odchudzicsie
Delfina
Przeciwskazania do masażu
1.wczesne stany po złamaniach kości
2.ostre stany zapalne stawów i ściegien
3.wylewy krwawe do 2-3 dni po urazie
4.silne krwiaki wewnątrzmieśniowe na początku leczenia
5.wszystkie choroby skóry
6.stany podgorączkowe
7.choroby zakaźne
8.nowotwory złośliwe i niezłośliwe
9.miesiączka
10. choroba wrzodowa z krwawieniami,kamica nerkowa, wątrobowa,stany zap dróg żołciowych, choroby jelit --przebiegające z owrzodzeniami (dotyczy masażu powłok brzucha)
11.podostre, ostre zap. narządów miednicy
12.zapalenie zył, zakrzepy swieże, duże żylaki, tętniaki
13. przepukliny
14.ciąża
15i generalnie wszystkie jednostki będące w stanie zaopalnym i ostrym- niezaleznie od umiejscowienia
W razie wątpliwości zawsze pytać lekarza.
Jesli nie można skorzystac z głębokich masaży zawsze można sie poddać delikatnemu dotykowi świadomego masazysty, który wie jak, gdzie i co tym zdziała, lub akupresurze stóp.
A w osteoporozie polecam bardzo masaz stóp ze szczególnym uwzględnieniem punktów odpowiedzialnych za tarczycę, przytarczyce, nadnercza, sledzionę(mapa stóp z książki o akupresurze, a najlepiej pierwsza wizyta u fachowca będzie robił serię , albo nauczy po pierwszym zabiegu gdzie i jak).Systematyczne wzmacnianie organizmu, dieta bogata w wapń, magnez, żelazo, witaminy.Lekkie ćwiczenia gimnastyczne(rehabilitant poleci jakie)- ćwiczenia bez dynamiki i nacisków, unikanie dużych wysiłków fizycznych
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 9
I zacznę pić regularnie herbatkę z pokrzywy, bo znalazłam takie oto informacje:
Cytat:
Oczyszcza organizm ze złogów kwasu moczowego, zwęża naczynia krwionośne, hamuje krwawienie, odprowadza złogi żółciowe z dróg przewodów żółciowych, poprawia pracę wątroby i dzięki temu odtruwa organizm, wzmacnia żołądek, zmniejsza nadmierną potliwość. Ma działanie przeciwbiegunkowe, przeciwinfekcyjne, przeciwanemiczne, przeciwkrwotoczne, przeciwgośćcowe i rewulsyjne. Poprawia ogólną przemianę materii, pobudza wytwarzanie enzymów trzustkowych i zwiększa produkcję czerwonych krwinek i hemoglobiny.
Pokrzywa stosowana do wewnątrz jest środkiem wspomagającym w leczeniu różnego rodzaju krwawień (krwioplucie, wymioty krwawe, krwinkomocz, krwawienia maciczne, krwawienia z nosa, hemofilia, krwawiączka), anemii, krzywicy, ogólnego osłabienia, wyrzutów skórnych, ran oparzeniowych i zapalenia skóry, dolegliwości związanych z okresem klimakterium, z gośćcowym zapaleniem stawów, pęcherza, nerek, kamicy wątroby, żółtaczki wrzodów żołądka, stanów przedcukrzycowych, biegunki, wzdęcia, moczenia mimowolnego i dzieci, nieżytu śluzowo-błoniastego jelit.
Trochę o szkodliwym "kulcie" białka (a więc aminokwasów również)
Zostaliśmy wychowani w atmosferze kultu białka. Fakt, że białko = życie nie oznacza, że potrzebujemy go dużo. W zdrowej diecie ilość kalorii pochodzących z białka nie powinna przekraczać 10%. Wraz z rozwojem nauki o żywieniu obniża się normy spożycia białka. Liczne eksperymenty kliniczne i obserwacje grup ludności, odżywiających się dietą roślinną lub z niewielkim udziałem produktów pochodzenia zwierzęcego wykazały, że optymalny udział białka w diecie nie przekracza 0,3 g/ kg wagi ciała/ dobę. Niektórzy badacze sądzą, że wystarczająca jest ilość 0,2 g /kg. Na codzień nie trzeba jednak tego skrupulatnie wyliczać.
Jeśli dieta jest wystarczająca pod względem kalorycznym, to tylko poważne choroby albo zaburzenia metaboliczne mogą doprowadzić do niedoboru białka.
W krajach wysokorozwiniętych, gdzie żywność jest dostępna pod dostatkiem przez cały rok, ludzie chorują z nadmiaru białka, a nie jego niedoboru. Bez względu na źródło białka organizm utrzymuje stały jego poziom we krwi.
Dieta wysokobiałkowa jest szkodliwa:
* Zmusza wątrobę i nerki do nadmiernej aktywności, stopniowo wyczerpując te narządy;
* Doprowadza do zakwaszenia krwi i płynów ustrojowych; to z kolei jest przyczyną przenikania z tkanek do krwi minerałów – przede wszystkim wapnia i magnezu, a także fosforu, żelaza, cynku; przyczynia się to do osłabienia struktury kości i jest główną - obok braku ruchu – przyczyną osteoporozy;
* Działa alergizująco - co trzeci mieszkaniec Europy jest alergikiem i prognozuje się dalszy wzrost tej ilości;
* Upośledza funkcje jelit, w których dochodzi do gnicia niestrawionego nadmiaru białka, a niedostatek błonnika uniemożliwia ich prawidłowe oczyszczenie (niedostatek błonnika wywołuje zaburzenia perystaltyki i skłonność do zaparć );
* Sprzyja procesowi nowotworzenia - nie tylko w obrębie przewodu pokarmowego;
* Przyspiesza starzenie się komórek;
* Przyczynia się do obniżenia poziomu odporności;
* Powoduje odkładanie się złogów w tkance tłuszczowej, (która jest swoistym magazynem odpadków), w narządach wewnętrznych i w naczyniach krwionośnych
* Jest to przyczyną kamicy dróg żółciowych, chorób degeneracyjnych stawów, miażdżycy - istnieje związek pomiędzy poziomem homocysteiny (produkt przemiany jednego z aminokwasów – metioniny) a stopniem zaawansowania procesu miażdżycowego.
Amerykański kardiolog dr Dean Ornish udowodnił w trwającym 5 lat eksperymencie klinicznym, że proces miażdżycowy może się cofnąć dzięki zastosowaniu diety wegańskiej. Optymalna dla człowieka ilość białka zawarta jest w produktach roślinnych. Gdy dodamy do nich produkty zwierzęce, to ilość białka przekroczy zapotrzebowanie organizmu. W diecie współczesnych Europejczyków i Amerykanów norma białka jest przekroczona 4 – 10–krotnie.
Cytat:
Powiedz mi jeszcze ktory enzym watrobowy jest lepszy alat czy aspat. Moj aspat to 48 a alat 25.
Enzymy wątrobowe, czyli transaminazy alaninowa (ALAT) i asparaginianowa (ASPAT), są odpowiedzialne za prawidłowe przetwarzanie w watrobie produktów metabolicznych...
http://bryanking.net/wp-content/uplo..._disorders.jpg
Aminotransferaza alaninowa A (ALT, ALAT, GPT)
Jest to enzym wewnątrzkomórkowy. Jego najwyższe stężenia występują w wątrobie, niższe w mięśniach szkieletowych, mięśniu sercowym i nerkach. Pojawienie się podwyższonych aktywności ALT w osoczu wskazuje raczej na uszkodzenie komórek, a nie zaburzenia funkcji narządu.
Norma: 5-40 U/I
Wzrost aktywności do 400-4000 U/I jest wywołany przez wirusowe zapalenie wątroby, toksyczne uszkodzenie wątroby (tetrachlorek węgla, chloroform, pestycydy), zespół zmiażdżenia, hipoksję, niewydolność krążenia. Wartości w granicach 200-400 U/I mogą być spowodowane: cholestazami wątrobowymi, marskością wątroby, zawałem mięśnia sercowego, mononukleozą zakaźną, leczeniem dużymi dawkami salicylanów, przewlekłym leczeniem fibratami oraz przewlekłym leczeniem pochodnymi sulfonylomocznika I generacji.
Wartości 40-200 U/L spotyka się przy fizjologicznym wzroście u noworodków, w chorobach wątroby, zapaleniu trzustki, hemolizie (in vivo lub in vitro).
Aminotransferaza asparaginianowa (AST, AspAT, GOT)
Jest to enzym wewnątrzkomórkowy. Jego najwyższe stężenia występują w mięśniu sercowym, wątrobie, mięśniach szkieletowych, nerkach i erytrocytach.
Podwyższona aktywność AST w osoczu wskazuje raczej na uszkodzenie komórek narządu, a nie zaburzenia jego funkcji.
Norma: 5-40 U/I
Wzrost aktywności do 400-4000 U/I może być spowodowany zawałem mięśnia sercowego, ostrym reumatoidalnym zapaleniem mięśnia sercowego, zabiegami kardiochirurgicznymi, intensywnym masażem serca; wirusowym zapaleniem wątroby, toksycznym uszkodzeniem wątroby, nowotworami wątroby, zapaleniem dróg żółciowych, pozawątrobową niedrożnością kanalików żółciowych, kamicą żółciową, nowotworem trzustki, zwłóknieniem przewodów żółciowych.
Wzrost aktywności do 200-400 U/I może być wywołany: zawałem mięśnia sercowego, zabiegami chirurgicznymi, chorobami mięśni szkieletowych, przewlekłym zapaleniem wątroby.
Wzrost aktywności do 40-200 U/I wywołuje: mononukleoza zakaźna, alkohol etylowy (ostre stany upojenia alkoholowego), hemoliza in vivo lub in vitro, inne choroby wątroby, zapalenie trzustki.
U Ciebie Xeniu, jest lekkie podwyższenie ASPAT... może wskazywać na leciutkie uszkodzenie komórek wątroby, może jakiś alkohol albo leki które przyjmujesz (nawet przeciwbólowe typu APAP, czy ibuprom...)
Watroba generalnie ma właściwości samoregeneracji, ale aby mogła się zregenerować (odbudować) potrzebuje odciążenie w postaci albo diety lekkostrawnej, np Dukan ;) albo trzeba ja nieco wspomóc z zewnątrz i podać jej enzymy w tabletkach (HEPATIL), po to aby w tym czasie wątroba nie traciła czasu i wysiłku na produkcję swoich enzymów, tylko wzięła się za regenerację.
pozdrawiam
ketoza