Indeks odchudzicsiekartonowe modele tramwajów dowlandkartonowe modele do pobraniakartonowe h0kartonowe modele darmokartony torrentKartony 4fantvKartony Dolnośląskieudzial w drodzekarty pracy dla niemowlątKatowice z lotu ptaka
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • kasia-art.htw.pl
  •  

    odchudzicsie

    @marcin.srodek -- par Ci zazdroszczę. Przynajmniej coś żywszego i bardziej nadającego się do pokazania tańczyli. Dobry miałem pomysł z tym tłem czarnym w lustrze na dole W sumie można by było to tło i na górze rozłożyć zamiast tych paskudnych okien.
    +inni -- fajny backstage; jak wszyscy wrzucą zrobi się kompilację

    @Diogenes -- ja swoich na pewno nie dam im do wywołania "samodzielnie i gdziekolwiek bylejak". Proponuję, aby oni po prostu zapłacili za fakturę (wcześniej wybiorą, które zdjęcia chcą mieć na papierze). Zdjęcie można wywołać u Denvera tak jak trzeba, oprawić w passe-partout (już będzie zestaw) (kasa za kartony na fakturę CT... a może nawet by się dało ich naciągnąć na cały zestaw?), albo podkleić na piance. Trzeba to przyzwoicie zaprezentować! Oczywiście wszystkie koszty pokrywa Centrum Tańca zgodnie z umową. Sprawa do obgadania na zebraniu.



    " />Witam wszystkich!! mam pytanko: macie może namiary gdzie mozna w uczciwej cenie kupić arkusze kartonu do wycinania passe partout??? w swoich okolicach znalazłem po 32 zł za arkusz 120x80 cm (lub zblizony wymiar, dokładnie nie pamiętam) cena wydaje mi się nieco zabójcza pozdrawiam!!!



    " />Takie pr0 passe-partout robi sie z grubej tektury (albo i innego materiału) ciętej zwykle pod kątem 45 stopni, tak że oprócz ramki z kolorowego kartonu powstaje niewielka biała ramka w miejscu cięcia właśnie. Ale zwykły karton też się nada moim skromnym zdaniem



    Dobrać odpowiednie ramy do obrazu, grafiki czy zdjęć nie jest łatwo. Coraz częściej w ramy oprawia się też inne ciekawe przedmioty jak monitory LCD czy plazmy. Modne jest oprawianie ich w piękne złocone ramy, które stanowią kontrast pomiędzy nowoczesnością, a klasyką. Dzięki temu można je powiesić zarówno we wnętrzach bardzo nowoczesnych jak i tradycyjnych. Jak dobrać odpowiednie ramy ? Jest kilka podstawowych zasad. Najważniejszą jest aby dopasować ramy do oprawianego obrazu, reprodukcji, zdjęcia tak aby podkreślić całe piękno i urok z oprawianych przedmiotów. Kolor ramy dobieramy też do obrazu lub wnętrza, w którym obraz ma zostać wyeksponowany, ponieważ ramy powinny współgrać z wystrojem całego mieszkania. Do wnętrz w stylu nowoczesnym pasują właściwie wszystkie rodzaje ram, od metalowych, po ceramiczne i drewniane. Wnętrza stylowe wymagają stylowych, dekoracyjnych ram. Najczęściej będą to ramy drewniane z ornamentem, złocone lub w klasycznych kolorach. Do grafiki, plakatów i czarno-białych zdjęć pasują proste ramy lub tzw. antyramy. Do czarno białych zdjęć świetnie wyglądają ramy w kolorze czarnym. Pamiętaj, tylko aby nie robić zbyt dużych kontrastów.

    Przy doborze ramy kierujmy się też światłem i kolorami obrazu. Jeśli rama ma w sobie odcienie żółtego to właśnie ten kolor w obrazie będzie bardziej wyeksponowany, dlatego podejmując decyzję co do wyboru ramy , zastanów się nad tym jakie kolory chcesz podkreślić.

    Znalazłam tez kilka bardzo praktycznych rad jednego z najlepszych polskich ramiarzy Pana Bolesława Lachman, który udzielił kilku wskazówek ‟obraz musi dostać ramę, która nie będzie kolidować z estetyką epoki, w jakiej powstał. Inaczej oprawia się obrazy z epoki, inaczej malarstwo współczesne. Dużo zależy od poziomu malarstwa. Bardzo cenny obraz musi otrzymać ramę, która podkreśli jego wartość. Dobry obraz broni się sam, nie trzeba go “podrasowywać” ramą. Nad kiczem natomiast trzeba popracować, żeby coś z niego wydobyć. Na samej ramie nie ma prawa być żadnej, najmniejszej nawet usterki. Żadnej kropki, zadrapania, nierównej powierzchni. W miejscach łączenia części ramy muszą do siebie idealnie przylegać, nie może być tam milimetrowej nawet szpary. W tej branży droższa oprawa oznacza też oprawę lepszą. Klient, kierując się oszczędnością, sam często nie do końca może świadomie zgadza się na to, że zamiast na przykład szkła float dostaje zwykłe szkło okienne, zamiast porządnej, grubej, bezkwasowej tektury, tekturę jak z pudełka po butach. Pastele i akwarele najlepiej będą się prezentowały w oprawie kartonu passe-partout, za szybą i w ramie. Dobierając odpowiednie passe-partout można wspaniale wydobyć i podkreślić kolory znajdujące się na obrazie. Przy tego typy pracach możesz niemal do woli korzystać z nasyconych barw. W zależności od natężenia naświetlenia możesz wybrać do tego szybę zwykłą lub anty refleksyjną, czyli taką, która rozprasza światło, nie tworząc lustrzanych efektów.”

    Bardzo modnym rozwiązaniem jest łączenie obrazów w kompozycje. Pięknie wygląda ściana udekorowana obrazami. Trzeba też pamiętać o tym, że najlepiej wieszać obok siebie obrazy o podobne tematyce np. pejzaże i kwiaty. Najlepiej zawiesić obrazy na takiej wysokości, aby środek kompozycji znalazł się około 160 cm od podłogi. Wszystko musi do siebie pasować. Duży obraz nie może przytłoczyć małego, dlatego mały obraz wieszaj obok małego, a duży obok dużego. Jest kilka sposobów wieszania obrazów i układania ich w kompozycje. Jednym z nich jest rozmieszczenie w linii prostej.
    Przy takim układzie wiesza się obrazy czy zdjęcia w linii prostej, w centrum znajduje się większy obraz , a po obu jego stronach, także w linii prostej znajdują się mniejsze obrazy.

    Rozmieszczenie po linii łamanej, może przypominać trochę przewróconą trójkę. W takim układzie w centrum znajduje się większy obraz a po obu jego bokach w dół schodzą się mniejsze obrazy. Jest jeszcze rozmieszczenie po kwadracie, które najbardziej mi pasuje.

    W takim układzie duży obraz znajduje się w środku, a mniejsze po obu jego stronach wiesza się w górę i w dół, tak, ze cała kompozycja wygląda jak kwadrat.
    Ramy do obrazu, inne inspiracje

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • frania1320.xlx.pl
  •