Indeks odchudzicsieKalkulator wynagrodzeń (zus/podatek)Kalkulatoe daty zapłodnieniaKalkulator kodów NOKIAkalkulator simlock 7360kalkulator kodów do radia"kalkulowania kodów do BeckeraKalkulator odsetek umownychKalkulator odsetek ustawowych downloadkalkulator wynagrodzeń nauczycielikalkulator GSM Samsung
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • ministranci-w.keep.pl
  •  

    odchudzicsie

    Mial kiedys ktos doczynienia ze skryptem typu kalkulator odsetkowy ktory oblicza odsetki od podanych kwot, miedzy dwoma datami na podstawie roznych progow podatkowych? troche zamotane.. przyklad tutaj

    http://e-dlugi.pl/odsetki



    Mam nadzieję, że te linki się przydadzą,. Na tych stronach są kalkulatory do wyliczenia odsetek ustawowych. podatkowych:
    www.money.pl/podatki/informator/odsetki
    www.bankier.pl/firma/podatki/narzedzia/kal_podatkowy
    www.podatki.pl/kalkulator/odsetki.php5

    Pozdrawiam.



    Jak byś nie wiedział jak obliczyć

    http://www.bankier.pl/fir.../kal_podatkowy/

    Kalkulator odsetek podatkowych i ustawowych

    Kalkulator pozwala na obliczenie wysokości odsetek z tytułu zobowiązań podatkowych (zaokrąglamy do pełnych złotych) lub związanych z nałożeniem odsetek ustawowych, W przypadku zaległości podatkowych, gdy dzień zwłoki przypada na dzień wolny od pracy, naliczamy odsetki od kolejnego dnia roboczego.

    Kwota 22289,59PLN Rodzaj Odsetki ustawowe

    Okres od 01-03-2010
    Okres do 10-03-2010

    Kwota odsetek 79,39 zł
    Suma kwoty i odsetek do zapłaty 22369zł

    Stopa % w stosunku rocznym 13% ilośc dni 10

    Trochę mnie dziwi stwierdzenie że księgowa jest na chorobowym przecież wszystkie rozliczenia dokonuje (chyba) DORADCA PODATKOWY EMIL D.



    zakup pojazdu (lub innej rzeczy o wartości rynkowej powyżej 1 tyś. zł) podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych. W terminie 14 dni od dnia dokonania transakcji należy złożyć druk PCC-3 i dokonać wpłaty podatku. Od podatku niewpłaconego w terminie naliczane są odsetki podatkowe. Ponadto za niezłożenie w terminie deklaracji PCC-3 możemy zostać ukarani grzywną w postępowaniu mandatowym z Kodeksu Karnego Skarbowego. Można złożyć wniosek o odstąpienie od ukarania wskazując np.: iż miało to miejsce pierwszy raz itp.)

    A wysokość odsetek możemy sobie łatwo i szybko wyliczyć kalkulator odsetek



    W przypdaku rat sprawa wygląda w ten sposób, że odsetki liczy się od chwili wymagalności dla każdej z poszczególnych rat z osobna, a więc odestki od pierwszej raty liczymy od umówionego dnia zapłaty raty (jeżeli oczywiście nie spłaciliśmy raty, ponieważ wówczas odsetki nie powstają) i tak dalej. Skoro ostatnią ratę spłaciłaś 12.05.08 to część z odsetek się przedawniła, trzeba obliczyć odsetki dla każdej z rat z osobna na 3 lata wstecz od dnia spłaty odsetek (czyli dnia, w którym spłacisz odsetki). Odsetki starsze tj. istniejące dłużej niż 3 lata wstecz są przedawnione. Jeszcze jedna uwaga uważam, że teraz jest dobry moment na spłatę tych odsetek, ponieważ jeżeli nie umówiliście się inaczej to naliczne są tzw. odsetki ustawowe a te w od 15.12.2008 r. wzrosły z 11% do 13%, a więc zapłacisz trochę mniej jeśli spłacisz je niezwłocznie. By pomóc obliczyć odsetki do spłaty umieszczam link do kalkulatora odsetekhttp://www.bankier.pl/fir.../kal_podatkowy/ Pamiętaj aby w prawym górnym roku były "odsetyki ustawowe", a nie "odsetki podatkowe".

    Pozdrawiam



    Wiec to idzie tak. Na e-dlugi.pl sa jakby 2 kalkulatory w jednym (odsetkowy i podatkowy), oba charakteryzuja sie innymi wzorami na obliczenie odsetek.

    Zajmijmy sie tylko jednym, latwiejszym odsetkowym (co do drugiego bedzie to tylko kwestia innego wzoru).

    W bazie trzymam te progi podatkowe, ktore sa w tabelce:

    15/08/1992 60% rocznie
    01/05/1993 54% rocznie
    15/12/1995 46% rocznie
    01/01/1997 35% rocznie
    15/04/1998 33% rocznie
    01/02/1999 24% rocznie
    15/05/1999 21% rocznie
    01/11/2000 30% rocznie
    15/12/2001 20% rocznie

    A teraz jak to dziala.

    Ktos podaje date poczatkowa oraz koncowa. Przyklad:

    data poczatkowa: 15/05/1994
    data koncowa: 20/11/2000

    zaleglosc: 2000 pln

    I tu sie zaczyna cwancyk
    Znajdujemy w tablicy najblizszy prog podatkowy dla daty poczatkowej czyli 15/12/1995 (46% rocznie).

    Obliczamy miedzy nimi roznice dni np. tym

    $roznica_dni = (int)((mktime(0,0,0,$miesiac_daty_pocz,$dzien_daty_pocz,$rok_daty_pocz)-mktime(0,0,0,$miesiac_nast_progu,$dzien_progu,$rok_progu))/86400);

    otrzymamy ilosc dni miedzy tymi datami

    Ilosc odsetek dla tego progu bedzie wyrazana wzorem:

    (kwota zaleglosci*liczba dni zwloki*wysokosc stopy procentowej dla tego progu) dzielone przez 365 (czyli rok)

    $odsetki_dla_tego_progu = ($zaleglosc*$roznica_dni*$wysokosc_stopy)/365;

    Obliczylismy dopiero wysokosc odsetek dla tego progu. Z tego momenu wyliczyc musimy kolejne progi. A wiec dla kazdego progu trzeba oddzielnie liczyc odsetki a na koncu je zsumowac.

    troche poyebane watpie ze ktos to zrobi



    albo wyślij pusty tylko się podpisz i wypełnij dane osobowe a potem złóż korektę z wyjaśnieniem, dlaczego tak wyszło i uiść kwotę podatku wraz z odsetkami (skorzystaj z kalkulatora odsetek).


    albo olej to i w przyszłym tygodniu złóż PIT i czynny żal.



    Znalazłam w sieci takie informacje:
    Jesli masz już wyrok ( miałaś wcześniej), a alimenty nie były wypłacane, to liczysz wedlug kalkulatora odsetkowego ( http://www.tf.pl/kalk.php ). Z tym, że odsetki są już opodatkowane i od nich musisz zapłacić podatek
    Tu jest artykuł o tym: Opodatkowane odsetki od alimentów
    wtorek, 19 grudnia 2006, 12:46
    źródło: Twoja Firma

    Ustawowo zwolnione z PIT są tylko odsetki od świadczeń wymienionych w art. 10 ust. 1 pkt 1 ustawy o PIT Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych nie zwalnia jednak od opodatkowania odsetek od nieterminowo płaconych alimentów.



    Roszczenie o odsetki ma charakter samoistny, mimo, że same są świadczeniem ubocznym istnienia głównego długu. Co za tym więc idzie, same odsetki po ich otrzymaniu stanowią przychód i podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym. Zgodnie z ustawą z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t.j. Dz.U. z 2000 r. nr 14, poz. 176 z późn. zm.), zwolnione z niego są "alimentów na rzecz dzieci, stypendia, dotacje (subwencje) inne niż wymienione w art. 14, dopłaty, nagrody i inne nieodpłatne świadczenia nienależące do przychodów określonych w art. 12-14 i 17 oraz przychody nieznajdujące pokrycia w ujawnionych źródłach."

    Nawet więc jeśli nie są opodatkowane same alimenty, ze względu na samoistny charakter roszczenia - odsetki od nich objęte są już podatkiem dochodowym. Ich otrzymanie stanowi "przychód z innych źródeł" - art. 10 ust. 1 pkt 9 w związku z art. 20 ustawy o PIT. Tak uznał dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi w decyzji z 22 listopada 2006 r., nr PB I-3/4150/IN-73/US/2006/KA.

    KK
    Na podstawie: "Gazeta Prawna"
    Ewa Matyszewska, "Odsetki od alimentów podlegają PIT"
    A tu link do artykułu: http://www.twoja-firma.pl/wiadomosc/1602341,opodatkowane-odsetki-od-alimentow.html



    Kafiner

    Kalkulator finansowo-emerytalny KAFINER jest prostym programem, przy pomocy którego można liczyć wypłatę netto, płacę brutto, składki ZUS, odsetki od należności, oszczędności, ustawowe i podatkowe, emerytury II i III filaru oraz kredyty bankowe o ratach równomiernych i malejących. Program jest regularnie uaktualniany co zapewnia zgodność z aktualnym stanem prawnym.



    Podstawowe funkcje i możliwości programu

    -po podaniu płacy brutto można wyliczyć: wypłatę netto, zaliczkę podatku dochodowego, składkę zdrowotną, składki ZUS
    -po podaniu wypłaty netto można wyliczyć: płacę brutto, zaliczkę podatku dochodowego, składkę zdrowotną i składki ZUS
    -liczenie odsetek od oszczędności lub należności za dowolny okres czasu
    -liczenie odsetek podatkowych od 1 marca 1993 r.
    -liczenie odsetek ustawowych od 1 listopada 1989r.
    -wyliczanie emerytury dla II filaru OFE
    -wyliczanie emerytury dla III dobrowolnego FE
    -liczenie rat i odsetek dla kredytów bankowych o ratach równych za dowolny okres czasu
    -liczenie rat i odsetek dla kredytów bankowych o ratach malejących za dowolny okres czasu
    -ustawianie wartości początkowych dla składek ZUS

    Strona domowa
    Zassaj




    Ja z klas humanistycznych w ogóle wyrzuciłym matematykę. I będzie więcej ludzi z wykształceniem, ale nic nie umiejących. Czyli notabene wytworzymy kolejną rzeszę bezrobotnych, dla których nie będzie miejsc pracy na rynku.


    Co do matury z polskiego- ona musi być obowiązkowa. Musi. A dlaczego MUSI? Polskiego na dobrym poziomie (takim, że umiesz się porozumiewać), nauczyłaś się w podstawówce, ewentualnie w gimnazjum. W szkole średniej są analizy, interpretacje, podejście historyczne itp. - słowem, dla przeciętnego człowieka rzeczy zbędne (z obecną wiedzą jaką masz z polskiego poradziłabyś sobie w życiu :wink: ).


    Nie każdy musi umieć matmę. Jasne, ale nawet humanista będzie potrzebował czasem ile podatku może sobie odliczyć. Zresztą tu chodzi o coś znacznie ważniejszego - o zwiększenie odsetku osób udających się na kierunki ścisłe, bo teraz to wygląda tak, że wszyscy idą na prawo/socjologię/pedagogikę/filologię angielską, a na kierunki inżynierskie nikt. Za 15 lat może się okazać, że trzeba będzie do Polski sprowadzać specjalistów z Ukrainy, bo u nas to co najwyżej można będzie usłyszeć analizę najnowszego sondażu albo dowiedzieć się jak wychować dziecko :mrgreen:


    Matma? Sorry- są kalkulatory. A czy w życiu przydadzą mi się jakieś wzory potwory, wielomiany, funkcje? Matematyka zmusza do myślenia i przydaje się przez całe życie. Ja też przez 2 lata miałem beznadziejnego nauczyciela od matmy i nic nie rozumiałem, ale jak się człowiek weźmie do nauki, to zda. Widziałem nową maturę i oceniam, że na poziomie podstawowym jest jak najbardziej do zdania, miewałem trudniejsze sprawdziany w szkole średniej. Poziom rozszerzony jest już zdecydowanie trudniejszy, ale poziom rozszerzony nie jest dla każdego. Po maturze widać, że poziom nauki trzeba podnieść, bo nie jest dobrze. Matura będzie dobra jak obleje ją 50% ludzi.


    Wybacz Estero, ale Twoje myślenie jest typowo humanistyczne, nie chcesz postawić się w sytuacji ścisłowca. Dokładnie. Po co umiejętność napisania długaśnej rozprawki z polskiego o aspekcie narodowowyzwoleńczym w poezji romantycznej na przykładach komuś, kto godzinami woli badać związek spadających jabłek z działaniem hamulców samochodowych?


    Materiału znacznie więcej i tak ktoś chcący dostać się na historie czy prawo będzie tracił czas na matmę zamiast siedzieć nad podręcznikiem do historii, do tego nauczycieli z matmy już w humanach ulogow traktować nie będą tylko stawiać będą wymagania 1) A ścisłowców nauczyciele traktują ulgowo? Wątpię, wszystkie analizy z polskiego przerobić muszą, a poziom jest często porównywalny lub taki sam jak w klasach humanistycznych.
    2) Nawet uczniowie wybierający się na studia humanistyczne powinni znać podstawy matematyki i umieć liczyć zadania w stresowych chwilach egzaminacyjnych. Dlaczego? Dlatego, że większość ludzi którzy idących na studia humanistyczne, nie nadaje się żeby w ogóle studiować. Myślę że maturę podstawową z matmy zdał bym bez problemu. Jak słyszę tych humanistów, co myślą, że Mickiewicz był w średniowieczu, a Juliusz Cezar był Grekiem, to mi się nóż w kieszeni otwiera. Jarpen, masz olbrzymią wiedzę, źródłową i nie tylko. Naprawdę jestem pod wrażeniem. Ale jesteś wyjątkiem. Trzeba promować ludzi takich jak ty, nie takich co tydzień przed maturą błagają o pomoc, jakby wcześniej nie mogli się wziąć za temat. Matematyka jest przydatna, bo ludzie biorący kredyt nie potrafią policzyć ile zapłacą odsetek. Gdyby ludzie liczyli, nie byłoby tyle oszustw i populizmu. Ja mam nawyk liczenia, więc wiem, że pozory mylą i coś co jest z pozoru tanie, może się okazać bardzo drogie.

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • frania1320.xlx.pl
  •