Indeks odchudzicsiekąpielisko zadole mozna dojechać flirtemkąpieliska termalne Szklarska Porębakąpielisko termalne Rajeckie Teplicekąpielisko Zakopane Polana Szymoszkowakąpiel chorego dziecka na ospękarmienie piersią a kąpiel na baseniekąpieliska termalne orawice Słowacjakąpiel na odrobaczenie ludzikąpiel podczas ospykąpielisko Zsóry zdięcia
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • necian.htw.pl
  •  

    odchudzicsie

    Hej,
    a to znacie:


    Powstanie zapora wodna i mini elektrownia na Dunajcu w Łącku
    DI, PAP 05.02.2008 14:54
    Zapora wraz z niewielką elektrownią wodną zostanie zbudowana na rzece Dunajec w Łącku na Sądecczyźnie (woj. małopolskie). Władze gminy liczą, że przedsięwzięcie prywatnego inwestora zwiększy atrakcyjność turystyczną okolicy.
    Jak poinformował PAP we wtorek wójt Łącka Franciszek Młynarczyk, samorząd wydając zgodę na inwestycję postawił inwestorowi warunki. Najważniejszym z nich było, aby przy okazji budowy tamy na Dunajcu powstał most służący lokalnej społeczności.
    "Spiętrzenie wody i powstanie mini zalewu o powierzchni około 2 hektarów pozwoli też na uruchomienie strzeżonego kąpieliska, które zwiększy atrakcyjność turystyczną gminy" - ocenił Młynarczyk.
    Inwestycja na Dunajcu ma już zgodę Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie. Teraz łąccy radni muszą zmienić pod nią miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, co powinno nastąpić do jesieni tego roku. Budowa zapory powinna ruszyć na wiosnę przyszłego roku.
    Zdaniem wójta, zapora ma spełniać wszystkie wymagania wspólnego systemu obszarów objętych ochroną przyrody Natura 2000, który obejmuje całą gminę Łącko; jej głównym zadaniem będzie produkcja czystej energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych.

    źródło



    Inwestycje w takie obiekty uważam za wyrzucenie pieniędzy w błoto i błąd myślenia strategicznego.
    Cieszanowice, Sielpia, Wawrzkowizna, Zalew Sulejowski - troszkę tego jest w okolicy ( i o większej kasie), więc nie ściągniemy tutaj ani Łodzi, ani Śląska, ani Krakowa - to zostanie tylko dla nas, ale to będzie działać tylko w wakacje, a gdyby pójść w przemysł - to ludzie mając źródło dochodu lepiej zorganizują sobie każde wakacje.
    Tak zwane małe centra aktywności wypoczynkowej - wiaty, pomosty, ścieżki rowerowe, pola biwakowe - to są obiekty o niskim koszcie inwestycyjnym, a spełniające spokojnie swoje funkcje
    przez praktycznie większą część roku.
    Ja tej inwestycji nad zalewem nie czuję - tym bardziej, że rzeczywiście widziałem tą kostkę (tragedia - za dwa lata jej nie będzie) i taka sprawa - w zeszłym roku szumnie było o tym kąpielisku i usłyszałem i przeczytałem o tym, ze to forum jest be i niedobrzy userzy i się czepiamy, więc teraz minął rok i dalej jesteśmy w punkcie wyjścia, bo przecież oficjalnie kąpieliska nie ma, badania nie wiadomo jak wyszły (tylko te z Sanepidu, a nie z Gomunic), ratownika nie ma, na skałce ktoś pewnie spadnie i złamie łapę, bo instruktorów w Przedborzu nie ma.



    Z Forum NURAS:

    Witam wszystkich !!!
    w imieniu Maćka przekazuje wam informację i za razem prośbę :

    ...Potrzebujemy waszej pomocy i wsparcia

    W najbliższą środę o godzinie 10 rano na Placu Wszystkich Świętych ma odbyć się rada Miasta gdzie będzie głosowana uchwała blokująca część działań na Zakrzówku. Obawiam się, że może to doprowadzić do przejęcia terenu przez organizacje ekologiczne oraz dążenie do otwarcia na Zakrzówku kąpieliska. Nurkowie potrzebują określonej infrastruktury blisko wody (wiatki) oraz możliwości zjeżdżania samochodami blisko wody. Jeżeli uchwała zostanie przyjęta korzystanie przez nurków z Zakrzówka może być utrudnione.

    Po pierwsze jeżeli ktoś ma możliwość to zapraszam na godzinę 10:00 rano w środę 4 listopada na plac Wszystkich Świętych do Urzędu Miasta - pytać o spotkanie Rady Miasta. Spotkanie jest otwarte można z galerii oglądać obrady i zabrać głos (na ostatniej radzie miasta ekolodzy z galerii krzyczeli do radnych aby zabronić na Zakrzówku "wszystkiego").

    Po drugie bardzo proszę o wysyłanie na podane poniżej adresy (radnych) maili z protestem przeciwko uchwale a za "nurkowym" wykorzystaniem Zakrzówka.
    Maile najlepiej by było wysłać z jakąś treścią od siebie ale można też wysyłać zbiorówkę z treścią pisma podaną na samym końcu tego maila.

    Jeżeli możecie przekażcie tego maila dalej - swoim znajomym. Może radni zrozumieją, że nurkowie to też są wyborcy.

    Pozdrawiamy i dziękujemy za wsparcie

    Iwona i Maciej Curzydło


    Pragniemy wyrazić naszą opinię w dyskusji na temat przyszłości terenu Zakrzówka.
    W naszym Centrum Nurkowym Kraken, wraz z działającym przy nim Stowarzyszeniem Zakrzówek Kraken, od 10 lat intensywnie nurkujemy na Zakrzówku i szkolimy tam nurków oraz instruktorów nurkowania. Korzystamy z części prywatnej, którą dzierżawimy. W tym czasie środowisko Zakrzówka (głównie w części miejskiej) ulega ciągłej degradacji. Teren, który kontrolujemy (część prywatna) jest udostępniana społeczności nurkowej i jest do tego odpowiednio przygotowywana. Teren jest regularnie sprzątany zarówno na powierzchni, jak i pod wodą. Tysiące nurków korzysta co roku z tego pięknego miejsca. Zakrzówek jest najpiękniejszym zbiornikiem dostępnym dla nurków w Polsce. Co tydzień odwiedzają nas szkoły nurkowania ze Śląska i z Warszawy, bardzo często przyjeżdżają też nurkowie z północy Polski.
    Prowadzenie takiego nurkowiska w trudnym, pokopalnianym terenie, wymaga stałego nadzoru. Niestety, obszar miejskiej części Zakrzówka jest ciągle zaśmiecany i dewastowany. Drzewa są wycinane na ogniska, a porozrzucane odpadki wiatr wywiewa do wody. Na dnie miejskiej strony zbiornika zalega dywan śmieci, które powoli rozkładają się i degradują środowisko. Społeczność nurków stara się sprzątać również część należącą do gminy, ale jest to trudne ze względu na ilość śmieci i niedostępność terenu. Z tego właśnie powodu - niedostępności terenu - sprzątanie miejskiej części Zakrzówka jest bardzo trudne również dla służb miejskich, które chociaż działają w tej okolicy bardzo aktywnie, po prostu nie mają dostępu do wielu spadających do wody czy leżących przy stromych ścianach śmieci. Bez odpowiedniego i stałego dozoru tego terenu utrzymanie terenów wokół Zakrzówka w czystości jest bardzo trudne.
    Teren wokół Zakrzówka jest niebezpieczny, o czym świadczą wypadki osób kąpiących się lub spacerujących wzdłuż stromych ścian (w bieżącym, pechowym roku 2009 wydobyto z akwenu już 4 ciała). Na takie wypadki głównie narażone są osoby traktujące Zakrzówek jako wygodne miejsce do nieformalnych imprez i pijaństwa, po których to imprezach często na brzegu lub pod wodą znajdywane są wózki z pobliskiego Tesco.
    Nurkowie stanowią grupę osób o bardzo ekologicznym podejściu do przyrody. Są to osoby potrafiące dbać o swoje środowisko. Nie tylko nie śmiecą, ale w regularnych akcjach zbierają śmieci po innych, w tym też z miejskiej części zbiornika. Są to osoby przeszkolone w swojej działalności, dlatego pomimo masowej obecności nad Zakrzówkiem potrafią zminimalizować ryzyko wypadku. Proszę zwrócić uwagę, że w porównaniu do corocznych śmiertelnych wypadków osób przychodzących tam na imprezy, przez tyle lat na Zakrzówku nie było żadnego poważniejszego wypadku nurkowego. Jednocześnie całej społeczności nurkowej jest coraz bardziej żal degradacji tego pięknego miejsca. Teren wokół Zakrzówka zarasta krzakami, pod którymi zalegają śmieci.
    Od 10-ciu lat toczy się dyskusja, co zrobić z tym terenem. Z naszym 10-cioletnim doświadczeniem możemy powiedzieć, że jest to teren wymagający i łatwe rozwiązania nie znajdują tam zastosowania. Jego zagospodarowanie wymaga współpracy właścicieli (prywatnych i Miasta) oraz osób, które z niego korzystają (nurków i wspinaczy) i są odpowiednio do tego przygotowani i przeszkoleni. Potrzebny jest również pomysł, jak ten teren udostępnić, w jak największym zakresie, "nieprzygotowanym i nieprzeszkolonym" mieszkańcom miasta.
    Stwierdzamy, że propozycja firmy Gerium City Park utworzenia parku na terenach wokół zalewu, w zamian za przychylne spojrzenie mieszkańców Krakowa na budowę osiedla w przestrzeni między ulicami Wyłom, Kapelanka i Pychowicka, jest jedynym sensownym projektem rozwiązującym problemy tego terenu i pozwalającym realnie przygotować ten obszar do użytkowania przez mieszkańców miasta.
    Rozumiemy protestujących ekologów, ale brak im, moim zdaniem, programu pozytywnego. Przedstawiają tylko czego nie robić, ale nie mają ani doświadczenia, ani wiedzy, żeby zaproponować jakieś konstruktywne rozwiązania odnośnie zagospodarowania terenu Zakrzówka.
    W świetle powyższych argumentów jesteśmy przeciwni proponowanej przez Radę Miasta Krakowa uchwale, która wg nas została podjęta pod presją hasła "chrońmy Zakrzówek" - bardzo skądinąd słusznego, ale potraktowanego jednostronnie. Uchwała została, naszym zdaniem, przygotowana zgodnie z zasadą "na razie zabrońmy wszystkiego, a potem zobaczymy co dalej".
    Rozpoczętą społeczną dyskusję powinno się wykorzystać do rozpatrzenia różnych propozycji i wybrania takiej, która jest oparta na realiach i przyniesie korzyści zarówno mieszkańcom Krakowa, jak i przybywającym tu coraz liczniej turystom - a pragniemy zauważyć, że nurkowie to też turyści i to odwiedzający Kraków specjalnie dla Zakrzówka.


    Z poważaniem


    Bez waszej pomocy możemy stracić fajne miejsce nurkowe w Polsce.

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • frania1320.xlx.pl
  •