Indeks odchudzicsiekawaczyherbata TVP pl kulinariakatolik forum prv plKawaczyherbata Tvp Pl PrzepisyKasa PKP bochnia.plKazimierz Dolny prx plkatrach AE Poznań plkawaczy herbata TVP plKategoria konta gazeta.plKazaa Lite 203 K plKatolickie Radio Podlasia pl
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • kasia-art.htw.pl
  •  

    odchudzicsie

    Argumenty przytaczane na Forum - mieszanie pojęć keramzyt , keramzytobeton, parametry wyrobów z Mszczonowa i Optiroc’a (drastycznie inny keramzyt – to jak porównanie Moskwicza z VW), zalecana izolacja od środka, przedziwaczny wywód na temat zastosowań keramzytu w Norwegii itp. powodują, że nie da się tutaj odpowiedzieć na nic bez dokładniejszych wykładów wstępnych na każdy z pomieszanych wątków.

    Dla ułatwienia proponuję pozostawić fizykę, a spojrzeć na praktykę i np. zapytać czy lepiej mieszkać w suchym, czy w mokrym domu?

    Wyroby keramzytobetonowe z keramzytu Optiroc mają najlepszą dyfuzje pary wodnej (paroprzepuszczalność – tzw. oddychanie”) ze wszystkich oferowanych na rynku materiałów ściennych.

    Materiały te nawet przy małym zawilgoceniu bardzo szybko wysychają . Można to sprawdzić w domowych warunkach zanurzając kawałki różnych materiałów ściennych w wodzie i sprawdzając, który z tych materiałów najszybciej wyschnie (tj. ważąc je najpierw suche, a potem mokre i w czasie wysychania - w kolejnych odstępach czasu).

    Po co nam suchy materiał? A po to aby oszczędzać ciepło. TYLKO SUCHY MATERIAŁ TO DOBRY IZOLATOR.!!!!! (analogia z życia, to np.właściwości izolacyjne suchego i mokrego swetra, kurtki itp.).

    Parametry keramzytu i wyrobów z niego różnią się w zależności jaki keramzyt zostanie użyty do wyrobu.

    Prawie dwukrotnie cięższy keramzyt z Mszczonowa, ma prawie prawie dwukrotnie gorsze parametry izolacyjności cieplnej w porównaniu do wyrobów wykonanych z na keramzytu Optiroc. Parametry tych wyrobów podają lub przemilczają Producenci np. na swoich stronach www.

    Każdy z materiałów ma do zapełnienia swój sektor rynku. Nie wszyscy są zainteresowani jedynie maksymalną izolacyjnością cieplną swoich wyrobów. Czasami odległość producenta wyrobu od fabryki keramzytu jest decydującym argumentem do prowadzenia produkcji. Ścianę jednowarstwową o U poniżej 0,4 i szer ok. 36,5 można na pewno wykonać z wyrobów keramzytobetonowych na bazie keramzytu Optiroc z Gniewu.

    System takiego budownictwa został sprowadzony i jest stosowany przez wielu producentów i klientów głównie ze Skandynawii, ale również i Niemiec , Austrii, Wielkiej Brytanii, krajów nadbałtyckich.

    W tych krajach dawno dostrzeżono zalety keramzytu. W Polsce w pełni zmodernizowano fabrykę keramzytu Optiroc w Gniewie.

    I keramzyt wytwarzany w tej fabryce posiada już znak CE (parametry tego keramzytu zostały sprawdzone i znak CE przyznany w 2004r. przez notyfikowane laboratorium niemieckie) i znaczna część produkcji keramzytu wysyłana jest na eksport, głównie do ww. krajów.

    Materiał ten jako lekkie kruszywo ceramiczne i pustak lub bloczek keramzytobetonowy z niego wykonany broni się od kilkudziesięciu lat na świecie i z roku na rok kupowany jest również i w Polsce w coraz większych ilościach.

    I tu rodzi się pytanie, po co ktoś zadał sobie tyle trudu aby zdyskredytować ten materiał na Forum? Nie wiem! Musiał mieć w tym jakiś niezrozumiały dla mnie cel. Powierzchowna wiedza(?) i autorytatywne ferowanie wyroków nie są niczym dziwnym w dzisiejszych czasach; cóż takie czasy!
    W razie dalszego zainteresowania chętnie odpowiem na Państwa pytania. Polecam także nasze strony internetowe – www.optirocgniew.pl oraz www.optiroc.pl
    Z tej ostatniej traficie Państwo na strony dotyczące m.in. keramzytu produkowanego przez firmy wchodzące tak jak i nasza w skład maxit Group.

    Andrzej Dobrowolski
    Kierownik Produktu

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • frania1320.xlx.pl
  •