Indeks odchudzicsieKazimierz Wielki dlaczego nazwany WielkimKazimierz Wielki dlaczego został nazwany WielkimKazimierz Wierzynski Gdzie nie posieja mnieKazimierz Marcinkiewicz Rada GabinetowaKazimiera Szczuka Forum GazetaKazimiera Iłłakowiczówna Matka BoskaKazimierz Wielki i jego porażkiKazimierz Poznański Wielki przekrętKazimierz Rymut Nazwiska PolakówKazimierz przerwa-tetmajer: Poezje
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • patryk-enha.pev.pl
  •  

    odchudzicsie

    Witam,

    Mam oto taką nietypową prośbę, poszukuję kilku tytułów książek "nieosiągalnych" obecnie ani na allegro ani w antykwariatach. A może ktoś z was akurat taką książkę gdzieś ma i mu niepotrzebna, chciał bym taką książkę WYPOŻYCZYĆ, żebym sobie mógł porobić notatki, gdyż prowadzę serwis o jednostkach wojskowych i książki są dla mnie źródłem cennej wiedzy.

    Poniżej autorzy i tytuły książek które poszukuję:

    - Kazimierz Czernikowski " 16. Pomorska Dywizja Zmechanizowanana - fakty, wydarzenia i. . . "
    - Łach B. , "Z dziejów Wojska Polskiego na Warmii i Mazurach po II WŚ"
    - Adamek K., Kwatermistrzostwo Wojska Polskiego w latach 1945-1956, Warszawa 1992
    - Mordawski Hubert, 3. Korpus Obrony Powietrznej 1957-2007, Wrocław Dowództwo Sił Powietrznych 2007
    - Waldemar Popioł, Dzieje 11 Dywizji Lotnictwa Myśliwskiego w latach 1951-1984, Koszalin
    - Warszawski Okręg Wojskowy. Historia i współczesność. Bellona, Warszawa 1997
    - Czernikowski K., Wybrane garnizony Wojska Polskiego na Warmii i Mazurach
    - Trubas M., Dzieje 15 Warszawskiej Brygady Artylerii Armat w Węgorzewie
    - Jagodziński Zbigniew, Garnizon Ostrów Wielkopolski. Jego dowódcy w latach 1957-2002
    - kmdr rez. Waldemar Wierzykowski - " 2. Brygada Okretów Desantowych " - 2009

    Jeśli ktoś z was by miał którąś z nich to na Dolnym Śląsku jestem w stanie podjechać po książki i po umówionym czasie oddać !

    pozdrawiam



    Ja moją historię w prawdzie opisałem w pierwszym poście galerii mojej Beczuni, ale w telegraficznym skrócie:
    1. LADA 2107 1500 V-biegów wersja Fińska 1991 KWI L215 08.2001-03.2002 (utożsamiałem ją z MB, czyli SEDAN, RWD, chromowany grill ).
    2. Opel Astra F-CC 3d 1.4 8V California 1994 KWI F536 12.2001-13.09.2002 (spadek po ukochanym Dziadziusiu )
    3. Mercedes-Benz W201 190E 2.3 AUTOMATIC 1991 KWI W150 10.2002-11.2004 - moje jak dotąd ukochane autko, ale jak skończę Beczunię to mam nadzieję, że ona się nim stanie (po rozbiciu Astry i zgarnięciu kasiory z AC, zainspirowany "Sezonem na Leszcza" i historiami rodzinnymi)
    4. VW1200 "Garbus-dziadziuś" 1964 KWI yyyy 11.2004-01.2005 (przypadek, choć był to oryginał z 1964 roku!!)
    5. Mercedes-Benz W123 230CE ("elegance" ) 1983 KWI 05JK 02.2005-??.???? (zainspirowana zlotem w Kazimierzu Dolnym n/W - musiałem mieć Beczkę coupe)

    Plany na przyszłość?
    jedno z ...
    1. Na co dzień W124 lub W201 II seria (motor minimum 2.3benz. lub diesel i automat), W210 (jak najmłodszy i kryteria napędowe jak wcześniej), wszystko w zależności od kasy
    2. Na Young/Old-timera: 560SEC jak najmłodsza, W108 w jak najlepszym możliwym stanie za kasę, jaką będę dysponował, W114 280CE jak najmłodsza w jaknajlepszym stanie.



    Nasunęła mi się pewna refleksja.
    Kiedyś irytowało mnie gdy mieszkaniec Łodzi zapytany o miejsce nadania praw miejskich jego miastu nie wiedział… ale cóż, nie każdy musi się interesować historią swojego miasta i to raczej normalne. Różni ludzie mają różne zainteresowania i nie każdy jest wielkim patriotą lokalnym.
    Ale niedawno co mnie zdziwiło: w moim miejscu pracy była jakaś pani ze starostwa powiatowego w Radomsku na kontroli i podeszła do mnie z prośbą, aby coś jej ściągnąć z Internetu. Zauważyła moją tapetę w komputerze z przedborskim rynkiem i studnią. Jakie było moje zdziwienie, kiedy owa pani powiedziała (cytuję): „niech zgadnę: Rynek w Kazimierzu dolnym?” Będąc kilka miesięcy temu w starostwie widziałem na ścianie zdjęcie naszego rynku ze studnią. Pani była zaskoczona, kiedy ją uświadomiłem że to rynek w Przedborzu



    Bardzo mi miło, że jesteśmy krajankami :D :D :D Ja pochodzę z Wąwolnicy.To mała miejscowość z długą historią, położona 5 km od Nałęczowa w stronę Kazimierza Dolnego.
    Wyjechałam stamtąd na studia wielce szczęśliwa, że wreszcie wyrywam sie do wielkiego świata, a teraz nie marzę o niczym innym jak o tym, aby stolicę zamienić na kawałek własnego ogródka :lol:
    Piękne te nasze strony rodzinne prawda? Uwielbiam rowerowe wyprawy do Kazimierza. W tym roku krążyłam tylko po okolicznych miejscowościach. Jaś już jest za duży, aby wozić go w foteliku, a za mały, aby jechać samodzielnie, więc musiałam się ograniczać... no ale kilka zjazdów głębokimi wąwozami udało mi się zaliczyć :wink:
    Czytałam o waszym rajdzie rowerowym, jestem pod wrażeniem :D Mamy podobne pomysły na udane wakacje :D



    Pierwsze przecudnej urody, naprawdę podoba się. Drugie- wspaniała dynamika, coś mi pachnie latami 50- tymi ub. wieku na francuskiej Riwierze, bo nie w kolorze, wydaje mi się, że kolor dałby lepszy efekt. Kwiatki poprawne i podobają się. Natomiast co do tablic zwanych macewami, mam mieszane uczucia. Zastanawia mnie, dlaczego tak ustawiłeś ostrość?, dlaczego druga była ciekawsza od pierwszej, pierwsza nieco przepalona. Próbowałem kiedyś takie fotki w Kazimierzu Dolnym w Kirkucie (żydowski cmętarz). Gdzie je robiłeś? Ostatnie, przepraszam, ale to pomyłka, nie powinieneś go wstawiać. Kawałek historii, z całym szacunkiem, ale na każdym starym cmętarzu są takie tablice, ale jak je ciekawie pokazać, oto jest pytanie?
    Pozdrawiam



    Cytat:
    262 czy to kościół pod wezwaniem NMP w Kazimierzu Dolnym? Bogo dzień dobry,
    doskonale rozpoznałaś to miejsce

    Piękny zespół klasztorny oo Reformatów
    wraz z kościołem pw Zwiastowania Najświętszej Marii Panny
    zajmuje w historii Kazimierza miejsce szczególne.
    Powstał na wzgórzu nazywanym dawniej Plebanią Górą.
    Prawdopodobnie tutaj niegdyś leżała Wietrzna Góra –
    miejscowość stanowiąca prapoczątek Kazimierza.
    Punkt dla Ciebie
    z życzeniami miłego popołudnia.:)



    Dot.: ZAZDROŚNICE VII - niekończąca się historia.
      Cytat:
    Napisane przez gwiazdeczka172 (Wiadomość 18835095) Z TŻtem dobrze, wczoraj się pokłóciliśmy, wkurzyło mnie kolejne nudzenie się w niedzielę...
    Dzisiaj już jest dobrze ;)
    Z majówki lipa, bo raz: bierzmowanie brata, dwa: brak kasy... Niestety.
    Ale pomyślałam, że pojedziemy sobie na piknik, jak pogoda dopisze :)
    Nie kłócić się tam! :pala: Piękne słonko świeci, trzeba się cieszyć życiem, jest za krótkie na zmartwienia. :)

    U nas też brak kasy, zresztą chyba trochę za późno na rezerwowanie miejsc w hotelu. A marzył mi się jakiś wyjazd do Krakowa czy Kazimierza Dolnego :rolleyes:
    Mamy z TŻtem spore zawirowania więc nie wiem jak to będzie, ale chciałabym ten weekend spędzić z nim, tylko we dwoje.
    Może się uda, zobaczymy.

    Póki co śmigam do książek, buziaki. :*



    Aktualizacja informacji

    Zainteresowanych udziałem w seminarium kumdo STSDP zaprasza na egzamin pokazowy Tang Soo Do. Będzie to krótka prezentacja niektórych wymagań na stopnie od 9 do 1 gup. W szczególności zaś prezentowane będą – formy (hyung), formy z bronią – kij, nunachaku, miecz, kopnięcia, walki.

    Egzamin planowany jest na godzinę 14.00. (15.07.2007) a od 16.00. rozpocznie się szkolenie z kumdo. Jednocześnie zastrzegamy, iż całość programu może ulec opóźnieniu, ze względu na to, że tego samego dnia przylatują nasi gości.

    Na stronie http://www.tangsoodo.pl/semin_kumdo2.htm podajemy mapkę dojazdu do szkoły, której odbędzie się egzamin i szkolenie.

    Wycieczka

    Zapraszamy na wycieczkę po Puławach i Kazimierzu Dolnym, kumdo i zabytki może być wspaniałym urozmaiceniem wakacji.

    PUŁAWY
    Puławy powstały na początku XVI wieku. W mieście tym są wspaniale zachowane zabytki Pałac dawna rezydencja Lubomirskich, Sieniawskich i Czartoryskich.

    Świątynia Sybilli
    powstała w latach 1798-1801 według projektu Ch.P.Aignera na wzór antycznej świątyni Westy w Tivoli pod Rzymem. Było to pierwsze muzeum w Polsce. Izabella Czartoryska gromadziła tu pamiątki związane z historią Polski, eksponaty rycerskie, militaria.Wiele miejsca poświęcono Zamoyskiemu, Chodkiewiczowi, Czarnieckiemu, Kościuszce.

    Dom Gotycki ukończony w roku 1809 przez Ch. P. Aignera pawilon ogrodowy charakterystyczny dla przełomu klasycyzmu i romantyzmu.
    Informacje zaczerpnięte z www.pulawy.org

    20 minut jazdy samochodem (bądź autobusem) od Puław leży jedno z piękniejszych miejsc w Polsce, miejsce odpoczynku i relaksu wielu polskich artystów – Kazimierz Dolny.

    Kazimierza Dolnego

    Dzieje Kazimierza Dolnego sięgają początków państwa polskiego. Jan Długosz wymienia okolice Kazimierza jako własność klasztoru benedyktynów na Łysej Górze już w XI wieku. Jednym z ciekawszych zabytków jest Kościół Fary ukończony w 1613r. przez muratora włoskiego Jakuba Balina Nadał on Farze kształt powtarzany później przez dziesiątki kościołów, zwłaszcza na wschodnich ziemiach Rzeczpospolitej. W Farze znajdują się jedne z najstarszych organów w Polsce Zaczerpnięte z www.kazimierz-news.com.pl



    Zainteresowanych udziałem w seminarium kumdo STSDP zaprasza na egzamin pokazowy Tang Soo Do. Będzie to krótka prezentacja niektórych wymagań na stopnie od 9 do 1 gup. W szczególności zaś prezentowane będą – formy (hyung), formy z bronią – kij, nunachaku, miecz, kopnięcia, walki.

    Egzamin planowany jest na godzinę 14.00. (15.07.2007) a od 16.00. rozpocznie się szkolenie z kumdo. Jednocześnie zastrzegamy, iż całość programu może ulec opóźnieniu, ze względu na to, że tego samego dnia przylatują nasi gości.

    Na stronie http://www.tangsoodo.pl/semin_kumdo2.htm podajemy mapkę dojazdu do szkoły, której odbędzie się egzamin i szkolenie.

    Wycieczka

    Zapraszamy na wycieczkę po Puławach i Kazimierzu Dolnym, kumdo i zabytki może być wspaniałym urozmaiceniem wakacji.

    PUŁAWY
    Puławy powstały na początku XVI wieku. W mieście tym są wspaniale zachowane zabytki Pałac dawna rezydencja Lubomirskich, Sieniawskich i Czartoryskich.

    Świątynia Sybilli
    powstała w latach 1798-1801 według projektu Ch.P.Aignera na wzór antycznej świątyni Westy w Tivoli pod Rzymem. Było to pierwsze muzeum w Polsce. Izabella Czartoryska gromadziła tu pamiątki związane z historią Polski, eksponaty rycerskie, militaria.Wiele miejsca poświęcono Zamoyskiemu, Chodkiewiczowi, Czarnieckiemu, Kościuszce.

    Dom Gotycki ukończony w roku 1809 przez Ch. P. Aignera pawilon ogrodowy charakterystyczny dla przełomu klasycyzmu i romantyzmu.
    Informacje zaczerpnięte z www.pulawy.org

    20 minut jazdy samochodem (bądź autobusem) od Puław leży jedno z piękniejszych miejsc w Polsce, miejsce odpoczynku i relaksu wielu polskich artystów – Kazimierz Dolny.

    Kazimierza Dolnego

    Dzieje Kazimierza Dolnego sięgają początków państwa polskiego. Jan Długosz wymienia okolice Kazimierza jako własność klasztoru benedyktynów na Łysej Górze już w XI wieku. Jednym z ciekawszych zabytków jest Kościół Fary ukończony w 1613r. przez muratora włoskiego Jakuba Balina Nadał on Farze kształt powtarzany później przez dziesiątki kościołów, zwłaszcza na wschodnich ziemiach Rzeczpospolitej. W Farze znajdują się jedne z najstarszych organów w Polsce Zaczerpnięte z www.kazimierz-news.com.pl

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • frania1320.xlx.pl
  •