odchudzicsie
ale mi ciśnienie skoczyło.
Niedawno moj tato miał udar mózgu. odmówiono mu w zusie wypłaty pieniądzy, ponieważ jak to napisala jakas biurwa, za udar dokrwienny płacą, za niedokrwienny nie. A pieniązki placil dzielnie co miesiac....
Witam, czy ktoś z Państwa mógłby napisać swoją opinię na temat najlepszych - najbardziej trafnych metod rehabilitacji osoby straszej ciepriącej na zaburzenia równowagi w wyniku niedokrwiennego udaru mózgu.
Przeczytałam, że metody proprioceptywnego torowania (PNF), wymuszania ruchu (CIT), czy usprawnienia neurorozwojowego na niewiele się zdadzą.
Ponieważ pacjentka mimo udaru leży na oddziale gastrologicznym, nie mam innego wyjścia jak prosić o poradę w ten sposób.
Pozdrawiam i z góry dziękuję.
Dziękuje w imieniu męża i własnym,
mamy dobrego, doświadczonego adwokata, szczerze mówiąc bardzo skutecznego, jeśli wziąć pod uwage dotychczasowe jego osiągnięcia. Nie wiemy jednak jaką skutecznością wykaże sie tym razem, ale oczywiście wierzymy w niego. Bronił efektywnie wielu klientów. Stwierdził, że widział różne matactwa, ale z takim czymś jeszcze się nie spotkał, żeby fałszować tak oczywiste fakty W dalszym ciągu oczekujemy odpowiedzi na nasze pismo, które wysłaliśmy do prokuratury. Zastanawiamy sie, co wymyślą tym razem nowego. Znaków drogowych raczej nie wykopią a gdyby nawet, to zmiana organizacji ruchu nastąpiłaby w takim razie teraz, a wypadek miał miejsce pół roku temu. Z dokumentacji wynika, że na miejscu zdarzenia przesłuchiwano świadków . Co ciekawe, ich zeznania są na korzyść męża, bowiem twierdzą, że jechał drogą z pierwszeństwem, czego dowodem jest stojący tam znak drogowy. Policja wysłała również pismo do urzędu miasta z zapytaniem o status drogi, którą jechał mąż. W odpowiedzi urząd informuje, że ta droga jest drogą z pierwszeństwem Może nie należało dopuścić do takiego matactwa w dniu wypadku, mnie tam niestety nie było, a brat męża, który przybył na miejsce nie myślał o tym, że komuś będzie zależało na sfałszowaniu dokumentów, wszystko było oczywiste, kto jest winny. Zresztą myślał wtedy tylko o jednym, o ratowniu brata. Mąż stracił bardzo dużo krwi, stąd ten niedokrwienny udar mózgu i paraliż lewej częsci ciała, który na szczęście cofnął się.
Więcej danych przekażemy, kiedy sami je otrzymamy.
Pozdrawiam
Witam.
Bardzo proszę o informacje czy ktoś robił "Badanie SPECT mózgu"?
Dotychczas wykonano u mnie całą masę różnych specjalistycznych neurologicznych badań na podstawie których podważana jest prawdziwość występujących u mnie (od udaru TIA przed dwoma laty) objawów neurologicznych z sugerowaniem, że są one wywołane depresją. Nie neguję że ją mam lecz na Boga kto by jej nie miał w mojej sytuacji?
Oczywiście interpretujący badania znają wyniki moich testów, wiedzą o moim leczeniu cpn i myko lecz, co jest niestety chyba regułą, uważają to leczenie za moją fanaberję a prowadzącego mnie lekarza za szarlatana.
Wiem z internetu, że SPECT mózgu służy przede wszystkim diagnostyce choroby Alzheimera i innych otępień, padaczce, rzadziej w guzach mózgu czy monitorowaniu procesów niedokrwiennych mózgu (udar). Pozwala to na wykrycie ubytku tych komórek i niemal pewne postawienie rozpoznania choroby Parkinsona. Czytałam gdzieś że badanie to pozwala na wyodrębnienie anomalii pochodzenia psychicznego (depresja).
Oczekuje na informacje czy ktoś stosował takie badanie i z jakim rezultatem?
Pozdrawiam ENERA
W Thorze można wyróżnić mniej więcej taki podział:
lObjawy neurologicznelBól - podział, patomechanizm itp. + rwa twarzowa i migrena
lOUN
lInne objawy - zaburzenia powonienia i smaku, zaburzenia widzenia, zawroty głowy...lUrazy + krwotok śródmózgowy i podpajęczynówkowy
lChoroby neuronów obwodowych:
lZapalenia - zapalenie opon, ropień mózgu
lŚpiączka
lZaburzenia snu - bezsenność, nadmierna senność, narkolepsja, bezdech senny
lOtępienie - w tym ch. Alzheimera i prionki
lPadaczka
lChoroby niedokrwienne - udar mózgu
lSM
lZaburzenia ruchowelhiperkinetyczne - drżenie, dyskinezy, mioklonie; Pląsawica
lhipokinetyczne - ch. ParkinsonalStwardnienie boczne zanikowe
lMiastenia (+ na wykładach był podobno z. miasteniczny Lamberta-Eatona)
Nerwowy jest szalenie chaotycznie w książce zrobiony - chyba pisany był na "odwal się" (jeszcze bardziej niż cała książka )
Jeśli na wykładach było coś poza tym, co powyżej lub, jeśli uważacie niektóre pozycje z powyższej listy za niepotrzebne, to piszcie
Cytat z serwisu przychodnia.pl:
"Powtarzające się hipoglikemie powodują trwałe zmiany w mózgu. U pacjentów z ciężkimi hipoglikemiami stwierdza się zanik (atrofię) kory mózgowej , tj. śmierć milionów neuronów oraz ubytki w ważnych ośrodkach mózgu (jądrze ogoniastym i soczewkowatym, a także w substancji czarnej i hipokampie). W przebiegu ciężkiej hipoglikemii może także dojść do udaru niedokrwiennego mózgu oraz do wystąpienia przejściowych lub trwałych niedowładów."
. czy mogą one powodować inne powikłania ?
W jaki sposób można zmniejszyć ryzyko wystąpienia udaru mózgu, zawału serca oraz uniknąć nadciśnienia?
Aparat o którym jest tu mowa, jest przeznaczony dla osób dążących do zmniejszenia ryzyka zachorowania na niedokrwienie serca, uniknięcia nadciśnienia, zmniejszenia w znacznym stopniu groźby przeżycia zawału serca, udaru mózgu oraz innych chorób przewlekłych, także do zużycia mniejszej ilości leków.
W odróżnieniu od innych sposobów, oraz środków leczenia, specjalny aparat oddechowy Samozdraw, którego twórcą jest N.A. Agadżanijan, akademik Rosyjskiej Akademii Nauk Medycznych w Samarze, usuwa podstawową przyczynę choroby serca i naczyń krwionośnych w sposób naturalny, bez potrzeby stosowania lekarstw, wymagając przy tym stosunkowo niskich kosztów.
Zwykły, codzienny 20-sto minutowy trening polegający na oddychaniu przez aparat, uprawiany w ciągu 4-10 miesięcy, przywraca naturalny stan naczyniom krwionośnym, dzięki czemu nie ma potrzeby stosowania preparatów rozszerzających naczynia krwionośne. W taki sposób osiąga się odpowiednie obciążenie serca, ciśnienie tętnicze, odpowiedni dopływ krwi do wszystkich narządów, a przede wszystkim do serca i mózgu. Zmniejsza się też groźba zawału serca oraz udaru mózgu.
Odpowiedni dopływ krwi jest ważnym warunkiem profilaktyki, zmniejszającym ryzyko wystąpienia takich chorób jak: dychawica, zapalenie oskrzeli, miażdżyca tętnic, osteochondroza, bezsenność, alergia, migrena, zapalenie stawów, parodontoza, artroza, zapalenie gruczołu krokowego, zapalenie okrężnicy, nieżyt żołądka, zaparcia, wrzody żołądka i cukrzyca typu 2.
Po przebyciu całego okresu treningowego wzrasta u człowieka ogólna odporność organizmu, oraz w znacznym stopniu uodpornia się nasz organizm na choroby wirusowe.
[Więcej informacji]
Poprawiłem post... proszę więcej nie podawać linków w oknie głównym - max82
moja mama w wieku 59 lat dopadł ją udar niedokrwienny lewego płata i paraliż
prawj strony. z dnia na dzień paraliż ustępuje została afazja . pytanko czy
jest możliwość odzyskania mowy i jak to się rehabilituje.
Pomijając najczęstszą przyczynę zawrotów głowy, jaką są problemy z błędnikiem, to właśnie choroby ogólnoustrojowe często negatywnie wpływają na struktury odpowiedzialne za równowagę i dlatego w przebiegu wielu z nich, m. in. w zespołe Marfana (w innych zespołach marfanopodobnych a także w zespole Ehlersa - Danlosa) często doświadcza się nieprzyjemnego uczucia zawrotów głowy. Może być ono powodowane nie tylko przez zmiany kręgosłupa szyjnego (towarzyszy im ból szyi i uczucie sztywności podczas skrętów głowa, ale to zdarza się raczej u ludzi starszych), ale także przez zwężenie tętnic doprowadzających krew do mózgu (zwężeniem tętnic szyjnych, kręgowych), gdzie następuje przemijające niedokrwienie mózgu, co wiąże się ze zbyt małym dowozem do mózgu tlenu i składników odżywczych. Zawroty głowy wskazywać mogą także na niewłaściwą pracę serca, jak np. w zespole niskiego rzutu, co oznacza, że serce podczas skurczu pompuje zbyt małą objętość krwi. Bo niewydolność układu krążenia wiąże się ze zbyt małym dowozem z krwią do narządów tlenu i składników odżywczych, co zaburza pracę przede wszystkim mózgu. Zdarzają się także w przebiegu zbyt intensywnie leczonego nadciśnienia tętniczego, a częstą przyczyną może być też hipoglikemia, czyli zbyt niski poziom glukozy we krwi, która jest głównym źródłem energii dla mózgu (z hipoglikemią często można spotkać się u osób leczonych z powodu cukrzycy). Pod uwagę należy także wziąć hipotonię ortostatyczną, czyli niedociśnienie tętnicze po nagłym przyjęciu pozycji stojącej, np. po wstaniu z łóżka. Nigdy nie należy lekceważyć zawrotów głowy lub stałego uczucia niestabilności.
Dodam coś bardzo ważnego (absolutnie nie dlatego, aby kogoś nastraszyć) - jeśli zawrotom głowy towarzyszy drętwienie kończyn, zaburzenia widzenia lub mowy, bóle głowy, wymioty, drgawki oraz uniemożliwiają one chodzenie czy siedzenie, możliwą przyczyną jest przemijające niedokrwienie mózgu lub udar tego organu - należy natychmiast wezwać pogotowie. Ogólnie - diagnostyka zawrotów głowy wymaga współpracy internisty, laryngologa, okulisty i neurologa, dlatego przyczynowe leczenie farmakologiczne zawrotów głowy wiąże się ściśle z rozpoznaniem, np. w zapaleniu ucha wewnętrznego stosuje się antybiotyki, przy zaburzeniach przepływu krwi przez ośrodkowy układ nerwowy lub ucho wewnętrzne zastosowanie znajdują leki poprawiające przepływ krwi przez naczynia. W celu usprawnienia krążenia stosuje się też leki zmniejszające lepkość krwi i skłonność do tworzenia się zakrzepów. Często stosuje się też leki poprawiające metabolizm komórki nerwowej.
Osiem lat temu Eric Ramsay uległ wypadkowi samochodowemu. Jest świadomy, ale sparaliżowany. Cierpi na tzw. zespół zamknięcia (ang. locked-in syndrome). Po zakończeniu pionierskiego eksperymentu naukowcy z Uniwersytetu w Bostonie uważają, że są bliscy tego, by przekształcać jego myśli w dźwięki mowy.
W mózgu chorego umieszczono elektrody, które wykryły sygnały generowane przez obszary związane z mową. Jak doniósł magazyn New Scientist, zostaną one doprowadzone do syntezatora mowy.
Dane są nadal analizowane, ale naukowcy uważają, że w ok. 80% przypadków potrafią prawidłowo zidentyfikować sygnały generowane przez mózg Ramsaya, tj. przypisać je właściwej głosce/słowu. W ciągu następnych tygodni komputer zacznie bezpośrednio przekładać myśli na mowę.
Mamy nadzieję, że to będzie przełom - wyznaje Joe Wright z Neural Signals Inc., firmy, która pomagała opracować odpowiednią technologię.
Na razie neurolodzy potrafią odkodować proste słownictwo, ale to i tak niesamowity postęp. Nie możemy liczyć na rozmowę ze sparaliżowaną osobą, ale możliwe staje się porozumienie. Profesor Geraint Rees z Uniwersyteckiego College'u Londyńskiego wskazuje też na ryzyko związane z umieszczaniem w mózgu ciała obcego, czyli w tym wypadku elektrod.
Długa droga dzieli też możliwość wykrywania sygnałów, które w zamierzeniu generującej je osoby mają być wychwycone, od odczytywania ukrytych myśli i zgłębiania (często mimo woli podmiotu) tajników czyjegoś umysłu. Na wynalezienie tego typu maszyny musimy jeszcze trochę poczekać.
Zespół zamknięcia (nazywany inaczej śpiączką rzekomą lub jasną oraz stanem deaferentacji) ma, jak czytamy w pracy pt. Udar mózgu Szyrockiej-Szwed, Wajgta i Dudzica, podłoże niedokrwienne. Jest skutkiem uszkodzenia części mostu, z zachowaniem okolic grzbietowych nakrywki. Pacjent z tym syndromem jest niemy, leży w bezruchu, ale pozostaje całkowicie przytomny. Z otoczeniem może się porozumieć tylko za pomocą ruchów gałek ocznych. Dwie najczęstsze przyczyny zespołu zamknięcia to udar mózgu (86,4%) i uraz okolic potylicy lub górnego odcinka kręgosłupa szyjnego (13,6%). Pozostałe przypadki to wynik urazu, przedawkowania leków, chorób uszkadzających neurony, krwotoku mózgowego itp.
Źródło: Kopalnia Wiedzy