Indeks odchudzicsiePustaki Leier 40 Cenapustaki MAX 220 Wienerbergerpustaki POROTON t-24 ile na m2pustak ceramiczny 29 cenypustaki żużlowe Producentpustak teriva pękająpustaki gipsowe Cenapustaki szklane w drewniePustaki szklane cenaPustaki keramzytowe ceny
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • kasia-art.htw.pl
  •  

    odchudzicsie

    Nie wytrzymałam i pojechałam wczoraj zobaczyć jak to wygląda u nas na budowie. Pustaki szalunkowe grzecznie ułożone na paletach zniknęły i stały się Âściankami fundamentowymi. Beton był wylewany pod wieczór, bo około ósmej był jeszcze wilgotny. No to mamy Âścianki fundamentowe... Tyle razy oglądałam je tutaj na forum i zazdroÂściłam szczęÂśliwcom a teraz mam własne. Cieszę się i tyle.
    DziÂś będą układać rury kanalizacyjne, jak się wyrobią z zasypaniem Âścianek, to może pod koniec tygodnia wyleją chudziak... A potem 10 dni przymusowej przerwy technologicznej. A jeszcze nie tak dawno goÂściliÂśmy na działce ekipę archeologów i wydawało się, że zostaną tam już do końca Âświata...

    A tutaj dowód, że nie fantazjuję ;-):

    http://images2.fotosik.pl/101/a8cc72a5aa8d4d38.jpg



    Witam, cieszę się, że znalazłam ten wątek (po raz kolejny niech żyje forum-kopalnia informacji: i przede wszystkim forumowicze), bo mam nadzieję, że i mnie wspomożecie w temacie odliczenie Vat.
    Mam kilka WZ-tek i zastanawiam się, czy zmieniać je na faktury - tzn. czy zawarte na nich materiały są do odliczenia (nie ma podanych kodów a tak po nazwie nie jestem w stanie dojść):
    styropian (tu jest chyba wyłączenie w wykazie PKWiU...)
    Izolbet klej do styropianu
    Izolbet klej do zatapiania siatki
    siatka z włókna szklanego 145
    Izobud dysperit
    folia czarna PE
    folia fundamentowa
    cegła pełna
    pustak do przewodów dymowych
    plastyfikator
    papa zgrzewalna modyfikowana
    pustak szalunkowy
    nadproża strunobetonowe - to chyba tak, bo wyroby betonowe, prawda?
    belka stropowa
    belka stropowa Teriva
    pustak stropowy Teriva Keramzyt
    pustak stropowy Teriva Betonowy deklowany
    gwoździe budowlane

    Beton, bloczki betonowe już doczytałam, że się odlicza.

    Będę ogromnie wdzięczna za pomoc...



    Napiszę Ci odp. na to co wiem-co ja odliczam dzięki inf. od Byszka albo Zuzka


    Witam, cieszę się, że znalazłam ten wątek (po raz kolejny niech żyje forum-kopalnia informacji: i przede wszystkim forumowicze), bo mam nadzieję, że i mnie wspomożecie w temacie odliczenie Vat.
    Mam kilka WZ-tek i zastanawiam się, czy zmieniać je na faktury - tzn. czy zawarte na nich materiały są do odliczenia (nie ma podanych kodów a tak po nazwie nie jestem w stanie dojść):
    styropian (tu jest chyba wyłączenie w wykazie PKWiU...)-tak
    Izolbet klej do styropianu- jamam inną nazwę, ale tak
    Izolbet klej do zatapiania siatki- tak
    siatka z włókna szklanego 145 - tzn.siatka do styropianu?- nie
    Izobud dysperit
    folia czarna PE-tzn. foli kubełkowa tak/nie (różnie bywa podobno)
    folia fundamentowa - j/w
    cegła pełna-tak
    pustak do przewodów dymowych
    plastyfikator-nie
    papa zgrzewalna modyfikowana-tak
    pustak szalunkowy
    nadproża strunobetonowe - to chyba tak, bo wyroby betonowe, prawda?-tak
    belka stropowa
    belka stropowa Teriva
    pustak stropowy Teriva Keramzyt
    pustak stropowy Teriva Betonowy deklowany
    gwoździe budowlane-nie

    Beton, bloczki betonowe już doczytałam, że się odlicza. -tak

    Będę ogromnie wdzięczna za pomoc...




    To jeszcze jedno pytanko. (problem gdzieś poruszałem, ale nie mogę znaleźć) Ściana piwnicy z bloczków betonowych 24 cm, wysoka na 280, zakopana do 250. nie wymaga w/g/ normy obliczeń jeśli się ją odpowiednio obciąży przed zasypaniem. Martwi mnie fakt że ona ma prawie 10 m bez usztywnienia. Na forum znalazłem przypadki gdy taka ściana pękała podczas zasypywania z zewnątrz, lub ubijania ziemi wewnątrz. Z tego co wyczytałem nie były to ściany obciążone. I teraz pytanko czy jest sens dać np. w połowie tej ściany w spoinę dwa druty powiedzmy fi 12 po to aby ją wzmocnić Czy pręt w zaprawie (niezbyt wytrzymałej i klejącej bloczki) ma jakiś sens. Czasem wydaje mi się, że nie ma, bo widzę jak ta zaprawa się kruszy i pręty z niej wyłażą podczas wyginania ściany. Zaprawa z bloczkami nie tworzy monolitu i podczas np. kucia można spokojnie ją odkleić od bloczka. W spoinę poziomo nie ma sensu bo to nic nie da - albo słupek albo pustaki szalunkowe ze zbrojeniem pionowym i wypełnieniem betonem - ewentualnie ściana żelbetowa luba na 38 cm z bloczków.



    Witam.
    Rozpoczęliśmy z żoną budowę czytając forum i znajdując odpowiedzi na wiele pytań nie zakładając tysiąca wątków...ale teraz nie mogę sobie poradzić ze stropem.... a szczerze mówiąc z szalowaniem zewnętrznego obrysu domu.
    Ściany są z maxa - szerokość 288
    Strop będzie monolityczny fi12 i 8 - standart.
    Ekipa która będzie mi go wykonywała dała mi wybór (?) czy wykonać szalunki wokół domu z desek czy też chcę aby "szalowanie" wykonać z pustaków podobnych do maxa tj z cegły modularnej 188x88x188. Strop wtedy będzie opierał się 20 cm na maxsie - ale nie będzie mostka termicznego (?).
    Oczywiście tel do kierownika budowy - może być, nie ma przeciwskazań.
    ....a mnie to męczy.... czy aby na pewno zrobienie szalunku z cegły modularnej jest ok... http://www.owczary.pl/polowka.html
    Proszę powiedzcie co byście wybrali, którą metodę - mam klina.
    Pozdrawiam i dziękuję za podpowiedzi...
    Piotr



    Witam wszystkich forumowiczów! Na wiosnę planuję rozpocząć budowę tego Rodoska z piwnicą pod połową domu. :) Mam szereg obaw dotyczących tej budowy.. Po pierwsze, nie zdecydowaliśmy jeszcze z czego budować piwnicę.. Brałam pod uwagę pustaki szalunkowe lub wymurowanie od środka piwnicy z cegły pełnej a od zewnątrz szalować i lać beton.Może ktoś budował piwnicę i mi podpowie? Zależy mi na tym żeby koszty były jak najniższe.
    Po drugie nie wiem jaki rozmiar okien z przodu ostatecznie wybrać.. Mam ochotę zmniejszyć okno w kuchni do rozmiarow łazienkowego. Oglądając zdjęcia na forum nie zawsze wiadomo jaki jest rozmiar okien.
    Jestem zmuszona dobudować ganek do tego domku z powodu silnych wiatrów i zacinającego w stronę drzwi deszczu i śniegu. To troszkę popsuje mi szyki ale jednoczesnie umożliwi zrobienie wejścia do piwnicy od zewnątrz :)
    Przerażają mnie koszty tego domku.. choć wcale taki duży nie jest. Za to jest baaaardzo praktyczny!Przeglądnęłam setki projektów i wybór padł właśnie na ten śliczny domek :) Wasze zdjęcia pięknych wykończonych domów pokrzepiają serca tych którzy jeszcze nie zaczęli :)



    Witam wszystkich na forum. Moje wątpliwości dotyczą ściany fundamentowej.
    1.w/g projektu moja ściana ma być monolityczna 0,7m wysokości,0,3m-szer.
    ----je z względów oszczędnościowych (szalunek z desek)chcę wykonać ją z pustaków szalunkowych wym. 50x30x25 do zalania betonem.
    pytanie?
    -trzy warstwy pustaka szalunkowego daje mi 0,9m wys.---to czy należy ławę fundamentową obniżyć o 0,2m ,żeby zachować odpowiedni poziom, czy są inne sposoby?
    (nadmieniam ,że wysokość pierwotna ściany w/g projektu przed zmianą przez architekta wynosiła 1,2m) :)



    Witam wszystkich !
    Na początek chcę powiedzieć, że moja wiedza budowlana jest minimalna, dopiero się uczę - głównie na forum - choć nie tylko. Podjąłem decyzję o budowie domu i mam zamiar rozpocząć wiosną 2006. Projekt, który mi się podoba zarówno wizualnie jak i praktycznie to APS 28 z Archi-Projektu.
    http://www.archi-projekt.com.pl/ramka.php?i=projekty
    Mam pytanie, a właściwie kilka do praktyków, którzy są w trakcie lub już zbudowali swoje gniazdko:
    - dom z piwnicą - czy koszty takiego domu są znacznie większe (nie buduję później budynku gospodarczego),
    - pustaki szalunkowe - na stronie producenta przedstawiono je jako najtańsze i jednocześnie najłatwiejsze w realizacji - prawda czy chwyt reklamowy?,
    - ściany - jakie materiały stanowią najlepszy kompromis pomiędzy jakością (izolacja, trwałość ...) a ceną,
    na razie tyle.
    Gdy ktoś będzie miał trochę cierpliwości do pytań nowicjusza to z góry dziękuję. :roll:



    No to….

    Wcale nie taję na forum, że staram się nieco inaczej rozwiązać problem mojej budowy.
    Mam bardzo specyficzne potrzeby i nieco inne możliwości, jak wielu budujących. A przy tym nie bardzo jestem Krezusem. (może niedługo?...)

    Wpadła mi do łaba taka idea.
    Postanowiłem zrobić wielkogabarytowe klocki szalunku traconego. Bardzo podobne do Techbudowskich. Większe, wielo (tak ośmio) krotnie większe. Odlewane w gumowej formie na zimno mogą być bardzo precyzyjne i powtarzalne.
    Z wielu powodów muszą mieć dodatkowe komory. Pierwsza, licząc od strony gruntu, powietrzna, a następna termoizolacyjna. Wypełniona, aby ograniczyć ruch powietrza w tej przestrzeni, czymkolwiek. Od sieczki żytniej przesypanej wapnem poprzez styropian do ekofibru. Co się uda. Odpowiednie komory tego klocka powinny być zazbrojone i zalane „z gruchy”.
    A jakby tak…
    A jakby tak zalać tę przestrzeń drugiej komory pianką poliuretanową sztywną? Myślę o piankach dwuskładnikowych. Poliole, izocyjaniany.

    Idąc dalej to myślę o zupełnie nowatorskiej konstrukcji ścian. Kolejny wielkogabarytowy pustak szalunku traconego, którego PRAWIE wszystkie komory byłyby zalane tą samą pianką.
    Powstałaby ściana wewnątrz której schowany byłby żelbetowy szkielet – klatka. Kratownice są bardzo wytrzymałe. Ponieważ ściany byłyby w 80% wypełnione pianką o pozornej gęstości około 45kg/m3 także byłyby lekkie. Ciekawostką byłoby to, że ta pianka rosnąc w ciągu sekund pozwalałaby bardzo skrócić czas budowy.
    Ustawiałoby się klocki i spajało tą pianką na gotowo. Zero technik mokrych i zapraw. Od razu gotowa do wykończeniówki ściana.
    Należałoby opracować pustak wieńca, który musi spajać tę konstrukcję. Jego kształt jest jednak zależny od ilości i sposobu wiązania zbrojenia.

    No i tego właśnie nie potrafię sobie policzyć. Ile i czego tam wsadzić aby utrzymało to ciężar normalnej więźby i pokrycia ceramicznego. Jak gęsto „stawiać słupy zbrojone” wewnątrz ścian? Czy taka konstrukcja ma uzasadnienie mechaniczne? Co z ławami? Ogólny ciężar bryły budynku byłby znacznie mniejszy od typowego. A stropy? Jakie tak, a jakie nie?

    Generalnie, to ja planuję podpiwniczoną parterówkę z szerokimi podcieniami krytą strzechą.
    Wiem, że to temat na projekt indywidualny. Ciekaw jestem czy w takiej technologii dałoby się go zrealizować.
    Wydaje mi się, że trzeba by w typowym projekcie wstawić te wynalazki i „zobaczyć” czy to ustoi i uniesie dach.

    Jakie są szanse na oszacowanie takiej konstrukcji?

    Pozdrawiam Adam M.




    pytanie do buszujących po hurtowniach - widzieliście w którejś pustaki szalunkowe? W hurtowniach nie, ale na forum tak.
    No i raczej nie sa to szalunkowe.



    Harmonogram Prac :D

    tutaj jest pełny :
    http://forum.muratordom.pl/kompletny...rac,t16256.htm

    STAN ZEROWY
    zgłoszenie rozpoczęcia robót
    usunięcie humusu
    wytyczenie budynku
    wykonanie wykopu pod ławy i stopy fundamentowe
    rozprowadzenie i przepusty dla kanalizacji, przłącza wody, przyłacza prądu (dom + garaż) i gazu
    izolacja pozioma na chudziaku
    izolacja pozioma na ławach
    szalowanie ścian fundamentowych + niezbedne przepusty
    zbrojenie ścian fundamentowych
    zalanie ścian fundamentowych + ogrodzenia + sprawdzenie poziomów
    usunięcie szalunków
    izolacja pozioma na ścianach fundamentowych
    izolacja pionowa ścian fundamentowych
    ocieplenie ścian fundamentowych
    usypanie i zagęszczanie piachu na podłogę na gruncie
    rozprowadzenie czerpni powietrza, czerpni kominka, odkurzacza centralnego i innych instalacji
    wykonanie chudziaka podłogi na gruncie + zbrojenie + dylatacje
    izolacja podłogi na gruncie

    STAN SUROWY OTWARTY
    murowanie pierwszej warstwy ścian nośnych + sprawdzenie poziomów
    murowanie ścian nośnych i nadproży parteru
    murowanie ścian działowych parteru
    murowanie komina
    zbrojenie, szalowanie schodów wewnetrznych
    wykonannie zbrojenia wieńca W1, trzpieni TZ, słupa S1, podciągów P1,2,3, belek stropowych,
    belek ukrytych BU1,2, balkonu i fragmentów monolitycznych stropu
    stęplowanie i ułożenie belek stropowych
    deklowanie i ułożenie pierwszej warstwy pustaków stropowych
    szalowanie wieńca W1, belek ukrytych BU1,2 i trzpieni TZ, balkonu, fragmentów monolitycznych stropu
    oraz mocowanie murłat garażu
    zalanie słupa S1, podciągów, stropu, balkonu, wieńca W1, trzpieni TZ, schodów
    usunięcie szalunków
    murowanie pierwszej warstwy ścian poddasza + sprawdzenie poziomów
    murowanie ścian nośnych i nadproży poddasza
    murowanie i wykończenie komina
    wykonanie zbrojenia wieńca W2, kotew murłat i płatwi Pl1,2, płatwi kalenicowej
    szalowanie wieńca W2
    zalanie wieńca W2
    rozszalowanie wieńca W2
    izolacja pozioma wieńca W2 i W1 garażu pod murłaty
    impregnacja więźby
    podłożenie styropianu pod stelaż zadaszenia ganku
    wykonanie więźby
    położenie wiatroizolacji domu i garażu
    łaty + kontrłaty
    położenie dachówki + kominki kanalizy + uchwyt antenowy + ławy kominiarskie
    instalacja odgromowa dachu
    montaż rynien poziomych

    STAN SUROWY ZAMKNIĘTY
    osadzenie drzwi zewnętrznych, okien i bramy garażowej
    osadzenie okien dachowych
    ocieplenie poddasza

    INSTALACJE + WYKOŃCZENIE WNĘTRZ
    paroizolacja
    montaż profili i ułozenie płyt g-k poddasza + wyjście na stryszek + otwory na anemostaty
    montaż płyt osb stryszku
    rozprowadzenie kanalizacji
    przyłącze wody
    rozprowadzenie instalacji zwu + cwu
    rozprowadzenie instalacji elektrycznej, rozdzielnicy, instalacjie alarmowej TV, telefonicznej, sieci komp.
    instalacja skrzynek rozdzielaczy
    rozprowadzenie rur odkurzacza centralnego
    tynkowanie ścian wewnętrznych + osadzenie puszek elektrycznych
    przyłącze energetyczne
    ocieplenie i izolacja podłogi na gruncie
    rozprowadzenie ogrzewania podłogowego i podłączenia grzejników
    przyłacze gazu + montaż zbiornika
    montaż pieca i zasobnika - uzbrojenie kotłowni
    wykonanie dylatacji wylewki
    wylewka z plastyfikatorem + zbrojenie
    montaż balustrady antresoli, balkonu i schodów
    montaż kominka
    malowanie ścian
    montaż grzejników
    ułożenie kafli, biały montaż
    ułożenie podłogi pływającej poddasza, okładziny schodów, paneli/parkietu
    montaż gniazdek elektrycznych
    montaż oświetlenia
    uzbrojenie instalacji alarmowej
    osadzenie drzwi wewnętrznych
    montaż listew przypodłogowych
    osadzenie parapetów wewnętrznych i zewnętrznych
    montaż szaf garderoby
    montaż mebli kuchennych + AGD
    montaż karniszy

    WYKOŃCZENIE ZEWNĘTRZNE
    ocieplenie budynku
    tynki zewnętrzne
    montaż i malowanie podbitki
    montaż rynien spustowych

    w połowie nie wiem o co chodzi i czy to wszystko u nas też potrzebne :o :roll: ale z czasem się dowiem :lol:

    p.s coraz więcej się koloryzuje :D :D :D

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • frania1320.xlx.pl
  •