odchudzicsie
U nas papierologia dobiegła końca. Zakupione bloczki fundamentowe, stal i pustaki na ściany. Wczoraj chciałem ruszyć z kopyta z fundamentami, ale niestety pokonał mnie żywioł. Więcej na zdjęciach:
http://www.kris_st.ao.pl/
Witam,
czy ktoś z Was używał pustaków szalunkowych do ściany fundamentowej?
Chciałbym użyć czegoś takiego ze względu na łatwość wykonania własnymi siłami. Nie trzeba szalunku ani murowania na zaprawę - po prostu ustawiasz i zalewasz od góry betonem. Teoretycznie to jest to o co chodzi ale.... no właśnie, czy z Waszych doświadczeń wynikają jakieś ale?
Poniżej link do tego co już znalazłem - Techbud:
http://www.techbud.com.pl/pustaki-szalunkowe.htm
będę wdzięczny za informację o innych producentach. Techbud wydaje mi się drogi. Ale koniecznie takie pustaki które się ustawia na sucho a nie najpierw muruje - jak AmerBlok.
Hurtownia OK. Zapytaj co Ci wciskają ?
ja osobiście kupiłem u producenta z 15% rabatem - polecam polecane na dolnym śląsku stropy teriva z betardu. www.betard.pl - najlepiej rozmawiaj z kolesiem Karolem Pławiakiem . Na dolnym śląsku z wartych rozmowy producentów stropu teriva jest właśnie betard lub termat ze środy śląskiej . niestety super rabat termatu nie przebił oferty betardu. reszta stropów oceniana jest przez wykonawców jako lipa = krzywe belki, rozsypujące się pustaki, etc.
Dziś byłem zobaczyć postęp prac - i....
Fundament zasypany - dziś ubijali piasek,a jutro wyleją podbeton.
Jutro powinny też przyjechać pustaki od Muchy i w piątek zaczną murować ściany. Majster stwierdził, że jak pogoda dopisze to za tydzień zaleje strop.
I znowu trzeba będzie iść do banku aneksować umowę na wypłatę kolejnej transzy, bo nie przewidziałem takiego tempa prac :-)
Zdjęcia niestety robione telefonem:
http://images29.fotosik.pl/184/6be160a5887c81f5m.jpg
http://images23.fotosik.pl/184/cfb74ca5f54ede82m.jpg
Witaj Trabi,
też byłam bardzo zaniepokojona jak zobaczyłam, że całe pustaki spadają mi na podłogę, ale one chyba rzeczywiście są takie kruche. Widziałam, ja to się odbywało i pustaki rozpadały w momencie kucia w betonie na poddaszu. No chyba, że mój wykonawca od kanalizy zrobi to jak Twój, czyli bez takich szkód to wtedy zmieni to mój pogląd na ich umiejętności.
A skoro mowa o rekuperatorach od GPD, czy Ty masz takie same przewody? Wiesz coś na ich temat. Bo ja w nec ie niczego nie mogę znaleźć.
Jeśli chodzi o tynkowanie murłaty, to zrobiliśmy to w ten sposób, że do murłaty przykręciliśmy w poziomie po dwie kontrłaty (na całej długości ścianki kolankowej), do tego zostały przykręcone regipsy i na to tynk.
http://images31.fotosik.pl/421/480d16a3d4186492.jpg
Daj link to wytłumaczę,a bez linku to wygląda tak:
U = 0,62 jest dla PTH grubości 30 cm ,
U=1,03 (przy zwykłej zaprawie) jest dla PTH grubości 25 cm,
a różnica bieże się z kierunku szczelin.
Można przejśc się na skład budowlany i sprawdzić ułożenie szczelin powietrznych i ścianek pustaka. :lol:
Dobra, dobra :lol: a wszystko masz tu bez wychodzenia z domu
( otwórz pdf.: Porotherm. Asortyment 2008):
http://www.wienerberger.pl/servlet/S...=1077526673551
Gdzie kupujecie materiały budowlane interesuje mnie zakup porothermu 25, blcozków fundamentowych, stropu teriva ( belki plus pustaki), stali zbrojeniowej ( zakup na cały dom)
porotherm 25 P+W - wyszukaj użytkownika mbnowa1 na allegro (5,60zł/szt. z transportem HDS), gdzieś powinienem mieć dokładniejsze namiary
stal - Lubar w Rybniku (dostałem od nich ok.10% niższą cenę niż od Barwy w Tychach)
bloczki - Małro w Sośnicowicach (www.malro.com.pl)
mmarysia,
co do stropów to zobacz tu www.konbet.com.pl - ja u nich kupowałem całość i uważam, że jakościowo były b. dobre - w całości miałem tylko 3 oustaki pękniete
szefem jest p. Lis i z nim najlepiej negocjować
nie wiem jak teraz ale w zeszłym roku Termat ze Środy robił tylko pustaki betonowe i kosztowałytyle samo co keramzytowobetonowe z Konbetu.
Termat robi za to bardzo dobre bloczki fundamentowe - nie kupuj bloczków z Sanbetu!!!
mam pytanie odnośnie kosztów stanu surowego zamkniętego czy faktycznie było to ok 150 tyś. jak podają przy opisie projektu.
mój mąż jest zainteresowany tym projektem, czyli guliwerem ja natomiast wybrałam ciekawy wariant ii c118b, i mam dylemat ponieważ wasz dom jest tak fantastyczny że chyba mąż mnie przekona, ale obawiam się tych małych pomieszczeń u góry, więc jak byś mogła celino poradzić mi jakie na pewno zmiany trzeba wprowadzić w tym projekcie oprócz podniesienia poddasza o kilka pustaków była bym wdzięczna cindi8@wp.pl
Dziennik Klary
Komentarze do dziennika
Witamy wszystkich bluszczowców,
my również zdecydowaliśmy się na budowę tego przesympatycznego domku. Jesteśmy na etapie oczekiwania na przyjazd ekipy do fundamentów. Najprawdopodobniej ekipa zjawi się 3 lub 4 listopada. Mam nadzieję, że fundamenty zostaną zakończone w jakieś 2 tygodnie.
Nie nanieśliśmy zbyt wielu zmian w stosunku do projektu oryginalnego. Podnieśliśmy jedynie ściankę kolankowąmo 1 pustak.
Reszta zmian, które ewentualnie przeprowadzimy oprze się na wpisie w dzienniku budowy np. zmiana wejścia do garderoby z innego pokoju.
Poniżej przedstawiam zdjęcie terenu na jakim będzie stał bluszczyk.
http://images39.fotosik.pl/23/925fdb7f201fdbb2med.jpg
Jest taki specjalny system - Pillkington Profilit. Coś innego niż pustaki - grube szyby o kształcie ceowników osadzone w systemie z tworzywa, takie bardziej high tech - mój sąsiad będzie miał taką ścianę 6x5m, kolor morski w bardzo nowoczesnym "dizajnerskim" domu.
http://www.polring.pl/realizacje.php?rid=28