odchudzicsie
Michale! Kierownik Oratorium w Rumi prosił abym przekazała abyś umieścił na stronie oazowej informacje o kursie wychowawców w Rumi.
Kurs wychowawców w Rumi, miejsce: Oratorium, termin: 16-18 czerwca, koszt 115 zł. 100 kurs+ 15 cele oraganizacyjne, kontakt: ks. Kazimierz Chudzicki, mail:kchudzicki@salezjanie.pl ewentualnie przez ks.Jacka Grochowskiego. Pozdrawiam i prosze o umieszczenie tej informacji. Juztyna-dżastin Rumia WW:)
czy sędziowie powinni oceniać swoich podopiecznych?
Oczywiście, że nie. Ale jaka jest alternatywa? Kto ma oceniać. Dobrze byłoby aby forumowicze dali jakieś konkretne nazwiska
Spójrzmy jak to jest w konkursach waltorniowych: np. Ogólnopolski Konkurs Waltornistów im. prof. Edwina Golnika który odbył się w Łodzi.
Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach: młodzieżowej (uczniowie średnich szkół muzycznych) oraz otwartej (studenci i absolwenci akademii muzycznych). W jury zasiedli nauczyciele tych studentów którzy brali udział w konkursie - między innymi: prof. Edward Daniecki (AM Gdańsk), prof. Wiesław Grochowski (AM Katowice), ad. I st. Marek Medyński (AM Łódź), st. wykł. Kazimierz Pamuła (AM Kraków)
Czy to oznacza że studenci z tych uczelni nie mogą brać udział w konkursie, bo będą nie obiektywnie ocenieni?
Na szczęście w naszych konkursach sygnalistów noty dwóch jurorów najniższe i najwyższe zostają odrzucone. I to jest według mnie obiektywne.
Przy okazji kolego Mirku dlaczego kuriozalna? To chyba dobrze że wiecie co się jurorowi nie podobało. Nie wiem czy zespoły dostały z powrotem nuty muzyki myśliwskiej z zaznaczonymi błędami. Przynajmniej ja starałem się te błędy zaznaczać.
Wstęp –dynamiczny – dalej piano i skocznie ( polka , oraz założenie akompaniamentu - piosenka) - nadmierne skracanie wartości rytmicznych powoduje zmianę charakteru utworu - coś na wzór marsza a nie poleczki Dla mnie przynajmiej najlepiej wykonał utwór obowiązkowy zespół z Warcina. Jednolite brzmienie, dynamika która nie powodowała zmianę tempa utworu. Zachowany charater polki i piosenki.
Na niektórych konkursach orkiestr dętych jest specjana nagroda za najlepsze wykonanie utworu obowiązkowego.
Ale to może być tylko moje osobiste zdanie. Na szczęście są jeszcze inni jurorzy. I jeżeli się myliłem to moje noty zostały odrzucone :)
Pozdrawiam Artur Kanawka
Drogie koleżanki i koledzy
W związku z zaistniałą – niekorzystną – sytuacją w Samorządzie Studenckim UKW, w której to niepełny skład Prezydium Samorządu Studenckiego UKW oraz brak spójności myślenia w kontekście działalności samorządu niektórych jego członków, uniemożliwiają sprawne reprezentowanie interesów braci studenckiej oraz społeczności akademickiej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.
W związku z powyższym, my niżej podpisani składamy dymisje z pełnionych przez nas funkcji oraz pragniemy dołączyć do grupy osób, które to już uczyniły. Wielokrotne próby załagodzenia wszelkich sporów kończyły się niepowodzeniem w przypadku, gdy druga strona nie była zainteresowana kompromisem lecz jałową krytyką bez wskazania konstruktywnych rozwiązań pojawiających się trudności.
Czynimy to niechętnie i wbrew sobie oraz oczekiwaniom wielu osób ale w tej sytuacji nie widzimy innego rozwiązania. Niestety owa sytuacja niesie ze sobą różne niebezpieczeństwa, m.in. zahamowanie procesu organizacyjnego Juwenaliów 2007, gdyż prawie wszyscy z nas tworzyli główną część zespołu organizacyjnego, a który to wcześniej także był „torpedowany” przez działania wcześniej wspomnianych osób i niemalże doprowadził do nie odbycia się całego cyklu imprez. Jednakże chcemy oświadczyć, że mimo naszych rezygnacji, mamy zamiar dalej zajmować się przygotowaniami do tego największego święta studenckiego w naszym mieście, jak i w całym kraju i nie dopuścimy do sytuacji, w której to owo święto mogło by się nie odbyć. Będziemy pracować ciężko starając się wyjść naprzeciw wymaganiom jakie stawia nam społeczność akademicka.
Wystąpiliśmy do JM Rektora o nadanie uprawnień pozwalających na kontynuowanie procesu organizacyjnego oraz przeprowadzenie tegorocznych Juwenaliów.
Podejmiemy także wszelkie inne konieczne kroki mające na celu ochronę interesów braci studenckiej naszego Uniwersytetu i nie dopuścimy aby osobiste uprzedzenia, czy interesy miały wpływ na kształt życia studenckiego na naszej uczelni.
Ze studenckim pozdrowieniem,
ustępujący samorządowcy:
Sebastian Kociński
Bartosz Kossowski
Michał Ratajczak
Paweł Grochowski
Diana Korniecka
Piotr Wolnik
Jacek Strzałkowski
Nie wpisujcie się w wojskowy bełkot bo albo sami go tworzycie albo wrośliście już w taką metodę działania. Jedno i drugie ilustruje atak gen. Czabana na Pana E.Klicha po tego pierwszego , z pewnością bolesnych acz koniecznych wypowiedziach w sprawie zapaści systemu i permanentnego kryzysu lotnictwa wojskowego. Atak zamiast słuchanie ludzi, którzy mają swoją reputację, nie zawaham się powiedzieć, autorytet jest tutaj wyraźnie widoczny. Przypomnę , atakowano także autora i to napisał w Skrzydlatej Polsce "Sen o wojskowej służbie ruchu lotniczego". I co? I nic. Ujawniono większość zapisów rozmów pilotów tragicznego lotu CASY. Ujawniono Raport. I co? I nic. Myślisz, że to co zmienia? Tylko zaspokojenie Twojej ciekawości. Skoro Pan E.Klich mówi że na świecie nie ujawnia się pewnych spraw. To dzieje się to i zostało to wypracowane dziesiątkami lat i przelaną krwią oraz badaniami nad zarządzaniem ryzykiem. Bo tam skupia się na rozwiązaniu problemu, na natychmiastowych rozwiązaniach systemowych albo bieżących, albo/i weryfikacji lub modyfikacji przepisów lub ich całkowitej zmiany. A my wiedząc, iż nasze elyty nic dobrego z tego nie zrobią chcemy choć wyrwać co się da? Skupmy się na oddaniu poważnych spraw poważnym ludziom, którzy się na tym znają i słuchajmy ich. A nie atakujmy. Od pewnego czasu np. znamy skład Komisji badającej katastrofę. Znamy ich? Mamy jakieś zdanie o tych ludziach? Są na pewno fachowcami? Wojsko na pewno skierowało do badania tej sprawy najlepszych swoich ludzi? Są najlepsi bo siedzą na takich a takich etatach? Śmiech mnie ogarnia bo wszyscy wiemy jak to jest. A tak dla poglądu lista członków Komisji
Skład Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego:
1. Jerzy Miller – przewodniczący;
2. Mirosław Grochowski – zastępca;
3. Agata Kaczyńska – sekretarz;
członkowie:
4. Robert Benedict;
5. Bogusław Biernat;
6. Dariusz Dawidziak;
7. Leszek Filipczyk;
8. Bogdan Frydrych;
9. Wiesław Jedynak;
10. Ryszard Krystek;
11. Artur Kułaszka;
12. Agnieszka Kunert-Diallo;
13. Maciej Lasek;
14. Krzysztof Lenartowicz;
15. Piotr Lipiec;
16. Edward Łojek;
17. Dariusz Majewski;
18. Dariusz Majewski;
19. Władysław Metelski;
20. Sławomir Michalak;
21. Mirosław Milanowski;
22. Cezary Musiał;
23. Janusz Niczyj;
24. Maciej Ostrowski;
25. Jacek Przybysz;
26. Jerzy Skrzypek;
27. Kazimierz Szostak;
28. Waldemar Targalski;
29. Olaf Truszczyński;
30. Mirosław Wierzbicki;
31. Andrzej Winiewski;
32. Wiesław Wypych;
33. Marek Zylicz;
34. Stanisław Żurkowski.
I najważniejsze jest by Ci ludzie robili dobrą robotę a potem ich wnioski i spostrzeżenia zaaplikowano w system szkolenia i funkcjonowania lotnictwa wojskowego i Państwa. A nie usłyszenie paru zdań, często intymnych i często mogących wpłynąć na obecnych i przyszłych pilotów.