odchudzicsie
a pseudoprzechowalnie bogatych głąbów powinny zostać zamknięte.
Nie możesz tak uogólniać. Ja chodze na prywatną która jest we wszystkich rankingach krajowych w pierwszej dziesiątce. Studiuje kierunek który jest zgodny z moimi zainteresowaniami i z tego co widze połowa ludzi to tacy którzy naprawde sie starają coś zrobić a połowa to "bogate dzieci, bogatych rodziców". Gdyby mi zamkneli tą szkołe z ich powodu to musiałbym iśc na UMCS na ekunomie lub administracje (jeden z najgorszych wydziałów w kraju), czyli zero szans na prace. Po tej prywatnej duzo ludzi znajduje prace juz podczas praktyk.
Poza tym te bogate dzieci mają po kilka warunków, piszą z kazdego przedmiotu po 8 poprawek i dzieki temu w kazdej wiekszej sali jest klimatyzacja, rzutnik pod sufitem, komputer i inne pierdołki...tacy też są potrzebni
W sobotę 7.11 w budynku Kolegium UMCS odbędą się warsztaty pt. "Sztuka perswazji w wystąpieniach publicznych" Zajęcia zostaną przeprowadzone przez dr Annę Trykszę, pracownika wydziału humanistycznego UMCS.
Plan warsztatów:
1.Czynności związane z przygotowaniem i realizacją wystąpienia publicznego – plan działania.
2.Praktyka, doświadczenie i wyobraźnia kontra strach – emocje towarzyszące publicznemu przemawianiu.
3. Połowa sukcesu – rozpoznanie audytorium, dobry wstęp i zakończenie.
4.Zrób, co do ciebie należy! Przygotowanie merytoryczne.
5.Typy wystąpień publicznych.
6.Pomoce audiowizualne.
7. Krótki trening głosowy (frazowanie, interpretacja, akcentowanie, intonacja, tempo wypowiedzi, wysokość głosu).
Po zakończeniu kursu wszyscy otrzymują zaświadczenie.
Mamy na wydziale 3 instytuty. Każdy link jest od ludzi z innego instytutu. Ponadto w każdym z linków są seminaria dla studiów pierwszego i drugiego stopnia. Nas oczywiście tyczą studia Igo stopnia. Czyli, moim zdaniem, wybieramy jednego dr/prof./mgr i zapisujemy sie do niego. Ale znając UMCS może być inaczej.
Zapraszam serdecznie na kolejne spotkanie Lubelskiego Klubu Austriackiej Szkoły Ekonomii przy Instytucie Misesa, które odbędzie się w poniedziałek 31 marca o godzinie 18.30 w budynku Wydziału Politologii UMCS przy Placu Litewskim 3, w sali 107
Podczas spotkania wygłoszony zostanie referat na temat współpracy, wymiany oraz rynku w ujęciu szkoły austriackiej.
Kolejne spotkanie Lubelskiego Klubu Austriackiej Szkoły Ekonomii przy Instytucie Misesa, które odbędzie się w poniedziałek 21 kwietnia o godzinie 18.30 w budynku Wydziału Politologii UMCS przy Placu Litewskim 3, w sali 107.
Podczas spotkania wygłoszony zostanie referat na temat kalkulacji ekonomicznej i roli przedsiębiorcy w gospodarce w ujęciu szkoły austriackiej.
Hej
Ja niestety nie znam odpowiedzi na Twoje pytanie, ale mam ten sam problem..
Wysłałam maila z zapytaniem w tej sprawie do dziekanatu wydziału filozofii, ale póki co nikt mi nie odpisał.
Ja chcę się przenieść na 2 rok z UMCS.
Jedyne, co wiem, to to, że musisz mieć średnią minimum 4,0.
Wiele podobno zależy od układów miedzy uczelniami.
No i od tego ile włożysz uśmiechu i dobrej miny w rozmowach z dziekanami..
Życzę powodzenia i gdyby udało Ci się znaleźć jakieś informacje, to podziel się nimi tutaj, będę wdzięczna
oczywiście jak czegoś się dowiem, to też to tu zostawię.
Ryszard Pacławski (ur. 1958) jest instruktorem harcerskim.
Harcmistrz.
Od grudnia 1990 roku do listopada 2000 roku pełnił funkcję Naczelnika Związku Harcerstwa Polskiego. Od 1997 roku jest Sekretarzem Generalnym Światowej Unii Parlamentarnej.
"Gra o harcerstwo" jest osobistą relacją, swoistym raportem zdawanym opinii publicznej, zwłaszcza harcerskiej, z sukcesów i porażek, jakie były jego udziałem w ciągu 3 634 dni służby jako Naczelnika ZHP. Ponowne przyjęcie ZHP do światowych organizacji skautowych, powrót do źródeł i korzeni harcerstwa, odbudowanie społecznej pozycji Związku Harcerstwa Polskiego jako skautowego stowarzyszenia apolitycznego i propaństwowego - opis drogi ku urzeczywistnieniu tych celów jest zasadniczą treścią książki.
Ukończył studia na wydziale prawa i administracji UMCS oraz studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej i Uniwersytecie Warszawskim. W Telewizji Polskiej twórca TVP 3 Regionalnej i viceprezes TVP ds. programowych.
książka i wiecej informacji na stronie: http://www.graoharcerstwo.pl/
25 - 27 października 2008
IV FESTIWAL TEATRÓW NIEWIELKICH
Wojewódzki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych współpracą na zasadzie wolontariatu przy organizacji IV edycji Festiwalu Teatrów Niewielkich.
Poszukujemy osób zaangażowanych w wykonywaną pracę, potrafiących odnaleźć się w każdej sytuacji. Takich, które pragną zdobyć doświadczenie i zapoznać się ze specyfiką pracy instytucji kultury podczas organizacji festiwalu.
Wolontariat, to także dobra okazja, by poznać profesjonalnych i nieprofesjonalnych artystów zaproszonych do współpracy.
Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt: 691 402 907 lub zaniuk.dorota@gmail.com
Jeśli nie jesteś zainteresowany/a, ale znasz kogoś, kto być może zaangażowałby się w działania podczas festiwalu - przekaż tą wiadomość.
Z góry dziękuję i pozdrawiam!
--
Studenckie Koło Naukowo-Artystyczne Pedagogów UMCS
Wydział Pedagogiki i Psychologii UMCS
20-004 Lublin, ul.Narutowicza 12/5
tel/fax. (081) 5376362
gg:6139802
PS faktycznie kilka błędów tu było... nie wiem komu ufać co do 'tę' i 'tą' zostawię jak było w oryginale.
Konkurs fotograficzny "Przyłapani na czytaniu"
Konkurs organizowany jest przez Studenckie Koło Informacji Naukowej "Palimpsest" a skierowany do studentów - amatorów fotografików.
Chcemy tym konkursem promować czytelnictwo, w różnych formach i kontekstach oraz dać szansę uczestnikom do dobrej zabawy.
Tematyka zdjęć jest dowolna, każde zdjęcie musi jednak zawierać w sobie elementy, pozwalające na powiązanie go z tematyką książki i czytelnictwa.
Efektem konkursu będzie wystawa szesnastu prac podczas Tygodnia Bibliotek 2010 roku.
Dalej prace staną się częścią wystroju sal Instytutu Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej na Wydziale Humanistycznym UMCS.
Przewidywane nagrody o łącznej wartości: 450PLN!
Fotografie w formacie 15 x 21 cm można składać do 2 maja 2010 roku w siedzibie Samorządu Studentów Wydziału Humanistycznego UMCS z dopiskiem "Przyłapani na czytaniu".
Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 5 maja, natomiast nagrody wręczone zostaną podczas otwarcia wystawy 8 maja 2010 roku.
szczegóły konkursu na stronie www.Palimpsest.UMCS.Lublin.pl
Na dzień dzisiejszy sytuacja wygląda tak: Najprawdopodobniej książki będziemy zbierać na wydziale humanistycznym, prawa i administracjii, chemii a także w budynku głównym biblioteki umcs i w bibliotece wydziału psychologii. Dzisiaj uzyskałam już zgode na wydziale prawa i administracjii i w bibliotece wydziału psychologii, jutro będę załatwiać resztę i myślę że nie będzię żadnego problemu ze zgodą. Jutro też chciałabym wydrukować plakaty i je rozwiesić a do tego potrzebne są mi chętne osoby bo sama wszystkiego nie zrobię... Przygotuję też grafik dyżurów na wydziałach i osoby chętne proszę o zgłoszenie się do mnie i wpisanie.... a mam nadzieję że ochotnicy będą....