odchudzicsie
Zapraszamy serdecznie do skorzystania z możliwości nieodpłatnych badań oczu, których dokonać będzie można podczas Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych w Poznaniu, w dniach 6 i 7 listopada 2010 roku.
Link:
Link do strony / atykułu
Badania (pod kątem występowania dziedzicznych i nabytych chorób narządu wzroku, określenia profilu genetycznego rasy, ustalenia programu optymalnych kojarzeń oraz prób ustalenia nosicielstwa choroby genetycznej jaką jest progresywny zanik siatkówki), będzie przeprowadzał specjalista w dziedzinie chorób oczu dr hab. Ireneusz Balicki z Katedry i Kliniki Chirurgii Zwierząt Wydziału Medycyny Weterynaryjnej w Lublinie.
Badania będą przeprowadzone zgodnie z zasadami sztuki i etyki lekarskiej. Właściciele psów będą otrzymywali szczegółowe informacje o wynikach badań.
Kontakt i zapisy na badanie:
Rafał Pluto-Prondziński mail: sekretarzgp@ogaryigoncze.pl
Formularz elektroniczny - zapisy na badanie
Do formularza elektronicznego została dodana data badania.
Osoby które już przesłały zgłoszenie dostaną mail zwrotny.
Koszt wydania certyfikatu to jedynie 40zł.
Wyrobienie certyfikatu jest dobrowolne.
Chyba nie zdarzyło się, aby ksiądz pogonił czyjąś rodzinę bo pstrykała fotki.
To jesteś w błędzie. Zależy na jakiego księdza się trafi. W Lublinie w katedrze były przypadki przerwania mszy św ślubnej i publiczne wyproszenie osób nieupoważnionych do robienia zdjęć. Nikt z rodziny nie protestował.
I też pamiętaj,że fotograf czy kamerzysta- profesjonaliści- też mają prawo zabronić filmowania i fotografowania w kościele. W końcu za darmo licencji nie dostaliśmy.
A dlaczego tak jest? To już napisała amaxim,
Dodam jeszcze,że już coraz więcej fotografów i kamerzystów,którzy robią naprawdę solidną robotę nawet za bardzo duże pieniądze zastrzegają sobie w umowach prawo wyłączności pracy na ślubie i weselu.Chyba to powinnaś zrozumieć, gdybyś musiała zapłacić np 4000 zł za same zdjęcia.
Swoją drogą, jak żyję, nie słyszałem o przyjazdach kibiców rywali Startu, którzy mieli w swym programie wycieczkę do katedry. Może, Diabeł takich oprowadzał? Jeśli tak, to chwała tym ludziom!
Bez urazy ale że nie słyszałem to nie miało miejsca? Ja zawsze przy okazji wyjazdu staram się w miarę możliwości zwiedzić miasto, w którym rozgrywane są mecze Startu. W Lublinie spędziliśmy 3 dni. I gdyby nie mecz to pewnie nieprędko zawitałbym do tego miasta.
Znalazlam w internecie... Więc w Polsce jest 4 specjalistów od oka- w tym jeden oczywiscie Garncarz, jeden we Wroclawiu i dwoch w Lublinie, ale to koledzy, bo pracuja oboje w AR...
2. Dr Jacek Madany, Akademia Rolnicza, Katedra i Klinika Chorób Wewnętrznych Zwierząt, ul. Głęboka 30, 20-612 Lublin, (0-81) 445-61-84
4. Dr Ireneusz Balicki, Akademia Rolnicza, Katedra i Klinika Chirurgii Zwierząt, ul. Głęboka 30, 20-612 Lublin, 0-603-066-376
Old Friends
1 Attachment(s)
Takie tam... jako referka tla posluzyla fotka ktora zrobilem telefonem w katedrze w Sandomierzu :P
Jak zwykle czekam na pelna nieskrepowana krytyke ;)
[IMG]http://test.i.lublin.pl/marek/Old_Friends.jpg[/IMG]
Przedstawię poniżej kilka fragmentów zabiegu stylistyczneo, na który sobie w Cieniu pozwoliłem. Jeden z krajów - Lechistan - jest zbliżony w wielu charakterystykach do średniowiecznej Polski. Chciałbym sprawdzić, jak przyjmie się zaproponowany przeze mnie sposób powiązania mitycznego Lechistanu z rzeczywistą Polską.
Każdy rozdział systemu będzie poprzedzony dotyczącymi tematu ekstraktami z Odnalezionej pod Żninem KRONIKI TROCZOWSKIEJ.
A oto fragmenty:
C
ień z południa jest grą fabularną, toczącą się w świecie, który poznaliśmy dzięki niezwykłemu zbiegowi okoliczności. Od 12 III 2004 roku do 31 X tegoż roku, na terenie powiatu żnińskiego, w odległości dziesięciu kilometrów od łużyckich pozostałości w Biskupinie, wykopaliska ukazały oczom zdziwionych archeologów prastary jak się okazało, olbrzymich rozmiarów manuskrypt. Napisany został archaiczną, niezrozumiałą niemal polszczyzną. Dzięki uprzejmości profesora Drzewieckiego z katedry Radiochemii Uniwersytetu Poznańskiego, ustalono wiek owego znaleziska na 16.000 lat. Nie sposób odpowiedzieć na pytanie, jak księga zachowała się przez tyle tysięcy lat, zwłaszcza że okazało się, że była używana przez naszych przodków. Na marginesach znaleziono dygresje m.in. Biernata z Lublina, Mikołaja Reja z Nagłowic czy kronikarzy z klasztoru w Henrykowie...
D
ość, wydaje się, dokładne mapy całego świata zostały sporządzone w pracowni kartografa Krenny w Tihany. Z całego zwoju, który uratowano po katastrofie statku „Wilga”, dotychczas udało się odtworzyć i przysposobić do wglądu Orindian zaledwie trzy – mapę świata, Lechistanu oraz Orindu.. Pozostałe, ze względu na swój katastrofalny stan rekonstruowane są na katedrze Nauk Humanistycznych im. Dragosława I, w Troczowie. Zespół szacownych mędrców, w skład którego wchodzą specjaliści z Troczowa, Ranicza i goście z Tihany, wkrótce udostępni zapewne kolejne arcydzieła borańskiego mistrza kartografii.
Tymczasem podziwiajmy te, które łaskawy Los uchronił od zniszczenia.
Kronika troczowska 1025 p.S.”
Co wy na to?
namiary na osobe odpowiedzialną za DE KULowską:
gg:2967766 [Asia]
Jeśli chodzi o Diecezjalną Lubelską DE to o ile nic sie nie zmianiło to jej moderatorem jest ks.Marek Urban,w zeszłym roku spotykali się w sali Wieczernik przy Katedrze we wtorki o 19.00
serdecznie zapraszam na Drogę Krzyżową Krucjaty Wyzwolenia Człowieka,która odbędzie się 11.02 po Starym Mieście w Lublinie.Początek:17.00 przed Archikatedrą,o 19 Eucharystia w intencji trzeźwości narodu
Proszę zabrać świeczkę
W Polsce jest to najstarsza architektura, związana z początkami państwowości, stąd często jej surowsza i prostsza forma - przeważnie spotykamy u nas małe kościoły salowe kryte stropem, z prosto zamkniętym prezbiterium. Architektura romańska w Polsce kształtowała się pod wpływami niemieckimi i czeskimi.
Początek rozwoju sztuki romańskiej przypada na okres po restytucji monarchii przez Kazimierza I Odnowiciela (1038 – 58). W XI wieku powstały, zachowane w niewielkim stopniu, katedry w Poznaniu, II katedra w Gnieźnie i dwuchórowa II katedra w Krakowie, kościoły Benedyktynów w Tyńcu i Mogilnie, kolegiata Św. Andrzeja w Krakowie. Jej moment szczytowy to XII wiek, powstały wówczas kolegiaty w Kruszwicy, Opatowie, Tumie koło Łęczycy, kościoły: Kanoników Regularnych w Czerwińsku i Norbertanek w Strzelnie, jednonawowy Kościół Imienia Najświętszej Maryi Panny w Inowrocławiu, niewielkie kościoły możnowładcze z emporą po stronie zachodniej (Żarnów, Inowłódz); okres schyłkowy przypada na pierwszą połowę XIII wieku. Największy rozmach miało budownictwo realizowane przez cystersów (Wąchock, Koprzywnica, Sulejów) i odmienne stylistycznie na Śląsku (Trzebnica); w tym czasie powstały pierwsze budowle ceglane (kościół Św. Jakuba w Sandomierzu, Kościół św. Andrzeja w Szprotawie); najwybitniejsze dzieła rzeźbiarskie to dekoracja portalu w Czerwińsku, tympanony fundacyjne ze Strzelna, Wrocławia i Trzebnicy, a przede wszystkim kolumny z kościoła Norbertanek w Strzelnie oraz brązowe Drzwi Gnieźnieńskie. Do unikatowych dzieł zaliczana jest ryta i impastowana posadzka w krypcie kolegiaty wiślickiej. W dwóch polach otoczonych bordiurą ozdobioną ornamentem o motywach roślinnych i zwierzęcych przedstawiono modlące się trzy postacie. W polu bliżej ołtarza przedstawia kapłana o otoczeniu starca i chłopca. Obok widnieje napis: "Ci pragną być deptani, aby kiedyś móc wznieść się do gwiazd". Na drugim polu wyryto postać mężczyzny, kobiety i dziecka. Najprawdopodobniej jest to fundator posadzki z żoną i synem. Płyta wykonana jest z gipsu, a ryty wypełnia masa barwiona węglem drzewnym.
Donżon Lublin XIII