odchudzicsie
Organizatorem konferencji jest Klub Parlamentarny Liga Polskich Rodzin. Konferencja odbędzie się w dniu 23 maja 2007 r. w Sejmie RP (sala 22 budynek G) w godz. 11.00 – 13.00.
Wśród gości znajdą się m.in. prof. Maciej Szostek z katedry Kryminalistyki na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, dr Grzegorz Mikrut - Kierownik Zespołu Prawa na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach oraz mgr Ireneusz Krzemiński.
Witam,
dopiero co wróciłem z Brazylii, tak więc oceny znajdą się na usosie
jeszcze w tym tygodniu.
Pozdrawiam,
dr Paweł Nowicki
Katedra Prawa Europejskiego
Wydział Prawa i Administracji
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
to odpowiedzial dr
Mała ciekawostka
Wśród 108 osób, które 26 lutego odebrało nominacje profesorskie z rąk Prezydenta RP, znalazło się dwoje pracowników UMK.
Nowymi profesorami na naszej Uczelni zostali: prof. Daniela Wanda Szymańska z Instytutu Geografii UMK, kierowniczka Zakładu Studiów Miejskich i Rekreacji, specjalizująca się w geografii osadnictwa, geografii miast i regionów miejskich oraz prof. Tadeusz Wasilewski z Wydziału Prawa i Administracji UMK, kierownik Katedry i specjalista w dziedzinie prawa międzynarodowego.
Witam,
-uprzejmie informuję, że egzamin z prawa finansowego odbędzie się 23 lutego ( sobota )o godzinie 16:00 w audytorium C, termin poprawkowy nie został jeszcze ustalnony
- indeksy zbiorę dopiero w marcu, po wszystkich egzaminach )ok. 15 marca), dokładny termin podam niebawem. Myślę, że pierwsze wpisy będą wpisami z prawa międzynarodowego, kolejne z prawa finanoswego a ostatnie z postępowania administracyjnego, choćby z racji tego, że ostatni egzamin z postępowania jest wyznaczony dopiero na 29 marca.
- wyniki z prawa międzynarodowego będą pod koniec lutego, jeżeli czyjegoś wyniku nie będzie na usosie ( ze względu na warunek lub powótrkę roku ) to proszę się ze mna kontaktować bo prawdopodobnie dostanę kopię protokołu do wglądu, choćby po to, żeby sporządzić statystykę, poprawka nie została wyznaczona, ponieważ Profesor wyznaczy takową dopiero po wynikach z pierwszego terminu
-przypominam również o uregulowaniu wszelkich zaległych należności najlepiej do 15 marca, jednocześnie przypominam także, że z dniem 15.03 mija termin opłaty semestralnej ( jeżeli ktoś uiszcza opłatę za studia w dwóch ratach )
- jeżeli chodzi o wyniki z warunku z prawa administracyjnego to niestety nadal nic niewiadomo, udałam się nawet w tej sprawie do Doktora Jędrzejewskiego, który stacjonuje na tej samej katedrze z Doktorem Święckim, Doktor Jędrzejewski obiecał mi, że postara się coś wskurać...niestety jak narazie również z mało wymiernym efektem... Panie w dziekanacie również nic na ten temat nie wiedzą
Narazie to wszystkie informacje,
serdecznie pozdrawiam
Izka
Witam!
W imieniu KN Międzynarodowego Prawa Prywatnego i Handlowego zapraszam
serdecznie na spotkanie dotyczące SPORÓW ZBIOROWYCH z panem profesorem
Piotrem Pogonowskim,
Kierownikiem Katedry Postępowania Cywilnego Wydziału Prawa, Prawa
Kanonicznego i Administracji KUL.
Spotkanie odbędzie się zaraz po feriach - we czwartek, 21 lutego o
godz. 17
w sali 15 w Pałacu Kazimierzowskim (sala komisji dyscyplinarnej UW).
W organizacji spotkania pomaga nam Alicja Świczewska, absolwentka
naszego Wydziału.
Dostaliśmy od niej artykuł, który pomoże nam zapoznać się z tematem, a
także wiele materiałów w języku polskim, angielskim i francuskim.
Wszystkich zainteresowanych przesłaniem materiałów proszę o kontakt na
maila: magdalena.kalinska@gmail.com
Proszę, prześlijcie informację o tym spotkaniu swoim znajomym.
Pozdrawiam,
Magda Kalińska
Zbliża się kolejna edycja KONKURSU Z PRAWA RZYMSKIEGO organizowanego przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA – grupa lokalna Toruń oraz dr hab. Wiesława Mossakowskiego, prof. UMK i Katedrę Prawa Rzymskiego.
Konkurs odbędzie się 3 LUTEGO 2010 r. o godzinie 10.45 w Sali Posiedzeń Rady Wydziału na Wydziale Prawa i Administracji.
Pierwszy etap polega na rozwiązaniu testu (około 45 minut).
Następnie najlepsze osoby przejdą do drugiego, ustnego etapu – w jury zasiądą:
Dziekan WPiA dr hab. Andrzej Sokala, prof. UMK, dr hab. Wiesław Mossakowski, prof. UMK, dr Marek Sobczyk.
Konkurs jest skierowany do studentów II roku prawa, którzy chcą sprawdzić swoją wiedzę z zakresu prawa rzymskiego oraz wygrać nagrody: oceny z egzaminu oraz nagrody książkowe ufundowane przez wydawnictwo Difin.
Zgłoszenia chętnych do udziału w konkursie:
Telefon: 723 799 312
E-mail: olo171119900@wp.pl
Serdecznie zapraszamy do udziału!
Tomasz Sadowski:
Członek Rady Nadzorczej Arksteel SA
Tomasz Sadowski urodził się 21 czerwca 1976 roku. Absolwent Wyższej Szkoły Handlu i Prawa na Wydziale Handlu Zagranicznego, Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Prawa i Administracji. W roku 2001 ukończył roczne Studium Podyplomowe w zakresie – „Syndyk Masy Upadłościowej, Likwidator Podmiotów Gospodarczych, Senator – Restrukturyzator przedsiębiorstw w kryzysie”. W 2006 roku ukończył studia doktoranckie na Uniwersytecie Warszawskim na Katedrze Prawa Cywilnego.
Karierę rozpoczynał jako prawnik w Banku Gospodarki Żywnościowej SA. W latach 2001-2002 pracował w Departamencie Prawnym Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Od 2001 roku pracuje jako doradca zarządu ds. prawnych w Platformie Mediowej Point Group. Od 2002 roku sprawuje funkcję dyrektora ds. prawnych w Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych – Technologie Informatyczne sp. z o.o. W 2004 roku objął stanowisko wiceprezesa ds. współpracy z mediami i wydawnictwami w Stowarzyszeniu Syndyków, Rzeczoznawców i Doradców Gospodarczych Polska-Europa. Od 2005 roku sprawuje również stanowisko wiceprezesa zarządu adMobile sp. z o.o. Cały czas pracuje jako syndyk masy upadłości m.in. takich firm jak Incop sp. z o.o., Wilbur sp. z o.o., Spółdzielni Budowlano-Mieszkaniowej Komend oraz Towarzystwa Inwestycyjno-Finansowego sp. z o.o., Spółdzielni Mieszkaniowej Filar.
Dla wszystkich zainteresowanych:
XII Sympozjum Badań Pisma
Wrocław 7-9 VI 2006
1. Miejsce Sympozjum: Wrocław, Uniwersytet, Budynek Głowny, Sala Muzyczna (Plac Uniwersytecki 1)
2. Zgłoszenia do dnia 30 IV 2006
3. Sekretariat Sympozjum: Katedra Kryminalistyki, Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii, Uniwersytet Wrocławski, ul. Uniwersytecka 22/26, 50-145 Wrocław, tel. +4871 3752402, fax +4871 3752322, e-mail: katkrym@prawo.uni.wroc.pl
Sympozjum odbywa się co dwa lata.
szkoda, że to we wtorek
Może chociaż na ostatnią godzinę uda mi się wparowac
Marian Małecki - doktor, adiunkt w Katedrze Powszechnej Historii Państwa i Prawa, na Wydziale Prawa i Administracji UJ. Jest autorem 5 książek, w tym Proces templariuszy we Francji (1307-1314), ponad 30 artykułów naukowych. Współautor 12-tomowej Encyklopedii Powszechnej.
miałem z gosciem PHP - o templariuszach mielismy niewiele, ale za to o różnych ciekawostkach choćby związanych z "technicznymi" aspektami ukrzyżowania Chrystusa się dowiedziałem -
jedyny minus - lubi wtrącać wątek arabizacji Europy
Mam nadzieję, że ktos z was tam się pojawi, czekam na relację
Czyżby zły dzień dla paczki Marcinkiewicza? Odwołany został wiceminister spraw wewnętrznych Surmacz - z Gorzowa.
A oto następca
Zbigniew Rau
Okręg wyborczy nr 10 z siedzibą w Piotrkowie Trybunalskim
Kandydat Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość
Urodził się 3 lutego 1955 r. w Łodzi.
W 1977 r. ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.
W 1982 r. uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych (Wydział Prawa i Nauk Politycznych Polskiego Uniwersytetu na Obczyźnie w Londynie), w 1996 r. stopień doktora habilitowanego, a w 2005 r. - tytuł profesora.
W latach 1981-1995 był wykładowcą i stypendystą uniwersytetów brytyjskich, amerykańskich i australijskich.
Od 1995 r. pracownik naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu Łódzkiego. Od 1997 r. kieruje samodzielnym Zakładem (obecnie Katedrą) Doktryn Polityczno-Prawnych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Od 1998 r. pełni obowiązki pełnomocnika rektora ds. filii Uniwersytetu Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim. Od 2001 r. kieruje Katedrą Filozofii Prawa i Etyki w Wyższej Salezjańskiej Szkole Ekonomii i Zarządzania w Łodzi.
W 2004 r. został wiceprezesem Stowarzyszenia Proekologicznego Grotniki - Jedlicze - Ustronie PINIA.
Członek NSZZ "Solidarność" od 1980 r.
Bezpartyjny.
Żonaty, ma jedno dziecko.
To tak na marginesie
Pozdrawiam serdecznie
Zapraszamy wszystkich na ogólnopolską konferencję
"Dziedziczenie własności intelektualnej"
Organizowaną przez:
-Pracowników Katedry Prawa Cywilnego i Prawa Pracy WPiA UR
-Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Rzeszów
-Koło Naukowe Prawa Cywilnego i Prawa Własności Intelektualnej UR
22 maja 2009 r.
Rzeszów – Uniwersytet Rzeszowski,
Wydział Prawa i Administracji
ul. Grunwaldzka 13,
sala nr 2.
Więcej informacji o konferencji na stronie - www.elsa.itl.pl/dziedziczenie
19 marca w Audytorium C Wydziału Prawa i Administracji UMK przy ul. Gagarina 15 o godz. 12.00 rozpocznie się spotkanie autorskie naukowców–karnistów z Wydziału Prawa i Administracji UMK i UW, Panów Andrzeja Adamskiego, Janusza Bojarskiego, Piotra Chrzczonowicza, Mariana Filara (UMK) oraz Piotra Girwoyń (UW). Autorów książki: „Prawo karne i wymiar sprawiedliwości państw Unii Europejskiej. Wybrane zagadnienia”.
Wydarzenie, o którym mowa, będzie miało charakter panelu, którego temat brzmi: „Przyszłość polskiego prawa karnego w Zjednoczonej Europie”. Uczestnikami panelu będą wybitni znawcy problematyki karnej w Polsce, profesorowie Marian Filar i Andrzej Adamski oraz doktorzy Janusz Bojarski i PIOTR Chrzczonowicz. Formuła debaty ma objąć również telemost z profesor Eleonorą Zielińską z Katedry Prawa Karnego Porównawczego, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz profesorem UW, Piotr Girwoyń z Katedry Kryminalistyki WPiA UW w Warszawie.
W spotkaniu weźmie udział i otworzy je Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą, profesor Andrzej Tretyn.
A ja będę wtedy w pracy . Dobrze że będzie chociaż relacja w radiosferze.