiedzmy sobie działacze 'poza podejrzeniem'
2) Wałęsa[1] nie jest działaczem politycznym na co wskazuje Glemp i jest rodziną Lecha więc też ją pomijam
3) Rybicka Bożena[1] doniosła o sprawie, więc to raczej też nie ona
4) na Cywińskiego[1] jest ten donos cytowany przez Rzepę, wiec jego też wykluczam.
5) biskup Kluz[1] już nie żyje, a nic nie wskazuje na to, żeby mowa była o osobie nie żyjącej. Glemp mówi 'znana w polityce', więc raczej nie on.
6) donos jest tez na Kukułowicza[1] więc jego tez wykluczam
No i teraz zaczynają się schody - co prawda zostłąo tlyko 6 osób, ale logika każe iśc w różnych kierunkach.
Jeżeli uwierzymy słowom Glempa to ktoś 'znany w polityce', więc nie ks. Dułak, a to ostatni gdańszczanin z pozostłałych 'niewykluczonych'.
Zostają:
Kalinowski Ryszard - Elbląg
Mędrzak Jan - Łódź
Ryszard Kuś - ?
Świtoń Kazimierz - Katowice
Tyszkiewicz Stanisław - Łódź
Wądosłowski Stnaisław - Szczecin.
Incydent z Ruchem Młode Polski [opisany inaczej w raporcie niż było w rzeczywistości] i słowa obrony Delegata przez Glempa, który jednoczęsnie chwali Kaczyńskich każe mi podejrzewac, ze to osoba powiązana narodowo [co byś moze wynika z moich uprzedzeń, bo tkaie miałem znaim zacząlem analiże]. Wskazuje na to tez fragment o [destrukcyjnej działalności lewicowej części delegatów wobec wpływów Kościoła].
Wądosłowski Stnaisław ze Szczecina jest najprawdopodbniej zupełnie nie znany politycznie.Tyszkiewicz Stanisław tak samo, Ryszard Kuś.
W polityce działa Mędrzak Jan z Łodzi. Działa w PO, co go oczywiście nie wyklucza, ale oddala moje podejrzenia na chwilę
zostaje Ryszard Kalinowski, który w dodatku miejsca zamieszkania pasuje do oficera prowadzącego z Gdańska, ale mój nos mi mówi, że to jednek narodowy oszołom: Świtoń Kazimierz.
A jakie sa wasze typy?