Indeks odchudzicsieKatedra Medycyny Rodzinnej Zabrze 3 MajaKatedra św. Jakuba w OlsztynieKatedra i Zakład Protetyki StomatologicznejKatedra Warszawa ul.ŚwiętojańskaKatedra Chrystusa Króla KatowiceKatedra Ekonomii Na Ar W PoznaniuKatedra św. Mikołaja w ElbląguKatedra Etnologii i Antropologii KulturowejKatedra Świętego Floriana WarszawaKatedra św Anny w Warszawie
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • diakoniaslowa.pev.pl
  •  

    odchudzicsie

    W związku z dużym zainteresowaniem, jakim cieszy się film ‟Narodziny wolności”, wyprodukowany przez Acton Institute, zaś przetłumaczony przeze mnie na język polski dla Fundacji PAFERE, w ciągu ostatnich 2 tygodni odbyły się liczne projekcje filmu w ramach zajęć dla studentów na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Film obejrzeli studenci Wydziału Filozofii KUL JPII, będący na studiach magisterskich I i II stopnia. Ponieważ przypadł im do gustu, postanowiliśmy wraz z profesorem Janem Kłosem, kierownikiem Katedry Etyki Społecznej i Politycznej, zapoznać z materiałem filmowym szersze grono widzów.


    Jako, że film stał się nowym nabytkiem naszej Katedry, organizujemy kolejną projekcję. Odbędzie się ona 7 grudnia 2009 o godzinie 14:00 w Auli Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Gmachu Głównym KUL JPII, przy ulicy Al. Racławickie 14 w Lublinie.

    SERDECZNIE ZAPRASZAM WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH!!!

    Po projekcji film będzie można nabyć, do czego gorąco zachęcam, gdyż ta niezwykła historia narodzin wolności może w wyjątkowy sposób wzbogacić domową kolekcję, egzemplarz filmu będzie też cennym materiałem edukacyjnym, który powinien się znaleźć wśród pomocy naukowych w szkołach i na uniwersytetach.

    Do zobaczenia na projekcji filmu!

    Organizator pokazu: Karolina Jurak

    Kontakt: k.a.jurak@gmail.com





    O. Aleksander Posacki SJ (ur. 1957) - jezuita, teolog katolicki, filozof, wykładowca akademicki - doktor habilitowany teologii (KUL - Lublin), doktor filozofii (Uniwersytet Gregoriański - Rzym).

    Specjalista w zakresie teologii duchowości (habilitacja), znawca demonologii (teologia rozeznawania duchowego i walki duchowej), ale też historii filozofii (religijno-filozoficzna myśl rosyjska, myśl egzystencjalna i Existenzphilosophie, tragizm i filozofia zła, filozofia psychologii i filozofia medycyny, filozofia muzyki i estetyka muzyczna); interesuje się też historią idei, łącząc ze sobą twórczo obszary i wyniki badań w zakresie filozofii i teologii, ale też nauk szczegółowych czy empirycznych (antropologia filozoficzna i teologiczna, filozoficzno-teologiczna geneza personalizmu, filozofia i teologia religii, filozofia i teologia polityczna, historia idei humanizmu i ateizmu, historia idei inicjacji, historia psychoanalizy, historia literatury "fantasy").

    Badacz, ekspert i wykładowca w szerokim obszarze tematycznym historii duchowości i historii mistyki (mistyka filozoficzna i teologiczna, chrześcijańska i niechrześcijańska, katolicka - ortodoksyjna i heterodoksyjna, prawosławna i protestancka), w tym także gnozy i neognozy (teozofia, antropozofia, jungizm, New Age i Next Age), neopogaństwa i satanizmu, paramistyki i pseudomistyki, parapsychologii i psychotroniki, psychologii duchowości i psychologii transpersonalnej, "nowej duchowości" i duchowości "alternatywnej", nowych ruchów religijnych i sekt oraz problematyki okultyzmu i ezoteryki.

    Pracownik naukowy w Wyższej Szkole Filozoficzno-Pedagogicznej "Ignatianum" w Krakowie (Kierownik Katedry Historii Filozofii), wykładowca na Wydziale Teologii KUL (Instytut Teologii Duchowości KUL - Katedra Teologii Duchowości Katolickiej). Członek zwyczajny Polskiego Stowarzyszenia Teologów Duchowości.

    Publicysta, rekolekcjonista, duszpasterz.

    W swoich badaniach nad filozofią i teologią, nie pomija zjawisk realnie i aktualnie obecnych w kulturze masowej i popkulturze, które są zagrozeniem dla chrześcijanskiej koncepcji człowieka oraz integralnej wizji personalistycznej, przyjmowanej także przez humanistów. W tym kontekście pojawia się pojęcie "zagrożeń duchowych", które realizują się na wielu poziomach jednocześnie. Dlatego w swoich licznych publikacjach ostrzega przed zagrożeniami i zniewoleniami duchowymi oraz błędami intelektualnymi (filozoficznymi, teologicznymi i naukowymi), które do nich prowadzą: opętaniem, okultyzmem (magią, spirytyzmem, wróżbiarstwem i medycyną okultystyczną), pseudonauką, parapsychologią, scjentyzmem (ideologizacją nauki, która podaje się za religię) i Scjentologią (gdzie religia podaje się za naukę), idolatrią jako grzechem fundamentalnym, a także fałszywą inicjacją (kontrinicjacją) oraz bardzo wieloma ukrytymi formami kultu zła i szatana. UFO uważa za zamaskowaną formę zwodniczych demonów, nie wykluczając jednak innych możliwości interpretacyjnych (np. w porządku fizykalno-biologicznym). Traktuje krytycznie (na poziomie analizy filozoficznej, teologicznej i ściśle naukowej - jednocześnie - w interdyscyplinarnym i integralnym modelu wiedzy) współczesne zjawiska duchowe oraz światopoglądy intelektualne. Stąd bada wielowymiarowo (w kluczu encykliki "Fides et ratio") - i dogłębnie (a nie jedynie na poziomie redukcyjnego empiryzmu czy powierzchownego socjologizmu) takie zjawiska jak bioenergoterapia, homeopatia, irydologia, książki o Harrym Potterze (literatura fantasy), terapia Gestalt, terapia Hellingera, Kinezjologia edukacyjna, Reiki, Metoda Silvy, NLP, różdżkarstwo, orientalna medycyna, NDE,szamanizm, wiccanizm, New Age, rebirthing, psychoanaliza, freudyzm, doktryna psychologiczna Carla Gustava Junga,neopogaństwo, feng shui i kontrkultura.

    http://www.aleksanderposacki.pl/

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • frania1320.xlx.pl
  •