odchudzicsie
tylko i wyłącznie butelkowe. puszki to ostatnie siki
komus jeszcze? ;)
Sebi czemu tylko 2?
Może od razu zrzuta i wezmę kratę?
EDIT: PYTANIE ODNOSNIE TRASY!!!
Czy do Firleja myślicie, że moglibyśmy jechać przez Kazimierz Dolny? Tak sobie myślę, że zanim jeszcze dojedziemy do ośrodka odbilibyśmy troszkę i zwiedzili Kazimierz, zjedli tam jakiś obiadek? Z tego co słyszałem Kazimierz Dolny jest bardzo piękny i warty zobaczenia, więc będąc już w tej okolicy to czemu by do niego nie podjechać.
W trakcie juz trwania zlotu może być ciężko z czasem jak i z kondycją (tylko w piątek widzę jakieś wolne godziny dla "siebie") a tak byśmy zaliczyli Kazimierz już na wstępie, no i zjedli obiad :)
Co wy na to? (grupo czwartkowa?)
Użytkownik lakus edytował ten post 22 maj 2010 - 13:05
Natrafiłem w sieci na coś takiego:
http://pl.youtube.co...&...6F1&index=0
W dwudziestoleciu międzywojennym powstał jedyny zachowany do dzisiaj amatorski film o Lublinie autorstwa Stanisława Magierskiego. Siedmio minutowy film został nakręcony 1937 lub w 1938 roku ręczną kamerą Agfa Movex 8 na taśmie 8mm. Zachowany film składa się z trzech niezwiązanych ze sobą tematycznie części. Pierwsza zawiera kadry z uroczystości z okazji 3-go Maja: capstrzyk przed Hotelem Victoria, poczty sztandarowe, przemarsz harcerzy oraz kilka ujęć z Krakowskiego Przedmieścia, spod Bramy Krakowskiej, ze Staromiejskiego Rynku i Placu Po Farze, widok na Pałac Radziwiłłowski i stojącą przed nim makietą pomnika marszałka Piłsudskiego oraz wizytę generała Rydza -- Śmigłego w Lublinie. Druga część dokumentuje przebieg dożynek prawdopodobnie odbywających się terenie wystaw rolniczych (obecnie plac budowy przy ul. Lipowej i Obrońców Pokoju), trzecia zaś to obrazki z targu w Kazimierzu Dolnym. W kwietniu 2001 roku w Ośrodku „Brama Grodzka- Teatr NN miała miejsce pierwsza powojenna projekcja tego filmu. Na potrzeby tego pokazu film Magierskiego otrzymał tytuł: „Najkrótszy Film o Lublinie"
W miejscowości Wilga jest ośrodek firmy energetycznej RWE STOEN. Cena za 4 osobowy DOMEK z soboty na niedzielę to 60zł, czyli 15 zł za osobę. Może grill i piwko a w niedziele powrót. Wilga koło Kazimierza Dolnego. Tyle tylko, że pewnie wielu już było w Kazimierzu. no ale taniocha. Można zrobić rezerwację i jechać.
Dzien pierwszy - impreza integracyjna w jakims osrodku nad jeziorem z noclegiem
No to może Kazimierz Dolny
Dzien drugi - przejadz wszystkich na jakis plac/lotnisko w celu "wyszalenia się"
Ryki
Opcjatrochę extremalna ze względu na odległość - najkrótrza droga to ok 50 km, a [jaka?] dłuższa to jakieś 70. Ale macie co pozwiedzać, gdzie wypić i tp
Może w ten sposób zacząć szukać.
Miejsca które mogę polecić z doświadczenia:
Krynica Zdrój - kto był, ten wie. Miasto ma swój niepowtarzalny urok. Zawsze chętnie tam wracam.
Duszniki Zdrój - Chyba najładniejsze miasto w górach stołowych. Park zdrojowy jest przepiękny.
Kazimierz Dolny - Rynek jedyny w swoim rodzaju, do tego ten cudny widok z baszty.
Zakopane - Ładne miasto, dla mnie już trochę jednak oklepane.
Kudowa Zdrój - całkiem ładnie, jednak Duszniki ładniejsze. Plus taki, że Kudowa, Polanica i Duszniki są obok siebie i można zwiedzić wszystko na raz łącznie ze Szczelincem i Błędnymi Skałami.
Nie trudno zauważyć, że preferuję góry. Dla mnie góry mają to coś, czego nigdy nie znalazłem nad morzem
Konkretnych ośrodków Ci nie podam niestety, zawsze wszystko załatwiałem na chybił-trafił. W Krynicy mogę Ci polecić Jagiellonkę lub Pegaz.
" />Witam! podaję informacje spotkania w Kazimierzu Dolnym w terminie:16-18.05.2008 r
Koszt pobytu w ośrodku,,KWASKOWA,, 2 noclegi z dwoma posiłkami wynosi od osoby:330 zł
Natomiast druga tańsza wersja to kwatery prywatne w jednym domu:
koszt pobytu dwa noclegi z dwoma posiłkami 165 zł.
W ośrodku,,Kwaskowa,,mam rezerwacje tylko na 3 dni potem muszę potwierdzic i przekażąc 30%zaliczki---zatem proszę o informacje na maila podanego wyżej na co sie decydujecie????
Ella
" />To jeśli można, zaproponuję Wam fajne miejsce:
jest taki ośrodek wypoczynkowy gdzieś na pograniczu województw lubelskiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego, o ile dobrze pamiętam w okolicach Solca nad Wisłą. Prowadzi to kolega, z którym dawno temu chodziłem do szkoły. Mogę spróbować skontaktować się z nim i zapytać o szczegóły oferty noclegowej.
W okolicy (bliższej lub dalszej) bardzo dużo atrakcji:
- Park Jurajski w Bałtowie,
- neolityczna kopalnia krzemienia w Krzemionkach Opatowskich,
- muzeum porcelany w Ćmielowie,
- Góry Świętokrzyskie, Świętokrzyski Park Narodowy,
- Jaskinia Raj, Zamek w Chęcinach,
- Sandomierz, Kazimierz Dolny, Zamek w Janowcu itp.
Jednym słowem program może być nawet na tydzień...
.: Czekamy na decyzję ws. Muzeum Ziem Zachodnich :.
30 sierpnia 2007 - 18:24
W ciągu najbliższych dni zapadnie decyzja o tym, gdzie powstanie we Wrocławiu Muzeum Ziem Zachodnich. Miasto zaproponowalo kilka lokalizacji, na razie wiadomo tylko, że będzie to zabytkowy budynek.
Celem nowego muzeum będzie dokumentowanie najnowszej, powojennej historii Dolnego Śląska, zbieranie pamiątek a przede wszystkim relacji świadkow wydarzeń ważnych dla regionu powiedzial minister kultury i dziedzictwa narodowego Kazimierz Michał Ujazdowski.
Nowa placowkę będzie tworzyć we Wroclawiu Marek Mutor i Ośrodek Pamięc i przyszlość. Wedlug planów muzeum ma być gotowe w 2012 roku.
A. Kowalów
http://www.prw.pl/index.jsp?art=71623
" />Laboratorium Edukacji Twórczej Centrum Sztuki Współczesnej zaprasza do udziału w nowym projekcie, którego istotą jest współpraca różnych instytucji działających na tym samym terenie, które już współpracują lub mogłyby wspólnie działać w obszarze animacji kultury, edukacji, czy nawet resocjalizacji.
Jeśli pracujecie Państwo w ośrodku kultury nawet w małej miejscowości i chcielibyście uczestniczyć w tym projekcie â możecie poszukać partnera w organizacji pozarządowej, w szkole, w lokalnym muzeum i razem zgłosić udział w projekcie Dom kultury jako rzeźba społeczna.
Celem projektu jest rozpoczęcie lub wzmocnienie współpracy w środowisku lokalnym. Projekt jest odpowiedzią na coraz częściej artykułowaną potrzebę aktywnego udziału instytucji takich jak domy kultury i organizacje pozarządowe w projektowaniu nowoczesnych metod edukacji kulturalnej opartych na partycypacji i dostosowanie ich do zróżnicowanych potrzeb i warunków poszczególnych instytucji.
Ogólnopolski projekt edukacyjno-twórczy adresowany jest bezpośrednio do trzydziestoosobowej grupy pracowników domów kultury i organizacji pozarządowych zajmujących się edukacją i reedukacją przez sztukę, a pośrednio do uczniów, młodzieży licealnej lub środowisk zagrożonych marginalizacją.
Planujemy dwa cykle warsztatów:
Pierwszy w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą w terminie 15 âÂÂ19 maja 2010.
Drugi w Warszawie w Centrum Sztuki Współczesnej 26-29 października 2010.
Wszystkie warsztaty realizowane będą przez twórców programu Laboratorium Edukacji Twórczej (LET): Marię Parczewską i Janusza Byszewskiego.
Metodą pracy będą:
- warsztaty twórcze wykorzystujące różnorodne środki, tworzywa, media, języki sztuki bazujące na autorskich scenariuszach LET;
- wykłady obejmujące zarówno problemy związane ze sztuką, edukacją artystyczną, psychologicznymi i społecznymi aspektami animacji i kreatywności oraz działaniami prospołecznymi;
- prezentacje bogatej dokumentacji LET dotyczącej działań z zakresu: edukacji muzealnej, animacji kultury, community arts.
Finalne produkty:
Opracowanie autorskich scenariuszy działań edukacyjno â twórczych.
Opracowanie i rozpowszechnienie dokumentacji metodycznej w formie płyty CD, także drogą elektroniczną.
Druk interaktywnego wydawnictwa metodycznego dotyczącego edukacji twórczej podsumowującego projekt.
Termin nadsyłania zgłoszeń do 15 IV 2010 na adres: let@csw.art.pl
Szczegóły organizacyjne i merytoryczne przekażemy Państwu w odpowiedzi na zgłoszenie chęci udziału w projekcie dofinansowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego (program: Edukacja Kulturalna).
Instytucja delegująca pokrywa jedynie koszty podróży.
Współpraca: Fundacja Sztuka i Współczesność.