Indeks odchudzicsieKazimierz Wielki dlaczego nazwany WielkimKazimierz Wielki dlaczego został nazwany WielkimKazimierz Wierzynski Gdzie nie posieja mnieKazimierz Marcinkiewicz Rada GabinetowaKazimiera Szczuka Forum GazetaKazimiera Iłłakowiczówna Matka BoskaKazimierz Wielki i jego porażkiKazimierz Poznański Wielki przekrętKazimierz Rymut Nazwiska PolakówKazimierz przerwa-tetmajer: Poezje
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • natalcia94.xlx.pl
  •  

    odchudzicsie


    no to czyli mamy plana na następny spocik tylko trza jak największą grupę z lubelskiego sciągnąc hmmm może jak widzicie jakąś MAZDE to zaproszenia za wycieraczkę wkładac co wy na to??? ai miejsce jakies musimy wybrac np: Kazimierz Dolny


    Jestem za

    duzo miejsc do spania i balowania tanio zwłaszcza po sezonie .-

    znośne odległość dla lublina warszawy kielce czy rzeszow

    ladne miejsce i klimat

    a poza tym cudowne miejsce na sesje foto wielu by skorzystało



    ja ustaliłem z gościem, ze plener w Kazimierzu Dolnym wiec od warszawy to jest jakas juz konkretna odległosc, w rozmowie pytając sie o sopot czy zakopane mogłem ustalic tyle iz podróz w dogodnym terminie d;la dwoch stron odbyłaby sie na moj koszt czyli np moim samochodem, wycieczka na jeden dzien



    Moje e34 520i24v na trasie Warszawa-Kazimierz Dolny-Warszawa (387km), prędkość 120-140km/h + po mieście z klimą w korkach (249km) spaliła 11,2 wg moich obliczeń.

    Drugie tankowanie i tylko trasa bez jazdy po mieście, prędkość do 140km/h, odległość 335km wg. obliczeń 8,1L/100, z komputera 8,6 - dzisiaj skorygowałem wskazania kompa. Zobaczymy jak wyjdzie po samym mieście.




    ja nie jestem z Lublina tylko z Katowic. mnie Warszawa nie pasuje ale nie ze wzgledu na odleglosc tylko na scenerie wole wyjechac gdzies gdzie jest cisza i spokoj.

    Białowieża
    Mazury
    Kazimierz Dolny jesienią



    " />Pomysł jest na wyprawę w południowe kierunki od Warszawy.
    Trasa (z uwagi na odległość) będzie raczej dość szybka i powinna zająć ok. 2 pełnych dni, jazda na krechę przez bezdroża, łąki, pola, błota, szutry, polne dróżki... - gdzie się da oczywiście unikamy asfaltu, upraw, domostw...
    Wsparcie GPS'ów może być przydatne... Prowiant składkowy lub każdy we własnym zakresie z myślą o koleżeństwie, które podobnie powinno pomsleć - wtedy niczego nie zabraknie. Kanistry z dodatkowym paliwem raczej niezbędne.

    Patrząc lokalizacyjnie na mapie to trasa zaplanowana jest na:
    - Warszawa(Kabaty) > Gassy > Góra Kalwaria > Mniszew > Kozienice > Dęblin > Puławy > Kazimierz Dolny (NOCLEG) > Janowiec (przeprawa promowa - jeśli nadal będzie czynna) > Zwoleń > Pionki > Kozienice > Warka > Góra Kalwaria > Gassy > Warszawa (Kabaty).
    Wyjazd ok. 8-9 rano w poniedziałek, powrót we wtorek raczej późnym wieczorem...
    Ważne! To nie jest wyjazd zorganizowany wcześniej, poza organizacją nas we własnym zakresie, jedziemy na tzw. "pałę" odpoczywając po drodze, tam gdzie uznamy za stosowne. Uzupełniamy się, wspomagamy, współpracujemy na trasie. Dbamy o dobrą zabawę i bezpieczeństwo siebie, tego przede mną jak i za mną...

    Ja lecę napewno - nawet jeśli samotnie - zapraszam Ziomali i koleżeństwo...
    Szczegóły na PW.
    Arecki

    PS. A to wszystko ponieważ rozpocznę od przyszłego poniedziałku długo oczekiwany czas wolny, propozycją jest zatem aby wybrać się w plener i wykorzystać dobrą aurę... Zimno jeszcze nie jest, pogoda w miarę dopisuje, błocka i wody wystarczająco... a ja muszę chyba poprostu odreagować... i nadrobić braki w jeździe...
    Zapraszam!




    Ponieważ warunki emisyjne ze Św. Krzyża są tak dobre, jestem bardzo ciekaw jakie okażą się zasięgi transmisji telewizji cyfrowej. Przypomnijmy, że po wielu próbach dobrania kanału analogowego (łącznie z pomysłami na "wyrwanie" k. 30 stosunkowo niedawno uruchomionej Przysusze), dla nowo powstałej regionalnej Trójki Kielce zostanie ciągu paru miesięcy uruchomiony nadajnik w kanale 36. Moc promieniowana jak na DVB dość duża - 50 kW, co brzmi niezwykle obiecująco. W multipleksie mają się znaleźć cztery programy TVP. Co do lokalizacji, to jest rewelacyjna, w promieniu ponad 100 km żadnych wniesień przesłaniających systemy antenowe. I do tego miejsce warte odwiedzenia za sprawą zabytkowego klasztoru i widoków  :wink:.  Jedynie na kierunku północno-zachodnim (bardziej zachodnim) za sprawą głównego grzbietu Łysogór obiekt ten ma najmniej korzystną wysokość skuteczną i teoretycznie gorszy zasięg. Stąd zapewne przemienniki TV w odległym o "tylko" 80 km Przedborzu. Z RTCN Św. Krzyż do 1995 roku nadawano TVP1 w kanale 3 (środek ok. 80 MHz), i sygnał ten retransmitowany był podobno przez przemienniki w Żegiestowie i Krynicy. Pamiętam że spotkałem się też w Bieszczadach z pojęciem "anteny kieleckiej"  :D Niestety, z odległym odbiorem sygnału w kanale 3 wiązał się zawsze problem "wyłączonego radia" - heterodyny odbiorników na pasmo OIRT pracowały dokładnie w zakresie kanału 3. Pamiętam, że nawet w odległych tylko o 30 km Kielcach miałem problem z tymi zakłóceniami - a zwłaszcza gdy korzystałem ze wspólnej dla radia i TV anteny dipolowej.

    Kanał 3 był super.
    Na początku lat 90 pojechałem do kazimierza Dolnego (nie było tam wówczas przemienników TV). Odbieraliśmy tylko TVP1 na kanale 3 (TVP2 na kanale 28 nie dolatywał bo zasłaniało wzniesienie a 3 się uginał) ze Św. Krzyza.
    Ten sygnał był często obecny i pod Warszawą.
    Ale faktycznie heterodyny odbiornikow z OIRT robiły morę.
    Miejscowi wiedzieli o co chodzi ale turyści byli zaskoczeni jak prosiłem ich o wyłączenie radia na czas Wiadomości.
    Na dodatek 3 harmoniczna pasma CB też wypada na kanle 3 (druga na kanale 1) i niektórzy amatorzy CB mieli problemy z sąsiadami (nawet gdy nadawali w FM aby nie robić detekcjiw kiepskim sprzęcie).

    Ogólnie lubiłem zabierać wtedy na obozy (chodziłem do szkoły sredniej) na wakacje odbiornik 65-108 MHz (ciągłe pasmo).
    Odbierałem fonię kan 2,3,4,5 w wielu rejonach Polski.
    Co ciekawe prawie nie używaliśmy wtedy kanału 4 (ale np mały przemiennik w Rytrze nadawał tam).

    Do dziś w okolicy od Elbląga po Giżycko w samochodzie ładnie się odbiera fonię kanału 4 - TV rosyjskiej z kaliningradu (91,75 MHz).
    Ciekawe czy nasze stacje CCIR robią im morę (np przy tropo) ?

    No i nurtuje mnie też sprawa kanału 6.
    Czemu go już nie używamy ?
    Kiedyś nadawł tam tylko jeden nadajnik - TVP2 w Katowicach, później przeniesiony na kanał 60.
    Czyżby przeszkadzał Policji (mają pasmo tuż obok) ?
    Jeśli tak to czemu kiedyś mógł nadawać ?
    Teraz jeden dodatkowy kanał by się bardzo przydał w kraju dla przemienników.
    No ale już za parę dni (jak przyjmą strategię DVB na RM) mają zakończyć przyznawanie kanałów (i wniosków o zmianę parametrów) na TV analogową.
    Może ten kanał przyda się dla DVB ? Są plany DVB-T także na VHF.
    Bo DAB ma być tylko w kanałach 10-12 i paśmie L.

    Ale czemu NIGDZIE w Polsce nie używamy kanału 6 ?
    Np taka Dania często się u mnie tam pojawia i jakoś im nie przeszkadza pasmo radiotelefoniczne VHF sąsiadujace z kanałem 6.
    Jakby ktoś znał odpowiedź to chętnie poczytam.
    Pozdrawaiam,
    vari

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • frania1320.xlx.pl
  •