Indeks odchudzicsiekątowniki ocynkowane zimnogiętekątowniki do zamocowańKątowniki ochronnekatownia MokotówKątowniki zimnogięteKatownia Gdańskkawa krzew ozdobnypuszki ozdobnekarty dźwiękowe YAMAHAkawały dowcipy humory
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • grecja.xlx.pl
  •  

    odchudzicsie

    Aby spać spokojnie daj miękki styropian o grubości 2 cm.
    Tak się składa, że miałem już okazję widzieć co tak naprawdę taki styropian potrafi - otóż widziałem u pewnego akwarysty akwaria na regałach: po 2 akwaria 150x50x50cm na jednym regale. Regały były wykonane ze zbyt mało sztywnych kątowników. Kątowniki uginały się pod ciężarem akwariów na 1 cm!
    Na szczęście akwaria stały na styropianie o grubości 2cm i było dokładnie widać jak zareagował ten styropian: na brzegach został sprasowny ciężarem akwarium do grubości 1cm, a pierwotną grubość 2cm miał tylko pośrodku długości akwarium.
    Zresztą styropian o grubości 2 cm łatwiej jest zamaskowa ozdobną listwą niż cieńszy styropian - zobacz tu:
    http://republika.pl/witsla/0051.jpg



    Witam

    Gdzie w szczecinie znajdę sklep z materiałami ozdobnymi do drewna?
    Konkretnie chodzi mi o narożnik (kątownik płaski) do wzmocnienia ram
    drzwiczek drewnianych, coś w tym stylu:
    [url]http://irma.pl/1818/naroznik-okiennic-retro-czarny-1szt.htm[/url]

    Pozdrawiam
    Grzegorz



    40 zl/m2 robocizny ale styropian 20cm i tynk polikrzemianowy z Kabe (Novalit T)
    Otwory nie sa odliczane, ida na poczet obrobek glifow
    Kleja na klej w piance Tytan EOS ale dokladaja tez cementowego zeby nie wypychalo w miejscach bardzo nierownych scian -tam gdzie potrzeba bylo wiecej kleju. wszystkie spoiny zapiankowane, kolkowanie, zaciagniecie siatki i klej dwa razy, gruntowanie i tynk (styropian w niektorych miejscach szlifowany)
    Podbitka z PVC (siding) po 30 zl/m2 robocizny.
    Dodatkowo platne:
    * przyklejenie dekoracji (ramki ozdobne nad oknami) ale same proste ramki w cenie metra zawarte
    * parapety klinkierowe
    Cena na dzien dziesiejszy w Warszawie.

    Zalezalo mi na ekipie ktora powaznie wezmie fakt, ze dom ma byc nisko-energetyczny i podola temu zadaniu. Sprawdzilo sie i wykonanie bardzo dokladne, nie wciskali kleju do siatki w "szpary" tylko pianke i "szczelnie" obrabiali otwory nie musialem tego pilnowac. :)

    Cena zalezna jest tez od stopnia skomplikowania prac, u mnie poszlo ba...rdzo duzo katownikow do obrobek narozy scian i wokol otworow okiennych i drzwiowych. Zreszta zobaczcie ponizej na zdjeciu -sporo pracy bylo :)
    Zdjecie zrobione kilka dni temu:
    http://img40.imageshack.us/img40/8252/dsc01862sv.th.jpg

    Pzdr.



    W kolorze złoty dąb występuje deska profilowana do przykrycia deski okapowej (niekiedy nazywają ją parapetową) ale nie we wszystkich rozmiarach i nie ma ozdobnych. Nie ma profili wentylacyjnych. Nie ma listew cokołowych. Nie ma łączników do paneli, i w zasadzie nie ma nic poza łącznikami i kątownikami do deski profilowej. Ale u mnie jakoś cobie z wykończeniami poradzili bez tych wszystkich elementów i może i dobrze bo cena tych wszystkich drobiazgów jest niesamowita :evil: .
    Katalog znajdziesz tutaj
    Ja kupiłem tylko panele, listwę startową, deskę profilową i gwoździe z łebkiem złoty dąb.




    Belki (pełnią wyłącznie funkcję ozdobną) były położone w wycięciach w murze jeszcze przed etapem więźby dachowej. To chyba najłatwiejszy sposób zamocowania. Kątowniki można owszem tylko taka belka trochę waży :) Wiem więc, jak nasi murarze będą zakładać stemple. Po naszemu ;)

    Czy takie podparcie na murach wystarczy, czy potrzebne jest jeszcze jakieś mocowanie pośrodku, aby stempel się nie wygiął?



    Hybris - matka lub córka? A jak ktoś zdecyduje się na obie? 8)
    Co do ogrodzenia - w "starym" domu od "czoła" ozdobne, betonowe - ciekawy przerywnik do sąsiedzkich siatek. Wcale źle nie wyglądało.
    W nowym w nawiąaniu do bala drewnianego - boki siatka(tanio) ale przód -kątownik zimnogięty miedzy słupkami (stare rury 2"ocynowane),całość pomalowana czarna młotkową, sztachety drewniane, heblowane, zaokrąglone u góry zaimpregnowane/malowane Lakma z woskiem w kolorze żółtym( w sensie żółtopodobnym).
    Całość stanowi niezłą kompozycję dzięki mojej łajw.
    A koszty? Ano wbrew pozorom wcale nie jest źle (metal częściowo ze złomowiska (niezłe cuda tam czasem mają), z Metalzbytu, z tartaku).
    Ogólnie wyszło podobnie jak siatka z podmurówką betonową.
    Ważne, żeby impregnat był z woskiem (niestety odradzam Drewnochron na korzyść lakmowego produktu) powodujący spływanie najgorszego nawet deszczu z drewna(Lakma). A nie wsiąkanie jego w ten materiał(Drewnochron).



    No, cóż. Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, piszę tylko o moich odczuciach (choć opartych na jakimś praktycznym doświadczeniu w budowaniu). Ja SWOJEJ bramy w ten sposób bym nie "wkleił". Za drogi (i za ładny) interes.
    Niestety, nie mam aparatu cyfrowego, więc na razie ze zdjęć nici. Mogę natomiast opisać, co robiłem:
    1) ceownik z przyspawanymi śrubami (łby od spodu ceownika, tam też "nogi" lub "wąsy" z kwadratowymi (bok ok. 1.5 cm), zagiętymi na końcu prętami otrzymałem od majstra (betonowanie nie wchodziło w cenę usługi).
    2) ceownik (wypoziomowany) zabetonowałem ok. 5 cm nad powierzchnią terenu, poza światłem bramy (tam, gdzie miała być przeciwwaga). Poszło sporo betonu i gruzu ("dziura" miałą wymiary jakieś 2 m długości, 40 cm szerokości i ok. 1,2 m głębokości.
    3) montaż (po "dojrzeniu" betonu) został dokonany przez majstra. Przykręcenie wóżków i wsunięcie ich do prowadnicy bramy to kilkanascie minut. Potem zaspawanie niepotrzebnych otworów, przyspawanie górnej rolki, montaż zamka itp. Efekt jak tu
    http://www.kowal.waw.pl/bramy/images/bram_065_3.jpg
    (moja brama jest mniej ozdobna, tylko z kątownika, ale też cieszy oczy).



    Mylisz się Zbychu, nie mieliśmy większych problemów z wykonaniem elementów ozdobnych, grunt to dobrzy fachowcy. Daliśmy tynk silikatowy KABE na siatce (baranek). Elementy ozdobne nad oknami ze styropianu (na to siatka, klej i biały tynk), na ganku elementy ozdobne z gotowych kształtek styropianowych (na to tynk). Na narożach domu zrezygnowaliśmy ze styropianu, ale za to zrobiliśmy bruzdy (obrobione katownikami z siatką). Efekt całości - rewelacyjny!



    stanęło na bk 12 i łączenie kątownikami do ściany od środka konstrukcji. Na razie zostanie proste, białe. Na wiosnę dołożymy jakiś kamień ozdobny.



    Chyba tu znajdziesz więcej miłośników:

    http://www.forum.woliera.com/viewfor...fcc137a5dae072

    Z tego co wiem, raczej nie ma w Polsce producentów dużych wolier. Mniejsze, sezonowe dla papug produkuje Ferplast.
    Jeżeli chcesz mieć ozdobną wolierę, trzeba opracować projekt i dać jakiemuś rzemieslnikowi do wykonania.

    Dla ptaków kształt woliery jest obojętny. Ptaki biegające widomo - woliera nie musi byc wysoka, ale dobrze by miała duża powierzchnię "podłogi"
    Dla papug typu łąkówki, aleksandretty ważne aby była długa (może być wąska) i nie za niska - do latania.

    Woliery sadowi sie na wylewce betonowej, żeby zabezpieczyć spód przed podkopywaniem się przez drapieżniki. W fundament wmurowuje sie kątowniki i spawa z elementami poprzecznymi. Na tej konstrukcji rozciąga się i mocuje siatkę. Siatka musi być drobnooczkowa, żeby łasica się nie przedostała. Woliery, jeśli nie sa duże, należy zadaszyć w całości, większe można częsciowo zadaszyć. W małych wolierach do zadaszenia najlepiej użyć przeżroczystych płyt poliwęglanowych - doświetlą wnętrze, a jednoczesnie bedzie osłona przed deszczem.
    Do tego kurnik - w przypadku gatunków ptaków znoszacych mrozy (bazanty, przepiórki, pawie, kury ozdobne) może być nieogrzewany. Ale i tak dobrze zrobić scianki z 3 warstw: łatwo zmywalna ścianka wewnętrzna, ocieplenie (styropian/wełna), ścianka zewnętrzna. Najłatwiej zrobić je w szkielecie drewnianym. Podłoga powinna być ocieplona od spodu. W kurniku powinny zmieścić się też grzedy - tym wyżej im dłuższe ogony mają ptaki. Dla ptaków bardziej wrażliwych konieczne bedzie zastosowanie promienników. Dlatego najlepiej taką wolierę ustawić przy bocznej ścianie domu i kurnik normalnie wymurować i ocieplić, żeby koszty eksploatacji promiennika nie powaliły.

    Wnetrze woliery najlepiej wysypać piaskiem - łatwo bedzie mozna ją utrzymać w czystości. Wnetrze kurnika można ścielić trocinami. Obok woliery warto przewidziec ujęcie wody - do zmywania klatki i do pojenia ptaków.

    Jeśli działka nie jest osłonięta krzewami, w wolierze jedną ze ścianek, po stronie zawietrznej zrobić pełną.

    Woliera może wyglądać tak (dla małych kurek i przepiórek):

    http://img125.imageshack.us/img125/9603/wolieravk0.jpg[/url]

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • frania1320.xlx.pl
  •