Indeks odchudzicsiekary za prowadzenie samochodu po 0.47mgkary za piractwo komputerowekary za jazdę po pijanemukary dla dzieci w oświeceniukary karno skarbowekary za papierosy bez akcyzykary nadzór budowlanykary wychowawczekary za piractwokary za znęcanie się
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • protectorklub.xlx.pl
  •  

    odchudzicsie

    Cytat:
    iommi napisał(a)
    Ostatnio pytałem o tą Zieloną Kartę i dowiedziałem się że:
    - W krajach UE dowodem na ubezpieczenie pojazdu jest OC, które 1 maja zostało automatycznie rozszerzone na państwa Unii.
    - Zielone Karty wykupujemy tylko podróżując do państw trzecich, czyli nie będących członkami UE.
    A wiec widze tutaj ze znaczenie Zeielonej Karty w Polsce i w Niemczech ma dwojakie znaczenie.
    U nas wlasnie nie trzeba zadnej karty wykupywac-Zielona karte otrzymuje sie automatycznie gdy jest zaplacona skladka ubezpieczeniowa OC ktĂśra jest Obowiazkowa i bez niej nie ma prawa poruszac sie zaden samochĂśd.
    Zielona karta jest jego potwierdzeniem w przypadku wyjazdu za Granice.
    Dla ludzi z Niemiec obowiazek posiadania Zielonej karty jest musem i obowiazuje w calej Europie chociaz nikt przy kontrolach tego nie kontroluje.
    W tamtym roku mĂśj znajomy nie zostal wpuszczony do Polsli bo zapomnial takiej karty i musial ja zalatwic na Granicy.
    W Polsce nawet Policja kontrolowala czy obcokrajowiec taka karte ma czy nie a za jej brak byl wlepiany mandat.
    Zawsze mnie to dziwilo ze w Polsce trzeba bylo wykupywac taka Zielona Karte i placic dodatkowe pieniadze pomimo ze samochĂśd byl ubezpieczony



    Obcokrajowiec-wyjazd za granicę bez karty stałego pobytu.
      Witam!

    Od dłuższego czasu planowałem wyjazd do rodziny - na Ukrainę. Wszystko byłoby ok, posiadam paszport, ale nie dawno zgubiłem moją kartę stałego pobytu(czyli coś na wzór dowodu osobistego). Chciałbym wyjechać jeszcze na tych wakacjach, a wyrobienie nowego dokumenty to wyklucza. Czy istnieje jakiś sposób np. pisemne potwierdzenie stałego pobytu co pozwoliłoby mi przekroczyć granicę.
    Z góry dzięki za odpowiedź.

    PS:Mieszkam w Polsce i mam tylko obywatelstwo ukraińskie.

    Pozdrawiam!




      Filip wrote:

    >> Takich cudów nie ma w warunkach np. "prestiżowej" karty Polbanku oraz
    >> złotej Aliora. A np. mBank/Multibank pozwala pojechać własnym autem,
    >> pod warunkiem, że ostatnie tankowanie masz w Polsce i płacisz tą kartą
    >> (OIDP, mogłem coś pomieszać).
    >>
    > Diners daje ubezpieczenie na całą podróż jeśli któryś z elementów
    > podróży bądź hotel jest opłacony kartą. Przy podróży samochodem
    > prywatnym należy zatankować w dniu przekroczenia granicy w .pl i
    > następnie na dowolną kwotę za granicą. Dowcip polega na tym, że czasami
    > trudno znaleźć za granicą stację, na której można DC zapłacić ;-)

    Warunki mówią, że trzeba zapłacić za benzynę w Polsce, a następnie być w
    stanie udowodnić, że tego samego dnia znaleźliśmy się zagranicą -
    zapłata kartą zagranicą jest tylko przykładem takiego "dowodu". :-)

    --
    MiCHA





    Zatem - ciagle na topie jest CDA.

    To sa moje ARGUMENTY i FAKTY.


    jak to jest, ze takie np. karty graficzne wszyscy porownuja wylacznie w danym przedziale cenowym, a CDA porownuje sie z pismami tanszymi o 33-50%? Faktycznie, jestescie nadal na topie, ale tylko dlatego, ze w tej niszy rynkowej nie macie ZADNEJ konkurencji. Nie ma chyba w tej chwili w Polsce zadnego wydawcy, ktoremu oplacaloby sie zainwestowac naprawde spore pieniadze w walke z Wami. A chetnych nie ma, bo nowe pismo w tym segmencie nie przysporzyloby czytelnikow takich czasopism, a poprostu musialoby uszczknac tych czytelnikow Wam. Walka o tort liczacy max. 130tys. czytelnikow oznaczalaby zapewne, ze srednio na kazde z -powiedzmy- 2 pism przypadaloby ok. 50%, czyli 65tys. czytelnikow. Sam powiedz, czy taki poziom sprzedazy bylby dla Was oplacalny? A trzeba pamietac, ze (jestem niemal pewien) wiekszosc ludzi patrzy glownie na pelne wersje, a nie poziom merytoryczny tekstow. Co oznacza, ze sprzedaz w danym miesiacu zalezy wylacznie od utrafienia z tymi pelniakami w gusty klientow. I w kolejnych miesiacach moze sie zmieniac w dosc szerokich granicach. Przy czym caly czas mowimy tu o klientach sklonnych wydawac te 15zl za dosyc (a nawet bardzo) grube pismo "luksusowe"... Wasz wysoki naklad jest dowodem, ze takich klientow jest w Polsce calkiem sporo...
    Krotko mowiac, wygryzienie wszelkiej konkurencji jest niewatpliwym sukcesem. Ale porownywanie sie z "szaraczkami" pod wzgledem nakladu to juz jest pewna manipulacja. Dla inwestora nie jest wazny poziom sprzedazy, tylko jej rentownosc. A chyba nie zaprzeczysz, ze koszty wydawania CDA rowniez sa "na topie"?


    p.s. ale kiepskie pelniakiiiiiiiii....
    ale undercover Was ratuje.



    Pierwsza tura wyborów prezydenckich odbędzie się 9 października 2005 roku. Lokale obwodowych komisji wyborczych będą otwarte od godziny 6.00 do 20.00.

    Głosowanie odbywa się przy pomocy urzędowych kart do głosowania. Karta powinna być opieczętowana.

    Głosować może tylko wyborca wpisany lub, zgodnie z odpowiednimi przepisami, dopisany do spisu wyborców.

    Idąc do lokalu wyborczego nie można zapomnieć dowodu osobistego, paszportu lub innego dokumentu stwierdzającego tożsamość. Przed przystąpieniem do głosowania należy okazać taki dokument. To warunek otrzymania karty do głosowania, co należy potwierdzić własnym podpisem, w jednej z rubryk w spisie wyborców.

    Na karcie do głosowania umieszczone będą w kolejności alfabetycznej nazwiska i imiona zarejestrowanych kandydatów na prezydenta. Na karcie musi znajdować się pieczęć komisji wyborczej - w innym przypadku, karta jest nieważna.]

    Aby głos był ważny należy postawić znak "x" w kratce z lewej strony nazwiska jednego z kandydatów.

    Wyborcy, którzy będą przebywać w dniu wyborów w szpitalach, zakładach pomocy społecznej, zakładach karnych i aresztach śledczych zostaną wpisani do spisów wyborców sporządzonych dla obwodów głosowania utworzonych w tych jednostkach i będą mogli głosować w tych obwodach. Dyrektor jednostki powiadomi osoby przebywające w jednostce o umieszczeniu ich w spisie wyborców. Osoby, które przybędą do wyżej wymienionych jednostek w dniu wyborów, będą mogły głosować w obwodach utworzonych w tych jednostkach wyłącznie na podstawie zaświadczeń o prawie do głosowania.

    Wyborca, który zamierza zmienić miejsce pobytu przed dniem wyborów może otrzymać zaświadczenie o prawie do głosowania. Z zaświadczeniem takim można głosować w dowolnym obwodzie głosowania w kraju, za granicą lub na polskim statku morskim. Zaświadczenia wydają odpowiednie do zameldowania danej osoby urzędy gmin. Zaświadczenie można uzyskać do 7 października w przypadku pierwszej tury i do 21 października w przypadku drugiej.

    Wyborcy przebywający za granicą i posiadający ważne polskie paszporty wpisywani są do spisu wyborców sporządzanego przez właściwego terytorialnie konsula, na podstawie ich osobistego zgłoszenia, wniesionego ustnie, pisemnie, telefonicznie, telegraficznie lub telefaksem.

    Zgłoszenia można dokonać najpóźniej do 6 października i do 23 października w przypadku II tury.




    Sondaż prezydencki TNS OBOP dla Wiadomości TVP

    Sondaż TNS OBOP został przeprowadzony między 4 a 6 października metodą wywiadu bezpośredniego na próbie ponad 1500 osób.

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • frania1320.xlx.pl
  •